GWATEMALA

Przygoda w krainie wulkanów i jezior

Opis wyjazdu:

Odkryj krainę wulkanów i jezior

Gwatemala to kraj pełen kontrastów, oferujący niesamowite doświadczenia dla miłośników przyrody i kultury.

Przeżyjemy niezapomnianą przygodę podróżując po całym kraju, odwiedzając aktywne wulkany tryskające lawą takie jak Acatenango czy Pacaya, malownicze jeziora, takie jak Atitlan oraz kolonialne miasteczka, których architektura pozwolą przenieść się w czasie. Odkryjemy dżungle i miasta Majów, spróbujemy surfingu i będziemy podziwiać najpiękniejsze wschody i zachody słońca!  Jeśli chcesz poznać piękno przyrody i odkryć tajemnice kultury Gwatemali, a do tego chcesz przeżyć niesamowitą przygodę to dołącz do nas!

Dlaczego z nami? Chcemy zebrać fajną grupę ludzi, którzy  nadają na tej samej fali: zabawni, elastyczni, żądni przygody i kochający podróże. Więc jeśli to brzmi jak ty – napisz do nas! Chcemy przyciągnąć ludzi, których interesują nie tylko ładne zdjęcia, ale przede wszystkich więzi międzyludzkie i miłość do autentycznych podróży, bez luksusowych hoteli i all inclusive!

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Cena:

1600 USD + 700 USD + przelot

Termin:

10 kwietnia – 24 kwietnia

Czas trwania

15 dni

Ilość uczestników

od 8 do 15 osób

Dla kogo

Dla poszukiwaczy przygód

Poziom trudności

dla osób o średniej aktywności fizycznej, lubiących górskie trekkingi

Cena zawiera

Zobacz
 • 12 NOCLEGÓW (NIE PRZEWIDUJEMY POKOI 1 OSOBOWYCH!)
 • 1 NOCLEG W NAMIOTACH PODCZAS TREKKINGU NA WULKAN ACATENAGO
 • UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
 • TRANSPORT NA TERENIE GWATEMALI
 • TRANSFER Z LOTNISKA
 • REJS LOKALNĄ ŁÓDKĄ PO JEZIORZE ATITLAN
 • WEWNĘTRZNE LOTY W GWATEMALI
 • DOŚWIADCZONYCH, LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW
 • KOSZTY TREKKINGÓW (PRZEWODNIK, BILETY WSTĘPÓW)
 • KOSZTY WSTĘPU DO WSZYSTKICH MIEJSC UWZGLĘDNIONYCH W PROGRAMIE

Cena nie zawiera

Zobacz
 • PRZELOTU DO GWATEMALA CITY (OK. 4500 PLN)
 • WYŻYWIENIA (Z WYJĄTKIEM TREKKIGU NA ACATENAGO)
 • PRYWATNYCH WYDATKÓW
 • KOSZTÓW WSTĘPU DO MIEJSC NIEUWZGLĘDNIONYCH W PROGRAMIE
 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – GWATEMALA CITY – ANTIQUA

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu. Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Gwatemala City.

Po przylocie z lotniska przejazd do Antigua.

2

ANTIQUA

Odkrywanie miasta Antigua – urokliwego miasta z kolonialną zabudową. Do dziś zachowało swój urok, brukowe uliczki, mnóstwo lokalnych artystów. W słoneczną pogodę z Placu Głównego można podziwiać widok na wulkan.

3

TREKKING NA ATACATENAGO 

Pobudka wcześnie rano, transport w pobliże słynnego wulkanu Acatenango o wysokości 3976 m.n.p.m. i rozpoczęcie dwu dniowego trekkingu.

Wyprawa na ten wulkan jest prawdopodobnie najczęściej wspominanym przeżyciem podróżniczym w Gwatemali – i nie bez powodu. Ta nocna wędrówka zapewnia dramatyczne widoki świecącej pomarańczowej lawy wybuchającej z pobliskiego wulkanu El Fuego na tle niewiarygodnie rozgwieżdżonego nieba. Noc spędzamy śpiąc w namiotach na wulkanie, żeby następnego ranka wspiąć się na szczyt i obejrzeć wschód słońca.

4

ATACATENAGO – SAN MARCOS LA LAGUNA

Zejście na dół z wulkanu Acatenango i transport do San Marcos La Laguna – małego miasteczka położonego na północnym wybrzeżu pięknego Jeziora Atitlan. Miasto jest rajem dla miłośników zdrowego jedzenia, masaży i medytacji. Idealne miejsce do relaksu.

5

JEZIORO ATITLAN

Wspólne śniadanie, a następnie wyprawa lokalną łodzią, gdzie odkryjemy piękne miasteczka położone wokół jeziora: Panajachel, San Pedro i San Juan. Po południu możliwość wypożyczenia kajaka lub SUP.

6

San Marcos (trekking) – El Paredon

Wczesna pobudka przed wschodem słońca i wejście na szczyt słynnego Indian Nose. Na szczycie będziemy mieć widok na San Pedro, San Clara, San Pablo, jezioro Atitlan i wulkan San Pedro. Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych wschodu słońca w Gwatemali! Po trekkingu wspólne śniadanie i transport do surferskiego miasteczka El Peradon położonego na wybrzeżu Oceanu Spokojnego.

7

El Paredon

El Paredon to małe miasteczko położone nad Pacyfikiem, znane z pięknych plaż i idealnych warunków do surfowania. Dzień będzie okazją  do chwili relaksu na plaży i kąpieli w ciepłych wodach oceanu. El Paredon to również doskonałe miejsce na degustację lokalnej kuchni i wizytę w lokalnych sklepach i restauracjach.

8

El Paredon – Gwatemala City (trekking Pacaya)

Transport do Gwatemala City, odpoczynek po przyjeździe. Nocny trekking na wulkan Pacaya.

9

Gwatemala City – Lanquin (Semuc Champey)

Powrót po nocnym trekkingu. Poranny prysznic, śniadanie i transport do Lanquin – malowniczego miasteczka znanego z pięknych krajobrazów i bogactwa przyrodniczego, znajdującego się w bliskiej odległości od Semuc Champey.

10

Semuc Champey

Dzień relaksu nad  Semuc Champey – zespołu kaskad i basenów naturalnych w Gwatemali. Jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju, znane z jego pięknych, turkusowych wodach i malowniczych krajobrazów. Będziemy kąpać się w basenach, korzystać z tarasów widokowych, a także wędrować po okolicznych szlakach.

11

Lanquin (Semuc Champey) – Flores

Poranna wycieczka na tubing w okolicach Semuc Champey, a następnie transport z Lanquin do Flores. Wieczorny przyjazd do miasteczka Flores.

12

Flores i Tikal

Dzień w miejscowości Flores i Tikal. Flores to  miasto położone na wyspie, znane z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Flores jest dla nas również punktem wyjściowym do odkrywania okolicznych ruin Majów, takich jak Tikal National Park, będących jednym z najważniejszych zespołów zabytków Majów.

13

Tikal – Gwatemala City

Lot wewnętrzny z lotniska Mundo Maya International Airport w miejscowości Flores do Gwatemala City. Nocleg w Gwatemala City.

14-15

PRZELOT POWROTNY

Transfer na lotnisko i wylot do Europy, lądowanie w Warszawie dnia następnego.

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.