TANZANIA (Safari + Zanzibar)

Safari + Zanzibar

Opis destynacji:

Baw się z nami w podróżnicze puzzle! Podejmij wyzwanie i postaw stopę na dachu Afryki, spotkaj lwa i obserwuj fascynujące sceny z życia afrykańskich zwierzą podczas safari, odwiedź najsłynniejsze parki narodowe Czarnego Lądu, zanurz się w ekosystem największej kaldery świata, rozkoszuj wypoczynkiem w bajkowej scenerii pachnącego egzotycznymi przyprawami Zanzibaru, kuszącego błękitem fal i czarem tropikalnych plaż.

Ułóż swoją afrykańską podróż korzystając z opcji, które można dowolnie łączyć.

Każdy element układanki Tanzania – Kilimandżaro – Zanzibar to niezapomniane przeżycia i fascynujące spotkania z różnymi obliczami Afryki, a wszystkie razem dopełniają się w magiczną podróż życia od wybrzeży oceanu aż po dach Afryki.

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

Zapraszamy do indywidualnej organizacji wyjazdu na zamówienie do Tanzanii już od 2 osób.

Szczegóły dotyczące trasy, świadczeń i ceny w biurze.

Przedstawiony program jest przykładową ofertą, którą można modyfikować.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Termin:

10 lipca – 20 lipca

29 listopada – 09 grudnia

Cena:

2650 USD + przelot ok. 3500 PLN

Czas trwania

11 dni

Sezon wyjazdu

od grudnia do września

Ilość uczestników

Od 6 do 11

Dla kogo

wyprawa dla poszukiwaczy przygód i aktywności, w tropikalnych i rajskich miejscach.

Poziom trudności

Dla osób aktywnych.

Cena zawiera

Zobacz
 • przelot Arusha – Zanzibar
 • podczas safari transport samochodami 4×4
 • transfery z/na lotnisko
 • noclegi w hotelach o standardzie 3* wg programu
 • podczas safari noclegi w namiotach wg programu
 • podczas trekkingu noclegi w schroniskach wg programu
 • wszystkie śniadania
 • pełne wyżywienie podczas safari i trekkingu na Kilimandżaro
 • 1l wody mineralnej dziennie podczas trwania safari
 • atrakcje opisane w programie
 • opłaty wstępu do miejsc opisanych w programie
 • opieka anglojęzycznych lokalnych przewodników;
 • tragarze podczas trekkingu
 • licencjonowany polski pilot MK Tramping
 • ubezpieczenie NW i KL oraz bagażu

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy Warszawa – Kilimanjaro Airport (Arusha)–  Zanzibar – Warszawa: ok 5000 PLN,
 • wiza turystyczna do Tanzanii– płatna na lotnisku 50 USD,
 • opcje fakultatywne,
 • pozostałe posiłki i napoje do posiłków,
 • napoje alkoholowe
 • wydatki natury osobistej
 • napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników ok. 100 USD
 • inne świadczenia nie wymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – ARUSHA

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy do Arushy. Po przylocie powitanie grupy przez naszego przedstawiciela w Tanzanii. Przejazd do hotelu, gdzie będzie czas na wypoczynek po podróży.

Nocleg: hotel 3*, posiłki: kolacja

2

ARUSHA – PARK NARODOWY TARANGIRE

Po wczesnym śniadaniu udamy się w około dwugodzinną podróż do Parku Narodowego Tarangire.

Park ten zajmuje około 2850 km2, a jego nazwa bierze się od rzeki Tarangire, która przez niego przepływa. Występuje tutaj bardzo wiele gatunków zwierząt, wśród których można wymienić: lwa, panterę, słonia afrykańskiego, bawoła afrykańskiego, zebrę, impalę, gazelę. Spośród roślin występujących na terenie parku na uwagę zasługuje baobab afrykański.Park jest również rajem dla miłośników ptaków, których jest tu około 550 gatunków.

Podczas całego dnia zrobimy przerwę na obiad w postaci lunch boxu, a poza tym przez cały czas będziemy mieli dostęp do wody butelkowanej.

Wieczorem wyjedziemy z terenu Parku i udamy się na na nocleg do Karatu Simba Lodge gdzie spędzimy noc. Kolacja. Nocleg.

3

ARUSHA – SERENGETI

Po śniadaniu jedziemy do Parku Narodowego Serengeti, przejeżdżając przez Olduvai Gorge, gdzie prowadzone są badania archeologiczne. Po lunchu wjeżdżamy do Parku Serengeti i kierujemy się do doliny rzeki Seronera. Jeśli czas nam pozwoli, już po południu wybierzemy się na safari.

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch, kolacja

4

SERENGETI

Całodzienne safari po słynnym Serengeti. Park ten znany jest przede wszystkim dzięki występowaniu lwów i łatwości obserwacji tych królewskich kotów w naturalnym środowisku. Jednak nie tylko te zwierzęta będziemy mogli upolować naszymi obiektywami. Prawdopodobnie będziemy mieć również możliwość sfotografowania wielu innych gatunków. Tutejsze zwierzęta migrują z południa na północ, ponieważ na północ obfituje w bujną roślinność, któej brakuje na południu w porze suchej. W trakcie tych wędrówek być można ujrzeć sceny znane z wielu filmów przyrodniczych: w okolicach rzeki Mara ofiary osaczone przed drapieżniki wskakują desperacko do rzeki, aby ratować swe życie, jednak w ten sposób zazwyczaj giną porwane przez wartki rzeczny nurt.

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch, kolacja

5

SERENGETI – NGORONGORO

Po śniadaniu poranne safari w Serengeti. Następnie, jadąc przez Simba Kopjes oraz Naabi Hill Gate, dojeżdżamy do krateru Ngorongoro. Na jego krawędzi zjemy lunch. Ogromny wulkaniczny krater Ngorongoro to największa zachowana kaldera na świecie. Jego średnica osiąga 26 km, a powierzchnia liczy sobie aż 265 km kwadratowych. Miejsce to jest także niezwykle interesujące pod względem przyrodniczym, gdyż we wnętrzu kaldery znajduje się zarówno sawanna, jak i busz, a także jeziorka i mokradła. Późnym popołudniem dojeżdżamy do Simba Camp.

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch, kolacja

6

NGORONGORO – ARUSHA

Po śniadaniu zjedziemy stromą drogą na samo dno krateru. Wśród zwierząt, jakie być może uda się nam tu zaobserwować, warto wymienić: słonie, lwy, gepardy, bawoły a nawet wymierający gatunek, nosorożca czarnego. Ponadto tutejsze bagna pełne są ptaków i hipopotamów. Następnie wracamy do Arushy.

Wylot z Arushy na Zanzibar.

Powitanie przez naszego przedstawiciela i przejazd na najpiękniejsze plaże Zanizbaru – Matemwe.
3 dniowy odpoczynek i regeneracja po safari i górskiej przygodzie.

Nocleg: bungalowy, posiłki: śniadanie

Nocleg: namioty, posiłki: śniadanie, piknik lunch box, kolacja

7-9

ZANZIBAR

Dwa dni wypoczynku. Czas wolny.

Zanzibar to wyspa u wybrzeży Tanzanii. Razem z dwiema większymi wyspami: Pembą i Mafią oraz pięćdziesięcioma mniejszymi tworzy Archipelag Zanzibaru. Mierzy 96 km długości i 32 km szerokości, oddalona jest od brzegu kontynentu o ok. 40 km. Głównym miastem i portem wyspy jest Zanzibar, który przez wieki słynął z handlu niewolnikami i kością słoniową. Dziś wypływają stąd statki eksportujące przyprawy – przede wszystkim goździki, gałkę muszkatołową i cynamon.

Wyspa została przyłączona do Tanzanii stosunkowo niedawno, a największy wpływ na jej obecny charakter miał pobyt Arabów Omani i Persów, którzy panowali na wyspie od X w. Fakt, że Zanzibar zamieszkiwała ludność arabska, hinduska i afrykańska, przenikając się kulturowo przez wieki, miał wpływ na powstanie ostatecznie jednej kultury i ludu – Suahili.

Poza tym wyspa słynie przede wszystkich z pięknych, piaszczystych plaż i turkusowych wód ze wspaniałymi rafami koralowymi. Zanzibar to prawdziwy raj dla pasjonatów nurkowania.

Nocleg: bungalowy, posiłki: śniadanie, kolacja

10

ZANZIBAR – WYLOT POWROTNY

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Stone Town. To Kamienne Miasto to stara portowa dzielnica Zanzibaru (stolicy wyspy), którą tworzy urokliwy labirynt wąskich uliczek. Architektura tej części miasta stanowi mieszankę kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej.

Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Dar Es Salaam. Po północy wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Posiłki: śniadanie,

11

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.