VANUATU, NOWA KALEDONIA

Melodie Melanezji

Opis destynacji:

Przez 3 tygodnie zobaczycie rajskie piekło i bezludne wyspy pełne tubylców…
Piękne plaże, sympatyczni ludzie, egzotyczne jedzenie, prymitywne wioski, dzikie lasy, przerażające rytuały, zatopione statki…
Sprawdź się na końcu świata i wsłuchaj się z nami w Melodie Melanezji!!!

maj 2018

24500 zł

Czas trwania

21 dni

Sezon wyjazdu

cały rok

Ilość uczestników

5 - 10 osób z polskim pilotem lub od 2 osób na zamówienie.

Dla kogo

wyprawa dla miłośników zwiedzania, przyrody i pięknych krajobrazów.

Cena zawiera

Zobacz
 •  przelot: Warszawa – Sydney, Cairns – Warszawa
 • przeloty lokalne na trasach: Sydney – Ayers Rock, Ayers Rock – Cairns
 • zakwaterowanie w hotelach: Sydney 3*, Ayers Rock 4*, 1 nocleg pod gołym niebem, Cairns 4*
 • 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, i kolacja – dwudaniowe)
 • do każdego lunchu i kolacji 1 napój alkoholowy lub bezalkoholowy
 • transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem,
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka jednego licencjonowanego pilota MK Tramping Travel & Incentive
 • obsługa lokalnych anglojęzycznych przewodników
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • wiza do Australii

Cena nie zawiera

Zobacz
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd.
 • inne świadczenia niewymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1-2

WARSZAWA – BRISBANE

Spotkanie na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping – ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot do Brisbane.

3

BRISBANE – PORT VILA

Po przesiadce w Australii wylądujemy w stolicy dawnych Nowych Hybrydów, a więc obecnego Vanuatu – Port Vila.
Po przylocie udamy się na spacer po mieście – największym w kraju, ale jednocześnie jednym z najmniejszych miast Oceanii, bardzo urokliwym, położonym między wzgórzami nad lazurową zatoką. Zobaczymy parlament, drewniany sąd najwyższy, bramę niebios i katedrę. Wieczorem przepłyniemy na pobliską wysepkę by z niej zobaczyć Vilę o zachodzie słońca. Po powrocie do centrum wstąpimy na targ napić się soku ze świeżego grejpfruta.

4

PORT VILA – TANNA

Dziś rano odlecimy na wyspę Tanna. Ta jedna z 83 wysp Vanuatu jest najbardziej zróżnicowana geograficznie, najbardziej żyzna – tanna w lokalnym dialekcie oznacza ziemię. To właśnie żyzna ziemia spowodowała, że wyspa jest zielona, pokryta gęstym buszem, a atrakcji na niej nie brakuje. Tu zobaczymy plantacje kawy, egzotyczne kwiaty, dziko galopujące konie, wodospady, gorące źródła i największy żyjący organizm na Ziemi – drzewo Banian.
Po przylocie udamy się do hoteliku, a po południu odwiedzimy wioskę tubylców.  Miejscowe plemiona wciąż wzbudzają zachwyt i podziw turystów, których na wyspie jest wyjątkowo mało. Lokalni ubierają się bardzo skąpo (nierzadko strój to kilka sznurków i liście palmowca), są dużej postury ale bardzo sympatyczni i gościnni. Z tej gościnności będziemy nieraz korzystać podczas całej wyprawy.
Wieczorem obejrzymy pokaz tańców w jednej z prymitywnych wsi, gdzie miejscowy wódz przywita nas w Vanuatu narodowym napojem – narkotyczną kavą. Tu też zobaczymy jak robi się kosze, poluje i stosuje medycynę…

5

TANNA

Dzisiejszy dzień przeznaczymy na poznanie wyspy. Rano udamy się konno do centrum buszu by zobaczyć drzewo Banian, a później wykąpać się w wodospadzie z orzeźwiającą wodą.
Następnie przejedziemy na północ, gdzie znajduje się blue hole cave – jaskinia z turkusową wodą do której zanurkujemy. Popołudnie spędzimy na plaży.

6

TANNA

Przed południem udamy się do zatoki rekinów, gdzie żółci przedstawiciele tego najgroźniejszego mieszkańca mórz i oceanów będą nam jeść… z rąk.
Następnie rozpoczniemy wędrówkę pod Górę Yasur, która jest najbardziej dostępnym z wciąż aktywnych wulkanów na świecie. Możemy się na nią wdrapać lub wjechać jeepem z napędem na 4 koła.
Zachód słońca nad wulkanem i widok buchających z krateru kul ogniowych będą cudownym zakończeniem dnia.

7

TANNA – ESPIRITU SANTO

Rano przelecimy na największą wyspę archipelagu, która jest stolicą poszukiwaczy przygód. „Duch Święty” jest też mekką nurków, którzy mogą swą pasję realizować w lazurowej wodzie pełnej kolorowych ryb, niekończącą się rafą i… wraków amerykańskich statków z okresu II Wojny Światowej.
Po przylocie przejedziemy do wioski Port Orly, które znajduje się przy pięknej plaży. Z okien naszych bungalowów widać wyspę w kształcie delfina. W czystej wodzie pływa mnóstwo żółwi tuż przy brzegu, jedząc obiad przy plaży zobaczymy tylko ich głowy wynurzające się by złapać powietrze a na deser wskoczymy do wody by z nimi popływać.

8

ESPIRITU SANTO

Dzisiejszy dzień to przygody w głębiach Pacyfiku. Osoby z certyfikatem Padi zanurkują w błękitnych głębiach, a ci którzy nigdy jeszcze nie próbowały odkrywania podwodnego świata ze sprzętem będą mogły to uczynić pod okiem profesjonalistów.
Po południu wskoczymy do najgłębszej blue hole znajdującej się w środku dżungli – mającej 18m głębokości i 50m szerokości.

9,10,11

ESPIRITU SANTO

Dziś rano rozpoczniemy 3-dniowy trekking przez wyspę.
Będziemy przedzierali się przez gęste palmowe lasy, ogrody, wodospady i jaskinie, w tym także Millenium Cave, wysoką na 50m, pełną bambusowych drabin, jezior i nietoperzy.
2 noce spędzimy w chatach lokalnych plemion, biorąc udział w ich codziennym życiu, jedząc z nimi i polując.

12

ESPIRITU SANTO – PENTECOST

Dziś przylecimy na wyspę Pentecost, która słynie ze „skoków odwagi”. Co roku od kwietnia do czerwca odbywa się tu rytuał zwany Naghol. Kilkunastoletni chłopcy budują na wzgórzu, wokół odartych z liści drzew, 12-30-metrowe wieże z gałęzi palm i bambusa. Potem wdrapują się na wieże, obwiązują kostki mocnymi lianami przywiązanymi do szczytu i skaczą głową w dół – tak właśnie powstało bungee.. Ktoś chętny?
Wieczorem kolacja z gościnnymi tubylcami.

UWAGA: Atrakcje „bungy jumping” dostępne tylko przy wyjazdach w terminie kwietniowym i majowym

13

PENTECOST

Przed południem poszukamy kolejnych bambusowych platform, weźmiemy też udział w uroczystościach, które poprzedzają skoki młodych śmiałków.
Po południu udamy się na spływ największą rzeką wyspy drewnianymi canoe. Dzicz, ryby, ptaki, tropikalny las – będzie to przygoda jedyna w swoim rodzaju zakończona poszukiwaniem krewetek rzecznych i ucztą z nimi w roli głównej.

14

PENTECOST – PORT VILA

Wczesnym popołudniem powrócimy do stolicy na pożegnalną kolację i ostatnie zakupy. Wieczór umili nam występ lokalnych artystów nad zatoką i pożegnalna impreza w jednym z Kava Barów, w których skosztujemy lokalnych specjałów składających się przede wszystkim z… deszczówki.

15

PORT VILA – NOUMEA

Wczesnym popołudniem przylot do stolicy Nowej Kaledonii i transfer do hoteliku w centrum miasta.
Po małym odpoczynku przejdziemy się po centrum Noumey, zobaczymy m.in. otoczony palmami ratusz, kolonialną dzielnicę, galerię lokalnej sztuki, katedrę, targ pełen owoców, pamiątek i koszul w kwiaty. Wejdziemy też na wzgórze z którego roztacza się widok na miasto. Po południu relaks na plaży.

16

NOUMEA – AMADEE ISLET – NOUMEA

Zaraz po przebudzeniu się wsiądziemy na pokład katamaranu by popłynąć na malutką wysepkę Amadeo Islet. Tu znajduje się 54m latarnia morska, przywieziona tu w 1865r z Paryża, na której szczyt wejdziemy. Tu znajdziemy pełną kolorowych ryb i węży morskich krystalicznie czystą wodę, w której zanurkujemy. Wreszcie tu zobaczymy piękne plaże, na których się poopalamy i przystosujemy nasze organizmy do nowego klimatu.
Po południu wrócimy do Noumea.

17

NOUMEA – ILE DES PINS

Dziś rano odpłyniemy na najpiękniejszą z wysp archipelagu – Ile des Pines. Po 2 godzinnym rejsie statkiem pasażerskim dotrzemy do porośniętej sosnami koralowej wysepki. Tu zamieszkamy niedaleko plaży, a czas upływał nam będzie na zwiedzaniu grot, wspinaniu się na pobliskie pagórki, łowieniu ryb i jedzeniu narodowego przysmaku Kaledończyków czyli… ślimaków.

18

ILE DES PINS

Po śniadaniu udamy się w podróż tradycyjną drewnianą pirogą z trójkątnym masztem wzdłuż wybrzeża. Będzie to niezapomniana atrakcja, którą musimy zaliczyć będąc w tej okolicy. Po południu udamy się do „złotej zatoki” by popływać w naturalnym basenie i zrelaksować się przy pięknej plaży. Nocleg w bungalowach

19

ILE DES PINS – NOUMEA

Dzisiejsze przedpołudnie wykorzystamy na złapanie ostatnich przed odlotem do kraju promieni słońca po czym wsiądziemy na łódź płynącą z powrotem do stolicy. Tu udamy się na pożegnalną kolację i ostatnie zakupy.

20

NOUMEA – BRISBANE – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu transfer na lotnisko i odlot do Australii, a następnie do Europy

21

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.