KENIA

Wielka Migracja

Opis wyjazdu:

Czy słyszysz już dźwięki bębnów afrykańskich i odgłosy dzikich zwierząt? Czy czujesz gorący powiew znad sawanny? To znak, że już najwyższa pora, żeby poczuć bicie serca Afryki.

Niezależnie, czy jest to Wasze pierwsze spotkanie z Czarnym Lądem, czy gościliście w Afryce już wiele razy, Kenia nieodmiennie zachwyca i ukazuje piękne oblicze kontynentu. Wspaniała przyroda Kenii, kraju u podnóża najwyższego szczytu Afryki oraz gościnność mieszkańców i urzekające pięknem plaże Oceanu Indyjskiego zapadają w pamięć na długo.

WIELKA MIGRACJA – największe “objazdowe show” o dzikiej przyrodzie na świecie.

Znacie powiedzenie “trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie”?
Cóż, podczas wielkiej migracji trawa rzeczywiście jest bardziej zielona po drugiej stronie. Każdego roku ponad dwa miliony antylop gnu, zebr i innych zwierząt roślinożernych wędruje z południowej części Serengeti do bujnych zielonych traw Masai Mara. Znana jako jeden z siedmiu cudów świata, wielka migracja jest ikoną safari, którą trzeba zobaczyć.

Wielka Migracja w pigułce

1,5 miliona antylop gnu, 400 000 zebr, 12 000 eland i 300 000 gazeli Granta i Thomsona wędruje z południowej części Serengeti do Masai Mara, a słowo “wielka” w “Wielkiej Migracji” może być pewnym niedopowiedzeniem. Trwająca nieprzerwanie przez cały rok migracja jest ikonicznym zjawiskiem przyrodniczym, którego czas zależy od czynników środowiskowych, pogody i oczywiście od samych zwierząt. Krótko mówiąc, największa wędrówka ssaków na świecie odbywa się po opadach deszczu.

Stada przemierzają 800 kilometrów po okręgu zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez ekosystemy Serengeti i Masai Mara w poszukiwaniu bardziej zielonych, bogatych w minerały pastwisk i wody. Zwierzęta spędzają większość cyklu w Serengeti w Tanzanii, ale przez kilka miesięcy wędrują także po obfitych równinach Masai Mara.

Najważniejsze wydarzenia związane z Wielką Migracją

Gdy stada antylop gnu, zebr i gazeli wkraczają do Masai Mara, napotykają na swojej drodze wiele śmiertelnych drapieżników. Oprócz zagrożenia ze strony wielkich kotów, stada muszą również stawić czoła ponad 3000 krokodylom czających się w mętnych wodach rzeki Mara podczas przeprawy przez rzekę. Obserwowanie, jak stada na oślep skaczą z brzegów rzeki do jej wód, jest co najmniej spektakularne. Po przekroczeniu rzeki stada zostają nagrodzone zielonymi równinami Masai Mara.

Czas na przedstawienie… kiedy można spodziewać się stad?

Najlepszy czas na obserwowanie Wielkiej Migracji w Masai Mara to okres od lipca do października. Należy jednak pamiętać, że matka natura jest swoim własnym szefem. Przedstawiamy bardzo prawdopodobny zarys tego, kiedy możesz spodziewać się tych wyjątkowych chwil podczas Wielkiej Migracji, ale oczywiście nie ma pewności, że stada przejdą przez rzekę w określonym czasie. Pogoda bywa nieprzewidywalna, a późne lub wczesne deszcze mogą spowodować opóźnienie lub przyspieszenie migracji. Dobra wiadomość jest taka, że w Masai Mara jest mnóstwo dzikich zwierząt, które można podziwiać przez cały rok.

Miesiące, które są najczęściej wymieniane jako najlepszy czas w roku na odwiedzenie Wielkiej Migracji, od lipca do października, są również najbardziej ruchliwymi miesiącami w Masai Mara. Można śmiało powiedzieć, że w tych miesiącach nie będziesz miał stad tylko dla siebie. Na terenie Masai Mara można spodziewać się większej liczby podróżnych i być może trzeba będzie ustawić się w „kolejce” podczas safari.

Lipiec – od końca lipca do sierpnia stada opuszczają jałowe równiny Serengeti w poszukiwaniu pożywienia i wody. To najlepszy czas, by obserwować dramatyczne przeprawy przez rzekę Mara.

Sierpień – w sierpniu większość antylop gnu i ich towarzyszy wędrówki dociera do Mara. Witają je bardzo chętne drapieżne wielkie koty.

Wrzesień – we wrześniu życie w Mara toczy się spokojnie. Stada cieszą się względną ciszą i spokojem na równinach. To idealna pora roku na epickie safari.

Październik – w październiku zaczynają padać deszcze, a w listopadzie stada zaczynają wracać do Serengeti. I tak, niekończący się cykl wielkiej migracji trwa nadal.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

22 sierpnia – 29 sierpnia

– termin potwierdzony

02 września – 09 września

-nowy termin, przyjmujemy zgłoszenia

Cena:

1950 USD + przelot

Aktualny przelot od 4200 PLN

Czas trwania

8 dni + opcje

Ilość uczestników

od 6 do 12 osób lub od 2 osób na zamówienie

Dla kogo

Dla miłośników przyrody, safari i wypoczynku

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz

PRZELOT:

• Dodatkowo płatny przelot: Warszawa – Nairobi – Warszawa.
ZAKWATEROWANIE
• Noclegi w obozie pod namiotami, oraz w hotelu w Nairobi.
WYŻYWIENIE
• Trzy posiłki dziennie podczas safari.
• Woda mineralna podczas przejazdów.

TRANSPORT

• Transport samochodem 4×4 Toyota Landcruiser (7-miejscowy jeep safari ze specjalnie zmodyfikowanym zawieszeniem, pełnowymiarowymi fotograficznymi lukami dachowymi i siedzeniami zaprojektowanymi z pasami bezpieczeństwa).

WYDARZENIA i OBSŁUGA NA MIEJSCU

• Opłaty za wejście do parków narodowych i odwiedzanych atrakcji.
• Opieka polskiego pilota MK Tramping.
• Opieka lokalnych przewodników w języku polskim/angielskim.

POZOSTAŁE

• Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
• Ubezpieczenie podróżne.

Cena nie zawiera

Zobacz
  • wiza kenijska 51 USD / os
  • wizyty w wiosce Masajów (ok. 20 USD /osoba),
  • kolacji w Nairobi
  • napoje do posiłków
  • napiwki (do ustalenie wg wielkości grupy, min. 10 USD/os/ dzień),
  • inne świadczenia niewymienione
OPCJONALNIE:
  • dopłaty do pokoju 1 os. 190 USD,
  • przelotu wewnętrznego Nairobi – Mombasa (ok. 80 USD),
  • transfer lotnisko Mombasa – Diani Beach – Mombasa (200 USD w obie strony za grupę),
  • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – NAIROBI

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.

Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne. Bagaże otrzymają specjalne identyfikatory ułatwiające ich odbiór w punkcie docelowym oraz podczas kwaterowania w hotelu.

Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i  paszportowych przelot do Kenii. Lądowanie w Nairobi wieczorem. Przejazd (ok. 30 min.) do hotelu na nocleg

2

NAIROBI

Po przylocie i procedurach wizowych, transfer do hotelu.

Po śniadaniu wizyta w domu Karen Blixen, następnie czas na pierwsze spotkanie z afrykańskimi zwierzętami. Zanim zobaczymy je podczas safari, poznamy kilka z nich oko w oko.

Przejazd (ok. 30 min.) do Sierocińca dla Słoni prowadzonego przez fundację Wildlife Trust imienia Davida Sheldricka. Wizyta tu umożliwi nam poznanie faktycznej sytuacji tych ogromnych zwierząt, które nadal są̨ofiarami ludzi. Dowiemy się jak fundacja pracuje ze słoniątkami, aby móc je w odpowiednim momencie wypuścić na wolność.

Następnie wybierzemy się do Centrum dla Żyraf.

To miejsce edukacji, ale również stwarzające możliwość bliskiego spotkania z żyrafami i nakarmienia ich specjalną karmą podawaną z ręki przez zwiedzających .

Powrót do hotelu.

3

NAIROBI – MASAI MARA

Po śniadaniu opuszczamy Nairobi i jedziemy na punkt widokowy Doliny Riftowej, skąd przez Wielki Rów Afrykański dojedziemy do rezerwatu Masai Mara (ok. 5 godz.) stanowiącego integralną cześć́ równiny Serengeti, którą zamieszkuje największa na świecie populacja dzikich zwierząt.

Po drodze lunch w lunch w Narok, małym masajskim miasteczku.

Po dotarciu zakwaterowanie w Figtree tented Camp Mara, następnie czas na pierwsze spotkanie z afrykańskimi zwierzętami.

Powrót do obozu przed zachodem słońca, siedzenie przy ognisku i słuchanie odgłosów nocy szepczących cicho do ucha.

Kolacja i nocleg.

4-5

PARK NARODOWY MASAI MARA

2 dniowy pobyt na terenie Masai Mara.

Każdego dni po wczesnym śniadaniu ruszamy na safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt.

Poranek to najlepsza pora, aby podglądać́ polowanie dzikich kotów – lwów, gepardów, lampartów. Przy okazji będzie sposobność́, aby podziwiać́ wschód słonica nad sawanną.

Główną atrakcją Rezerwatu Masai Mara są cudowne widoki i wyjątkowa obfitość dzikiej zwierzyny. Można tu zobaczyć zapierającą dech panoramę rozległych falistych równin, pagórków i zagajników nawadnianych przez malowniczą rzekę Mara, przecinającą park z północy na południe.

Rezerwat ten jest siedzibą największej w Kenii populacji lwów, które większość dnia przesypiają w cieniu drzew akacjowych. Można tu również zobaczyć gazele, żyrafy, bawoły i nosorożce. W wodach rzeki Mara żyją krokodyle i hipopotamy, lasy akacjowe zamieszkują słonie i pantery, a otwarta przestrzeń sawanny jest terenem łowów dla gepardów, hien i szakali.

Celem dzisiejszego safari będzie wizyta nad rzeką Mara.

To tutaj każdego roku między lipcem a wrześniem dwa miliony antylop gnu, zebr i innych zwierząt roślinożernych wędruje z południowej części Serengeti do bujnych zielonych traw Masai Mara. Znana jako jeden z siedmiu cudów świata, wielka migracja jest ikoną safari, którą trzeba zobaczyć.

Jeśli będziemy mieć szczęcie będziemy mogli zobaczyć przekraczające rzekę mara setki antylop i to właśnie stąd pochodzą mrożące krew w żyłach sceny chwytanych

w rzece przez krokodyle antylop gnu.

Wieczorem powrót do obozu na kolacje i nocleg.

6

MASAI MARA – LAKE NAKURU

Pobudka wcześnie rano i krótka poranna przejażdżka po Masai Mara.

Powrót do obozu/lodge na śniadanie i około 10:00 wykwaterowanie i przejazd (ok 6.5 godz.) do Parku Narodowego Lake Nakuru.

Po dotarciu do Nakuru lodge zameldowanie się, kolacja i odpoczynek

7

LAKE NAKURU – NAIROBI

Safari nad jeziorem w poszukiwaniu rzadkich, a występujących w parku nosorożców oraz zagrożonych wyginięciem żyraf Rothschilda. Tu również widywane są lamparty.

Jezioro Nakuru to również̇ wyjątkowa okazja pospacerowania między tysiącami flamingów.

Po lunchu przejazd powrotny do Nairobi.

8

NAIROBI –  POWRÓT DO POLSKI (lub przelot do Mombasy)

Transfer na lotnisko i powrót do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lub w Doha.

 

OPCJONALNIE:

Przejazd na lotnisko i przelot do Mombasy, skąd przetransferujemy do wybranego hotelu na wypoczynek nad Oceanem Indyjskim.

Ilość dni, miejsce wypoczynku oraz standard zakwaterowania do ustalenia.

 

.

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.