SRI LANKA

Cejlon na wakacje

Opis destynacji:

Sri Lanka – wymarzone wakacje dla całej rodziny! Bezpieczna, rodzinna przygoda na egzotycznej wyspie na wyciągnięcie ręki!

Wakacje to doskonała okazja, by nieco podładować baterie czasem spędzanym z rodziną, zabawą i wypoczynkiem w promieniach słońca. Czas beztroski i radości – dlatego dbamy o to, byś nie musiał martwić się o zadowolenie swoich bliskich! Przygotowaliśmy ofertę, która wywoła uśmiech na twarzy każdego członka rodziny.

Sri Lanka – klejnot Oceanu Indyjskiego. Przebogata kultura i wspaniałe zabytki, uśmiechnięci mieszkańcy, egzotyczna przyroda, spotkania ze zwierzętami w naturalnym środowisku, sporty wodne na falach Oceanu Indyjskiego, zapach cynamonu, pociąg sunący przez herbaciane wzgórza… Zobaczcie to na własne oczy:

 

-> RADOŚĆ: egzotyczna wyspa oferuje całe morze atrakcji dla młodszych i starszych członków rodziny, a program dostosowujemy do Waszych zainteresowań,

-> KOMFORT: wyselekcjonowane, odwiedzone przez nas hotele, prywatny transport, pyszne posiłki dopasowane do Waszych potrzeb (uwzględniamy diety indywidualne),

-> BEZPIECZEŃSTWO: stała opieka przewodnika, kontrolowany transport osób i bagażu, tylko sprawdzone miejsca i partnerzy,

-> ELASTYCZNOŚĆ: dostosowanie terminu i programu na życzenie – bo to Wasze wakacje,

-> CENA wygodnych, rodzinnych wakacji: wyjątkowo korzystna.

 

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Termin:

05 lipca – 18 lipca

10 sierpnia – 23 sierpnia

lub na zamówienie od 2 osób

Cena:

9150 PLN + 140 USD (wstępy) + przelot

WYJAZD Z ANGLOJĘZYCZNYM PRZEWODNIKIEM

Cena:

→  przy 2 os: 6750 PLN + 140 USD (wstępy) + przelot

→  przy 4 os: 6050 PLN + 140 USD (wstępy) + przelot

→  przy 6 os: 5850 PLN + 140 USD (wstępy) + przelot

Cena za dziecko w wspólnym pokoju na dostawce

→  2000 PLN + wstępy + przelot

Czas trwania

14 dni, lub inny do ustalenia

Sezon wyjazdu

wakacje i jesień

Ilość uczestników

od 2 osób

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody, kultury i plażowania.

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego.

Cena zawiera

Zobacz
 • Zakwaterowanie w hotelach butikowych jak w ofercie na 11 nocy,
 • transport w samochodzie z klimatyzacją w zależności od wielkości grupy,
 •  Bilety wstępów i wycieczki: wycieczka do Negombo, ogród przypraw w Matale, wycieczka po Kandy, jaskinie Dambulla (wstęp 5 USD), Sigiriya Rock Fortress (wstęp USD 30),  Polonnaruwa Ancient City (wstęp USD 25),  safari w PN Minneriya (wstęp + jeep USD 35),
 • codzienne śniadania w hotelach,
 • opieka anglojęzycznego przewodnika z kierowcą,
 • opieka polskiego pilota MK Tramping (dotyczy wyjazdu z polskim pilotem)
 • woda butelkowana podczas wycieczki objazdowej,
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie TU Europa S.A
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Przelot: Warszawa – Colombo – Warszawa w cenie od 3500 PLN,
 • lunche i kolacje,
 • wiza 50 USD
 • koszt napojów oprócz wody butelkowanej podczas całej wycieczki.
 • wydatki o charakterze osobistym.
 • zwyczajowe napiwki dla przewodnika i kierowcy
 • wszelkie inne usługi nie wyszczególnione powyżej
 • Dodatkowe atrakcje: wspinaczka na Pidurangala – USD 5 od osoby, snorkelling na Pigeon Island – od USD 15 do USD 30 od osoby,  rejs na wieloryby w Trincomalee – USD 55 od osoby,  Ambuluwawa Tower – USD 15 od osoby
 • Program wyjazdu
 • Zakwaterowanie

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – WYLOT NA SRI LANKĘ

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku z logo MK Tramping. Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Colombo na Sri Lance.

2

COLOMBO – NEGOMBO

Po przylocie na Międzynarodowe Lotnisko Bandaranayke, pierwszy smak ciepłej lankijskiej gościnności. Spotkanie z naszym przedstawicielem i przewodnikiem, który przywita Was orzeźwiającym napojem kokosowym, aby ugasić pragnienie po długim locie.
Następnie przejazd do rybackiego miasta Negombo. Zameldowanie się w hotelu i odpoczynek.

Zakwaterowanie: Ambarella Lodge

3

NEGOMBO – SIGIRIYA

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po Negombo, głównego nadmorskiego miasta ze skromną plażą w pobliżu międzynarodowego lotniska Bandaranaike. Położone na zachodnim wybrzeżu wyspy i przy ujściu Laguny Negombo, Negombo znane jest z ogromnego, wiekowego przemysłu rybnego z ruchliwymi targami rybnymi i piaszczystymi plażami.
Następnie udamy się w kierunku kulturalnego miasta Sigiriya (ok.: 3 godziny jazdy).

Zakwaterowanie: Sevangama Hotel

4

SIGIRIYA / HABARANA

Na początek „Sri Lanka dla lokalsów” – wizyta w wiosce w Habarana. „Lokalnym” katamaranem popłyniemy do autentyczniej wioski, gdzie po dotarciu do domu rolnika zasmakujecie autentycznego lankijskiego posiłku.

Wędrówka po wiejskiej wiosce
Przejażdżka rowerem w po wiosce po szutrowych drogach, pomiędzy polami ryżowymi, uprawami, wokół ukrytego jeziora. Odwiedziemy lokalny dom, aby ugasić pragnienie filiżanką herbaty lub napoju ziołowego. Podczas wycieczki rowerowej zaglądniemy do małej lokalnej świątyni, gdzie przyjmiemy przez mnicha buddyjskie błogosławieństwo na szczęście. Na zakończenie przejażdżki skosztujemy autentycznego lankijskiego ryżu i curry.

Po południu dla chętnych wspinaczka i zachód słońca na Pidurangala Rock.

Zakwaterowanie: Sevangama Hotel

5

SIGIRIYA / HABARANA

Po śniadaniu wizyta w świątyni jaskiniowej w Dambulli. Na świątynnym wzgórzu w Dambulli odwiedzicimy niezwykłe groty, wypełnione wizerunkami i posągami Buddy oraz jego uczniów. Groty w Dambulli to jeden z najcenniejszych zabytków kultury na Sri Lance, a z ich powstaniem wiąże się piękna, królewska legenda.

Po lunchu ruszymy na safari dżipami do Parku Narodowego Minneriya, gdzie żyje ponad 200 słoni. Oprócz tych olbrzymich zwierząt można tu obserwować dzikie bawoły, jelenie, leniwce, krokodyle oraz lamparty. Minneriya jest jednym z największych parków na Sri Lance. Będziemy tu mieli okazję stanąć oko w oko z dzikim słoniami, późnymi popołudniami stada gigantów można zaobserwować na otwartych przestrzeniach, gdy po męczącym upałem dniu wychodzą z dżungli do wodopojów.

Zakwaterowanie: Sevangama Hotel

6

SIGIRIYA/HABARANA – TRINCOMALE

Po wczesnym porannym śniadaniu, wymeldowanie z hotelu i rozpoczęcie dnia od wspinaczki na Sigiriya Rock. Skała w Sigiriya jest dla Sri Lanki tym, czym Taj Mahal jest dla Indii. Po prostu nie można jej przegapić.

Wspinaczka do podniebnej fortecy Sigiriya.
Wznosząca się dramatycznie z centralnych równin, enigmatyczna skała Sigiriya zwana „Lwią Skałą” jest prawdopodobnie najbardziej spektakularnym widokiem na Sri Lance. Niemal pionowe ściany wznoszą się na płaski szczyt, na którym znajdują się ruiny starożytnej cywilizacji, uważane za epicentrum krótkotrwałego królestwa Kassapa. Wczesnym rankiem można podziwiać urzekające widoki na otulone mgłą lasy. Po pełnej przygód wspinaczce i powrocie, nawodnimy się orzeźwiającym naturalnym elektrolitem jakim jest napój z wody kokosowej, zwanej przez miejscowych “Thambili”.

Po lunchu zanurzymy się w starożytne miasto Polonnaruwa, miasto, którego ruiny pokryła już lankijska puszcza, jednak pozostałości: Pałac Królewski, ulice handlowe, świątynie i potężne posągi w Gal Vihara wciąż świadczą o dawnej wielkości

Po zwiedzaniu przejazd na wschodnie wybrzeże Sri Lanki do Trincomalee.

Zakwaterowanie: Memo’s Bech

7-10

TRINCOMALE

Pobyt i wypoczynek na jednej z najładniejszych plaż Sri Lanki. Poza słodkim lenistwem, plaże oferują również szeroką gamę sportów wodnych: windsurfing, czy snorkeling, w trakcie, którego można podziwiać kolorowe życie pod powierzchnią morza.

Opcjonalnie:
– Snorkeling na wyspie Pigeon
– świątynia Koneswaram i Pathirakali Amman
– wycieczka na obserwację wielorybów i delfinów.

Zakwaterowanie: Memo’s Bech

11

TRINCOMALE – KANDY

Wymeldowanie z hotelu i przejazd do stolicy kraju wzgórz, Kandy. Po drodze postój się w Matale, aby odwiedzić ogród przypraw.
Po przyjeździe do Kandy, wycieczka wśród królewskich ulic i wizyta w świątyni Tooth Relic, Świątynia Relikwii Zęba. To buddyjska świątynią znajdująca się w królewskim kompleksie pałacowym dawnego Królestwa Kandy, w którym znajduje się relikwia zęba Buddy.

Zakwaterowanie: Rivora residence 

12

KANDY I OKOLICE

Po śniadaniu udamy się lekki trekking na szczyt Pettigala Rock. Po drodze odwiedzimy buddyjską świątynię Bambaragala, sprzed 2000 lat.
Po lunchu dla chętnych pełna adrenaliny atrakcja – wspinaczka na szczyt wieży Ambuluwawa zlokalizowanej na przedmieściach Gampola Town

Zakwaterowanie: Rivora residence

13-14

KANDY – COLOMBO – POWRÓT DO POLSKI

Wszystko co dobre musi się skończyć. Niemniej jednak, mamy nasz ostatni dzień wolny rano, pozwalający nam na ostatni relaks, aby naładować baterie i odświeżyć się przed wieczornym lotem. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
Lądowanie nad ranem następnego dnia.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.