USA

Nowy Jork - Szlakiem filmów i seriali

New York, New York! Miasto-gwiazda, znane z niezliczonych filmów, seriali i teledysków.

Co takiego ma w sobie, że od lat przyciąga filmowców i co roku staje się tłem dla kolejnych produkcji?
Odwiedź najsłynniejsze ulice USA, stań z kubkiem kawy tam, gdzie bohaterowie Twojego ulubionego serialu, daj się uwieść magii kina.

Może nawet sfilmujesz swoją historię?

Opis destynacji:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

10 czerwca – 14 czerwca

01 października – 05 października

5200 PLN + przelot od 2000 PLN

Czas trwania

5 dni

Sezon wyjazdu

od marca do listopada

Ilość uczestników

Od 8 do 12

Dla kogo

wycieczka dla miłośników kina i zwiedzania

Poziom trudności

Dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • PRZELOTY
  – bilet lotniczy Warszawa – Nowy Jork – Warszawa
 • ZAKWATEROWANIE
  – zakwaterowanie w 4* hotelu DoubleTree by Hilton NY
  – obowiązkowy porterage
 • WYŻYWIENIE
  – śniadania
 • TRANSPORT
  – tygodniowa karta na przejazd metrem
  – transport autokarem z lotniska do hotelu i z powrotem
 • WYDARZENIA i OBSŁUGA NA MIEJSCU
  – atrakcje opisane w programie
  – opłaty wstępu do miejsc opisanych w programie (wejście na World Trade Center 1, rejs statkiem wokół Manhattanu, Statua Wolności, musical na Broadwayu
  – opieka polskiego licencjonowanego pilota podczas całości wyjazdu
  – obsługa lokalnego polskojęzycznego przewodnika
 • INNE
  – ubezpieczenie KL (koszty leczenia) wraz z Assistance– 30 000,- EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • dodatkowe wyżywienie i napoje oprócz śniadań,
 • wydatki osobiste
 • inne świadczenia niewymienione powyżej
 • wycieczki fakultatywne: lot helikopterem nad Manhattanem, mecz ligi NBA, wizyta w Muzeum Narodowym.

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – NOWY JORK

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu.
Po odprawie biletowo-bagażowej i paszportowej przelot do USA z przesiadką na jednym z lotnisk europejskich.

Po wylądowaniu transfer do hotelu na Manhattanie, zakwaterowanie na Broadwayu i wieczorny spacer po Times Square, zwanym „skrzyżowaniem świata” czy „centrum wszechświata”. To jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie, gdzie co roku wizytuje ok. 40 mln osób. Tym bardziej nie dziwi fakt, że właśnie tu powstały sceny do licznych filmów jak „Vanilla Sky” z Tomem Cruisem czy „Spider-Man”.

Poznamy miejsce, w którym zostało zrobione czarno-białe zdjęcie Jamesa Deana z papierosem na tle spowitego deszczem placu autorstwa Dennisa Stocka. Udamy się też tam, gdzie postały sceny do filmu „Taksówkarz” w reżyserii Martina Scorsese. Robert De Niro zagrał w tym obrazie jedną z pierwszych wielkich ról wraz z 13-letnią wówczas (premiera odbyła się w 1976 roku) Jodie Foster.
Wieczorem szybka kolacja w okolicy.

2

NOWY JORK

Po śniadaniu ruszamy na miasto..

Przejście przez słynny most, będący ikoną miasta – Brooklyn Bridge na drugą stronę rzeki do dzielnicy Brooklyn, skąd rozciąga się przepiękny widok na Manhattan. Most był tłem dla wielu filmów i seriali jak „Seks w wielkim mieście”, komedie Woody’ego Allena, „Jestem Bogiem” z Robertem De Niro i Bradleyem Cooperem, „Transformers”. Znajdujący się w jego sąsiedztwie Manhattan Bridge również pojawiał się w licznych obrazach, jak np. komedii Ivana Reitmana „Ghostbusters” i „Jedz, módl się, kochaj” z Julią Roberts.

Po lunchu przejazd metrem do Battery Park. To tu nagrywano sceny do komedii „Rozpaczliwie poszukując Susan” z 1985 roku z Madonną w roli głównej, której kreacja filmowa jest uznawana za jedną z najlepszych w karierze gwiazdy muzyki pop. Również tutaj powstały zdjęcia do dobrze znanego polskim widzom filmu „Kevin sam w Nowym Jorku” z Macaulayem Culkinem.

