NEPAL

Trekking do doliny Gokyo i wejście na GokyoRi

Opis wyjazdu:

Zapraszamy na wymagający, ale bardzo spektakularny trekking jedną z najbardziej widokowych tras w okolicach Mount Everestu a ci co byli na szczycie Gokyo Ri, uważają że widoki z niego na masyw najwyższej góry świata i na inne ośmiotysięczniki takie jak Cho Oyu, Lhotse i Makalu nie mają sobie równych.

Kolejnym plusem tej trasy jest mniejsze zatłoczenie niż na klasycznej drodze do bazy pod Everestem. Naszym celem będzie wejście na łatwy pięciotysięcznik Gokyo Ri – 5360 m n.p.m. i przejście przełęczy – Renjo La – 5345 m n.p.m.

Mimo dużych wysokości trasa jest osiągalna dla każdego w miarę doświadczonego trekkera, zdobywamy wysokość w tempie pozwalającym na aklimatyzację zmniejszając tym samym ryzyko choroby wysokościowej.

Dobrym okresem pogodowym na ten trekking jest kwiecień lub październik kiedy to rzadko pada i jest bardzo dobra przejrzystość powietrza a co za tym idzie najlepsze widoki.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

17 kwietnia – 04 maja 

– przyjmujemy zgłoszenia

05 października – 22 paźdzerinika

– przyjmujemy zgłoszenia

Cena:

9950 + przelot

Czas trwania

18 dni

Ilość uczestników

od 5 do 10 osób

Dla kogo

Dla miłośników górskich wspinaczek i krótkiego zwiedzania

Poziom trudności

o dobrej kondycji fizycznej i doświadczeniu w górskich trekkingach

Cena zawiera

Zobacz
 • przelot: Warszawa – Kathmandu – Warszawa,
 • przelot: Kathmandu – Lukla – Kathmandu,
 • transfery z/na lotnisko oraz podczas zwiedzania Kathmandu,
 • noclegi ze śniadaniami w Kathmandu w hotelu 3 *, pokoje z łazienkami, na trekkingu w schroniskach w pokojach 2-osobowych lub wieloosobowe, pokoje bez łazienek,
 • bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji w Kathmandu
 • opieka lokalnego przewodnika, tragarzy podczas trekkingu,
 • opieką polskiego pilota, specjalisty od trekkingów MK Tramping,
 • specjalistyczne ubezpieczenie NW i KL oraz bagażu,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • mobilna komunikacja z uczestnikami oraz materiały informacyjne

Cena nie zawiera

Zobacz
 • wiza turystyczna do Nepalu– płatna na lotnisku 30 USD,
 • pozostałe wyżywienia i napojów, oprócz śniadań (ok. 20 USD/dzień),
 • wydatki natury osobistej
 • napiwki dla tragarzy i przewodników ok. 50 USD
 • inne świadczenia nie wymienione powyżej
 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – KATHMANDU

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy z przesiadką w Dubaju lub Katarze do Kathmandu.

2

KATHMANDU

W nocy przylot do Kathmandu, transfer do hotelu.

Po krótkim odpoczynku, rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Nepalu, między innymi Durbar Square z pałacem królewskim, największa w Nepalu stupa buddyjska Bodnath, Pashupatinath, święte miejsce dla wyznawców hinduizmu, gdzie na brzegu rzeki Bagmati, dopływu Gangesu dokonuje się kremacji.

Wieczorem degustacja lokalnej kuchni, między innymi dhal bat – ryż z soczewicą, danie to oprócz pierożków momo, zupy czosnkowej i herbaty imbirowej będzie podstawą naszej diety na trekkingu.

Nocleg w hotelu w centrum Kathmandu.

3

KATHMANDU

Dalsze zwiedzanie, tym razem jedziemy do Bhaktapur , miast oddalonego ok 15 km od Kathmandu z przepięknym centralnym placem i kompleksem świątyń. Po powrocie ostatnie zakupy w turystycznej dzielnicy Kathmandu – Thamel. Nocleg.

4

KATHMANDU – LUKLA – PHAKDING

Trekking: 3 godziny marszu

Wcześnie rano przelot do Lukli, lotniska położonego na wysokości 2810 m n.p.m. i rozpoczęcie trekkingu. W pierwszy dzień krótka trzygodzinna trasa do Phakding – na wysokości 2610 m n.p.m. Nocleg w schronisku.

5

PHAKDING – NAMCHE BAZAR

Trekking: 5 godzin marszu

Dzisiaj przekraczamy wysokość 3000 m i dochodzimy do stolicy Szerpów – Namche Bazar na wysokości 3440 m n.p.m. Szerpowie to najsłynniejsi mieszkańcy okolic Everestu, którzy przybyli do doliny Khumbu z Tybetu około 500 lat temu. Najlepsi przewodnicy i tragarze to właśnie Szerpowie. Namche Bazar to największa osada ludzka w rejonie, właściwie miasteczko z wszystkimi udogodnieniami, które potrzebują trekkerzy na czele z najwyżej na świecie położonym irlandzkim pubem. To też ostatnie wygody cywilizacyjne na naszej trasie. W związku z wysokością odczuwamy lekki ból głowy i najlepszym sposobem żeby polepszyć naszą aklimatyzację i poczuć się lepiej – jest zostać tu na dwie noce.

6

NAMCHE BAZAR – KHUMJUNG – NAMCHE BAZAR

Trekking: 3-4 godzin marszu

Dzień aklimatyzacyjny wykorzystamy na bardzo ciekawą kilkugodzinną do Khumjung – wys.3780 m n.p.m gdzie znajduje się szkoła założona i sponsorowana przez pierwszego zdobywcę Everestu Edmunda Hillaryego. W tutejszej gompie-buddyjskiej świątyni połączonej z klasztorem oglądamy fragment czaszki uważanej przez miejscowych za czaszkę legendarnego człowieka śniegu yeti, choć naukowe badania tego nie potwierdziły.

7

NAMCHE BAZAR – PORTSE THENGA

Trekking: 3 godziny marszu

Opuszczamy gościnne Namche Bazar i kierujemy się w stronę Gokyo, jednego z najbardziej widokowych rejonów w okolicach Everestu. Ze względu na kontynuację naszej aklimatyzacji dzisiaj docieramy tylko do Portse Thenga na wysokości 3680 m. Nocleg w schronisku.

8

PORTSE THENGA – DOLE

Trekking: 2-3 godziny marszu

Wreszcie przekraczamy wysokość 4000 m docierając do Dole na wysokości 4090 m n.p.m. Nocleg w schronisku.

9

DOLE – MACHERMO

Trekking: 2-3 godziny marszu

Kolejny krótki dzień marszu do Machermo – wys. 4410 m. Nocleg na tej wysokości polepszy naszą i tak już dobrą aklimatyzację.

10

MACHERMO – GOKYO

Trekking: 3 godziny marszu

Docieramy do Gokyo, bardzo widokowo położonej wioski na wys. 4790 m z fantastycznymi widokami na Cho Oyu, szóstego co do wielkości ośmiotysięcznika o wysokości 8188 m i na lodowiec Ngozumpa najdłuższy w Himalajach- o długości 36 km. W Gokyo zatrzymamy się na dwie noce. Nocleg w schronisku.

11

GOKYO – GOKYO RI – GOKYO

Trekking: 4-5 godzin marszu

Dziś zdobywamy Gokyo Ri – szczyt o wysokości 5360 m n.p.m. z którego roztacza się jedna z najpiękniejszych i najrozleglejszych panoram w Himalajach. Przed nami rozpościera się panorama ze szczytami – Mount Everest, Cho Oyu, Lhotse, Makalu, Cholatse, Taboche oraz lodowiec Ngozumpa. Po powrocie do Gokyo dzielimy się wrażeniami przy kawie i wypiekach w najwyżej położonej piekarni i cukierni na świecie. Dla tych co mają jeszcze siłę, krótka wycieczka na morenę boczną lodowca Ngozumpa lub dookoła jeziora nad którym leży Gokyo. Nocleg w schronisku.

12

GOKYO – RENJO LA – LUMDE

Trekking: 7-8 godzin marszu

Przed nami najdłuższy dzień marszu i jeden najbardziej wyczerpujących. Przekraczamy najwyższą przełecz na naszej trasie Renjo La – 5345 m n.p.m schodząc następnie stromym szlakiem do wioski Lumde położonej o 1000 m niżej na wysokości 4350 m n.p.m.

Nocleg w schronisku gdzie do pokojów na parterze często zaglądają przez okno ciekawskie jaki należące do właściciela.

13

LUMDE – NAMCHE BAZAR

Trekking: 6-7 godzin marszu

Zejście do Namche Bazar, po drodze postój na luch w Thame- 3820 m i zwiedzanie ciekawej buddyjskiej gompy z XVII wieku. Powrót do cywilizacji i nocleg w znanym nam już Namche Bazar.

14

NAMCHE BAZAR – LUKLA  

Trekking: 6 godzin marszu

Powrót do Lukli. Ostatni nocleg na trekkingu.

15

LUKLA – KATHMANDU

Wcześnie rano przelot do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Nocleg w hotelu.

16

DZIEŃ REZERWOWY

Dzień rezerwowy na wypadek gdyby odwołali lot na trasie Lukla – Kathmandu co się często tutaj zdarza w przypadku złej pogody.

17

KATHMANDU – WYLOT DO EUROPY

Przelot powrotny do Polski z przesiadką w Dubaju lub w Katarze.

18

PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do Warszawy.

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.