KENIA

Prawdziwe safari

Opis wyjazdu:

Czy słyszysz już dźwięki bębnów afrykańskich i odgłosy dzikich zwierząt? Czy czujesz gorący powiew znad sawanny? To znak, że już najwyższa pora, żeby poczuć bicie serca Afryki.

Niezależnie, czy jest to Wasze pierwsze spotkanie z Czarnym Lądem, czy gości-liście w Afryce już wiele razy, Kenia nieodmiennie zachwyca i ukazuje piękne oblicze kontynentu. Wspaniała przyroda Kenii, kraju u podnóża najwyższego szczytu Afryki oraz gościnność mieszkańców i urzekające pięknem plaże Oceanu Indyjskiegou zapadają w pamięć na długo.

Podczas wyprawy do Kenii poznamy:

  • PARK NARODOWY MASAI MARA – safari w rezerwacie stanowiącym integralną część równiny Serengeti, którą zamieszkuje największa na świecie populacja dzikich zwierząt.
  • PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU – słynący z setek różowych flamingów, które skupiają się masowo wokół jeziora oraz safari w poszukiwaniu rzadkich nosorożców, zagrożonych wyginięciem żyraf Rothschilda oraz lampartów.
  • REZERWAT SAMBURU – spotkanie z plemieniem spokrewnionym z Masajami. Prowadzący półkoczowniczy tryb życia Samburu to niezwykła atrakcja podczas której spróbować można odnaleźć się
  • SIEROCINIEC DLA SŁONI – wizyta w sierocińcu pozwala na poznanie faktycznej sytuacji tych ogromnych zwierząt, które nadal są ofiarami ludzi oraz spotkanie z pracownikami pracującymi ze słoniątkami, aby móc je w odpowiednim momencie wypuścić na wolność.
  • CENTRUM DLA ŻYRAF – miejsce edukacji, stwarzające możliwość bliskiego spotkania z żyrafami i nakarmienia ich specjalną karmą podawaną z ręki przez zwiedzających.
  • DIANI BEACH, chillout nad Oceanem Indyjskim

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

05 grudnia – 13/17 grudnia

Cena:

 

Opcja  9 dni:

 

8700 PLN os dorosła

5700 PLN dziecko do lat 11

7200 PLN dziecko od 12 do 17 lat

+ przelot ok. 2500 PLN

 

Opcja 13 dni:

 

10900 PLN os. dorosła

+ przelot ok. 2500 PLN

Czas trwania

9 lub 13 dni

Ilość uczestników

od 6 do 12 osób lub od 2 osób na zamówienie

Dla kogo

Dla miłośników przyrody, safari i wypoczynku

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz

PRZELOT:

• Bilet lotniczy: Warszawa – Nairobi – Warszawa.
• Opcja 2: przelot z Nairobi do Mombasy.

ZAKWATEROWANIE

• Noclegi w obozie pod namiotami, lodgach, hotelach w Nairobi i Nakuru.
• Opcja 2: All Inclusive podczas pobyty w Diani Beach.

WYŻYWIENIE

• Trzy posiłki dziennie podczas safari.
• Woda mineralna podczas przejazdów.

TRANSPORT

• Transport samochodem 4×4 Toyota Landcruiser (7-miejscowy jeep safari ze specjalnie zmodyfikowanym zawieszeniem, pełnowymiarowymi fotograficznymi lukami dachowymi i siedzeniami zaprojektowanymi z pasami bezpieczeństwa).

WYDARZENIA i OBSŁUGA NA MIEJSCU

• Opłaty za wejście do parków narodowych i odwiedzanych atrakcji.
• Opieka polskiego pilota MK Tramping.
• Opieka lokalnych przewodników w języku polskim/angielskim.

POZOSTAŁE

• Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
• Ubezpieczenie podróżne.
• Aplikacja na telefon.

Cena nie zawiera

Zobacz

• Wiza kenijska 50 USD / os

• Test na Covid przed wylotem
• Kolacji w Nairobi
• Napoje do posiłków
• Napiwki
• Inne świadczenia niewymienione
  • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – NAIROBI

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.

Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne. Bagaże otrzymają specjalne identyfikatory ułatwiające ich odbiór w punkcie docelowym oraz podczas kwaterowania w hotelu.

Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i  paszportowych przelot do Kenii. Lądowanie w Nairobi wieczorem. Przejazd (ok. 30 min.) do hotelu na nocleg

2

NAIROBI – MASAI MARA

Czas na pierwsze spotkanie z afrykańskimi zwierzętami. Zanim zobaczymy je podczas safari, poznamy kilka z nich oko w oko.

Przejazd (ok. 30 min.) do Sierocińca dla Słoni prowadzonego przez fundację Wildlife Trust imienia Davida Sheldricka. Wizyta tu umożliwi nam poznanie faktycznej sytuacji tych ogromnych zwierząt, które nadal są ofiarami ludzi. Dowiemy się jak fundacja pracuje ze słoniątkami, aby móc je w odpowiednim momencie wypuścić na wolność.

Następnie wybierzemy się do Centrum dla Żyraf. To miejsce edukacji, ale również stwarzające możliwość bliskiego spotkania z żyrafami i nakarmienia ich specjalną karmą podawaną z ręki przez zwiedzających.

Opuszamy okolice Nairobi i jedziemy na punkt widokowy Doliny Riftowej, skąd przez Wielki Rów Afrykański dojedziemy do rezerwatu Masai Mara (ok. 5 godz.) stanowiącego integralną część równiny Serengeti, którą zamieszkuje największa na świecie populacja dzikich zwierząt.
Po południu czas na pierwsze spotkanie z afrykańskimi zwierzętami.

Kolacja i nocleg w obozie pod namiotami.

3

MASAI MARA

Bladym świtem, o godzinie 06.30, po wypiciu rozbudzającej kawy lub herbaty,  ruszamy na safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Poranek to najlepsza pora aby podglądać polowanie dzikich kotów – lwów, gepardów, lampartów. Przy okazji będzie sposobność aby podziwiać wschód słońca nad sawanną

Po piknikowym lunchu serwowanym w parku nad rzeką Mara na granicy Kenii i Tanzanii kontynuujemy safari. Może uda nam się dostrzec afrykańską „Wielką Piątkę”, czyli lwa, lamparta, nosorożca, słonia i bawoła.

Powrót do obozu na kolację i nocleg.

4

PN MASAI MARA – PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU

Po wschodzie słońca kontynuujemy safari w Masai Mara, powrót do obozu na śniadanie.

Po późnym śniadaniu opuszczamy rezerwat i jedziemy do Parku Narodowego Jeziora Nakuru (ok. 5 godz.) słynącego z kolonii flamingów.

Po dotarciu zakwaterowanie w hotelu i późnym popołudniem krótkie safari po parku.

Powrót na kolację i nocleg.

5

PARK NARODOWY JEZIORA NAKURU – SAMBURU

Safari nad jeziorem w poszukiwaniu rzadkich, a występujących w parku nosorożców oraz zagrożonych wyginięciem żyraf Rothschilda. Tu również widywane są lamparty. Jezioro Nakuru to również wyjątkowa okazja pospacerowania między tysiącami flamingów.

Po lunchu przejazd (ok. 5 godz.) do Rezerwatu Samburu. Przystanek nad Wodospadami Thomsona.

Po drodze zatrzymamy się na równiku, gdzie przeprowadzimy eksperyment w wodą.

Rezerwat Samburu charakteryzuje się bardzo suchym klimatem. Zamieszkuje go duża ilość słoni, lwów i wiele innych rzadkich gatunków zwierząt .

Powrót do lodży na kolację i nocleg.

6

REZERWAT SAMBURU

Ten dzień w pełni przeznaczymy na afrykańskie safari w rezerwacie Samburu oraz Buffalo Springs. Zwłaszcza rano i po południu, kiedy zwierzęta są bardziej aktywne, będziemy wypatrywać często tutaj widywanych  lampartów.

Dziś poznamy rówież mieszkańców tych terenów – grupę etniczną Samburu i spróbujemy się odnaleźć w niecodziennej dla nas, a jakże zwyczajnej dla tego plemienia rzeczywistości. Na zakończenie dnia czeka nas ognisko w wiosce i …tańce!

Po całym dniu pełnym atrakcji, weźmiemy upragnioną kąpiel w cywilizowanym obozie.

7

SAMBURU – MT. KENYA – NAIROBI

Po śniadaniu długi przejazd (ok. 6 godz.) powrotny bardzo malowniczą drogą do Nairobi. Po drodze zatrzymamy się na lunch i zdjęcia na Mt. Kenya.

Przyjazd do Nairobi.

Na kolację (opcja) zapraszamy do The Carnivore, jednej z najbardziej znanych restauracji w całej Afryce. Można tu skosztować mięsa ze strusia, wielbłąda, antylop czy krokodyla. Wszystko przyrządzane w tradycyjny sposób: obracane na długich masajskich ostrzach, nad żarzącymi się kawałkami węgla drzewnego. Kelner donosi kolejne porcje tak długo, jak na naszym stole stoi biała chorągiewka.

8

JEZIORO NAIVASHA – HELL’S GATE  – WYLOT DO POLSKI lub PRZELOT DO MOMBASA

Po śniadaniu przejazd (ok. 1,5 godz.) nad Jezioro Naivasha.

Rejs łódkami na wyspę położoną na jeziorze, a następnie safari piesze nad brzegiem jeziora, gdzie żyją żyrafy, zebry i różne antylopy. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można spacerować wśród dziko żyjących afrykańskich zwierząt ze względu na brak zagrożenia ze strony drapieżników.

Następnie przejazd do Hell’s Gate (ok. 50 min). To wielki obszar, którego fragment będziemy przemierzać na rowerach, by zobaczyć wielkie stada bawołów, zebr, antylop oraz masę ptaków.

Trasa jest piękna, ale i nieco męcząca (ok. 20 km), dlatego będzie możliwość podzielenia grupy wg. stopnia zaawansowania i chęci. Gwarantujemy, że widoki wynagrodzą każdy przejechany kilometr!

Przyjazd do Nairobi, odświeżenie się po aktywnym dniu.

OPCJA 1: safari 9 dni

Przejazd na lotnisko i wylot powrotny do Polski.

Lądowanie (dzień 9) nad ranem w Warszawie.

OPCJA 2: safari + wypoczynek 13 dni

Przejazd na lotnisko i przelot do Mombasy, skąd przejedziemy do wybranego hotelu na wypoczynek nad Oceanem Indyjskim.

9-12

WYPOCZYNEK NAD OCEANEM – POWRÓT DO POLSKI

Pobyt i wypoczynek w Dianie Beach nad Oceanem Indyjskim.

W cenie oferujemy pobyt w 3* resorcie Diani Sea Lodge, w jednym z najlepszych miejsc na wypoczynek w Kenii.

 

Dla zainteresowanych, na życzenie możliwa zmiana miejsca wypoczynku na wyspę  Chale lub Lamu, zmianę standardu zakwaterowanie lub jego wydłużenie.

Dnia 12 transfer na lotnisko w Mombasie, wylot do Polski.

13

Przylot do Polski

Lądowanie w Warszawie, zakończenie wyprawy.

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.