WIETNAM

The best of Vietnam

Opis destynacji:

Wietnam to kraj naturalnego piękna z bogatą, fascynującą kulturą. Przepełniony malowniczymi krajobrazami kraj był również areną wydarzeń, które cieniem kładą się na historii XX wieku, a wiele tajemnic pozostało nierozwiązanych.

Współczesny Wietnam oferuje wyjątkową mieszankę Wschodu i Zachodu, egzotyki i przyjazności. Koloryt lokalnych wiosek, gwar i harmider wielkich miast oraz nieprzerwane potoki jednośladów przewożących 2,3 … 7! pasażerów – fotograficzne safari trwa tu 24 h na dobę.

12 listopada – 22 listopada

01 marca -11 marca 2018

10000 zł

Czas trwania

11 dni

Sezon wyjazdu

od lutego do września

Ilość uczestników

Od 6 do 12

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody, pięknych krajobrazów i kultury.

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego.

Cena zawiera

Zobacz
 • przelot Warszawa – Hanoi, Sajgon – Warszawa
 • przelot wewnętrzny Hanoi – Sajgon
 • zakwaterowanie w hotelach 3* wraz ze śniadaniami, 1 nocleg w guest-housie oraz na 1 nocleg na łodzi
 • wyżywienie (3 x dziennie)
 • transfery wewnętrzne (tylko dla grupy)
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka polskiego pilota
 • obsługa lokalnych anglojęzycznych przewodników
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z NNW

Cena nie zawiera

Zobacz
 • wizy do Wietnamu – 45 USD płatna na lotnisku
 • dodatkowego wyżywienia poza programem
 • własnych wydatków.
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – HANOI

Wylot do Hanoi

2

HANOI

Przylot do Hanoi. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta (Świątynia Literatury, Mauzoleum Ho Chi Minh-a, One Pillar Pagoda). Przejazd rikszami rwerowymi do starego miasta. Wieczorem spacer po starym mieście.

3

HALONG BAY

Wyjazd nad zatokę Halong i rejs statkiem po zatoce wpisanej na listę UNESCO (podczas rejsu po najpiękniejszej zatoce Wietnamu: zwiedzanie jaskiń, wiosek na wodzie rozsianych miedzy tysiącami wysepek krasowych). Przed wypłynięciem na zatokę zjemy lunch (serwowane będą owoce morza). Po lunchu wyruszymy w rejs po zatoce Halong Bay, które jest niewątpliwym cudem natury. W czasie rejsu odwiedzimy piękne jaskinie będzie również możliwość pływania w lazurowych wodach zatoki. Nocleg na łodzi.

4

HALONG BAY

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy rejsem na jedną z 1969 znajdujących się tu magicznych wysp – Ho Ba Ham. Przerwa na kolejnej z tych fascynujących swoją przyrodą wysepek, możliwość pływania, opalania się. Kolejną atrakcją dnia dzisiejszego będzie przeprawa kajakami po zatoce Halong Bay. Lunch. Rejs przez Zatokę Tonkina. Następnie wizyta w jaskiniach Ho Dong Tien i Trong Cave. Powrót na statek. Nocleg.

5

HALOG BAY (Cat Ba)

Po śniadaniu, które zostanie podane na pokładzie statku, rejs w kierunku jaskini Luon (łodzie wiosłowe). Po zwiedzeniu jaskini udamy się na pokład statku, na którym zjemy lunch, następnie przesiądziemy się na inną łódź, którą przepłyniemy na wsypę Cat Ba. Po drodze odwiedzamy dawne wojskowe jaskinie/ bunkry. Trekking ok. 6-10 km przez porośnięte dżunglą wzgórza Parku Narodowego Cat Ba w północnej części wyspy. Liczna flora i fauna, piękne krajobrazy, pola ryżowe to główna atrakcja trekkingu.

6

CAT BA – HAI PHONG – HANOI

Po śniadaniu wyruszymy łodzią motorową do miejscowości Hai Phong skąd udamy się w kierunku Hanoi. Po południu czas wolny.

7

HANOI – PARK NARODOWY BA BE

O 8 wyjazd z Hanoi w stronę Parku Narodowego Ba Be. Po drodze zatrzymamy się w kilku miejscach by zrobić zdjęcia i zobaczyć jak żyją Wietnamczycy w małych wioskach. W lokalnej restauracji zjemy lunch, a po nim udamy się na spacer nad jezioro. Nocleg w guest house.

8

PARK NARODOWY BA BE

Po śniadaniu udamy się statkiem w 5-o godzinną podróż by zobaczyć jezioro Ba Be. Po drodze zatrzymamy się przy imponującym wodospadzie Dau Dang i niedaleko jaskini z setką nietoperzy. Dla odważnych penetracja jaskini… Park Ba Be to niezliczona ilość rzek, dolin, jaskiń, jeziorek i wodospadów.

9

BA BE – HANOI

Po śniadaniu udamy się w podróż powrotną do stolicy. Do hotelu dotrzemy ok 16. Czas wolny.

10

OKOLICE HANOI

Całodniowa wycieczka rowerowa w okolicach Hanoi. Transfer do wioski Hatay, skąd rowerami w przepięknej scenerii pagórkowatych tarasów ryżowych, cichych i gościnnych wiosek, bambusowych gajów pokonamy ok 20 km. W Hatay odwiedzimy również jedną z najładniejszych pagód w północnym Wietnamie. Powrót do Hanoi. Ostatnie zakupy.

11

PRZELOT POWROTNY DO WARSZAWY

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.