SRI LANKA

Joga na Cejlonie

Opis destynacji:

Sri Lanka

nie bez przyczyny zwana jest Perłą Oceanu Indyjskiego, a używana niegdyś nazwa „Cejlon” znaczy tyle, co „pełna klejnotów”. Położona na południe od Półwyspu Indyjskiego niewielka wyspa oferuje naprawdęrajskie doświadczenia. Na powierzchni zaledwie 65 tys. km2 mieści się ogrom atrakcji: starożytne, tajemnicze ruiny, wioski, gdzie żyje się zgodnie z rytmem przyrody, niezliczona ilość świątyń i kapliczek oraz nieskończenie wiele najpiękniejszych krajobrazów. Złociste plaże okalają wyspę, a oddalając się od jej brzegów przemierzamy gaje kokosowe, tarasowe plantacje herbaty, wijące się malowniczo po niezliczonych wzgórzach, brytyjskie ogrody, lasy tropikalne skryte za zasłoną mgieł. Dzikie zwierzęta koegzystują z ludźmi, słonie maszerują wzdłuż dróg, na polach ryżowych bawoły zażywają kąpieli, makaki pożywiają się darami w świątyniach. Na miłośników smaku czekają cejlońskie przyprawy i aromaty, a stęsknionych relaksu zachwycąajurwedyjskie zabiegi i masaże.

Joga

Każdy dzień zaczynamy i kończymy zajęciami jogi – pracą z ciałem, oddechem i elementami medytacji, dostosowanymi do każdego, bez względu na poziom zaawansowania i doświadczenie w praktyce jogi.

Poranne zajęcia mają na celu rozruszanie, pobudzenie ciała i zmysłów, aby rozkoszować się dniem jeszcze pełniej i bardziej świadomie. Wieczorna praktyka będzie spokojniejsza, wyciszająca, bardziej statyczna, aby dać ciału czas na rozciągnięcie i relaks po całym dniu. Codziennie poranna i wieczorna praktyka będąkoncertować się wokół jednego tematu przewodniego – otwierania, rozciągania, wzmacniania i rozluźniania ciała – z uwagą na siebie, swoje indywidualne możliwości i potrzeby oraz samopoczucie danego dnia. Czasem będziemy praktykować w delikatnym flow – płynnie przechodząc z pozycji w pozycję, zyskując energię na nowy dzień, a czasem zostawać w asanach na dłużej, aby wzmacniać ciało i wyciszać umysł. Zajęcia jogi połączone będą z nauką podstawowych technik pranajamy (czyli świadomego oddechu), aby pobudzić lub wyciszyć ciało i umysł w zależności od pory dnia.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

15 listopada – 25 listopada

Cena:

5750 PLN + przelot

Czas trwania

11 dni

Sezon wyjazdu

ferie dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Ilość uczestników

od 10 osób do 15 osób

Charakter wyjazdu:

wyjazd do miłośników jogi oraz osób towarzyszących

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach jak w ofercie,
 • 2 posiłki dziennie podczas zwiedzanie oraz śniadania podczas pobytu w Talalla,
 • woda podczas przejazdów,
 • transport klimatyzowanym autokarem z anglojęzycznym przewodnikiem przez cały czas trwania wycieczki,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika z szoferem,
 • uczestnictwo polskiego instruktora jogi,
 • opieka licencjonowanego pilota MK Tramping,
 • Atrakcje i bilety do odwiedzanych miejsc: wioska w Hiriwadunna, starożytne miasto Polonnaruwa, skalna forteca Sigiriya, świątynia Dambulla Cave, lunch w Brief Garden,
 • Pakiet w Ayurvie, Sigiriya: tylko wegetariańskie posiłki, napoje ziołowe / soki owocowe / wodę / herbatę, warsztaty kulnarne i garrncarskie,
 • bezpłatne korzystanie z Yoga Shala w Talalla Retreat, Talalla,
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000, – EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie TU Europa

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Dodatkowo płatnego przelotu; Warszawa – Colombo – Warszawa ok 2500 PLN
 • dodatkowe wyżywienie i napoje, oprócz wyróżnionych w programie,
 • wydatki o charakterze osobistym.
 • wszelkie inne usługi nie wyszczególnione powyż
 • zwyczajowych napiwków
 • wizyta w Holenderskim Forcie Galle – 35,00 USD
 • joga w pobliżu wodospadu w Kanneliya Forest – 85,00 USD (wstęp + transport).
 • Program wyjazdu
 • Zakwaterowanie
 • Instruktor jogi

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – COLOMBO

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku z logo MK Tramping.
Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne.
Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Colombo na Sri Lance.

2

COLOMBO – SIGIRIYA

Po przylocie na Międzynarodowe Lotnisko Bandaranayke, od razu można poczuć smak ciepłej lankijskiej gościnności. Przywitanie z naszym przewodnikiem na lotnisku. Następnie przejazd do tzw. Trójkąta Kulturalnego Sri Lanki, do Sigiriya.