Rejs statkiem na Ellis Island, gdzie pierwszą selekcję przechodzili niegdyś imigranci docierający do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego bytu. Wyspa jest nieustannym źródłem inspiracji dla reżyserów, twórców gier, muzyków i pisarzy. Pojawia się m.in. w „Ojcu chrzestnym” i „X-Menie”.
Spacer wokół Statui Wolności, symbolu Nowego Jorku. Z tego miejsca rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na drapacze chmur Dolnego Manhattanu. Statua Wolności wielokrotnie pojawiała się w produkcjach filmowych i innych wytworach kultury popularnej, jak „Planeta małp” Franklina J. Schaffnera, „Dniu Niepodległości” Rolanda Emmericha czy „Sabotażu” Alfreda Hitchcocka.

Powrót na Manhattan i spacer po Wall Street, przed rzeźbę słynnego byka i figurę nieustraszonej dziewczynki The Fearless Girl. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych i ulica, będąca symbolem amerykańskiego rynku finansowego pojawiła się w dramacie „Wall Street: Pieniądz nie śpi” w reżyserii Olivera Stone’a i „Wilku z Wall Street” Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Powrót do hotelu. Wieczorem czas wolny na kolację.

3

NOWY JORK

Śniadanie. Dzisiaj odwiedzimy September 11th Memorial, miejsce, gdzie niegdyś stały wieże World Trade Center, zniszczone przez terrorystów w czasie ataku z 11 września 2001 roku. Opowieść o tragedii sprzed kilkunastu lat, która była relacjonowana na żywo przez stacje telewizyjne na całym świecie.

Wjazd na najwyższą wieżę w USA – Freedom Tower – niezwykły widok i interesująca wystawa multimedialna. Widok miasta z lotu ptaka jest jednym z najczęściej pojawiającym się motywów w filmach z Nowym Jorkiem w roli głównej, więc i tym razem miłośnicy filmu nie zawiodą się i zobaczą dobrze im znane z ekranu kinowego obrazy.

Po luchu zwiedzanie Union Square i Washington Park – dzielnicy studenckiej, gdzie zlokalizowany jest jeden z najlepszych uniwersytetów świata New York University (absolwenci to m.in. Alec Baldwin, Lady Gaga, Anna Hathaway, Woody Allen, Martin Scorsese, Dakota Fanning). W okolicy Union Square swoje studia mają liczne stacje telewizyjne, a sam plac pojawia się m.in. w „Obywatelu Kane” Orsona Wellesa i thrillerze „Długi postój na Park Avenue” Josepha Sargenta.

O godz. 19.00 – przedstawienie na Broadwayu.

4

NOWY JORK – WYLOT DO POLSKI

Po śniadaniu spacer do Empire State Building, możliwość wjazdu na wieżę (za dodatkową opłatą). Wysokościowiec pojawił się w „King Kongu” z 1933 i 2005 roku, „Dniu Niepodległości”, „Bezsenności w Seattle” i „Partnerze” z Whoopie Goldberg. W momencie powstania w 1931 roku Empire State Building przez blisko 40 lat był najwyższym budynkiem na świecie. Fotografie robotników, tzw. gwiezdnych chłopców, najczęściej imigrantów z Europy i potomków pierwszych mieszkańców Ameryki z plemienia Mohawk, pracujących setki metrów nad ziemią zrobione przez fotografa, Lewisa Wickesa Hine’a przeszły do historii i do dziś mówią wiele o rzeczywistości tamtych czasów.

Przejście na Piątą Aleję (Fifth Avenue), podziwianie wystaw najdroższych sklepów w Nowym Jorku. Spacer do Rockefeller Center, zwiedzanie katedry, czas wolny w pobliżu otwartego przez 24 godziny sklepu Apple. To właśnie na tej ulicy powstało m.in. „Śniadanie u Tiffaniego” z olśniewającą Audrey Hepburn w roli głównej.

Wizyta w Central Parku – pomnik Imagine, Dakota Building. Oaza zieleni w centrum Wielkiego Jabłka pojawiła się w niezliczonej liczbie filmów, seriali, książek itd., np. „Seks w wielkim mieście”, animacji „Madagaskar” i „Avengers” z wytwórni Marvel Studios.

Możliwość wypożyczenia rowerów i godzinna przejażdżka rowerowa po parku lub piknik na trawie

Lunch w okolicy Central Parku.

Czas wolny na ostatnie zakupy.

Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

5

PRZYLOT DO POLSKI

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.