SRI LANKA

Cejlon, poza utartym szlakiem

Opis destynacji:

Jedną z kilku propozycji wyjazdu na Sri lankę, jaką mamy w ofercie jest jedna perełka.

Wyprawa NIEZWYKŁA – Cejlon, poza utartym szlakiem!

Podczas 17 dniowej wyprawy nie ominiemy głównych atrakcji Cejlonu, ale pokażemy je w nieco inny sposób, pełen przygód, w bliskim kontakcie z przyrodą i lokalną społecznością.

Wyprawa skierowana jest dla osób, które szukają podczas swoich wypraw czegoś wyjątkowego, ale również dla tych którzy byli już na Sri Lance i chcą poznać jej piękno “poza utartym szlakiem”.

A dlaczego tak wyjątkowo. Odwiedzimy:

 • kilka miejsc ważnych, takich “must see”, jak np. Sigiriya czy Temple of The Tooth w Kandy,
 • kilka miejsc mniej znanych a obecnie na topie, instagramowych perełek jak Pidurangala Rock czy Ambuluwawa Tower,
 • masa treków, szczytów, pięknych miejsc totalnie “poza utartym szlakiem” z ciszą i odgłosami przyrody.  Tutaj między innym Knuckles Mountain Range
 • Przepiękny, tropikalny i pełen endemicznych gatunków, las deszczowy Sinharaja,
 • miejsca autentyczne – lokalne wioski z dala od turystycznych atrakcji,
 • lankijscy aborygeni „ludzie lasu” Weddowie,
 • świątynie, której nie znajdziecie w żadnym innym programie, Sri Nagala Temple
 • safari i dużo przyrody w tym Park Narodowy Wilpattu, który jest nie tylko piękny, a również mniej uczęszczany, wiec zdecydowanie mniej komercyjny (są w mim również lamparty),
 • mega ciekawe / eco zakwaterowanie w cudnych okolicznościach przyrody,
 • plażowanie w miejscówce surferskiej i tutaj opcjonalnie: yoga, lekcje surfowania z championem Sri Lanki / Red Bulla w surfingu – Luckim

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

06 listopada – 22 listopada

Cena:

7800 PLN* + przelot

*oferta świąteczno-sylwestrowa + 1450 PLN

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

opieka anglojęzycznego przewodnika

Cena od osoby:

 • przy 2 osobach: 1680 USD + przelot
 • przy 4 osobach: 1580 USD + przelot
 • przy 6 osobach: 1450 USD + przelot

Czas trwania

17 dni

Sezon wyjazdu

od października do maja

Ilość uczestników

od 6 osób, lub od 2 osób na zamówienie

Charakter wyjazdu:

wyprawa, dla miłośników przyrody, przygody i krajobrazów poza utartym szlakiem

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach o standardzie 3* oraz lodgach (jak w ofercie)
 • codzienne śniadania w hotelach
 • pełne wyżywienie w Knuckles, Wellawaya i Sinharaja.
 • usługi anglojęzycznego przewodnika z szoferem.
 • opieka licencjonowanego pilota MK Tramping (nie dotyczy wyjazdu na zamówienie)
 • transport w samochodzie z klimatyzacją (2 osoby), Micro Van (4 osoby)
 • obowiązkowy test PCR po przyjeździe na osobę.
 • obowiązkowe ubezpieczenie Covid-19 na osobę.
 • woda butelkowana podczas całej wycieczki.
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • Atrakcje zawarte w cenie:- Colombo city tour.-  jeep safari w Parku Narodowym Wilpattu (wstęp + wynajem jeepa)- wspinaczka na skałę Pidurangala- wizyta w wiejskiej wiosce w Habarana, a następnie autentyczny lunch.- niebiańska forteca Sigiriya- wizyta w ogrodzie przypraw w Matale- zwiedzanie miasta Kandy z wizytą w Świątyni Relikwii Zęba- wycieczka piesza do wioski Poddalgoda i Heeloya z lunchem- Góra Knuckles Siedem wodospadów Wycieczka piesza- wizyta w Veddha w Mahiyangana- wizyta na farmie w Wellawaya, spacer z ptakami, przejażdżka kajakiem, warsztaty kulinarne- jeep safari w Parku Narodowym Lunugamwehera (wstęp + wynajem jeepa)- całodniowy trekking w lesie deszczowym Sinharaja (Wejście + opłaty za trekking)- wizyta w holenderskim forcie Galle i piesza wycieczka.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Dodatkowo płatnego przelotu; Warszawa – Colombo – Warszawa w cenie od 2800 PLN
 • lunch i kolacja podczas zwiedzania, gdzie nie jest to okreś
 • transfery na lotnsiko w dniu ostatnim: 30 USD.
 • wiza
 • koszt napojów oprócz wody butelkowanej podczas całej wycieczki.
 • wydatki o charakterze osobistym.
 • wszelkie inne usługi nie wyszczególnione powyżej
 • opieka jednego licencjonowanego pilota MK Tramping (nie dotyczy wyjazdu z polskim pilotem)
 • dodatkowe atrakcje:  Mihintale Rock z medytacją: 10  USD za osobę  / Anuradhapura na rowerze : 35  USD od osoby / trek do świątyni Nagala: 15  USD za osobę / Trek do High Knuckles: 70 USD od osoby / rejs łodzią w Soraborawewa: 15.00 USD za osobę / Surf Class z Lucky: 35.00 USD za osobę za 1 godzinę

