KOLUMBIA

Magiczna i pełna kolorów wyprawa od Guaviare aż po Karaiby

Opis wyjazdu:

Kolumbia pełna jest cudów natury – wśród nich wielobarwne rzeki, wypływające z gór Macarena. To właśnie tam zaczyna się Amazonia – kraina rozbudzająca marzenia niejednego podróżnika i podróżniczki.
W trakcie tej wyprawy będziemy eksplorować́ do niedawna niedostępny dla turystów region Guaviare, zobaczymy naskalne malowidła sprzed tysięcy lat, różowe delfiny i przepiękne kaskady w sercu dzikiej selwy.
Stamtąd ruszymy do rejonu kawowego, gdzie nie tylko posmakujemy prawdziwej kolumbijskiej kawy “prosto z krzaka”, ale również̇ zobaczymy najwyższe na świecie palmy w Dolinie Cocora.
Odwiedzimy Medellín, niegdyś́ jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie, dziś́ tętniące życiem Miasto Wiecznej Wiosny.
Kolejny przystanek to rajskie Karaiby! Tam czeka nas trekking po spektakularnym Parku Tayrona, gdzie góry, morze i las deszczowy spotykają̨ się̨ w jednym miejscu.
Wyprawę̨ zakończymy w Cartagenie, znanej jako perła kolumbijskich Karaibów.
Chętni będą̨ mogli przedłużyć́ wakacje o kilka dni plażowania w uroczym zakątku Rincon del Mar. Odpoczynek na karaibskim wybrzeżu będzie wspaniałym zwieńczeniem kolumbijskiej przygody.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Cena:

2650 USD + przelot

 + opcja wypoczynek na Rincon del Mar (2 dni) – 300 USD

Termin:

09 kwietnia  – 22 kwietnia

20 października – 02 listopada

Czas trwania

15-17 dni

Ilość uczestników

od 6 do 12 osób

Dla kogo

Dla miłośników przyrody i zwiedzania.

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 •  Przejazdy lokalnymi mini busami, taxi lub jeepami na trasach Pereira-Salento, Salento-Valle de Cocora, Salento-Medellin, Santa Marta-Park Tayrona, Santa Marta-Cartagena;

 • transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w każdej lokalizacji;

 • Przeloty wewnętrzne na trasach Bogota – San Jose del Guaviare, San Jose de Guaviare-Bogota-Pereira, Pereira-Medellin oraz Medellín-Santa Marta.

 • zakwaterowanie na 13 nocy (14 dni) w wersji podstawowej. Noclegi są zapewnione w: hotelach 3* lub wysoko ocenianych hostelach (pokoje prywatne dwuosobowe z łazienkami). Zawsze staramy się, by noclegi były jak najlepszym kompromisem między komfortem a autentycznością i chęcią poznania lokalnego kolorytu;

 • wyżywienie: śniadania,

 • wycieczki w regionie Guaviare (Caño Sabana, Serranía de La Lindosa, Laguna Damas del Nare)

 • bilety wstępu na: Góra Monserrate w Bogocie (kolej linowa), Region Kawy (Dolina Cocora), Medellin (Comuna 13, El Penol), Tayrona Park, Zamek Św. Filipa w Cartagenie.

 • opieka przewodnika polskojęzycznego nad grupą w ciągu całej podroż

 • przewodnicy lokalni w wybranych miejscach.

 • ubezpieczenie KL i NNW,

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • dodatkowo płatnego przelotu: Warszawa – Bogota, Cartagena – Warszawa,
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 650 USD.
 • opłat za wstęp do miejsc, które nie są̨ wymienione powyżej,
 • posiłków i napojów (orientacyjne ceny posiłków w Kolumbii: 5-15 USD)
 • aktywności fakultatywnych, opłat za wstęp do miejsc niewymienionych w programie, np Muzeum Antioquia w Medellin, jazda konna w Dolinie Cocora lub w Parku Tayrona itp.
 • napiwków (dobrowolnych).
 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – BOGOTA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na min.2 godziny przed odlotem samolotu. Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych przelot do Kolumbii.

Witamy w Kolumbii! Po przylocie do Bogoty zapewniamy transfer do hotelu, czas na odpoczynek, aklimatyzację i kolację. Dla chętnych – wieczorny spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria.

Od jutra zaczynamy prawdziwą przygodę! Nocleg w Bogocie.

2

BOGOTA

Dziś́ zwiedzamy Bogotę̨, czyli miasto położone “2600 metrów bliżej gwiazd”. Różnorodna stolica Kolumbii przyciąga ciekawą architekturą, muzeami, sztuką uliczną i lokalną kuchnią… Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

W Bogocie czeka nas spacer po historycznej dzielnicy La Candelaria i okolicach Placu Bolivara, gdzie zobaczymy najważniejsze budynki w państwie. Zwiedzimy imponujące Muzeum Złota i odwiedzimy Sanktuarium Upadku Pana Jezusa na wzgórzu Monserrate. Kościół z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę̨ miasta to obowiązkowy punkt wycieczki! Chętne osoby będą mogły również̇ wejść́ do Muzeum Botero, słynącego z bogatej kolekcji sztuki współczesnej z całego świata.

