MEKSYK PÓŁNOCNY

Śladami Dzikiego Zachodu

Opis destynacji:

Wyprawę na Dziki Zachód rozpoczniemy w zwariowanym mieście Meksyk, skąd udamy się do doskonale zachowanego prekolumbijskiego miasta Teotihuacan ze wspaniałymi świątyniami. Następnie będziemy zwiedzać westernowe miasteczka, do których dotrzemy spektakularnymi trasami pociągów, uważanymi za najpiękniejsze na świecie. Słynny Barranca del Cobre (Miedziany Kanion) w Górach Sierra Tarahumara w północnym Meksyku, jeden z największych na świecie, w czasach Dzikiego Zachodu był popularnym celem dla licznych poszukiwaczy złota i przygód. Powstały tu liczne osady, rancza kowbojskie i kopalnie. Tworzono też misje chrześcijańskie. Do dziś mieszkają tu plemiona indiańskie od lat kultywujące swoje tradycje. Tutejsze krajobrazy wielokrotnie stanowiły scenerię do kręcenia westernów. Ruszymy śladami bóstw, poszukiwaczy przygód i rewolucjonistów. Po drodze będą nam towarzyszyć spektakularne bezludne pustynie i wysokie góry. Na koniec czeka nas wypatrywanie wielorybów i wypoczynek na piaszczystych plażach La Paz.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

15 maja  – 01 czerwca

–  przyjmujemy zgłoszenia

09 września – 25 września

–  przyjmujemy zgłoszenia

23 listopada – 09 grudnia

–  przyjmujemy zgłoszenia

Cena:

9750 PLN + przelot

Czas trwania

17 dni

Sezon wyjazdu

Od lipca do marca (ze względu na obserwacje wielorybów na Płw. Baja California, najlepszy okres to miesiące od grudnia do marca)

Ilość uczestników

od 6 osób

Charakter wyjazdu:

wyprawa o charakterze trampingowych, lokalnie przy pomocy miejscowych kontrahentów

Poziom trudności

dla osób o średniej kondycji, lubiących górskie wędrówki

Cena zawiera

Zobacz
 • przelot Guadalajara – Chihuahua,
 • przelot La Paz – Mexico City,
 • lokalne środki transportu,
 • pociąg Chihuahua – Los Mochis
 • małe wyselekcjonowane hoteliki klasy turystycznej,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • atrakcje wg. programu
 • opieka polskiego pilot MK Tramping,
 • ubezpieczenie podróżne
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy Warszawa –  Mexico City  – Warszawa od 2500 PLN
 • wyżywienie i napoje min: 35 USD/dziennie
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd
 • inne świadczenia niewymienione powyżej
 • Program wyjazdu

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – MEXICO CITY

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.  Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Meksyku. Po wylądowaniu w stolicy Meksyku, przejazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Zona Rosa. Nocleg.

2

MEXICO CITY – TEOTIHUACAN

Mexico City, jedno z największych miast na świecie pod względem obszaru i liczby ludności, to mieszanka kolonialnej architektury, starożytnych piramid, kwitnącej żywej kultury rozwijającej się w otoczeniu wulkanów i azteckich ruin.

Dziś udajemy się do kompleksu piramid w Teotihuacan (miejsce, w którym ludzie stają się bogami) położonego na wysokości około 2300 m n.p.m. Jest to jedno z najbardziej ekscytujących miast prekolumbijskiego Meksyku. Choć niegdyś Teotihuacan pełniło rolę centrum, istotnie wpływającego na życie regionu przez ok. 500 lat, w VIII w. zostało całkowicie opuszczone. Był to ośrodek kultowy, złożony ze świątyń, pałaców i piramid, świadczący o dawnej świetności miasta. Zwiedzamy m.in. ogromne piramidy Słońca i Księżyca, wybudowane między I a III w. Stąd jedziemy do bazyliki Guadalupe, która jest najczęściej odwiedzaną świątynią w kraju. Następnie zobaczymy katedrę miejską, która jest największą świątynią w całej Ameryce Łacińskiej wybudowaną na świętej ziemi Azteków zniszczonej przez Hiszpanów. Dziś znajdują się tu azteckie ruiny z XIV i XV w.

3

MEXICO CITY – QUERETARO

Rano dalsze zwiedzanie miasta – barokowy pałac, w którym mieszkali wicekrólowie i prezydenci, Narodowe Muzeum Antropologii m.in. ze świetną kolekcją przedkolumbijskich zbiorów.

Następnie udajemy się na północ w kierunku dzikich krajobrazów Bajio i kolonialnego miasta Queretaro.

4

QUERETARO – GUANAJUATO

Pomiędzy nowoczesnymi ulicami Queretaro ukryte jest świetnie zachowane historyczne centrum miasta ze wspaniałymi placami, rezydencjami, kościołami i teatrami.

Po zwiedzaniu kierujemy się na zachód poprzez urodzajne tereny regionu Bajio, mijając miasta San Miquel de Allende i Dolores Hidalgo, których nazwy pochodzą od imion rewolucjonistów, którzy walczyli z kolonistami w Guanajuato.

5

GUANAJUATO – TLAQUEPAQUE – GUADALAJARA

Guanajuato dawniej było jednym z najzamożniejszych miast w kraju, dzięki otaczającym go kopalniom srebra, które zapewniały hiszpańskiemu kolonizatorowi 25% zasobów tego kruszcu. Historyczne centrum miasta jest świetnie zachowane, wypełnione jest pięknymi kościołami, imponującymi rezydencjami, placami i alejami doskonałymi na poranny spacer.

Po zwiedzaniu przejazd przez półtropikalną prowincję Jalisco, przez urokliwe miasteczko Tlaquerpaque słynące z rękodzieła, do Guadalajara.

6

GUADALAJARA – AMATITLAN – GUADALAJARA

Motyw przewodni dzisiejszego dnia to „Tequila Express” – przejazd pociągiem do wioski Amatitlán, słynącej od wielu pokoleń z wytwarzania ulubionego przez Meksykańczyków trunku. Tradycyjna fiesta z naszym udziałem. Niespieszny powrót do Guadalajara.

7

GUADALAJARA – CHIHUAHUA

Rano czas wolny. Następnie wylot do Chihuahua położonego w półpustynnej okolicy na północy Meksyku. Zwiedzanie miasta – Palacio de Gobierno, Museo de la Revolución Mexicana i Plaza de Armas z imponującą fasadą katedry.

8

CHIHUAHUA – CREEL

Rano wyjazd słynnym pociągiem „Copper Canyon” do Creel. Bramą tego regionu są góry Sierra Tarahumara i Kanion Miedziany. Miasto Creel położone jest na wysokości 2300 m n.p.m. wśród gór, a jego atmosfera przypomina prawdziwy kowbojski Dziki Zachód. Tereny te zamieszkane są przez Indian Tarahumara.

Po przyjeździe spacer nad jeziorem w Lago Arareco i Cusarare, gdzie zobaczymy również 30-metrowy kaskadowy wodospad, położony tuż przy XVII-wiecznej misji jezuickiej.

9

TREKKING COPPER CANYON

Przejazd (ok. 5 godz.) z Creel do dna Kanionu Miedzianego w Batopilas zapiera dech w piersiach. Postoje na zdjęcia. Miasteczko jest malowniczo położone między rzeką a kanionem.

10

TREKKING COPPER CANYON

Wędrówka (16 km) wzdłuż rzeki do „Zagubionej Katedry” w Satevo wybudowanej przez jezuitów.

Po południu wizyta w wiosce Indian Tarahumara, której życie niewiele się zmieniło od 400 lat.

11

TREKKING COPPER CANYON – POSADA BARRANCAS

Wracamy z Batopilas, następnie kontynuujemy podróż pociągiem i jedziemy do wioski Posada Barrancas położonej na skraju Kanionu Miedzianego osiągającego głębokość do 2000 m i długiego na 50 km.

Wulkaniczne doliny kryją lasy sosnowe oraz urokliwe wodospady, sprawiające że jest to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc w całej Północnej Ameryce.

12

POSADA BARRANCAS – CERRO GALLEGOS – CEROCAHUI

Kolej Chihuahua – Al Pacifico uznawana jest za cud inżynierii i jest jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie. Cała budowa zajęła prawie wiek, w jej rezultacie powstało ok. 86 tunelów i blisko 40 mostów. Przejazd pociągiem do malowniczego miasteczka Cerocahui, skąd dotrzemy do punktu widokowego Mirador of Cerro Gallegos, z którego roztaczają się niesamowite widoki na kanion Urique o głębokości prawie 2 km. Spacer po malowniczej okolicy.

13

CEROCAHUI – EL FUERTE – LOS MOCHIS – LA PAZ

Tego ranka podróżujemy pociągiem (ok. 5 godzin), podziwiając zapierające dech w piersiach widoki regionu El Chepe, do kolonialnego miasta El Fuerte położonego nad rzeką o tej samej nazwie, w pobliżu kanionu. Podczas jazdy mijamy niesamowite formacje skalne oraz kolejne przykłady osiągnięć inżynierii.

Założone w XVI w. przez Hiszpanów miasto El Fuerte zostało zniszczone przez lokalnych Indian, przez co na początku XVII w. zostało ponownie odbudowane przez Hiszpanów, wówczas powstał nowy fort, który dziś jest najważniejszą atrakcją miasta.

Po zwiedzaniu transfer do Los Mochis, następnie wypłynięcie promem przez Morze Cortesa do La Paz. Prom jest duży i nowoczesny, noclegi w dwuosobowych kabinach z łazienką.

14

LA PAZ

Przypłynięcie do La Paz, znanego jako Perła Wybrzeża i słynącego z obfitości pięknych plaż i kolonialnego uroku.
W zależności od pory roku udamy się na obserwację wielorybów lub miejscowej przyrody. Sezon do obserwacji wielorybów trwa między grudniem a połową marca. Podczas tej wycieczki przejeżdżamy przez brązowe zbocza Sierra de la Giganta, aby dotrzeć do Pacyfiku, gdzie będziemy wypatrywać amerykańskich szarych wielorybów mierzących do 18 m długości. Poza sezonem dogodnym do obserwacji wielorybów, udamy się na rejs łodzią po Zatoce Magdalena obfitującej w ptactwo wodne, a także… przyjazne delfiny. Zwiedzimy również wyspę Isla Magdalena.

15

LA PAZ

Dzień wolny w La Paz. Do wyboru – wizyta w Muzeum Antropologicznym, plażowanie, nurkowanie, łowienie ryb, spacery po nadmorskich bulwarach z palmami, malowniczy zachód słońca nad zatoką.

16-17

LA PAZ – Mexico City – WYLOT DO POLSKI

Rano czas wolny. Po południu wylot do Mexico City. Czas wolny.
Wieczorem wylot do Polski. Przylot następnego dnia.

Nasza oferta

No Comments

Leave a Comment: