SRI LANKA, MALEDIWY

Rodzinne ferie na Cejonie

Opis destynacji:

Sri Lanka – wymarzone ferie dla całej rodziny! Bezpieczna, rodzinna przygoda na egzotycznej wyspie na wyciągnięcie ręki!
Zimowe ferie to doskonała okazja, by nieco podładować baterie czasem spędzanym z rodziną, zabawą i wypoczynkiem w promieniach słońca. Czas beztroski i radości – dlatego dbamy o to, byś nie musiał martwić się o zadowolenie swoich bliskich! Przygotowaliśmy ofertę, która wywoła uśmiech na twarzy każdego członka rodziny.
Sri Lanka – klejnot Oceanu Indyjskiego. Przebogata kultura i wspaniałe zabytki, uśmiechnięci mieszkańcy, egzotyczna przyroda, spotkania ze zwierzętami w naturalnym środowisku, sporty wodne na falach Oceanu Indyjskiego, zapach cynamonu, pociąg sunący przez herbaciane wzgórza… Zobaczcie to na własne oczy:

-> RADOŚĆ: egzotyczna wyspa oferuje całe morze atrakcji dla młodszych i starszych członków rodziny, a program dostosowujemy do Waszych zainteresowań,

-> KOMFORT: wyselekcjonowane, odwiedzone przez nas hotele, prywatny transport, pyszne posiłki dopasowane do Waszych potrzeb (uwzględniamy diety indywidualne),

-> BEZPIECZEŃSTWO: stała opieka przewodnika, kontrolowany transport osób i bagażu, tylko sprawdzone miejsca i partnerzy,

-> ELASTYCZNOŚĆ: dostosowanie terminu i programu na życzenie – bo to Wasze wakacje,

-> CENA wygodnych, rodzinnych wakacji: wyjątkowo korzystna.

Wybierz idealne wakacje dla Twojej rodziny.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

16 stycznia – 30 stycznia

23 stycznia – 06 lutego

30 stycznia – 13 lutego

13 lutego – 27 lutego

Cena:

980 USD + przelot 

Dziecko (na dostawce w pokoju z rodzicami)

6-12 lat: 685 USD + przelot,

(2-6 lat): 580 USD + przelot

 

CENA (pobyt na plaży, pakiet 5 dniowy)

Hotel 3* od 1500 PLN * /os dorosła

*więcej w opisie hoteli

 

Opcja: MALEDIWY

Hotel 3* od 6920 PLN /os dorosła

*więcej w opisie hoteli

Czas trwania

14 dni

Sezon wyjazdu

od października do maja

Ilość uczestników

od 6 osób

Charakter wyjazdu:

komfortowa wyprawa, dla miłośników przyrody, zabytków i krajobrazów

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • zakwaterowanie w pokoju rodzinnym w hotelach jak w programie,
 • codzienne śniadania w hotelach,
 • opieka anglojęzycznego przewodnika z kierowcą,
 • opieka polskiego pilota MK Tramping,
 • transport busem z klimatyzacją,
 • obowiązkowy test PCR po przyjeździe na osobę.
 • obowiązkowe ubezpieczenie Covid-19 na osobę.
 • woda butelkowana podczas wycieczki objazdowej,
 • atrakcje zawarte w cenie: Negombo zwiedzanie miasta, ogród przypraw w Matale, zwiedzanie fabryki batiku, zwiedzanie miasta Kandy z wyłączeniem wejścia do świątyni, zwiedzanie miasta Nuwara Eliya, plantacja herbaty i sesja zbierania herbaty, wizyta na moście 9 łuków i wodospadach Ravana, trekking na mały szczyt Adama, piesza wycieczka do fortu Galle,
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Przelot: Warszawa – Colombo – Warszawa w cenie od 2600 PLN,
 • zakwaterowanie podczas pobytu na plaży, w wybranych hotelach o standardzie od 3 do 4*,
 • lunch i kolacja podczas zwiedzania,
 • wydatki o charakterze osobistym.
 • wszelkie inne usługi nie wyszczególnione powyżej
 • dodatkowe atrakcje oraz bilety wstępów, osoba dorosła max: 240 USD, dziecko do lat 12: max 120 USD.
 • Program wyjazdu
 • Hotele na plaży
 • Opcja Malediwy

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – COLOMBO

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.

Wylot do Colombo.