Nocleg w Bogocie.

3

BOGOTA – SAN JOSE DEL GUAVIARE

Przejazd na lotnisko i przelot z Bogoty do San Jose del Guaviare.

Ruszamy na wyprawę̨ do departamentu Guaviare – tu kończą̨ się̨ wschodnie równiny Kolumbii i zaczyna region amazoński. Tereny te dopiero niedawno, po podpisaniu porozumienia pokojowego w Kolumbii w 2016 roku otworzyły swoje podwoje dla turystyki i przechodzą̨ właśnie okres rozkwitu. Dziś́ możemy podziwiać́ tam dziewicze krajobrazy i niezbadaną dżunglę, starożytne formacje skalne, różnorodność rdzennych kultur i bezkres dzikiej przyrody.

Z łańcucha górskiego Macarena schodzi kilka strumieni wody, które przez kilka miesięcy w roku zamieniają̨ się̨ w wielobarwne rzeki oraz kanały, które można spotkać́ jedynie w Kolumbii… Jednym z nich jest Caño Sabana, szereg kaskad, wodospadów i korytarzy – miejsce, które odwiedzimy w Guaviare. Trekking ok. 3 godzin.

Kolejnym cudem natury jest formacja skalna Puerta Orion, którą będziemy mogli podziwiać́ na żywo! Ogromne kamienne okno robi wrażenie całkowicie opierającego się̨ prawom grawitacji.

Nocleg w San José del Guaviare.

4

SAN JOSE DEL GUAVIARE – SERRANIA DE LA LINDOSA

Wyjazd z samego rana lokalnym transportem do Serranía de La Lindosa. Jest to cześć́ łańcucha górskiego  Guyanesa, która została niedawno wpisana na listę̨ dziedzictwa światowego UNESCO. Znajduje się tu kamienne miasto, w skład którego wchodzą̨ tunele, jaskinie i labirynty skalne. Znajdziemy tu najwyraźniejsze w Kolumbii starożytne malowidła naskalne. Wiek niektórych z nich datuje się̨ nawet na 10 000 lat. Krwistoczerwony kolor obrazów naniesionych na powierzchnię pradawnych formacji skalnych pobudza wyobraźnię. Materialne dziedzictwo obrazujące pradawne życie i artystyczne wizje przodków daje możliwość́ zapoznania się z fascynującą̨ przeszłością̨regionu. Trekking ok. 5 godzin.

Nocleg w San Jose Del Guaviare.

5

SERRANIA DE LA LINDOSA – LAGUNA DAMAS DEL NARE

Poranny wyjazd na wycieczkę̨ – po 2 godzinach płynięcia rzeką Guaviarę pośród amazońskiej selwy dotrzemy do Laguna Damas del Nare. Okoliczne lasy są domem dla wielu gatunków małp i ptaków, a w samej lagunie możemy zaobserwować́ toninas, czyli delfiny słodkowodne. Są one przyzwyczajone do obecności człowieka i chętnie podpływają̨ do turystów kapiących się̨ w jeziorze.

Po kąpieli i obcowaniu z delfinami udamy się̨ na pyszny lunch na byłą plantację koki przerobioną na eco farmę.Nocleg w San Jose Del Guaviare.

6

SAN JOSE DEL GUAVIARE – SALENTO

Ostatni poranek w Guaviare! Około południa lot do Bogoty i dalej do miasta Pereira położonego w regionie kawowym tzw. Eje Cafetero. Przejazd komfortowym mini busem do kolorowego miasteczka Salento.

Region Kawowy zwany też Eje Cafetero obejmuje kilka prowincji i słynie z malowniczych krajobrazów oraz zróżnicowanej flory i fauny. Piękna sceneria górzystych krajobrazów porośniętych bujną roślinnością̨, obecność́ wyjątkowych plantacji kawy w połączeniu z tradycyjną architekturą spowodowały, że obszar zostałwpisany na listę̨ Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2011 roku. Nocleg w Salento

7

SALENTO – DOLINA COCORA

Po zwiedzeniu Salento udamy się na trekking do położonej nieopodal Doliny Cocora, mateczniku narodowego drzewa Kolumbii. To właśnie tam zobaczymy imponujące palmy woskowe, które potrafią̨ osiągnąć́ wysokość́ 60 metrów, co czyni je najwyższymi drzewami na świecie. Sięgające nieba palmy na tle soczyście zielonych gofr tworzą̨ absolutnie niezapomniane i unikalne krajobrazy!
W zależności od wybranej trasy trekking po Dolinie Cocora trwa od 3 do  7 godzin . Za dodatkową opłatą istnieje możliwość́ przejechania trasy konno.
Nocleg w Salento.

8

SALENTO – MEDELLIN

W pierwszej części dnia zwiedzimy miejscową plantację kawy. Dowiemy się̨, jak wygląda cały proces od momentu zbioru kawy do momentu zaparzenia i oczywiście  skosztujemy świeżo zmielonej, aromatycznej kolumbijskiej arabiki. Po południu przelot do Medellin. Nocleg w Medellin.

9

MEDELLIN

Zwiedzanie Medellín – Miasta Wiecznej Wiosny. Zapoznamy się̨ z wyjątkowym nowoczesnym krajobrazem miejskim, który kontrastuje z tradycyjnym stylem życia, charakteryzującym resztę̨ prowincji. Miasto pełne jest muzeów, restauracji, barów i klubów, zapewniających multum wrażeń́.

Zobaczymy na własne oczy jak odradza się̨ Comuna 13, czyli dzielnica, która stara się̨ zatrzeć́ swą owianą złąsławą przeszłość́ poprzez sztukę̨ uliczną… Znajdziemy tam muzykę̨, taniec i murale, tworzone po to, aby opowiedzieć́ nową historię porozumienia i pokoju. Będziemy też mieć́ okazję przejechać́ się unikalną formątransportu miejskiego – wagonikami Metrocable dowożącymi mieszkańców do odległych dzielnic, położonych na górskich zboczach.

Po południu dla chętnych przejazd do centrum miasta, gdzie można podziwiać́ rzeźby kolumbijskiego artysty Fernando Botero. Nocleg w Medellín.

10

MEDELLIN- GUATAPE – SANTA MARTA

Wycieczka do pobliskiego Guatapé, znanego jako najbardziej kolorowe miasteczko w Kolumbii. Głowną atrakcją tego dnia będzie wspinaczka na szczyt Głazu El Peñol, który jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc w pobliżuMedellín. Po pokonaniu ok. 700 stopni  roztoczy się przed nami zapierający dech w piersiach krajobraz, składający się z zielonych gór i błękitnych jezior. Na koniec dnia wybierzemy się w rejs po jeziorze, nad którym położone są̨liczne miejsca związane z historią życia Pablo Escobara i jego kartelu oraz gdzie swoje posiadłości mają znani kolumbijscy piłkarze.

Wieczorem lot na wybrzeże karaibskie, do barwnego miasta Santa Marta, tętniącego życiem i kulturowąróżnorodnością̨. To tutaj poznamy wszystkie kolory, zapachy i dźwięki kolumbijskich Karaibów.

Nocleg w Santa Marta.

11

SANTA MARTA – PARK TAYRONA

Czas na powrót na łono natury! Narodowy Park Tayrona to absolutnie magiczny kawałek karaibskiego wybrzeża w Kolumbii, często nazywanym rajem na ziemi. Przyroda parku jest piękna i różnorodna, z oszałamiającymi odcinkami złotych, piaszczystych plaż̇ wspartych palmami kokosowymi i gęstym lasem deszczowym. Jest to miejsce, w którym zbiega się̨ szum krystalicznych wód morza karaibskiego i czyste powietrze gór.

Do parku ruszymy wczesnym rankiem. Po przybyciu do jego bram, czeka nas lekki trekking trwający ok 3-4 godzin, zwieńczony odpoczynkiem na plaży. Do miasta wrócimy łódką, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać́ wybrzeżeparku z innej perspektywy.

Nocleg w Santa Marta.

12

SANTA MARTA – CARTAGENA

Tego dnia przejedziemy do Cartageny – turystycznej perły Karaibów (przejazd ok. 6 godzin). Po drodze lunch w lokalnej restauracji.

Wieczorny spacer po starówce dla chętnych. Nocleg w Cartagenie.

13

CARTAGENA

Cartagena de Indias to miasto z wielowiekową historią, dawna hiszpańska kolonia i jeden z najważniejszych portów w tym regionie. Pozostałością̨ po tym okresie jest malownicza kolonialna starówką, a także pochodzący z XVI wieku Zamek Św. Filipa. Oprócz tego dziś́ Cartagena oferuje turystom niezliczoną ilość́ knajpek, pubów, galerii sztuki oraz unikalny karaibski vibe.

W ciągu dnia zwiedzimy główne atrakcje miasta, a wieczorem czeka nas relaks na plaży lub nad hotelowym basenem.

Nocleg w Cartagenie.

14-15

CARTAGENA – POWRÓT DO EUROPY

Czas pożegnania z Kolumbią i przewodnikami! Lot powrotny do Europy z Cartageny.

Lądowanie dnia następnego.

Chętni mogą̨ przedłużyć́ pobyt w Kolumbii o plażowanie w Rincon del Mar przez kolejne trzy dni.

Opcja: Wypoczynek nad Morzem Karaibskim

14-16

RINCON DEL MAR

Czas na relaks na plaży, kąpiele w morzu i pracowanie nad opalenizną. Dla chętnych możliwość́ odbycia za dodatkową opłatą wycieczki na okoliczne wyspy należące do archipelagu San Bernardo (tzw. island hopping), w tym Isla Tintipan i Santa Cruz de Islote.

Dnia16 powrót do Cartegeny i wylot do Europy

17

LĄDOWANIE W POLSCE

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.