Zameldowanie w hotelu i odpoczynek.

Joga na powitanie – relaksacyjna.

3

SIGIRIYA – HIRIWADUNNA – POLONNARUWA – SIGIRIYA

Po śniadaniu podróż w kierunku Hiriwadunna.

Wycieczka po wiosce w Hiriwadunna
Przejażdżka rowerami po szutrowych drogach, między polami ryżowymi, wioskami i wokół jeziora które słynnie z zamieszkujących jego okolice endemicznych gatunków ptaków i zwierząt. Odwiedzimy również małą świątynie buddyjską, w której zostaniemy pobłogosławieni przez miejscowego mnicha.
Lunch serwowany przez lokalnych mieszkańców. Chętni mogą dołączyć do gotowania, poznając tajniki lokalnej kuchni.

Po lunchu kontynuujemy podróż do Polonnaruwa.

Starożytne miasto Polonnaruwa – miasto, którego ruiny pokryła już lankijska puszcza, jednak pozostałości: Pałac Królewski, ulice handlowe, świątynie i potężne posągi w Gal Vihara wciąż świadczą o dawnej wielkości.
Polonnaruwa jest drugim co do wielkości miastem w prowincji North Central i była kiedyś stolicą Sri Lanki od 11 do 13 wieku. Polonnaruwa słynie z zadziwiających starożytnych konstrukcji i ogromnego jeziora “Parakrama Samudra” zbudowanego w 1200 roku. Miasto ma wiele nietkniętych starożytnych archeologicznych reliktów i pozostaje jednym z najlepiej zaplanowanych archeologicznych reliktów w kraju. UNESCO 2 1983 roku uznało to starożytne miasto za jedno z miejsc światowego dziedzictwa.

Powrót do hotelu i relaks przy basenie.

Po południu sesja jogi.

4

SIGIRIYA

Po śniadaniu zwiedzanie Trójkąta Kulturowego. Na początek wspinaczka na Sigiriya, skałę, która dla Lankijczyków jest tym, czym Taj Mahal dla Indii.

Wspinaczka do podniebnej fortecy Sigiriya.
Wznosząca się dramatycznie z centralnych równin, enigmatyczna skała Sigiriya zwana „Lwią Skałą” jest prawdopodobnie najbardziej spektakularnym widokiem na Sri Lance. Niemal pionowe ściany wznoszą się na płaski szczyt, na którym znajdują się ruiny starożytnej cywilizacji, uważane za epicentrum krótkotrwałego królestwa Kassapa. Wczesnym rankiem można podziwiać urzekające widoki na otulone mgłą lasy. Po pełnej przygód wspinaczce i powrocie, nawodnimy się orzeźwiającym naturalnym elektrolitem jakim jest napój z wody kokosowej, zwanej przez miejscowych “Thambili”.

Powrót do hotelu i relaks. Po popołudniu wizyta w świątyni Dambulla Cave.

Świątynia Dambulla
Popularny kompleks świątyń jaskiniowych w Dambulla pochodzi z II wieku p.n.e. i jest uznany za światowe dziedzictwo UNESCO. W Dambulli znajduje się ponad 80 jaskiń, z których część jest wykorzystywana do medytacji przez mnichów. Słynna Świątynia Skalna posiada pięć oddzielnych jaskiń zawierających 153 wspaniałe posągi Buddy, 3 posągi lankijskich monarchów, 4 bóstwa hinduistyczne, a sufity pokryte sąfreskami, które przedstawiają przełomowe momenty w historii ludu syngaleskiego. Świątynia w Dambulli to największy i najlepiej zachowany zespół świątyń skalnych na Sri Lance, dlatego też jest świętym miejscem pielgrzymkowym na wyspie.

Po południu joga.

5

SIGIRIYA – BERUWALA – TALALLA

Po śniadaniu wycieczka (ok. 8 godz.) w kierunku południowego wybrzeża, do miejscowości Talalla. Po drodze zatrzymamy się przy słynnym ogrodzie i domu Bevisa Bawa, plantatora, żołnierza i ogrodnika. Był on jednym z najbardziej znanych architektów krajobrazu na Sri Lance i służył jako doradca czterech gubernatorów Cejlonu.

Wizyta w Brief Garden połączona z lunchem
Spacer po ogrodzie. Ogród jest zaplanowany, aby się nie zgubić, bowiem wszystkie ścieżki prowadzą do głównego domu. Rozciągający się na 20 akrach ogród nie zmienił się ani razu w ciągu ostatnich 85 lat. Zaprojektowany przez Bevisa Bawa w późnych latach 60-tych, ogród był kiedyś jego rodzinną plantacjąkauczuku, a teraz jest pod opieką pracowników Bevisa, których uważał za rodzinę. Drzewo Araliya lub Frangipani przy wejściu w pobliżu głównego domu jest pierwszym drzewem zasadzonym przez Bevisa na terenie posiadłości i mówi się, że Bevis stworzył dom i ogród wokół niego. Lunch.

Następnie przejazd do hotelu nad oceanem.

Późnym popołudniem, jeśli czas na to pozwoli joga.

6

TALALLA

Śniadanie w hotelu i poranna sesja jogi.

Po porannej sesji jogi wypoczynek lub wycieczka fakultatywna, do miasta Galle.

Wycieczka fakultatywna: wizyta w ponadczasowym Holenderskim Forcie Galle
Piękne kolonialne Galle jest doskonałym przykładem ufortyfikowanego miasta zbudowanego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, pokazującym interakcję między europejskimi stylami architektonicznymi a tradycjami południowoazjatyckimi.

Galle zachowało się w niemal niezmienionym stanie od czasów, gdy jego głównymi mieszkańcami i budowniczymi byli Portugalczycy i Holendrzy, a do portu zawijały statki arabskich handlarzy. Spacer urokliwymi uliczkami skrytymi we wnętrzu potężnej morskiej twierdzy to wędrówka w przeszłość i okazja do jubilerskich zakupów w jednym z niezliczonych warsztatów.

Powrót do hotelu i relaks przy basenie. Po południu sesja jogi.

7-8

TALALLA

Czas dla siebie.

Po śniadaniu pobudzająca sesja jogi.

Po południu relaks i praktyka jogi.

9

TALALLA

Po śniadaniu udamy się w kierunku Kanneliya.

Wycieczka fakultatywna: sesja jogi w pobliżu wodospadu
Wybierzemy się na krótką wycieczkę pośród jednego z najlepiej strzeżonych sekretów Sri Lanki i jednego z ostatnich lasów deszczowych na Sri Lance. Oznaczony jako rezerwat biosfery przez UNESCO, ten istny raj dla entuzjastów dzikiej przyrody prezentuje bogactwo flory, fauny i ogromnego piękna. Rezerwat jest domem dla kilku gatunków ptaków, w tym wielu endemitów i niesamowitej różnorodności ssaków, motyli, ważek, płazów i gadów. Fauna obejmuje szeroką gamę roślin leczniczych i rzadkich. Przyjazd do pobliskiego wodospadu/ rzeki, gdzie odbędzie się sesja jogi podczas wdychania świeżego powietrza.

Powrót do hotelu i relaks.

Po południu praktyka jogi.

10-11

TALALLA – COLOMBO – WYLOT DO POLSKI

Wszystko co dobre, musi się skończyć. Niemniej jednak, mamy nasz ostatni dzień wolny, aby zachwycić sięostatni raz widokami cejlońskiej wyspy.

Ostatnie zajęcia z jogi.

Późnym wieczorem wymeldowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.

Wylot do Polski, lądowanie nad ranem następnego dnia.

AYURVIE SIGIRIYA RETEART

https://www.themeresorts.com/ayurviesigiriya/

Ayurvie Sigiriya, usytuowana w samym środku starożytnego królestwa Cejlonu, jest ośrodkiem odnowy biologicznej, który praktykuje najstarszą na świecie naukę leczniczą, Ayurvedę. Podczas leczenia dolegliwości ciała za pomocą wiedzy wedyjskiej, to duchowe centrum jest przystanią, która ożywia i uspokaja ducha.

TALALLA

https://talallaretreat.com

Talalla Retreat to butikowy hotel usytuowany przy pięknej, piaszczystej plaży w spokojnej, turkusowej zatoczce, na południowym krańcu Sri Lanki. Idealne miejsce wypoczynku dla osób zainteresowanych ajurwedą,jogą lub surfingiem. Położony jest na południowym wybrzeżu wyspy, w miejscowości Matara.
Wyposażenie hotelu: Recepcja, room service, restauracja główna serwująca dania kuchni lokalnej i międzynarodowej (dużo produktów lokalnych, zioła i przyprawy uprawiane na terenie hotelu), przechowalnia bagażu, pralnia, basen.

Paulina Myśliwiec

Ukończyła kurs nauczycielski RYT 200 w nurcie Vinyasa. W praktyce  i nauczaniu lubi łączyć różne nurty – łagodne flow i uważność ciała ze stabilnością pozycji. Lubi w jodze jej prostotę i precyzję, ale zakochała się w też w lekkości i kreatywności, jaką daje vinyasa. Ukończyła wiedzę o teatrze i wierzy, że gdyby nie spotkanie z teatrem, jej życie wyglądałoby zupełnie inaczej. To samo myśli o swoim spotkaniu z jogą… Kiedy nie zajmuje się teatrem ani nie spędza czasu na macie, łapie za aparat. Bez jogi, teatru i fotografii jednocześnie, zaczyna czuć, że czegoś jej brakuje. W wolnym czasie uczy się szwedzkiego i włoskiego, kocha podróżować, chociaż ostatnio najlepiej eksploruje się jej zakamarki swojej głowy i swojego serca.

126935134_3789519971067116_2843207186489147831_n
No Comments

Leave a Comment: