TANZANIA

Rowerowe safari

Opis wyjazdu:

Od podnóża najwyższej wolnostojącej góry świata, Kilimandżaro do największej na świecie nieprzerwanej kaldery, bogatego w dziką przyrodę krateru Ngorongoro

Zapraszam na niezwykłą przygodę na ukochanych 2 kołach jedną z najciekawszych rowerowych tras na świecie. Podczas wyprawy zobaczycie dokładnie to z czym większość kojarzy Afrykę i zarazem to co jest w niej najpiękniejsze.

Przejedziemy przez bujne tropikalne lasy u podnóża Kilimandżaro, plantacje bananów i kawy, wzdłużnajpiękniejszych widoków Wielkiej Doliny Ryftowej i otwartych terenów sawanny zamieszkałej przez Masajów, oraz będące szlakiem migracyjnym licznej zwierzyny.

Spotkamy niezwykle miłych i gościnnych mieszkańców, poznając ich kulturę i obyczaje

Wyjazd rozpoczniemy z Moshi skąd ruszają trekkingi na Kilimandżaro, następnie przejedziemy zboczem Kilimandżaro przez Arushę do granic Parku Narodowego Tarangire i jeziora Manyara, a całą naszą wyprawęzakończymy u bram chronionego obszaru Ngorongoro, a chętni będą mogli dodatkowo udać się na safari

Przez 5 dni, pokonamy ok 350 km, a trasa prowadzić będzie zarówno szutrami, bezdrożami jak i asfaltowymi dobrej jakości tanzańskimi drogami.

Możesz wziąć swój rower (trekking lub MTB), a jeśli masz go nie masz, my Ci załatwimy :)

Na całej trasie wyjazdu będzie towarzyszył nam samochód (według opcji), więc podróż rowerem będzie samą przyjemnością.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

(wyjazd z sakwami bez wsparcia samochodu)

Cena:

3500 PLN + ok. 650 USD + przelot

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

(na pusto – z eskortą samochodu)

Cena:

3800 PLN + ok. 1050 USD + przelot

Terminy:

02 lipca -11 lipca

03 września – 12 września

Czas trwania

10 dni

Ilość uczestników

od 4 do 8 osób

Dla kogo

Dla miłośników rowerowych wypraw

Poziom trudności

o dobrej kondycji fizycznej (przy wyjeździe z sakwami) lub o średniej kondycji (ze wsparciem samochodu)

Cena zawiera

Zobacz
 • wszystkie świadczenia z programu wyjazdu,

 • opieka polskiego pilota z doświadczeniem w podróżowaniu rowerem po Afryce,

 • zakwaterowanie w hotelach,

 • śniadania,

 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko,

 • samochód typu safari wraz z miejscowym przewodnikiem, który będzie towarzyszył nam podczas całego wyjazdu,

 • serwis rowerów

 • rozszerzone ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

Zobacz
 • dodatkowo płatny przelot lotniczy Warszawa – Kilimanjaro – Warszawa

 • wyżywienie wraz z napojami ok. 20-30 USD dziennie

 • wiza 51 USD

 • wizyty w wiosce Masajów (ok. 20 USD /osoba)

 • wynajęcie roweru MTB, przygotowanego na wyprawę,

 • wydatków własnych,

 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – WYLOT DO NAIROBI

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu. Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Tanzanii

2

KILIMANJARO AIRPORT – MOSHI

Przylot na lotnisko Kilimanjaro Airport. Z lotniska przejedziemy samochodami do hotelu w Moshi, miasteczka będącego bazą wypadową na Kilimandżaro.
Dzisiejszy dzień przeznaczymy na przygotowanie się wyprawy. Resztę dnia wykorzystamy na odpoczynek i zwiedzanie miasta Moshi.

3

MOSHI – NGABOBO (ok 64 km)

Z Moshi pojedziemy na zachodnią stronę Kilimandżaro. Będziemy jechać zarówno asfaltem jak i szutrami przez liczne wioski plemienia Chagga, plantacje bananów i kawy, jak również zielone, bujne lasy.
Druga część dnia to bardziej jałowa, otwarta równina, zamieszkała przez Masajów. Znajdziemy się w zupełnie innym krajobrazie i kulturze. Podczas pokonywania niewielkich podjazdów i zjazdów, mamy szanse spotkać pierwsze gatunki dzikich afrykańskich zwierząt.
Nasz pierwszy rowerowy dzień zakończymy w wiosce Ngabobo, gdzie będziemy nocować

4

NGABOKO – ARUSZA (ok 83 km)

Dziś czeka nas długi przejazd afrykańskim czerwony szutrem, ale na szczęście bez większych podjazdów. Będziemy jechać przez otwarte równiny Ngasurai, szlak migracyjny dzikich zwierząt, zwłaszcza słoni, które przybywają z Parku Narodowego Amboseli w Kenii. Gdy wjedziemy na główną asfaltową drogę do Arushy, jazda stanie się łatwiejsza. Będziemy przejeżdżać przez kilka wiosek z niesamowitym widokiem na górę Meru w tle. Noc spędzimy w hotelu w Arusha.

5

ARUSZA – PARK NARODOWY TARANGIRE (ok 102 km)

To najdłuższy przejazd podczas naszej wyprawy. Większość trasy będziemy jechać głównie po asfaltowej, pofałdowanej drodze. Będziemy mijać wiele kolorowych tanzańskich wiosek z ich silną kulturą i tradycjami. Koniec trasy będzie na granicy parku narodowego Tarangire, gdzie znajduje się największe skupisko słoni w Tanzanii. Tam będziemy mieli czas na odpoczynek. Nocleg w Roika Tented lodge

6

PN TARANGIRE – LAKE MANYARA (ok 74 km)

Dzisiaj przejedziemy przez jeden z najpiękniejszych rejonów północnej Tanzanii. Będziemy mijać miejsca migracji dzikich zwierząt pomiędzy parkiem narodowym Tarangire, a jeziorem Manyara, szereg tradycyjnych osad Masajów oraz przejedziemy wzdłuż najpiękniejszych widoków Wielkiej Doliny Ryftowej. Większośćnaszej trasy prowadzić będzie drogą asfaltową aż do ostatnich kilku kilometrów drogi gruntowej w drodze do obozu namiotowego Migunga na nocleg.

7

LAKE MANYARA – NGORONGORO (ok 43 km)

Ostatni dzień jazdy będzie najtrudniejszy, ale najbardziej satysfakcjonujący. Pierwszy przystanek będzie przy bramie parku narodowego Lake Manyara, skąd wyruszymy w górę na stromą skarpę Great Rift Valley.

W drodze na szczyt zatrzymamy się na zapierający dech w piersiach widok na jezioro Manyara i jego okolice. Stamtąd przez kolorowe miasteczko Karatu będziemy jechać rowerami aż do bramy wjazdowej na chroniony teren Ngorongoro.

Spod bramy parku przejedziemy samochodem na zasłużony odpoczynek i świętowanie zakończenie tego wymagającego wyzwania.

8

DZIEŃ REZERWOWY

Dzień rezerwowy do wykorzystania w trakcie przejazdu rowerami.

9

NGORONGORO – ARUSZA

Do południa wypoczynek na ternie hotelu, skąd samochodami wrócimy do Aruszy, na wieczorny lot do Europy.

10

PRZYLOT DO POLSKI

OPCJA DODATKOWA:

Dla chętnych opcjonalnie 2 dniowe safari w Parku Narodowym krateru Ngorongoro.

Cena od 380 USD w zależności od ilości uczestników.

UWAGA

Po konsultacjach z wszystkimi uczestnikami istnieje możliwości skorygowania trasy przejazdu lub jego wydłużenia – do ustalenia do 30 dni przed wyjazdem lub do momentu wykupu biletów lotniczych.

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.