AUSTRALIA

W krainie kangurów

Opis destynacji:

Większości z nas Australia kojarzy się przede wszystkim ze stadami kangurów i psów dingo, Aborygenami i nieustającą słoneczną aurą; z miejscem tak egzotycznym, unikatowym i odległym, że jawi się jako swoisty raj na ziemi.
Australia to szóste co do wielkości państwo świata i jedyny kraj będący jednocześnie kontynentem liczącym zaledwie 21 mln mieszkańców.
Z położenia geograficznego, a także ogromnej powierzchni wynika różnorodność fauny i flory, rozległe tereny od płaskich po górzyste skrywają wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt.

luty 2018

22000 zł

Czas trwania

13 dni

Sezon wyjazdu

cały rok

Ilość uczestników

Od 6 do 12

Dla kogo

wyprawa dla miłośników zwiedzania, przyrody i pięknych krajobrazów.

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 •  przelot: Warszawa – Sydney, Cairns – Warszawa
 • przeloty lokalne na trasach: Sydney – Ayers Rock, Ayers Rock – Cairns
 • zakwaterowanie w hotelach: Sydney 3*, Ayers Rock 4*, 1 nocleg pod gołym niebem, Cairns 4*
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, i kolacja – dwudaniowe)
 • do każdego lunchu i kolacji 1 napój alkoholowy lub bezalkoholowy
 • transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem,
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka jednego licencjonowanego pilota MK Tramping Travel & Incentive
 • obsługa lokalnych anglojęzycznych przewodników
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • wiza do Australii

Cena nie zawiera

Zobacz
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd.
 • inne świadczenia niewymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – DUBAJ

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu/ Przelot z 1 przesiadką.

2

DUBAJ – SYDNEY

Późnym wieczorem przylot do Sydney, największego i chyba najbardziej znanego miasta Australii.
Spotkanie na lotnisku z polskojęzycznym przewodnikiem i transfer do hotelu. Odpoczynek po długim locie. Nocleg.

3

SYDNEY

Po śniadaniu ruszamy na całodniowe poznawanie Sydney.
Rozpoczniemy od 1,5-godzinnej wspinaczki na słynny Harbour Bridge. Wejdziemy do jego połowy, skąd będziemy mieli okazję podziwiać wspaniałe widoki na miasto.
Następnie udamy się pod słynną budowlę Opery, która stała się znakiem rozpoznawalnym miasta.
Dalszy spacer zaprowadzi nas do punktu widokowego Mrs Macquarie’s chair, skąd będziemy mieli okazję do zrobienia pocztówkowego zdjęcia Sydney.
Kolejna atrakcja dnia dzisiejszego to rejs promem po jednaj z najbardziej spektakularnych zatok świata.
Po zakończeniu rejsu, z portu udajemy się na słynna plażę Bondi, gdzie będzie nas czekał lunch w Bondi Icebergs Club – typowej restauracji dla mieszkańców miasta (w menu Burger wołowy z frytkami lub kanapka ze stekiem z frytkami, do tego piwo). Posileni posiłkiem nauczymy się, a przynajmniej zaczniemy uczyć się surfować. Pod okiem instruktorów każdemu na pewno chociaż raz uda stanąć się na desce i fali…
Powrót do hotelu, chwila na odpoczynek. Spacer na kolację w lokalnej restauracji blisko hotelu.

4

PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH

Po śniadaniu zapraszamy na całodniową, 8-godzinną wyprawę śladami pierwszych odkrywców Australii, w Góry Błękitne.
Pierwszym przystankiem jest wizyta w urokliwym Parku Dzikiej Przyrody Featherdale, w którym można obejrzeć rodzime zwierzęta Australii: kangury, koale, strusie, węże, a także słodkowodne i słonowodne krokodyle.
Stad ruszamy dalej w samo serce Gór Błękitnych. Zaczynamy łatwy spacer z przewodnikiem na punkt widokowy znajdujący się na klifie, z którego roztaczają się spektakularne widoki na Dolinę Jamison – raj dla fotografów, gdyż dookoła znajdują się strome zbocza z piaskowca w kolorze rdzy i różowym, z bujną roślinnością lasów subtropikalnych w dolnej ich części. Następnie zapraszamy na obiad.
Po posiłku udajemy się do stolicy Gór, do Katoomba. Tutaj można stanąć pod Trzema siostrami, strażniczkami doliny i pozwolić sobie zanurzyć się w ogromie piękna natury. Następnie zwiedzanie zabytkowego miasteczka Leura – słynie z urokliwych antykwariatów, dobrej kawy i słynnej cukierni, która posiada unikalną gamę cukierków i czekolad z całego świata.
W drodze powrotnej do Sydney krótki postój przy obiektach olimpijskich.
Około 17-tej powrót do hotelu, chwila odpoczynku. Spacer na kolacje do lokalnej restauracji.

5

HUNTER VALLEY

Po śniadaniu wyjeżdżamy poza Sydney w region winnic Doliny Hunter. Jakość tutejszych win, produkowanych przez pokolenia winiarzy, doceniają światowi eksperci nagradzając corocznie wina z Hunter wieloma złotymi medalami.
Przyjazd do bazy wypadowej znajdującej się w rejonie Pokolbin, dopasowanie rowerów i ruszamy – każdy, obowiązkowo w kasku! Przejazd trasą Palmers Lane Eco Wine Trail, położonej w samym sercu natury, której trudność można określić od łatwej po umiarkowaną. Podczas przejazdu wzdłuż szlaku winnic zawitamy do sześciu z nich, z których każda jest wyjątkową i w każdej czeka na nas niesamowita opowieść o jej historii. Trasa, po której będziemy się poruszać to głównie bezdroża otoczone ciągnącymi się krzewami winorośli. Po drodze lunch w formie pikniku.
Około 17.30 powrót do hotelu, chwila odpoczynku. Spacer na kolacje do lokalnej restauracji.

6

SYDNEY – AYERS ROCK

Po śniadaniu, o 07:30 transfer na lotnisko.
Wylot z Sydney i przelot do Ayers Rock. Po wylądowaniu przejazd do hotelu ogólnodostępnym autobusem rozwożącym turystów do hoteli. Zakwaterowanie.
Po lunchu zwiedzanie Parku Narodowego Uluru – Kata Tjuta z ogromnymi głazami Olgas oraz oglądanie świętej góry Aborygenów Uluru (Ayers Rock). Na wschód od Ayers Rock znajduje się formacja skalna – Kata Tjuta, dawniej znana jako Olgas. Skały te (w języku Anangu: „wiele głów”) obok Uluru stanowią dwa najważniejsze atrakcje geologiczne parku narodowego. To pozostałości wyższych od Himalajów gór. Mają niemal 600 milionów lat. Przy nich europejskie Alpy to jakby jeszcze płód w łonie matki. Na przestrzeni tych setek milionów lat Uluru i Kata Tjuta, poddawane działaniom wiatru i wody, a także lodu, ulegały i nadal ulegają erozji.
Uluru to monolit skalny o długości 3 km i wysokości 348 m, zdający się zmieniać swoje zabarwienie w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Uluru, zwane także Ayers Rock, to także jedna z ikon Australii, to dla jednych esencja australijskiego outbacku, dla innych cel godny wspinaczki. Dla Aborygenów zaś to święta góra, którą trzeba czcić i szanować, bo w przeciwnym razie przynosi klątwę i nieszczęścia. Wielka zawartość tlenków żelaza w piaskowcu daje nie tylko niezwykle barwy, ale także przyciąga wyładowania atmosferyczne. Kto widział bijące w czerwoną skałę pioruny ten pozostanie pod silnym wrażeniem potęgi natury. Biada temu, kto podczas pustynnej burzy wdrapie się na skałę. Następnie zapraszamy na godzinną naukę rzutu włócznią oraz boomerangiem, które stanowiły główna aborygeńską broń. Na kolację zapraszamy na specjalnie przygotowane dla naszej grupy, miejsce przy hotelowym basenie.

7

AYERS ROCK – KINGS CANYON

Dzisiejszego dnia po śniadaniu rozpoczynamy prawdziwą przygodę w outbacku.
Opuszczamy wygodny hotel, aby udać w głąb prawdziwych australijskich bezdroży. Naszym pierwszym celem jest Kings Canyon w Parku Narodowym Watarrka.
Przez trzy godziny będziemy wędrować z przewodnikiem pomiędzy zwietrzałymi kopułami piaskowca w „Lost City”, gdzie będziemy mijać pozostałości starożytnego dna morskiego i podążać ścieżką do “Garden of Eden” – ukrytego wodopoju z bujną roślinnością i fauną. Następnie przejazd do Curtin Springs, działającej stacji bydła na Lasseter Highway, 85 kilometrów od Uluru. To właśnie tutaj rozbijemy obóz, w którym przenocujemy. Nasz przewodnik przygotuje obiad w piecu kempingowym, a my będziemy mogli nacieszyć się ogniskiem i przede wszystkim rozgwieżdżonym niebem.
Nocleg pod gołym niebem na campingu.

8

AYERS ROCK – CAIRNS

Bardzo wczesna pobudka, aby zobaczyć wschód słońca nad Uluru. Podczas wizyty pod świętą górą Aborygenów chętni będą mogli wejść na jej szczyt. Pozostali wraz z przewodnikiem udadzą się na spacer wokół monolitu. Podczas marszu będziemy mieli okazję zobaczyć m.in oczko wodne Mutijulu oraz naskalne malowidła aborygeńskie.
Na wczesny lunch wracamy do Ayers Rock, który podany zostanie w Arnguli Grill.
Następnie transfer na lotnisko i przelot do Cairns. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, a następnie kolacja w stylu Krokodyla Dundee w jednej z restauracji znajdujących się w porcie. Oprócz doskonałego posiłku, piękne widoki na zatokę gwarantowane.

9

CAIRNS – DAINTREE

Po śniadaniu półgodzinny przejazd do Wąwozu Mossman, gdzie spotkamy się z naszym aborygeńskim przewodnikiem. Powitani zostaniemy ceremonią „palenia”, która oczyszcza organizm i odstrasza złe duchy. Podczas spaceru po lesie deszczowym, nasz przewodnik pokaże nam znaczenie różnych roślin, zademonstruje ich użycie w medycynie i życiu codziennym. Zobaczymy również tradycyjne chatki aborygeńskie, a na koniec wyprawy przez las spróbujemy herbaty z liści krzewu herbacianego. Następnie udajemy się na rejs po rzece Daintree. Podczas rejsu po wijącej się rzece będziemy mieli okazję podziwiać drzewa lasu deszczowego i niezliczone gatunki roślin oraz zwierząt, w tym niebezpieczne krokodyle.
Lunch w restauracji Daintree Teahouse.
Po posiłku przejazd do malowniczego Port Douglas i czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do Cairns około 18-tej, chwila odpoczynku. Spacer na kolacje, posiłek w lokalnej restauracji.

10

CAIRNS – WIELKA RAFA KORALOWA

Ok 8:00 przejazd do Cairns Marina skąd rozpoczniemy całodzienny rejs na rafę koralową. Wygodny i klimatyzowany katamaran zabierze nas rafe Moore Reef do miejsca w którym będziemy odkrywać cuda podwodnego świata, Żyje tu ponad 1,5 tys. gatunków ryb i 400 gatunków koralowców. Wielka rafa to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Australii, liczy sobie ponad 20 mln lat. W czasie rejsu na rafę zewnętrzną profesjonalni pracownicy/biolodzy przekażą wiele ciekawych informacji na temat samej rafy i podwodnego życia. Na statku będzie serwowany lunch (owoce morza / seafood). Goście mają możliwość pływania z rurką i podziwiania rafy oraz setek gatunków kolorowych ryb rafowych. Wielkim przeżyciem jest rejs łodzią z przeszklonym dnem oraz pół-podwodną łodzią. Będziemy również podglądać wielki błękit w podwodnym obserwatorium.
Dla chętnych istnieje możliwość nurkowania z butlą lub chodzenie po dnie w specjalnych hełmach nurkowych.
Po południu ok 17:00 powrót do Cairns. Wieczorem po pełnym przygód dniu zjemy kolację w lokalnej restauracji

11

CAIRNS – WYLOT DO EUROPY

Przejazd na lotnisko. Wylot z Cairns do Europy z dwiema przesiadkami w Melbourne i Dubaju.

13

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.