Opcje:

Dopłata do obiadokolacji 100 USD

 • Program wyjazdu

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – COLOMBO

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.
Wylot do Colombo.

2

COLOMBO

Przejazdy: ok. 1,5 godz

Po przylocie na Międzynarodowe Lotnisko Bandaranayke, poczujemy pierwszy smak ciepłej lankijskiej gościnności. Spotkanie z naszym przedstawicielem i przewodnikiem, który przywita nas orzeźwiającym napojem kokosowym, aby ugasić pragnienie po długim locie. Następnie udamy się do miasta Colombo.
Zameldowanie się w hotelu i odpoczynek.

Zakwaterowanie: Fairway Colombo 4****  Superior Room
Plan posiłków: śniadanie

3

COLOMBO – ANURADHAPURA – WILIPATU

Przejazdy ok. 3,5 godz.

Po śniadaniu, udamy się na zwiedzanie Kolombo, z jego fascynującą mieszanką kultur, religii i wpływów kolonialnych. Tego ranka odwiedzimy m.in. okazałe budynki Nowego i Starego Parlamentu oraz Plac Niepodległości. Odwiedzimy również Pettah, dzielnicę słynącą z bazarów i targowisk pod gołym niebem oraz urzekającej architektury Świątyni Gangaramaya.

Po zwiedzaniu przejazd do Anuradhapura, pierwszej stolicy Cejlonu z 5 wieku p.n.e. Nadal jest to centrum buddyjskiej cywilizacji na wyspie. Znajdują się tu najstarsze na wyspie świątynie buddyjskie – niektóre datowane na III wiek p.n.e., najstarsze udokumentowane drzewo na ziemi – Sri Maha Bodhi (ponad 2000 lat), ogrody rozrywki, pięknie wykonane kamienne łaźnie i stawy, wspaniały system nawadniania zbiorników i kanałów.

Po południu przyjazd do Wilpattu – gdzie znajduje się największy park narodowy w kraju i jedyne poza Yala miejsce, gdzie można spotkać lamparty lankijskie.

Aktywności opcjonalne:

 • Jeśli czas pozwoli, w drodze do Wilpattu, odwiedzimy skałę
  To szczególne miejsce, nazywane jest często kolebką buddyzmu na Cejlonie. Na szczycie skały znajduje się do stupa Ambasthala w której przechowywane są szczątki czcigodnego Mahindry – pierwszego buddyjskiego apostoła Sri Lanki. Do sanktuarium na skale wiedzie droga po 1840 granitowych schodach. Z najwyższego punktu wzniesienia, rozciąga się widok na wspaniałą panoramę okolicy.
 • Wycieczka rowerowa po królestwie Anuradhapura

Zakwaterowanie: Kay Jay Wild Wilpattu (Eco Hotel) – Tented Camps
Plan posiłków: Śniadanie

4

WILIPATU – SIGIRIYA

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po śniadaniu, weźmiemy udział w jeep safari w Parku Narodowym Wilpattu. Głównym naszym celem będzie wytropienie cętkowanego kota! Aby doświadczyć najlepszego safari, „polowanie” rozpoczniemy wcześnie rano. To najlepszy moment na obserwacje zwierząt, zanim park odwiedzą liczni turyści.

Park Narodowy Wilpattu – unikalną cechą tego parku jest istnienie naturalnych jezior i zbiorników wodnych pokrytych piaskiem lub zagłębień, które wypełniają się wodą deszczową. Prawie sześćdziesiąt jezior i zbiorników znajduje się w całym Wilpattu, który jest największym i jednym z najstarszych parków narodowych na Sri Lance. Słynie on na całym świecie jako jednen z najlepszych parków narodowych do obserwacji dziko żyjących lampartów.

Po safari wymeldowanie z kempingu i przejazd do trójkąta kulturowego.

Atrakcje fakultatywne:

 • Trekking do Sri Nagala Rajamaha Viharaya w paśmie górskim Nikawewa
  Posiadając historię sięgającą aż do króla Devanampiyatissa (250-210 p.n.e.), Sri Nagala Rajamaha Viharaya leży u podnóża pasma górskiego Nikawewa, które leży pomiędzy Moragollagama i Madagalla. Świątynia była zaniedbana i opuszczona przez długi okres czasu, a teraz został ponownie przywrócona do jego starożytnej chwały. Starożytna stupa (teraz odrestaurowana), starożytne drzewo Bo i dom obrazu oraz szereg starożytnych napisów w skale można znaleźć u podnóża góry.

Zakwaterowanie:  Habarana Ambasewana Resort (Eco Hotel) – Tree House
Plan posiłków: Łóżko i śniadanie

5

SIGIRIYA

Dla żądnych przygód wczesna pobudka. Na początek dnia – wspinaczka na Pidurangala Rock, skąd roztacza się panoramiczny widok na otaczający skałę obszar, w tym na twierdzę Sigiriya. Najlepszym momentem będzie zdobycie szczytu w czasie wschodu słońca.

Wspinaczka na Pidurangala Rock

Widok z Pidurangala Rock na równiny poniżej o wschodzie słońca jest magicznym doświadczeniem i jedną z największych atrakcji w Sigiriya. Chociaż pobudka o 4:30 może być największym wyzwaniem dnia, to jest ona warta wspinaczki. Pidurangala jest najcichsza i najchłodniejsza o wschodzie słońca i dlatego jest to najlepsza pora dnia, aby wspiąć się na szczyt.

Następnie “Sri Lanka dla lokalsów” – odwiedzimy wioskę w Habarana.  Lokalnym „katamaranem” popłyniemy do autentyczniej wioski, gdzie zjemy wspaniały lankijski lunch.

Wędrówka po wiejskiej wiosce
Przejażdżka rowerem w po wiosce po szutrowych drogach, pomiędzy polami ryżowymi, uprawami, wokółukrytego jeziora. Odwiedzimy lokalny dom, aby ugasić pragnienie filiżanką herbaty lub napoju ziołowego. Podczas wycieczki rowerowej odwiedzimy także lokalną świątynię, gdzie przyjmiemy przez mnicha buddyjskie błogosławieństwo na szczęście. Na zakończenie przejażdżki skosztujemy autentycznego lankijskiego ryżu i curry. Zainteresowani mogą towarzyszyć lokalnej rodzinie w przygotowaniu posiłku.

Zakwaterownie: Habarana Ambasewana Resort (Eco Hotel) – Tree House
Plan posiłków: śniadanie

6

SIGIRIYA – KANDY

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po wczesnym porannym śniadaniu, wymeldowanie z hotelu i rozpoczęcie dnia od wspinaczki na Sigiriya Rock. Skała w Sigiriya jest dla Sri Lanki tym, czym Taj Mahal jest dla Indii. Po prostu nie można jej przegapić.

