KENIA

Trekking na Mount Kenya

Opis wyjazdu:

Zapraszam do udziału w wyjątkowej przygodzie, jaką jest wspinaczka na Mount Kenya, najbardziej malowniczą i spektakularną trasą prowadzącą na szczyt.

Mount Kenya jest drugą co do wysokości górą Afryki, po Kilimandżaro w Tanzanii. Erozja i czas obniżyły wysokość szczytu z 6500 m do 5199 m w najwyższym punkcie. Ten wygasły wulkan, liczący sobie 2,5 miliona lat, znajduje się około 200 kilometrów na północ od Nairobi, stolicy Kenii, w Parku Narodowym Mount Kenya.

Góra Kenia ma trzy szczyty w części szczytowej: Mbatian, Nelion i punkt Lenana. Podczas tej wyprawy wejdziemy na punkt Lenana (4985 m), z którego roztaczają się wspaniałe widoki w tym inne wysokie punkty wokół głównych szczytów.

Ta wspaniała i malownicza wędrówka pozwoli Ci odkryć wyjątkowe krajobrazy tego regionu Kenii. Najlepszy czas na wspinaczkę na Mount Kenya to suche miesiące: styczeń, luty, koniec sierpnia, wrzesień i październik.

Wędrówka prowadzi szlakiem Sirimon, prowadzącym przez piękne leśne ścieżki i kończącym cały trawers góry. Ta trasa oferuje zachwycającą przyrodę i wspaniałe widoki na Gorges Valley, Jezioro Michaelson i Jezioro Ellis.

Na zakończenie trekkingu na Mount Kenya, proponujemy opcjonalnie kilkudniowe safari w najciekawszych parkach narodoych na trasie do Nairobi

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

29 września – 06 października

Cena:

1390 USD + przelot

Aktualny przelot od 2500 PLN

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

Zapraszamy do indywidualnej organizacji wyjazdu na zamówienie do od 2 osób.

 

2 osoby: 1300 USD/os + przelot

4 osoby: 1200 USD/os + przelot

Czas trwania

8 dni + opcje

Ilość uczestników

od 6 do 12 osób lub od 2 osób na zamówienie

Dla kogo

Dla miłośników górskich wspinaczek

Poziom trudności

o średniej kondycji fizycznej i doświadczeniu w górskich trekkingach

Cena zawiera

Zobacz
 • dodatkowo płatny przelot: Warszawa – Nairobi – Warszawa.
 • opłata za wstęp do parku MT Kenya;
 • noclegi w hotelach podczas przejazdów oraz w Nairobi;
 • noclegi w schroniskach podczas trekkingu;
 • wszystkie niezbędne podatki;
 • pełne wyżywienie oraz woda podczas przejazdów i posiłków;
 • opieka 1 polskiego pilota MK Tramping podczas całości trwania wyjazdu;
 • opieka lokalnych przewodników i tragarzy;
 • rozszerzone ubezpieczenie podróżne: NNW i KL wraz z Assistance;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

Cena nie zawiera

Zobacz

• Wiza kenijska 50 USD / os

• Kolacji w Nairobi

• Napoje do posiłków
• Napiwki dla przewodników i tragarzy
• Inne świadczenia niewymienione
 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – NAIROBI

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.

Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne. Bagaże otrzymają specjalne identyfikatory ułatwiające ich odbiór w punkcie docelowym oraz podczas kwaterowania w hotelu.

Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i  paszportowych przelot do Kenii. Lądowanie w Nairobi wieczorem. Przejazd (ok. 30 min.) do hotelu na nocleg

2

NAIROBI

Po przylocie i procedurach wizowych, transfer do hotelu.

Po śniadaniu wizyta w domu Karen Blixen, następnie czas na pierwsze spotkanie z afrykańskimi zwierzętami. Zanim zobaczymy je podczas safari, poznamy kilka z nich oko w oko.

Przejazd (ok. 30 min.) do Sierocińca dla Słoni prowadzonego przez fundację Wildlife Trust imienia Davida Sheldricka. Wizyta tu umożliwi nam poznanie faktycznej sytuacji tych ogromnych zwierząt, które nadal są̨ofiarami ludzi. Dowiemy się jak fundacja pracuje ze słoniątkami, aby móc je w odpowiednim momencie wypuścić na wolność.

Następnie wybierzemy się do Centrum dla Żyraf.

To miejsce edukacji, ale również stwarzające możliwość bliskiego spotkania z żyrafami i nakarmienia ich specjalną karmą podawaną z ręki przez zwiedzających .

Powrót do hotelu.

3

NAIROBI – NANYUKI

Kolejnego dnia po wczesnym śniadaniu ok 9:00 przejazd na północ do miasta Nanyuki leżącego na wysokości 2000 m n.p.m., po drodze krótki postój i “chrzest równikowy” w miejscu gdzie dokładnie przebiega równik. Zakwaterowanie w hotelu,
Po południu aklimatyzacja I przygotowanie do trekking, nocleg.

4

NANYUKI – SIRIMON GATE – OLD MOSES HUT

Przejazd 16 km z Nanyuki do miejsca startu naszego trekkingu – Sirimon Gate – bramy wejściowej do Parku Narodowego Mount Kenia wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Unesco w 1997 roku. Po 5-6 godzinach marszu przez piękne lasy deszczowe i bambusowe dochodzimy do Old Moses Hut na wysokości 3300 m n.p.m.

Stąd już pojawiają się piękne widoki na główne szczyty masywu Mount Kenia z Batianem i Nelionem – dwoma najwyższymi na czele.

Nocleg w schronisku Old Moses camp

5

OLD MOSES HUT – SHIPTONS CAMP

Po śniadaniu czeka nas kolejne 5-6 godzin marszu do Shiptons Camp na wysokości 4200 m n.p.m. z którego to północne ściany obu najwyższych wierzchołków Batian i Nelion są doskonale widoczne.

Nocleg w schronisku.

6

SHIPTONS CAMP – POINT LENANA – MT KENYA BANDAS – NANYUKI

Bardzo wczesna pobudka o 2.30 w nocy tak aby po około 3-4 godzinach wspinaczki zdążyć z wejściem na wschód słońca na Point Lenana – 4985 m n.p.m.
Po nacieszeniu się widokami ze szczytu – przy idealnej widoczności można nawet dostrzec szczyty Kilimandżaro na południu czy Mount Elgon na granicy z Ugandą na zachodzie, zejście na śniadanie do schronska Minto Hut na wysokości 4190 m n.p.m.
Po krótkim odpoczynku schodzimy do bramy parku Sirimon, skąd przejedziamy na zasłużony odpoczynek do Naniuki.

7

NANYUKI – NAIROBI

Przejazd powrotny do Nairobi. Zakwaterowanie.

Ostatni wieczór spędzamy świętując zdobycie szczytu w jednej z najsłynniejszych restauracji Nairobi i całej wschodniej Afryki – Carnivore czyli „mięsożerca” gdzie między innymi serwują mięso krokodyla czy strusia.

8

NAIROBI –  POWRÓT DO POLSKI (lub przelot do Mombasy)

Transfer na lotnisko i powrót do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lub w Doha.

 

OPCJONALNIE:

WYPOCZYNEK:

Przejazd na lotnisko i przelot do Mombasy, skąd przetransferujemy do wybranego hotelu na wypoczynek nad Oceanem Indyjskim.

Ilość dni, miejsce wypoczynku oraz standard zakwaterowania do ustalenia.

SAFARI

Dla chętnych zorganizujemy już od 2 osób safari w Kenii w najciekawszych parkach jak: Masai Mara, Amboseli, Nakuru czy Samburu.

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.