2

NEGOMBO

Po przylocie na Międzynarodowe Lotnisko Bandaranayke, pierwszy smak ciepłej lankijskiej gościnności. Spotkanie z naszym przedstawicielem i przewodnikiem, który przywita Was orzeźwiającym napojem kokosowym, aby ugasić pragnienie po długim locie. Następnie przejazd do rybackiego miasta Negombo.
Zameldowanie się w hotelu i odpoczynek.

Zakwaterowanie: Blue Elephant Boutique Hotel (4 Stars) – Superior Room

3

NEGOMBO – SIGIRIYA

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po Negombo.
Negombo jest głównym miastem nadmorskim na Sri Lance ze skromną plażą w pobliżu międzynarodowego lotniska Bandaranaike. Położone na zachodnim wybrzeżu wyspy i przy ujściu Laguny Negombo, Negombo znane jest z ogromnego, wiekowego przemysłu rybnego z ruchliwymi targami rybnymi i piaszczystymi plażami.

Spacer ze słoniami w Millennium Elephant Foundation
Niezwykłym przeżyciem będzie wizyta w Fundacji zajmującej się ochroną słoni. Spędzimy kilka godzin z przewodnikiem, z którym będziemy spacerować w towarzystwie jej mieszkańców – słoni.
Celem Fundacji jest opieka, ochrona i leczenie słoni które zostały odebrane z niewoli, oraz zapewnieniem im odpowiedniego schronienia i zapewnienie spokojnego życia.
W znajdującym się na terenie fundacji muzeum poznamy złożoną historię Sri Lanki i jej słoni. Wiele z nich nadal żyje w niewoli w złych warunkach, jednak słonie fundacji są w dobrych rękach. Pod czujnym okiem mahouta przygotujemy pożywienie dla swoich podopiecznych składające się z owoców, witamin i lekarstw. Aby dowiedzieć się więcej o pracy projektowej fundacji i zachowaniu słoni, oprócz spaceru będziemy mogli wspólnie wykąpać słonie, co jest niewątpliwą atrakcją. Na koniec zjemy lunch i odwiedzimy fabrykę papieru, który produkowany jest z „kupy” słonia 

Po wizycie w fundacji udamy się w głąb lądu do Trójkąta Kulturowego. Późnym popołudniem dotrzemy do świątyni jaskiniowej w Dambulli.

Na świątynnym wzgórzu w Dambulli odwiedzicie niezwykłe groty, wypełnione wizerunkami i posągami Buddy oraz jego uczniów. Groty w Dambulli to jeden z najcenniejszych zabytków kultury na Sri Lance, a z ich powstaniem wiąże się piękna, królewska legenda.

Zakwaterowanie: Back of Beyond – Jungle Hideaway, Pidurangala (Eco Hotel) – Tree House 

4

SIGIRIYA – POLONNARUWA – SIGIRIYA

Dziś rano wizyta w wiosce w sercu trójkąta kulturowego.
Na początek „Sri Lanka dla lokalsów” – wizyta w wiosce w Habarana.  „Lokalnym” katamaranem popłyniemydo autentyczniej wioski, gdzie po dotarciu do domu rolnika zasmakujecie autentycznego lankijskiego posiłku.

Wędrówka po wiejskiej wiosce
Przejażdżka rowerem w po wiosce po szutrowych drogach, pomiędzy polami ryżowymi, uprawami, wokółukrytego jeziora. Odwiedziemy lokalny dom, aby ugasić pragnienie filiżanką herbaty lub napoju ziołowego. Podczas wycieczki rowerowej zagladniemy do małej lokalnej świątyni, gdzie przyjmiemy przez mnicha buddyjskie błogosławieństwo na szczęście. Na zakończenie przejażdżki skosztujemy autentycznego lankijskiego ryżu i curry.

Po lunchu przejedziecie do starożytnego miasta Polonnaruwa.

Starożytne miasto Polonnaruwa z „Królestwo Małp”
Starożytne miasto Polonnaruwa, miasto, którego ruiny pokryła już lankijska puszcza, jednak pozostałości: Pałac Królewski, ulice handlowe, świątynie i potężne posągi w Gal Vihara wciąż świadczą o dawnej wielkości.
Polonnaruwa jest domem dla dobrze prosperujących populacji makaków, szarych langurów i jeśli rzucić okiem w górę, wyżej żyjących fioletowych zjadaczy liści. Ich liczba nie zawsze była tak płodna i podobnie jak w wielu innych krajach, redukcja siedlisk oznaczała spadek liczby małp. Na szczęście do akcji wkroczyło Smithsonian Research Center, którego badacze terenowi oprowadzą Was po planie Disney’s Monkey Kingdom. Zaobserwujecie interakcje społeczne i zachowania lokalnych oddziałów podczas spaceru po niewielkiej części tego obszaru, ucząc się o wyzwaniach związanych z ochroną małp.

Zakwaterowanie: Back of Beyond – Jungle Hideaway, Pidurangala (Eco Hotel) – Tree House 

5

SIGIRIJA – MATALE – KANDY

Po wczesnym porannym śniadaniu, wymeldowanie z hotelu. Dzien od wspinaczki na Sigiriya Rock. Skała w Sigiriya jest dla Sri Lanki tym, czym Taj Mahal jest dla Indii. Po prostu nie można jej przegapić.

Wspinaczka do podniebnej fortecy Sigiriya.
Wznosząca się dramatycznie z centralnych równin, enigmatyczna skała Sigiriya zwana „Lwią Skałą” jest prawdopodobnie najbardziej spektakularnym widokiem na Sri Lance. Niemal pionowe ściany wznoszą się na płaski szczyt, na którym znajdują się ruiny starożytnej cywilizacji, uważane za epicentrum krótkotrwałego królestwa Kassapa. Wczesnym rankiem można podziwiać urzekające widoki na otulone mgłą lasy. Po pełnej przygód wspinaczce i powrocie, nawodnimy się orzeźwiającym naturalnym elektrolitem jakim jest napój z wody kokosowej, zwanej przez miejscowych “Thambili”.

Po wizycie w Sigiriya, udamy się do świętego miasta Kandy. Po drodze postój się w Matale, aby odwiedzićogród przypraw. Po przyjeździe do Kandy, zwiedzanie miasta i złożenie hołdu w świątyni Tooth Relic.

Świątynia Relikwii Zęba
Sri Dalada Maligawa lub Świątynia Relikwii Zęba jest buddyjską świątynią w mieście Kandy na Sri Lance. Znajduje się ona w królewskim kompleksie pałacowym dawnego Królestwa Kandy, w którym znajduje sięrelikwia zęba Buddy.

Pobyt w: Kandyan Manor (Homestay) – Standard Room

6

KANDY – PLANTACJA HERBATY – NUWARA ELIYA

Po wczesnym śniadaniu o 7.30 zastaniemy przewiedzieni na dworzec kolejowego w Kandy, skąd pociągiem przejedziemy do Nuwara Eliya. Pociąg ekspresowy odjeżdża z dworca o 08.45.  Przyjazd do Little England i krótkie zwiedzanie miasta.

Nuwara Eliya
„Mała Anglia”, jak nazywa się miasto Nuwara Eliya. Pochodzący z Wielkiej Brytanii właściciele i menadżerowie plantacji herbacianych oraz pracownicy brytyjskiej administracji, zmęczeni wyspiarskim upałem, upodobali sobie właśnie to, położone na 2000 m. n.p.m. miasteczko i uczynili je najbardziej brytyjskim miejscem na Sri Lance. Wyścigi konne, pola golfowe, kolonialna zabudowa, częsta mgła oraz temperatury poniżej 20°C sprawiają, że nastrój tu przywodzi na myśl Anglię z początku XX w.

Dziś zajrzymy na plantację i do fabryki herbaty – to stąd pochodzi najbardziej ceniona przez Brytyjczyków czarna herbata cejlońska oraz najpiękniejsze fotografie kobiet zbierających herbaciane liście. W fabryce odkryjecie sekrety produkcji herbaty oraz różne jej gatunki. Każda fabryka ma swój własny sklep, w którym można uzupełnić domowe zapasy herbaty o świeżo wyprodukowane aromatyczne liście.

Następnie po instruktażu i zaopatrzeni w tradycyjne kosze przewodnik zaproponuje nam zawody w samodzielnym zbieraniu listków herbacianych.

Zakwaterowanie: Galway Heights (4 gwiazdki) – pokój typu Superior

7

NUWARA ELIYA – ELLA

Po przepysznym śniadaniu i porannej filiżance herbaty, opuścimy europejski klimat i pojedziemy do najpiękniejszego rejonu Sri Lanki – czarującej okolicy wioski Ella.
Po przyjeździe do mistycznej krainy wzgórz Ella i wizyta w 9 Arches Bridge, wizyta nad wodospadem Ravana, a następnie wejście na szczyt Little Adam’s Peak.

Ella to mała rajska wioska w centralnej części Sri Lanki. Ta senna górska wioska z widokiem jest idealną baząwypadową do relaksu, jednocześnie oferując wiele fantastycznych spacerów przez plantacje herbaty do świątyń i wodospadów. Ella ze swoim doskonałym klimatem uspokaja umysł i sprawia, że codzienne troski stają się odległe.

W Ella znajdziemy mnóstwo przytulnych knajpek, gdzie godzinami można przesiadywać w wygodnych leżakach i poduchach i relaksować się przy lankijskiej herbacie lub całkiem europejskich drinkach.

źnym popołudniem trekking na Mały Szczyt Adama.
Po południu krótki trekking na Mały Szczyt Adama, skąd będziemy obserwować zachód słońca. Little Addam’s Peak gwarantuje fantastyczne widoki rejonu zwanego Ella Gap, gdzie, dzięki niezwykłemu ukształtowaniu terenu, za wielokilometrowym pasem baśniowych wzgórz ujrzeć można ocean. Na szczyt prowadzi ścieżka wijąca się przez malownicze plantacje herbaty

Zakwaterowanie: Serenite Ella (Eco Hotel) – Chalet 

8

ELLA – PN YALA

Po śniadaniu, zostawimy za sobą kraj wzgórz i pojedziemy w kierunku południowej części kraju do najsłynniejszego parku narodowego na Sri Lance, Yala, który jest najlepszym i jednym z dwóch miejsc, gdzie można zobaczyć rzadkie lamparty lankijski (oczywiście przy bardzo dużym szczęściu i raczej w porze deszczowej).

W drodze do Yala zjemy lunch i odwiedziemy młode słonie w Udawalawe Elephant Transit Home w czasie ich karmienia.

Udawalawe Elephant Transit Home
Założony w 1995 roku ośrodek, zajmuje się leczeniem i opieką nad porzuconymi słoniątkami, z których większość została ranna, przed zwróceniem ich na wolność, gdy osiągną pięć lat. Jego udany program reintrodukcji jest wspierany przez Born Free Foundation. Większość zwierząt jest “przybranymi rodzicami” i warto odwiedzić to miejsce w porze posiłków.

Zakwaterowanie: Tree Tops Lodge (Eco Lodge) – Pokój standardowy

9

PN YALA – GAlE – PLAŻA

Po śniadaniu wsiadamy w specjalnie przystosowane samochody 4×4 i wyruszamy na safari po parku narodowym Yala.

Park Narodowy Yala
Park Narodowy Yala jest najczęściej odwiedzanym i drugim co do wielkości parkiem narodowym na Sri Lance. Yala został uznany za sanktuarium dzikich zwierząt w 1900 roku, a jako Park Narodowy w 1938 roku, wraz z Wilpattu; był to jeden z dwóch pierwszych parków narodowych na Sri Lance.
Ten piękny park to obejmuje fragmenty buszu, sawanny oraz salin i wybrzeża morskiego, dzięki czemu żyje tu wiele gatunków zwierząt i roślin o odmiennych wymaganiach. Można tu spotkać lamparty, wargacze, słonie, jelenie, dziki, mangusty, krokodyle, warany, langury, dzikie bawoły i kilkadziesiąt gatunków baśniowo ubarwionych ptaków, w tym m.in. dzikie pawie, papugi, ibisy, żołny i dzioborożce. Znajduje się tu także pomnik przypominający o tsunami w 2004.

Po południu przejedziemy do holenderskiego fortu Galle.

Ponadczasowy Fort Galle
Galle jest doskonałym przykładem ufortyfikowanego miasta zbudowanego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, pokazującym interakcję między europejskimi stylami architektonicznymi a tradycjami południowoazjatyckimi.

Galle zachowało się w niemal niezmienionym stanie od czasów, gdy jego głównymi mieszkańcami i budowniczymi byli Portugalczycy i Holendrzy, a do portu zawijały statki arabskich handlarzy. Spacer urokliwymi uliczkami skrytymi we wnętrzu potężnej morskiej twierdzy to wędrówka w przeszłość i okazja do jubilerskich zakupów w jednym z niezliczonych warsztatów.

Po zwiedzaniu przejedziemy do wybranego hotelu na wypoczynek na plaży.

Zakwaterowanie: wg., opcji wyboru

10-13

YALA – GALLE – KALUTARA

Czas na relaks i ustalenie własnego programu plażowania.

Możecie spędzić czas opalając się na miękkim piasku, pluskając się w turkusowej wodzie lub skorzystać z kilku atrakcji fakultatywnych.

Obserwacja wielorybów (powinna odbyć się wcześnie rano i zajmie 5 – 6 godzin)
Obserwowanie wielorybów i delfinów jest jednym z najbardziej ekscytujących zajęć wodnych, które można robić na Sri Lance, a Mirissa jest najlepszym miejscem, aby zacząć. Można tu zobaczyć wieloryby, począwszy od błękitnych i płetwali, po delfiny zwyczajne, butlonose, bączki, delfiny Risso’s i delfiny pasiaste.

Rejs łodzią po jeziorze Koggala
Niewiele safari na łodziach jest w stanie zachwycić malowniczymi krajobrazami i otaczającą przyrodą. Jezioro Koggala jest dziewiczym jeziorem, którego nie można przegapić podczas pobytu w Weligamie. Rejs pod baldachimem namorzynów w celu obserwacji zwierząt, jak również migrujących ptaków.

Centrum rozrodu żółwi morskich,
Lokalnymi wolontariusze, opiekują się pozostawionymi na plażach jajami żółwi, umożliwiając większej ich liczbie przetrwanie i wyklucie małych żółwików, które są następnie wypuszczane do oceanu.

14

PLAŻA – COLOMBO – WYLOT DO POLSKI

Wszystko co dobre musi się skończyć. Niemniej jednak, mamy nasz ostatni dzień wolny rano, pozwalający nam na dalsze zwiedzanie okolic Galle, lub ostatni relaks w hotelowej restauracji, aby naładować baterie i odświeżyć się przed wieczornym lotem.

Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Lądowanie nad ranem następnego dnia.

Hotel 3*** – THAPROBAN BEACH HOUSE

Miejsce: Unawatuna

http://www.thambapannileisure.com/thaproban_beach_house_unawatuna/index.php

Przykładowy pakiet 6 nocy ze śniadaniami:

Osoba dorosła (pokój dwuosobowy) 1490 PLN

Dziecko na dostawce w pokoju z rodzicami: 6 -12 lat: 1050 USD, 2-6 lat: 1150 USD

Hotel 4*** – AGNUS UNAWATUNA

Miejsce: Unawatuna

https://agnusvilla.com/

Przykładowy pakiet 6 nocy ze śniadaniami:

Osoba dorosła (pokój dwuosobowy) 1720 PLN

Dziecko na dostawce w pokoju z rodzicami: 6 -12 lat: 1420 PLN, 2-6 lat: 800 PLN

Hotel 5*** – LE GRAND GALLE

Miejsce: Unawatuna

https://www.legrandgalle.lk/

Przykładowy pakiet 6 nocy ze śniadaniami:

Osoba dorosła (pokój dwuosobowy) 2550 PLN

Dziecko na dostawce w pokoju z rodzicami: 6 -12 lat: 1900 PLN 2-6 lat: 1050 PLN

OPCJA – MALEDIWY

(bez polskiego pilota)

 

DZIEŃ 09: YALA – COLOMBO – MALEDIWY
Zwiedzanie Parku Narodowego Yala. Po safari bezpośredni przejazd na wieczorny lot na Malediwy. Przelot 45 min do Male na Malediwach. Transfer do wybranego hotelu.

DZIEŃ 10 -13: PLAŻA
Czas na relaks i ustalenie własnego programu plażowania.
Możecie spędzić czas opalając się na miękkim piasku, pluskając się w turkusowej wodzie lub skorzystać z kilku atrakcji fakultatywnych.

DZIEŃ 14 – 15 MALEDIWY – WYLOT DO POLSKI
Po południu transfer na lotnisku i wylot przez Colombo lub inną destynacje (w zależności od wykupionego biletu lotniczego) do Polski. Lądowanie nad ranem następnego dnia.

Hotel 3*** – EMBUDU VILLAGE MALDIVES

https://www.embuduvillage.com

Przykładowy pakiet 5 nocy z pełnym wyżywieniem

Osoba dorosła (Superior Bungalow) 10250 PLN

Dziecko na dostawce w pokoju z rodzicami: 6 -12 lat: 1050 USD, 2-6 lat: 1150 USD

Hotel 3*** – FIHALHOHI ISLAND RESORT

https://www.fihalhohi.com.mv

Przykładowy pakiet 5 nocy z pełnym wyżywieniem

Osoba dorosła (Classic Room) 6920 PLN

Hotel 4**** – SUN SIYAM OLHUVELI

https://www.sunsiyam.com

Przykładowy pakiet 5 nocy z pełnym wyżywieniem

Osoba dorosła (Deluxe Room) 11950 PLN

No Comments

Leave a Comment: