Safari + Kilimandżaro + Zanzibar

TANZANIA (Safari + Kilimandżaro + Zanzibar)

Opis destynacji:

Baw się z nami w podróżnicze puzzle! Podejmij wyzwanie i postaw stopę na dachu Afryki, spotkaj lwa i obserwuj fascynujące sceny z życia afrykańskich zwierzą podczas safari, odwiedź najsłynniejsze parki narodowe Czarnego Lądu, zanurz się w ekosystem największej kaldery świata, rozkoszuj wypoczynkiem w bajkowej scenerii pachnącego egzotycznymi przyprawami Zanzibaru, kuszącego błękitem fal i czarem tropikalnych plaż.

Ułóż swoją afrykańską podróż korzystając z opcji, które można dowolnie łączyć.

Każdy element układanki Tanzania – Kilimandżaro – Zanzibar to niezapomniane przeżycia i fascynujące spotkania z różnymi obliczami Afryki, a wszystkie razem dopełniają się w magiczną podróż życia od wybrzeży oceanu aż po dach Afryki.

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

Zapraszamy do indywidualnej organizacji wyjazdu na zamówienie do Tanzanii już od 2 osób.

Szczegóły dotyczące trasy, świadczeń i ceny w biurze.

Przedstawiony program jest przykładową ofertą, którą można modyfikować.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Termin:

02 lipca – 16 lipca

29 listopada – 13 grudnia

Cena:

4150 USD + przelot ok. 3500 PLN

Czas trwania

15 dni

Sezon wyjazdu

od grudnia do września

Ilość uczestników

Od 6 do 11

Dla kogo

wyprawa dla poszukiwaczy przygód i aktywności, w tropikalnych i rajskich miejscach.

Poziom trudności

Dla osób aktywnych.

Cena zawiera

Zobacz
 • przelot Arusha – Zanzibar
 • podczas safari transport samochodami 4×4
 • transfery z/na lotnisko
 • noclegi w hotelach o standardzie 3* wg programu
 • podczas safari noclegi w namiotach wg programu
 • podczas trekkingu noclegi w schroniskach wg programu
 • wszystkie śniadania
 • pełne wyżywienie podczas safari i trekkingu na Kilimandżaro
 • 1l wody mineralnej dziennie podczas trwania safari
 • atrakcje opisane w programie
 • opłaty wstępu do miejsc opisanych w programie
 • opieka anglojęzycznych lokalnych przewodników;
 • tragarze podczas trekkingu
 • licencjonowany polski pilot MK Tramping
 • ubezpieczenie NW i KL oraz bagażu

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy Warszawa – Kilimanjaro Airport (Arusha)–  Zanzibar – Warszawa: ok 5000 PLN,
 • wiza turystyczna do Tanzanii– płatna na lotnisku 50 USD,
 • opcje fakultatywne,
 • pozostałe posiłki i napoje do posiłków,
 • napoje alkoholowe
 • wydatki natury osobistej
 • napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników ok. 100 USD
 • inne świadczenia nie wymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – ARUSHA

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy do Arushy. Po przylocie powitanie grupy przez naszego przedstawiciela w Tanzanii. Przejazd do hotelu, gdzie będzie czas na wypoczynek po podróży.

Nocleg: hotel 3*, posiłki: kolacja

2

ARUSHA – SERENGETI

Po śniadaniu rozpocznie się nasza przygoda z Afryką. Jedziemy do Parku Narodowego Serengeti, przejeżdżając przez Olduvai Gorge, gdzie prowadzone są badania archeologiczne. Po lunchu wjeżdżamy do Parku Serengeti i kierujemy się do doliny rzeki Seronera. Jeśli czas nam pozwoli, już po południu wybierzemy się na safari.