Wspinaczka do podniebnej fortecy Sigiriya.
Wznosząca się dramatycznie z centralnych równin, enigmatyczna skała Sigiriya zwana „Lwią Skałą” jest prawdopodobnie najbardziej spektakularnym widokiem na Sri Lance. Niemal pionowe ściany wznoszą się na płaski szczyt, na którym znajdują się ruiny starożytnej cywilizacji, uważane za epicentrum krótkotrwałego królestwa Kassapa. Wczesnym rankiem można podziwiać urzekające widoki na otulone mgłą lasy. Po pełnej przygód wspinaczce i powrocie, nawodnimy się orzeźwiającym naturalnym elektrolitem jakim jest napój z wody kokosowej, zwanej przez miejscowych “Thambili”.

Po wizycie w Sigiriya, udamy się do świętego miasta. Po drodze zatrzymamy się w Matale, aby odwiedzićogród przypraw. Następnie przejazd do Kandy, zwiedzanie miasta i złożenie hołdu w świątyni Tooth Relic.

Świątynia Relikwii Zęba
Sri Dalada Maligawa lub Świątynia Relikwii Zęba jest buddyjską świątynią w mieście Kandy na Sri Lance. Znajduje się ona w królewskim kompleksie pałacowym dawnego Królestwa Kandy, w którym znajduje sięrelikwia zęba Buddy.

Późnym popołudniem przejazd do Gampola, aby wspiąć się na wieżę Ambuluwawa, która stała się hitem Instagrama!

Zakwaterowanie: Sevana City Hotel (3 Stars) – Standard Room
Plan posiłków: śniadanie

7

KANDY – KNUCKLES (Trekking)

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po wczesnym śniadaniu ok 7.30 opuszczamy Kandy. Jedziemy do wioski Poddalgoda na pełen przygód trekking.

Poddalgoda i Heeloya Village Trekking Tour
Heeloya to odosobniona wioska położona na granicy lasu Knuckles Conservation. Trekking rozpoczniemy z Poddalgoda, skąd idziemy przez wioskę Heeloya aż do krawędzi lasu Knuckles. Przejście z wioski Poddalgoda do obozu w Thangappuwa Village zajmuje około 8 godzin. Odległość wynosi około 10,5 km. Podczas wędrówki odwiedzmy wioski Poddalgoda i Heeloya, pola ryżowe, wodospad Perumalwatunu Ella, plantację herbaty, uprawy kardamonu i dom pracowników plantacji herbaty, w którym zjemy lunch.

Następnie przejazd do obozu bazowego na terenie rezerwatu Knuckles. „Knuckles” w skrócie lub lokalnie – “Dumbara Mitiyawatha” otrzymał swoją oficjalną nazwę po odkryciu przez brytyjskich geodetów, co oznacza pięć szczytów zaciśniętej pięści.

Zakwaterowanie: Basecamp Knuckles (Camping) – Namioty
Plan posiłków: pełne wyżywienie

8

KNUCKLES (Trekking)

Po śniadaniu ok 8:00 wyruszymy w podróż, aby odwiedzić ukryte siedem wodospadów wewnątrz lasu ochronnego Knuckles.

Knuckles Mountain – Trekking „7 wodospadów”
Trekking zajmuje około 8 godzin. Odległość wynosi około 12 km. Podczas wędrówki zobaczymy plantacjęherbaty, naturalne ekosystemy (trawiaste sawanny, różne rodzaje lasów), wodospady, oraz bogatą faunę i florę.

Zakwaterowanie: Basecamp Knuckles (Camping) – Namioty
Plan posiłków: pełne wyżywienie

9

KNUCKLES – MAHIYANGANA

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po śniadaniu, zostawiamy za sobą krainę wzgórz. Zjeżdżając w dół, będziemy mijać lokalne wioski rozsiane po zboczach gór. Naszym celem będzie jedna z nich, w której żyją rdzenni mieszkańcy “The Veddha’s”, których odwiedzimy następnego dnia.

Przejazd do Mahiyangana drogą zwaną „18 zakrętów”. Po dotarciu zameldowanie się w hotelu.

Aktywności opcjonalne:

 • High Knuckles Trekking Tour (trekking 8 godzin – dotarcie do Mahiyangana po zmroku)
  W Basecamp zjemy śniadanie. Następnie jedziemy 30 minut z Basecamp do Bambarella Village. Stamtąd rozpoczynamy trekking. High Knuckles trekking zajmuje około 8 godzin, aby przejść w górę i w dół. Dystans to około 12km. Idąc i podziwiając malownicze krajobrazy docieramy do najwyższego szczytu lasu na wysokość 1870 m n.p.m.  Na szczycie góry, zjemy lunch i wracamy tą samą drogą w dół. Po zakończeniu wędrówki, wracamy do Basecamp.
 • Rejs łodzią w Soraborawewa

Zakwaterowanie: Mapakada Village 3 ***  Standard Room
Plan posiłków: śniadanie

10

MAHIYANGANA – WELLAWAYA 

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wizyta u rdzennych mieszkańców Lanki – ludem Wedda, którego nazwa dosłownie znaczy „ludzie lasu”

Spacer z “leśnymi ludźmi” Weddami
Spotkanie z przewodnikiem i tropicielem w lobby hotelowym. W drodze do wioski, będziemy mieli okazję zwiedzić “leśny klasztor Mawaragala”. Po wejściu do wioski spotkamy się z sołtysem w jego rezydencji i poprosimy go o pozwolenie na zwiedzanie wioski. Następnie udamy się do muzeum, gdzie odbędzie się pokaz tradycyjnych metod polowania, zajęć kulturalnych i tańca ludowego.
Według archeologów, Weddowie zamieszkiwali Sri Lankę już 10 000 lat przed Chrystusem. Obecnie utrzymująsię ze zbieractwa, łowiectwa oraz uprawy ziemi. Ich populacja liczy obecnie zaledwie 400 osób. Używany przez nich język to starożytny dialekt syngaleski, a podstawą ich diety jest dziczyzna.

Następnie udamy się poza utarte szlaki do nietkniętego kawałka Serendib zwanego Wellawaya, gdzie zatrzymamy się na wiejskiej farmie, na której znajduje się 30-hektarowe pole uprawne i domki typu mudhut.

Zakwaterowanie: The Kingdom Eco Lodge and Farm (Eco Hotel) – Mudhut
Plan posiłków: pełne wyżywienie

11

WELLAWAYA 

Wizyta na farmie, obserwacja ptaków, łowienie ryb, przejażdżka kajakiem, przejażdżka traktorem, świeżo przygotowane wiejskie posiłki, doświadczenie kulinarne i jeep safari w parku Lunugamwehera.
Dzisiejszy dzień będzie idealną okazją do poznania tego fascynującego regionu w sposób, który powinien przypaść wszystkim do gust z mnóstwem ekscytujących zajęć.

Kingdom Eco Lodge and Farm
Jest to idealne miejsce dla szukających przygód podróżników, którzy chcą przeżyć chwile na farmie oraz zobaczyć dzikie słonie w zaciszu swojej sypialni.  Farma to 30 akrów ziemi rolniczej obsadzonej pomarańczami, mango, bananami, papają i wieloma innymi warzywami. Naturalne jezioro, które jest często odwiedzane przez stada dzikich słoni. Atrakcje jakie czekają na miejscu to: pływanie kajakiem w jeziorze, podglądanie dzikich słoni, wędkowanie, praca w polu, jazda na traktorze, czy lokalne warsztaty kulinarne. Jest to prawdziwa ucieczka od miasta i cywilizacji.
Farma na której będziemy to również jedno z najlepszych miejsc do obserwacji ptaków których żyje tutaj ponad 30 gatunków.

Odbędziemy również safari w pobliskim Parku Narodowym Lunugamwehera, gdzie można zobaczyć duże stada słoni, krokodyli, jeleni i wiele odmian ptaków.

Zakwaterowanie: The Kingdom Eco Lodge and Farm (Eco Hotel) – Mudhut
Plan posiłków: pełne wyżywienie

12-13

WELLAWAYA – SINHARAJA

Przejazdy: ok 4 godz.

Po śniadaniu, wycieczka z przewodnikiem na obserwację ptaków po okolicznych terenach, a także przejażdżka kajakiem po jeziorze. Następnie wymeldowanie z rustykalnego pobytu i przejazd do wiecznie zielonego, hipnotyzującego rezerwatu leśnego Sinharaja.

Kolejnego dnia po śniadaniu całodzienna wycieczka z przewodnikiem do lasu deszczowego Sinharaja.

