KOSTARYKA

Zielony raj Ameryki

Opis wyjazdu:

Kostaryka – w tłumaczeniu z hiszpańskiego znaczy ni mniej ni więcej “bogate wybrzeże”. Dlaczego? Pewnie dlatego, że takiego bogactwa fauny i flory nie spotyka się wszędzie. Kostaryka uważana jest przez wielu za jedno z najbezpieczniejszych państw świata, w którym nadal zostawia się otwarte samochody na ulicy i nie zamyka domów na noc. Przyroda stanowi bajeczne tło dla szczęśliwych ludzi – bo jak tu nie być szczęśliwym w takich okolicznościach przyrody. Państwo nie jest duże, ale bogate w atrakcje. Plaże – boskie, dżungla – gęsta, romantyczne wodospady – bez liku, wulkany – czynne i działające. Świetna kuchnia i przyjaźni ludzie dopełniają pełni szczęścia.

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

Termin:

cały rok

Cena:

12250 PLN + przelot

Czas trwania

14 dni

Ilość uczestników

Od 2 osób

Dla kogo

dla miłośników przyrody i wypoczynku

Poziom trudności

Dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach o lokalnym standardzie 3*, 4* oraz lodge (bez kategorii)
 • prywatne transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem
 • atrakcje wymienione w programie (udział w lokalnych wycieczkach z innymi turystami ale ze swoim przewodnikiem)
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka lokalnego, licencjonowanego anglojęzycznego przewodnika
 • lokalne podatki
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy na trasie Warszawa– San Jose – Warszawa (od. 3200 PLN)
 • atrakcje fakultatywne
 • napoje do lunchu i kolacji
 • dodatkowe posiłki
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • wydatki osobiste
 • inne świadczenia niewymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – SAN JOSE

Odprawa celno-bagażowa na lotnisku w Warszawie lub Krakowie. Przelot do Kostaryki z dwiema przesiadkami.
Po przylocie do San Jose, spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta, przekazanie wszystkich dokumentów i transfer do hotelu.
Zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek po długim locie.

Na miejscu: transfer, zakwaterowanie, lokalne podatki

Zakwaterowanie: Hotel Country Inn & Suites lub podobny

2

SAN JOSE – LA FORTUNA

Po śniadaniu w hotelowej restauracji, spotkanie z anglojęzycznym przewodnikiem i kierowcą. Wyjazd w kierunku regionu wulkanów – Arenal. W drodze do La Fortuna przystanek w Ogrodzie Wodospadów, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć najbardziej znany wodospad Kostaryki – La Paz. Wraz z pozostałymi czterema wodospadami tworzy spektakularny, 70-hektarowy rezerwat. W czasie wizyty zobaczymy również Obserwatorium Motyli i Ogród Kolibrów.
Następnie zapraszamy na lunch, po którym kontynuujemy podróż do La Fortuna.

Po dotarciu na miejsce, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny, w czasie którego można poznać okolicę na własną rękę lub skorzystać z wycieczki opcjonalnej.

 

Na miejscu: śniadanie, lunch (brak napoi), prywatny transfer, opieka lokalnego przewodnika, wizyta w Ogrodzie Wodospadów, lokalne podatki
Zakwaterowanie: Hotel Monte Real lub podobny

3

LA FORTUNA

Po śniadaniu w hotelowej restauracji czeka nas jedna z najbardziej elektryzujących atrakcji Kostaryki – tyrolka w chmurach. W Parku Narodowym Arenal znajduje się bowiem jedna z najwyżej położonych tzw „Tyrolek“ w całej Kostaryce. Odpowiednio przygotowani, zabezpieczeni i poinstruowani staniemy na najwyższej bazie zjazdowej. Sam zjazd to czyste szaleństwo! Liny rozpięte na długości ponad 700 metrów wysoko ponad koronami drzew to nie lada wyzwanie, do tego prędkość dochodząca do 60 km / h. W sumie mamy do pokonania 14 platform łączących zjazdy o długości w sumie 3 km.

Popołudniem zapraszamy na wycieczkę do wulkanu Arenal, którego klasyczny, stożkowy kształt, górujący nad wschodnim brzegiem jeziora o tej samej nazwie, jest najbardziej imponującym symbolem północnego regionu Kostaryki. Jest to również najbardziej aktywny wulkan Kostaryki, który regularnie huczy i od czasu do czasu wyrzuca kamienie wysoko w powietrze.
Proponowana wycieczka zabierze nas do raju gorących źródeł, które są położone w bujnej dolinie po północnej stronie wulkanu. W ośrodku „Paradise Hot Springs” znajduje się szereg naturalnych basenów wypełnionych wodami termalnymi, z których rozciągają się piękne krajobrazy, w których dominuje widok na wulkan.
Czas wolny na kąpiele w gorących źródłach.
Następnie zapraszamy na kolację w ośrodku, po której wrócimy do hotelu.

 

Na miejscu: śniadanie, kolacja (brak napoi), opieka lokalnego przewodnika, opłaty wstępu, wycieczka z innymi turystami, lokalne podatki
Zakwaterowanie: Hotel Monte Real lub podobny

4

LA FORTUNA – MONTEVERDE  

Po śniadaniu w hotelowej restauracji, spotkanie z przewodnikiem i kierowcą, a następnie przejazd do Monteverde.

Po zakwaterowaniu w hotelu, czas do własnej dyspozycji.
O zachodzie słońca zapraszamy na trekking z przewodnikiem po lesie chmurowym Monteverde. Ta wycieczka jest doskonałą okazją, aby zobaczyć z bliska ogromną różnorodność flory i fauny z nocnej perspektywy. O tej porze wyłania się bowiem wiele gatunków. Trasa rozpoczyna się filmem wprowadzającym o Monteverde Cloud Forest, następnie zostaną przedstawione zasady parku, a każda osoba otrzyma latarkę.
Wędrówka rozpoczyna się w Galerii Kolibrów i biegnie szlakiem o długości około 1 mili (1,8 km), gdzie można zobaczyć różne owady, ptaki i nocne ssaki.

Po wycieczce zapraszamy na kolację do pobliskiej restauracji. Następnie powrót do hotelu.

 

Na miejscu: śniadanie, kolacja (brak napoi), opieka lokalnego przewodnika, nocna wycieczka z innymi turystami, zakwaterowanie, lokalne podatki
Zakwaterowanie: Cala Lodge lub podobny

5

MONTEVERDE  

Po śniadaniu w hotelowej restauracji będziemy odkrywać sekrety lasu chmurowego na wysokościach…

Zapraszamy na wędrówkę słynnymi wiszącymi mostami w Monteverde, kombinacją mostów wiszących i platform zbudowanych w koronach drzew. Dzięki możliwości przebywania obok drzew-gospodarzy możemy doświadczyć z bliska niesamowitej bioróżnorodności i zrozumieć w jaki sposób Las Chmurowy jest naprawdę współzależny od swojego środowiska. Oprócz samej przyjemności chodzenia po lesie wiszące mosty dają specjalny podgląd na funkcjonowanie lasu.

Po południu zapraszamy na wycieczkę pełna smaków i aromatów, proponujemy coś specjalnego dla miłośników kawy i czekolady!
Wybierzemy się na plantację kawy, która znajduje się w jednej z 8 najlepszych stref produkcji kawy w Kostaryce. Dzięki wulkanicznym glebom, niezbędnej wysokości i idealnej pogodzie ma do zaoferowania filiżanki wyśmienitego czarnego trunku. Będziemy mieli okazje poznać historię kawy i jej znaczenie dla Kostaryki a także zobaczymy cały proces jej powstawania od ziarenka na drzewie po gotowy produkt, z którego będziemy mogli zaparzyć przepyszny napój.

Kolejna część naszej wycieczki to słynna trasa czekolady, świetnie uzupełniająca się z kawą, dzięki której tradycja i kultura tych regionów jest nadal kultywowana. Zapewniamy doświadczenie aromatycznej historii, podczas którego będziemy uczestniczyć w całym procesie powstawania czekolady. Na początek posmakujemy owoców kakaowca, zobaczymy cały proces zmian od nasion do czystego, zmielonego kakao, by później napić się zrobionej z niego czekolady.

Trzecia część wycieczki będzie poświęcona trzcinie cukrowej, podczas której dowiemy się wielu ciekawostek o jej historii, plantacjach, różnych rodzajach zbiorów, przetwarzaniu, uzyskiwaniu różnych produktów. Będziemy mieli również okazję wyprodukować sok z trzciny cukrowej i oczywiście go posmakować.

Wieczorem zapraszamy na kolację do lokalnej restauracji.

 

Na miejscu: śniadanie, kolacja (brak napoi), opieka lokalnego przewodnika, opłaty wstępu, wycieczka z innymi turystami, lokalne podatki

Zakwaterowanie: Cala Lodge lub podobny

6

MONTEVERDE – TAMARINDO  

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na północne wybrzeże Pacyfiku.
Pożegnanie z lokalnym przewodnikiem i wypoczynek na białych plażach regionu Tamarindo.

 

Na miejscu: śniadanie, kolacja (brak napoi), opieka lokalnego przewodnika, lokalne podatki
Zakwaterowanie: Hotel Jardin del Eden lub podobny

7-11

TAMARINDO  

W czasie pobytu czas wolny na atrakcje egzotycznej plaży.
W hotelu zapraszamy na śniadania i kolacje.

 

Na miejscu: śniadanie, kolacja (brak napoi), lokalne podatki
Zakwaterowanie: Hotel Jardin del Eden lub podobny

12

TAMARINDO  – SAN JOSE

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i spotkanie z kierowcą. Następnie przejazd do San Jose. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja w jego restauracji.

 

Na miejscu: śniadanie, kolacja (brak napoi), prywatny transfer, lokalne podatki
Zakwaterowanie: Hotel Country Inn & Suites lub podobny

13-14

SAN JOSE – WARSZAWA

Śniadanie w hotelu. O odpowiedniej godzinie transfer na lotnisko. Zalecamy dotarcie na lotnisko na 3 godziny przed planowanym odlotem.
Przelot do Polski z dwiema przesiadkami.

 

Na miejscu: śniadanie, transfer

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.