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch, kolacja

3

SERENGETI

Całodzienne safari po słynnym Serengeti. Park ten znany jest przede wszystkim dzięki występowaniu lwów i łatwości obserwacji tych królewskich kotów w naturalnym środowisku. Jednak nie tylko te zwierzęta będziemy mogli upolować naszymi obiektywami. Prawdopodobnie będziemy mieć również możliwość sfotografowania wielu innych gatunków. Tutejsze zwierzęta migrują z południa na północ, ponieważ na północ obfituje w bujną roślinność, któej brakuje na południu w porze suchej. W trakcie tych wędrówek być można ujrzeć sceny znane z wielu filmów przyrodniczych: w okolicach rzeki Mara ofiary osaczone przed drapieżniki wskakują desperacko do rzeki, aby ratować swe życie, jednak w ten sposób zazwyczaj giną porwane przez wartki rzeczny nurt.

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch, kolacja

4

SERENGETI – NGORONGORO

Po śniadaniu poranne safari w Serengeti. Następnie, jadąc przez Simba Kopjes oraz Naabi Hill Gate, dojeżdżamy do krateru Ngorongoro. Na jego krawędzi zjemy lunch. Ogromny wulkaniczny krater Ngorongoro to największa zachowana kaldera na świecie. Jego średnica osiąga 26 km, a powierzchnia liczy sobie aż 265 km kwadratowych. Miejsce to jest także niezwykle interesujące pod względem przyrodniczym, gdyż we wnętrzu kaldery znajduje się zarówno sawanna, jak i busz, a także jeziorka i mokradła. Późnym popołudniem dojeżdżamy do Simba Camp.

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch, kolacja

5

NGORONGORO – ARUSHA

Po śniadaniu zjedziemy stromą drogą na samo dno krateru. Wśród zwierząt, jakie być może uda się nam tu zaobserwować, warto wymienić: słonie, lwy, gepardy, bawoły a nawet wymierający gatunek, nosorożca czarnego. Ponadto tutejsze bagna pełne są ptaków i hipopotamów. Następnie wracamy do Arushy. Zakwaterowanie w S.G. Resort.

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch box, kolacja

6

TREKKING NA KILIMANDŻARO

Marangu (1860 m n.p.m.) – Mandara Hut (2750 m n.p.m.)

Przejazd na teren Parku Narodowego Kilimandżaro. Przekroczenie bramy parku i rozpoczęcie trekkingu najprostszą trasą zwaną Marangu Route lub w slangu miejscowych, „Coca-Cola Route”. Przejście przez tropikalny górski las deszczowy do schroniska Mandara Hut (2750 m n.p.m.) zajmie nam około 3-4 godz.

Nocleg: schronisko górskie, posiłki: śniadanie, lunch, kolacja

7

TREKKING NA KILIMANDŻARO

Mandara Hut (2750 m n.p.m.) – Horombo Hut (3780 m n.p.m.)

Opuszczamy las deszczowy, a dzisiejsza trasa wiedzie przez otwarte tereny wrzosowisk i wąwozów. Po raz pierwszy możemy ujrzeć cel naszej wyprawy – ośnieżoną krawędź krateru Kibo. Przejście do następnego schroniska Horombo Hut (3780 m n.p.m.) zajmie nam około 5-ciu godzin.

Nocleg: schronisko górskie, posiłki: śniadanie, lunch, kolacja

8

TREKKING NA KILIMANDŻARO

Horombo Hut (3780 m n.p.m.) – dzień aklimatyzacyjny

Dzisiejszy dzień przeznaczamy na polepszenie naszej aklimatyzacji.

Krótkie spacery w okolicy Horombo Hut oraz ewentualnie dłuższy – około 1-2 godziny w obie strony do miejsca zwanego Zebra Rock na wysokości 4050 m n.p.m. Dla tych, którzy czują się dobrze ewentualna możliwość wydłużenia trasy aklimatyzacyjnej o półtorej godziny i dojścia do punktu widokowego na wysokości 4353 m n.p.m. z przepiękną widokiem na szczyt Mawenzi o wysokości 5149 m.n.p.m. Powrót do Horombo Hut, nocleg.

Nocleg: schronisko górskie, posiłki: śniadanie, lunch, kolacja

9

TREKKING NA KILIMANDŻARO

Horombo Hut (3780 m n.p.m.) – Kibo Hut (4700 m n.p.m.)

Dziś czeka nas 5-6-cio godzinne przejście do Kibo Hut (4700m n.p.m.). Tym razem wchodzimy w bezkresne morze zastygłej lawy, zwane „siodłem”. Prawdziwie księżycowy, pustynny krajobraz zwiastuje jutrzejsze wyzwanie. Nocleg, a raczej krótka drzemka przed atakiem na szczyt.

Nocleg: schronisko górskie, posiłki: śniadanie, lunch, kolacja

10

TREKKING NA KILIMANDŻARO

Kibo Hut (4700 m n.p.m.) – Gilmans Point (5685 m n.p.;m.) – Uhuru Peak (5895 m n.p.m) – Horombo Hut (3780 m n.p.m.)

Wyruszamy przed północą tak, aby po około 5-6 godzinach wraz z pierwszymi promieniami słońca stanąć na dachu Afryki. Z pomocą słonecznej energii przejdziemy na brzeg krateru – Gilmans Point (5685 m n.p.m.), by wreszcie po kolejnych 2 godzinach osiągnąć upragniony szczyt – Uhuru Peak (5895m n.p.m.). Pamiątkowe zdjęcia i powrót na ścieżkę. Zejście do Kibo Hut na krótki odpoczynek i niżej na nocleg do Horombo Hut.

Nocleg: schronisko górskie, posiłki: śniadanie, lunch, kolacja

11

TREKKING NA KILIMANDŻARO – ZANZIBAR

Horombo Hut (3780 m n.p.m.) – Marangu (1860 m n.p.m.)

Zejście do bramy parku. Odebranie dyplomów upamiętniających nasz wyczyn i przejazd do Arushy. Następnie transfer na lotnisko i przelot na Zanzibar. Powitanie przez naszego przedstawiciela i przejazd do Nungwi i zakwaterowanie w hotelu.

Nocleg: bungalowy, posiłki: śniadanie, kolacja

12-13

ZANZIBAR

Dwa dni wypoczynku. Czas wolny.

Zanzibar to wyspa u wybrzeży Tanzanii. Razem z dwiema większymi wyspami: Pembą i Mafią oraz pięćdziesięcioma mniejszymi tworzy Archipelag Zanzibaru. Mierzy 96 km długości i 32 km szerokości, oddalona jest od brzegu kontynentu o ok. 40 km. Głównym miastem i portem wyspy jest Zanzibar, który przez wieki słynął z handlu niewolnikami i kością słoniową. Dziś wypływają stąd statki eksportujące przyprawy – przede wszystkim goździki, gałkę muszkatołową i cynamon.

Wyspa została przyłączona do Tanzanii stosunkowo niedawno, a największy wpływ na jej obecny charakter miał pobyt Arabów Omani i Persów, którzy panowali na wyspie od X w. Fakt, że Zanzibar zamieszkiwała ludność arabska, hinduska i afrykańska, przenikając się kulturowo przez wieki, miał wpływ na powstanie ostatecznie jednej kultury i ludu – Suahili.

Poza tym wyspa słynie przede wszystkich z pięknych, piaszczystych plaż i turkusowych wód ze wspaniałymi rafami koralowymi. Zanzibar to prawdziwy raj dla pasjonatów nurkowania.

Nocleg: bungalowy, posiłki: śniadanie, kolacja

14

ZANZIBAR – WYLOT POWROTNY

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Stone Town. To Kamienne Miasto to stara portowa dzielnica Zanzibaru (stolicy wyspy), którą tworzy urokliwy labirynt wąskich uliczek. Architektura tej części miasta stanowi mieszankę kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej.

Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Dar Es Salaam. Po północy wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Posiłki: śniadanie,

15

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.