Wędrówka po lesie deszczowym Sinharaja
Gęsty, ciemny, wilgotny i tajemniczy – Sinharaja jest pierwotnym lasem do medytacji, relaksu i do badańnaukowych. Ten względnie niezakłócony obszar pierwotnego lasu jest dziedzictwem Sri Lanki – ostatnim skrawkiem rozległego nizinnego wiecznie zielonego lasu deszczowego, który wciąż pozostaje nienaruszony. Ze względu na specyficzny klimat, na terenie rezerwatu żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt które nie spotkamy w żadnym innym rejonie świata.

Zakwaterowanie: Rainforest Village (Eco Hotel) – Cottage
Plan posiłków: pełne wyżywienie
O hotelu: Położony obok wejścia do Sinharaja Rainforest Pitadeniya to przyjazne dla środowiska eko domki z przepięknym widokiem, basenem infinity i restauracją panoramiczną.

14

SINHARAJA – WELIGAMA

Przejazd: ok. 2,5 godz.

Po śniadaniu, krótki trekking w głąb wiecznie zielonego lasu, następnie przejedziemy na zasłużony odpoczynek się na piaszczyste wybrzeże Weligamy, do miasta surferów.

Surfing w Weligamie
Plaża Weligama otwiera się na ogromną zatokę na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Mierzy ona aż 3,2 km od punktu do punktu, ale wygina się w podkowę daleko w głąb lądu. Rezultat? Idealna szczelina w wybrzeżu, w której załamują się fale napływające prosto z Oceanu Indyjskiego i Południowego. Fale, które się przedostają, układają się w piękne, długie ramy, które uderzają w główne plaże serią szczytów. Są one dobrze utrzymywane, ale również chronione przez otaczające je cyple, co oznacza. To raj dla początkujących.
Jeśli będziemy chcieli zmierzyć się z silniejszymi falami, nasz przewodnik z przyjemnością zabierze nas do Midigama Surf points, które znajduje się zaledwie 5 km dalej.

Zakwaterowanie: TS2 Weligama Surf Camp (Eco Hotel) – pokój standardowy
Plan posiłków: śniadania

15

WELIGAMA

Po sytym śniadaniu można zdecydować się na poranną sesję jogi, za którą można zapłacić bezpośrednio w obozie, lub wybrać się na plażę na poranną sesję surfingu.

Atrakcje fakultatywne: 

 • Lekcja surfingu z mistrzem Sri Lanki “Lucky” na plaży Weligama.
  Szkoła surfingu prowadzona przez najlepszego surfera na Sri Lance – D.A. Lucky; położona przy najlepszej plaży, odpowiedniej dla surferów na wszystkich poziomach zaawansowania; oferuje lekcje surfingu dla początkujących i średnio zaawansowanych surferów oraz przewodnictwo surfingowe dla zaawansowanych surferów.

Późnym popołudniem zwiedzanie ponadczasowego, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO Holenderskiego Fortu Galle.

Ponadczasowy Fort Galle
Galle jest doskonałym przykładem ufortyfikowanego miasta zbudowanego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, pokazującym interakcję między europejskimi stylami architektonicznymi a tradycjami południowoazjatyckimi. Fort Galle jest obiektem światowego dziedzictwa i największą pozostałą fortecą w Azji zbudowaną przez europejskich okupantów. Inne ważne zabytki w Galle to Natural Harbor, Narodowe Muzeum Morskie, katedra St. Mary’s założona przez księży jezuickich oraz Clock Tower.

Zakwaterowanie: TS2 Weligama Surf Camp (Eco Hotel) – pokój standardowy
Plan posiłków: śniadania

16-17

WELIGAMA – COLOMBO – WYLOT DO POLSKI

Przejazd: ok. 2 godz

Wszystko co dobre musi się skończyć. Niemniej jednak, mamy nasz ostatni dzień wolny rano, pozwalający nam na dalsze zwiedzanie okolic Galle, lub ostatni relaks w hotelowej restauracji, aby naładować baterie i odświeżyć się przed wieczornym lotem.

Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Lądowanie nad ranem następnego dnia.

No Comments

Leave a Comment: