Rodzinne ferie na Cejonie

SRI LANKA

Opis destynacji:

Sri Lanka – wymarzone ferie dla całej rodziny! Bezpieczna, rodzinna przygoda na egzotycznej wyspie na wyciągnięcie ręki!
Zimowe ferie to doskonała okazja, by nieco podładować baterie czasem spędzanym z rodziną, zabawą i wypoczynkiem w promieniach słońca. Czas beztroski i radości – dlatego dbamy o to, byś nie musiał martwić się o zadowolenie swoich bliskich! Przygotowaliśmy ofertę, która wywoła uśmiech na twarzy każdego członka rodziny.
Sri Lanka – klejnot Oceanu Indyjskiego. Przebogata kultura i wspaniałe zabytki, uśmiechnięci mieszkańcy, egzotyczna przyroda, spotkania ze zwierzętami w naturalnym środowisku, sporty wodne na falach Oceanu Indyjskiego, zapach cynamonu, pociąg sunący przez herbaciane wzgórza… Zobaczcie to na własne oczy:

-> RADOŚĆ: egzotyczna wyspa oferuje całe morze atrakcji dla młodszych i starszych członków rodziny, a program dostosowujemy do Waszych zainteresowań,

-> KOMFORT: wyselekcjonowane, odwiedzone przez nas hotele, prywatny transport, pyszne posiłki dopasowane do Waszych potrzeb (uwzględniamy diety indywidualne),

-> BEZPIECZEŃSTWO: stała opieka przewodnika, kontrolowany transport osób i bagażu, tylko sprawdzone miejsca i partnerzy,

-> ELASTYCZNOŚĆ: dostosowanie terminu i programu na życzenie – bo to Wasze wakacje,

-> CENA wygodnych, rodzinnych wakacji: wyjątkowo korzystna.

Wybierz idealne wakacje dla Twojej rodziny.

26 stycznia 2020 – 08 lutego 2020

09 lutego – 22 lutego 2020

4850 PLN + przelot ok. 2700 PLN

Czas trwania

14 dni

Sezon wyjazdu

od października do maja

Ilość uczestników

od 6 osób

Charakter wyjazdu:

komfortowa wyprawa, dla miłośników przyrody, zabytków i krajobrazów

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Kolombo – Warszawa,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 3 i 4*,
 • śniadania,
 • przejazd podczas zwiedzania busem dostosowanym do wielkości grupy.
 • przejazd pociągiem z Peradeniya to Nanu Oya,
 • transfer ostatniego dnia z hotelu na lotnisko,
 • atrakcje wymienione w programie (bez biletów wstępów),
 • opieka polskiego pilota MK Tramping, lokalnego rezydenta
 • ubezpieczenie podróżne: K L wraz z Assistance – 30000 EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wizowanie

Cena nie zawiera

Zobacz
 • pozostałe wyżywienie i napoje (lunch supplement na 8 dni: osoba dorosła 48 USD /os, dziecko 24 USD / os),
 • wczesne zakwaterowanie w Negombo,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych (płatne na miejscu ): 152 USD / os dorosła, 76 USD dziecko do 12 roku
 • zwyczajowe napiwki dla lokalnej obsługi,
 • wydatki osobiste,
 • atrakcje dodatkowe.
 • Program wyjazdu

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – COLOMBO

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.

Wylot do Colombo.

2

NEGOMBO

Wylot z Warszawy do Colombo na Sri Lance.

Przylot nad ranem do Colombo. Powitanie na lotnisku w Kolombo piękną lankijską tradycją – wieńcami wykonanymi z pachnących “Kwiatów Świątyni” oraz napojem z mleczka kokosowego.

Przejazd do hotelu w Negombo ok. 30 min tuż przy plaży, odpoczynek, aklimatyzacja, czas wolny.

3

NEGOMBO – PINNAWALA  – DAMBULLA

Dziś odwiedzimy Sierociniec Słoni Pinnawala, gdzie wychowuje się słonie, które ucierpiały w wyniku zetknięcia z cywilizacją bądź zostały osierocone z naturalnych przyczyn. Wizyta w sierocińcu to okazja do poznania tych wspaniałych, potężnych zwierząt i obserwacji ich m.in. w trakcie kąpieli w rzece. Przyjrzymy się „maluchom” w porze karmienia butelką i podczas kąpieli w pobliskiej rzece. Stado słoni radośnie pędzące do wody w odległości zaledwie kilku metrów od nas wywiera niezapomniane wrażenie.

Po lunchu przyjazd do Dambulli, gdzie odwiedzimy niezwykłe groty, wypełnione wizerunkami i posągami Buddy oraz jego uczniów.
Groty w Dambulli to jeden z najcenniejszych zabytków kultury na Sri Lance, a z ich powstaniem wiąże się piękna, królewska legenda.

Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

4

DAMBULLA – POLONNARUWA – SIGIRIYA – DAMBULLA

Rankiem zajrzymy na lokalny targ, pełen kolorów, zapachów i nawoływań sprzedawców.

Przyjazd do Dambulli, gdzie odwiedzimy niezwykłe groty, wypełnione wizerunkami i posągami Buddy oraz jego uczniów. Groty w Dambullito jeden z najcenniejszych zabytków kultury na Sri Lance.

Następnie zanurzymy się w starożytne miasto Polonnaruwa, miasto, którego ruiny pokryła już lankijska puszcza, jednak pozostałości: Pałac Królewski, ulice handlowe, świątynie i potężne posągi w Gal Viharawciąż świadczą o dawnej wielkości.

Kolejnym etapem będzie Sigirija. Pochodząca z V w. twierdza zwana “Lwią Skałą”, to prawdopodobnie najpiękniejszy wytwór ręki człowieka, powstały w harmonii z naturą, na Sri Lance. Krótka wspinaczka na ten górujący nad okolicą ostaniec wulkaniczny zostanie nagrodzona fantastyczną panoramą 360stopni, rozciągającą się na wiele kilometrów wokół. Zobaczymy tu także buddyjskie malowidła sławiące kobiece piękno.

Po wspinaczce przyda nam się łyk kokosowego mleka, magicznie przywracającego siły, a następnie ruszymy w drogę powrotną do Dambulla.

Po kolacji największa przyjemność: ajurwedyjski masaż całego ciała w Centrum Terapii Ajurwedą.

5

SIGIRIJA – MATALE – KANDY

Dziś wyruszymy w drogę do Kandy – kulturalnej stolicy kraju.

Po drodze odwiedzimy również Matale, wokół którego uprawia się większość przypraw eksportowanych ze Sri Lanki. Wizyta w “Ogrodzie przypraw” to okazja, by sprawdzić, jak rośnie pieprz i wanilia, jak odróżnić imbir od kurkumy i dlaczego cynamon wytwarza się z kory drzewa, a olejek cynamonowy z zupełnie innej części rośliny. W trakcie zwiedzania zobaczymyrównież pokaz kulinarny.

W ogrodzie czeka nas również przyjemna niespodzianka– masaż głowy lub ramion.

W Kandy przesiądziemy się do tuk-tuków i odwiedzimy tu m.in. najświętsze miejsce wyspy:  Świątynię Zęba Buddy, w której przechowuje się tę relikwię. Przy odrobinie szczęścia trafimy na pudżę,ceremonię modlitewną przy dźwiękach instrumentów. Zajrzymy również do lokalnego warsztatu, by dowiedzieć się jak powstają lankijskie batiki.

6

KANDY – PLANTACJA HERBATY – NUWARA ELIYA

Przejazd do „Małej Anglii”, jak nazywa się miasto Nuwara Eliya. Pochodzący z Wielkiej Brytanii właściciele i menadżerowie plantacji herbacianych oraz pracownicy brytyjskiej administracji, zmęczeni wyspiarskim upałem, upodobali sobie właśnie to, położone na 2000 m. n.p.m. miasteczko i uczynili je najbardziej brytyjskim miejscem na Sri Lance. Wyścigi konne, pola golfowe, kolonialna zabudowa, częsta mgła oraz temperatury poniżej 20°C sprawiają, że nastrój tu przywodzi na myśl Anglię z początku XX w.

Dziś zajrzymy na plantację i do fabryki herbaty – to stąd pochodzi najbardziej ceniona przez Brytyjczyków czarna herbata cejlońska oraz najpiękniejsze fotografie kobiet zbierających herbaciane liście. W fabryce odkryjemy sekrety produkcji herbaty oraz różne jej gatunki i prześledzimy jej etapy. Każda fabryka ma swójwłasny sklep, w którym można uzupełnić domowe zapasy herbaty o świeżo wyprodukowane aromatyczne liście.

Następnie po instruktażu i zaopatrzeni w tradycyjne kosze urządzimy zawody w samodzielnym zbieraniu listków herbacianych.

Powrót do hotelu.

7

NUWARA ELIYA – ELLA

Opuszczamy dziś europejski klimat i jedziemy do najpiękniejszego rejonu Sri Lanki – czarującej okolicy wioski Ella.

Część trasy pokonamy pociągiem po najwyżej położonej trasie kolejowej na Sri Lance. Widoki zapierają dech w piersiach, a malownicze krajobrazy aż proszą się o fotografowanie. Lokalny pociąg to także okazja do integracji z mieszkańcami Sri Lanki albo zwariowanej zabawy przy muzyce!

W Ella znajdziemy mnóstwo przytulnych knajpek, gdzie godzinami można przesiadywać w wygodnych leżakach i poduchach i relaksować się przy lankijskiej herbacie lub całkiem europejskich drinkach.

Po południu krótki trekking na Mały Szczyt Adama, skąd będziemy obserwować zachód słońca. Little Addam’s Peak gwarantuje fantastyczne widoki rejonu zwanego Ella Gap, gdzie, dzięki niezwykłemu ukształtowaniu terenu, za wielokilometrowym pasem baśniowych wzgórz ujrzećmożna ocean. Na szczyt prowadzi ścieżka wijąca się przez malownicze plantacje herbaty.

8

ELLA – PN YALA

Poranny przejazd do parku narodowego Yala – opuszczamy górski obszar, odwiedzając po drodze uwieczniony w poemacie Ramajana wodospad Rawana.

Nasza trasa wiedzie przez piękne krajobrazy i otuliny rezerwatów przyrody, dzięki czemu możemy liczyć na spotkania ze zwierzętami i obserwacje bujnej lankijskiej przyrody.

Około południa znajdziemy się ponownie na nadmorskich nizinach, a po lunchu wsiądziemy do specjalnie przystosowanych samochodów 4×4 i wyruszymy na safari po parku narodowym Yala.

Ten piękny park to obejmuje fragmenty buszu, sawanny oraz salin i wybrzeża morskiego, dzięki czemu żyje tu wiele gatunków zwierząt i roślin o odmiennych wymaganiach. Można tu spotkać lamparty, wargacze, słonie, jelenie, dziki, mangusty, krokodyle, warany, langury, dzikie bawoły i kilkadziesiąt gatunków baśniowo ubarwionych ptaków, w tym m.in. dzikie pawie, papugi, ibisy, żołny i dzioborożce. Znajduje się tu także pomnik przypominający o tsunami w 2004. Zachód słońca będzie nam towarzyszył w powrotnej drodze.

9

YALA – GALLE – KALUTARA / MIRISSA

Po śniadaniu ruszymy w drogę do Galle – miasta-fortu, które zachowało się w niemal niezmienionym stanie od czasów, gdy jego głównymi mieszkańcami i budowniczymi byli Portugalczycy i Holendrzy, a do portu zawijały statki arabskich handlarzy. Spacer urokliwymi uliczkami skrytymi we wnętrzu potężnej morskiej twierdzy to wędrówka w przeszłość i okazja do jubilerskich zakupów w jednym z niezliczonych warsztatów.

Odwiedzimy także rybny targ, na którym rybacy sprzedają świeże ryby i owoce morza z porannych połowów.

Po drodze zatrzymamy się również, by sfotografować jeden z ikonicznych widoków Sri Lanki – wędkarzy na palach.

Okazją do spotkania z fascynującą przyrodą wyspy będzie przystanek przy morskim gejzerze Humana, którego „wybuchy” świetnie odświeżają w upalny dzień.

Po południu zakwaterowanie w hotelu przy plaży.

10-13

YALA – GALLE – KALUTARA

Wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Sri Lanki – Mirissa.

W trakcie pobytu na plaży będzie można również wybrać się na fakultatywną wycieczkę:

Centrum rozrodu żółwi morskich, w lokalnymi wolontariusze, opiekują się pozostawionymi na plażach jajami żółwi, umożliwiając większej ich liczbie przetrwanie i wyklucie małych żółwików, które są następnie wypuszczane do oceanu.

Safari łodziami po rozległych obszarach mangrowców na rzece Madu Ganga.

Rejs na wieloryby w Mirissa

Ostatniego dnia w nocy wylot do Polski.

14

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Lądowanie w Warszawie, zakończenie wyjazdu

Sri Lanka według MK Tramping

SriLanka

OFERTY WYJAZDÓW, NASZE TOP, INFORMACJE PRAKTYCZNE

No Comments

Leave a Comment: