WENEZUELA

Trekking na Auyan Tepui

Opis wyjazdu:

Auyan tepuy to kolebka słynnego Angel Falls, najwyższego wodospadu na świecie, mającego ponad 1000 m wysokości. Wspaniałość i ogrom tego masywu górskiego co roku przyciąga coraz więcej miłośników dotąd niezbadanych, dziewiczych miejsc.

Przez mieszkańców Arekuna zwana również Górą Diabłów, ta wyjątkowa tepui o powierzchni 700 km2 jest miejscem wciąż czekającym na odkrycie, pełnym niespodzianek i różnorodnych krajobrazów. Spacer poprzez rozległe bezleśne sawanny poprzedzony jest wspinaczką pośród gęstych lasów pełnych kolosalnych rozmiarów drzew. Gdy osiągnie sięszczyt, okazuje się, że góra to rozległy płaskowyż pełen gór, rzek, jaskiń i różnorodnych form skalnych, czekających na odkrycie.

Po wspinaczce, uwolnisz swój umysł dzięki zapierającym dech w piersiach widokom rozciągającym się z sawanny oraz będziesz mógł napawać się widokiem wodospadów spływających z gigantycznego tepui. Czerwone wody rzek, pełne kolorów i różnorodnych kształtów są szczególnie warte zobaczenia natomiast uczucie przytłaczającego ogromu przyrody jest niesamowite. Widoki, zróżnicowane i majestatyczne są idealne dla miłośników fotografii.

Nasz trekking będzie przebiegał tą samą trasą, którą niegdyś przeszedł Jimmy Angel oraz Gustavo Heny po tym, jak ich samolot rozbił się na szczycie w czasie poszukiwania złota w 1937 roku.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

10 marca – 19 marca

Cena:

4190 USD + przelot

Czas trwania

10 dni

Ilość uczestników

od 6 do 10 osób

Dla kogo

dla miłośników trekkingów i przyrody.

Poziom trudności

dla osób z doświadczeniem w trekkingach o średniej kondycji fizycznej

Cena zawiera

Zobacz

 

 • Przelot wewnętrzny Caracas – Puerto Ordaz – Caracas samolotami liniowymi oraz wyczarterowanymi małymi samolotami Puerto Ordaz – Uruyen – Puerto Ordaz,
 • lot nad wodospadem Salto Angel,
 • przejazdy i transfery wynajętymi środkami transportu.
 • trekking na Ayuantepui (noclegi pod namiotami, pełne wyżywienie: od śniadania w dniu II po lunch w dniu VIII, tragarze sprzętu campingowego, przewodnicy, pozwolenia, transfer do bazy)
 • opłaty w parku narodowym
 • pełne wyposażenie obozowe
 • opieka polskiego pilota MK Tramping (Marka Arcimowicza)
 • anglojęzycznego miejscowego przewodnika
 • noclegi w hotelach 3* w Caracas i Ciuda Bolivar
 • noclegi pod namiotami w trakcie trekkingu
 • śniadania, lunche, kolację rozpoczynając od śniadania w dniu II, kończąc lunchem w dniu VIII, śniadanie w dniu IX.
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu.

Cena nie zawiera

Zobacz
 •  Przelotu: Warszawa – Caracas – Warszawa, od 3500 PLN

 • dodatkowego wyżywienia poza programem

 • własnych wydatków.

 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych

 • osobistych tragarzy (20 USD na dzień /os)

 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – CARACAS

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku z logo MK Tramping. Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne.
Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych przelot do Caracas.
Transfer do hotelu. Nocleg

2

CARACAS – PUERTO ORDAZ – URUYEN

Wczesnym rankiem wyruszamy z Caracas do Puerto Ordaz, a następnie lotem czarterowym kierując się na południe (1,4 h) do Uruyen. W trakcie lotu ujrzymy spektakularne dziewicze lasy deszczowe poprzecinane rzekami. Będziemy lecieć nad Kanionem Diabła podziwiając masywne ściany tepui aż dotrzemy do Angel Falls. Następnie będziemy kontynuować lot podziwiając z góry niezwykłe formacje skalne, szczeliny i kolorowe rzeki.

Po dotarciu do Uruyen zakwaterujemy się w typowych indiańskich chatach o nazwie Churuatas, rozłożonych naprzeciw imponującego tepui Auyan- niemal nierealnej ostoi spokoju i piękna. Po obiedzie wybierzemy się na krótką wycieczkę oraz weźmiemy zimną kąpiel w jaskiniach Uruyen. Spać będziemy w hamakach w chatach indiańskich.

3

TREKKING NA AUYAN TEPUI (Uruyen – Guayaraca)

Po śniadaniu rozpoczniemy naszą wędrówkę ku Auyan tepui. Przekroczymy rzeki Okoine i Abasacapan, graniczące z olbrzymim lasem Palma de Moriche. Stroma trasa zaprowadzi nas do pierwszego płaskowyżu, gdzie będzie czekał na nas obóz Guayaraca. Czas marszu: ok 6 godz.

4

TREKKING NA AUYAN TEPUI (Guayaraca – El Penon)

Po śniadaniu wkroczymy w gęstwiny lasu u podnóża tepui, wspinając się w górę do drugiego płaskowyżu aż dotrzemy do El Danto- miejsca idealnego na lunch i wypoczynek. Później pokonamy wysokie zarośla aż dotrzemy do El Peñon- olbrzymiej skały, pod którą spędzimy noc w namiotach. Czas marszu: ok 6 godz.

5

TREKKING NA AUYAN TEPUI (El Penon – El Oso)

Dziś docieramy na sam szczyt. Nasza trasa będzie przechodzić między skałami i gęstą roślinnością. W 2 godziny docieramy do miejsca zwanego Paloma, gdzie po raz pierwszy zetkniemy się z główną ścianą. Po chwili odpoczynku, będziemy kontynuować ostatnią część wspinaczki z pomocą lin. Nieopodal szczytu dotrzemy do pięknego skalistego monolitu otoczonego ogrodem orchidei i innych roślin, typowych dla tepui. Lunch odbędzie się w towarzystwie przepięknych widoków na krawędź ściany. Po krótkim odpoczynku kontynuujemy wędrówkę do rzeki Orange lub El Oso aby rozbić obóz.

6

TREKKING NA AUYAN TEPUI (Na szczycie)

Po wyjściu z namiotu ujrzymy tepui w całej swej okazałości. Na północy można dostrzec drugą ścianę, którą wracał Jimmy Angel w 1935 roku. Po śniadaniu mamy cały dzień na eksplorację szczytu i odkrywania tajemnic niezwykłego tepui. Dzień poświęcimy na spacery, robienie zdjęć oraz odpoczynek.

7

TREKKING NA AUYAN TEPUI (El Oso – Guayaraca)

Po pożegnaniu z tepui ruszamy z powrotem zatrzymując się po drodze w El Peñon i El Danto aż dotrzemy do obozu Guayaraca, gdzie czeka nas orzeźwiająca kąpiel w rzece.

8

TREKKING (Guayaraca – Uruyen ) – PUERTO ORDAZ – CARACAS

Ostatni dzień wędrówki. Gdy dotrzemy do Uruyen będzie czekał na nas wyśmienity lunch. Następnie polecimy samolotem z powrotem do Puerto Ordaz, a następnie do Caracas.

9

CARACAS – POWRÓT DO POLSKI

Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

7

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.