TAJLANDIA

Syjamska przygoda

Tajlandia: spotkamy tu przyjaznych mieszkańców, posmakujemy egzotycznych potraw, zobaczymy ociekające złotem świątynie,  bujną tropikalną roślinność i niezwykłe krajobrazy, a z powrotem zabierzemy barwne pamiątki z lokalnych bazarów.
Tajlandia to kwintesencja egzotyki: kraina uśmiechu, niezliczonych atrakcji, piaszczystych, rajskich plaż położonych nad  turkusowymi wodami morza, malowniczych wysepek z niesamowitymi skałami i przebogatej kultury. Przed nami podróż, w trakcie  której zetkniemy się ze wszystkimi tymi atrakcjami Tajlandii, a tym, co będzie nam towarzyszyć podczas całej wyprawy,  będzie pyszna, bogata w smaki i aromaty tajska kuchnia.

Opis destynacji:

listopad

6850 PLN + przelot

Czas trwania

14 dni

Sezon wyjazdu

od listopada do maja

Ilość uczestników

Od 6 osób

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody, kultury i plażowania.

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego.

Cena zawiera

Zobacz
 • Noclegi w hotelach wg programu ze śniadaniem
 • Wycieczki, transfery
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Posiłki jak zaznaczono w programie (B – śniadanie, L- lunch, D – kolacja)
 • Anglojęzyczny pilot – za wyjątkiem pobytu na Khao Lak (w Khao Sok – przewodnik z hotelu Phutawan podczas wycieczek po jeziorze), w Umphang- lokalny przewodnik z Umphang.
 • Polskojęzyczny pilot
 • Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż w AXA

 

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa – Bangkok – Warszawa
 • Atrakcji opcjonalnych wyszczególnionych w programie
 • Przelotu tanimi liniami na trasie Bangkok-Mae Sot-Bangkok, Bangkok-Sura Thani; Phuket-Bangkok – ok. 1000 PLN płatne przed wyjazdem
 • Napiwków i wydatków personalnych
 • Inne, nie wymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Zakwaterowanie
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WYLOT DO TAJLANDII

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej i paszportowej wylot do Bangkoku.

2

BANGKOK

Przylot do Bangkok. Transfer do hotelu w Bangkoku, zakwaterowanie.
Wieczorem zapraszamy na rejs po rzece Chaophraya, połączony z pokazem tradycyjnych tańców tajskich. Rejs odbędzie się
drewnianą dżonką.
Przejazd na Patpong lub Soy Cowboy. Powrót tuk-tukami do hotelu.

3

BANGKOK

Zaraz po śniadaniu udamy się na największy w Bangkoku rynek kwiatowy, gdzie będzie można podziwiać piękne konstrukcje  kwiatowe wyplatane przez lokalnych sprzedawców (w poniedziałek- rynek jest czynny w ograniczonym zakresie).
Dzień zaczniemy od zwiedzania Wielkiego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy – to wspaniały wstęp do  zrozumienia Tajlandii, jej buddyjskiej wiary, królewskiego przepychu i tradycji. Mimo, iż Wielki Pałac przestał być już  rezydencją władcy, wciąż stanowi symbol Królestwa Tajlandii. Odwiedzimy najważniejsze zabytki kompleksu, w tym Świątynię  Szmaragdowego Buddy, Wat Phra Kaew, Królewski Panteon, salę koronacyjną, salę balową i salę pogrzebową.
Następnie popłyniemy w rejs po rzece Chao Praya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta długorufową łodzią. Z  perspektywy pokładu takiej tradycyjnej łodzi miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie. Następnie  udamy się do Pałacu Alabastrowego „Anantasamakhon”, gdzie zobaczymy bogato zdobione przedmioty (krzesła tronowe, zastawy  stołowe, gobeliny, łodzie wykonane ze złota i pokryte brylantami oraz kamieniami szlachetnymi), które zostały ofiarowane  rodzinie królewskiej przez poddanych. Sam Pałac Alabastrowy został wzniesiony w stylu europejskim za czasów panowania Ramy  V.
Transfer do hotelu, po południu czas wolny (pałac jest nieczynny w poniedziałki).
Jako atrakcję wieczornej części dnia proponujemy Państwu kolację na 75 piętrze najwyższego budynku w Bangkoku. Po kolacji  wjedziemy na taras widokowy, skąd rozpościera się spektakularna panorama na całe miasto.
Kolacja w formie szwedzkiego stołu (dodatkowo płatne 950 BHT/osobę). Napoje (soft drinki z automatu) wliczone w cenę posiłku.

4

BANGKOK – UMPHANG

Śniadanie. Transfer do prowincji Umphang (ok. 5-6 godzin). Dojazd we wczesnych godzinach popołudniowych. Lunch. Zakwaterowanie.

(UWAGA: posiłki w trakcie pobytu w Umphang są skromne).

5

TREKKING

Śniadanie. Po obiedzie rafting na rzece Mae Klong (ok. 3-5 godzin, w zależności od poziomu wody), po drodze mijamy wiele interesujących miejsc jak na przykład wodospad Thee Lor Jor, katarakty Takohbi, gorące źródła.

Późnym popołudniem dopływamy do Phaluad (w przypadku wycieczki bez raftingu – transfer samochodem, brak możliwości podjazdu pod wymienione wodospady). Trzy godzinny trekking na kemping przy strumieniu.

Odpoczynek, relaks. Kolacja. Nocleg w namiotach.

6

TREKKING

Piesza wędrówka (ok. 30 min) do wodospadów Tee Lor Su (największych wodospadów w Południowo – Wschodniej Azji i szóstego pod względem wielkości takiego kompleksu na świecie). Kąpiel, relaks. Następnie powrót do miejsca gdzie nocowaliśmy na lunch. Lunch.

Po obiedzie trekking (ok. 2 godziny) przez dżunglę do wioski plemienia górskiego plemię Karen. Zwiedzanie wioski, przyglądanie się codziennemu życiu jej mieszkańców. Kolacja.

7

TREKKING

Śniadanie. Po śniadaniu trzygodzinny trekking przez tropikalną dżunglę. Po trekkingu zostaniemy zabrani samochodem do  miejscowości Umphang. Lunch.
Przejazd do wioski słoni, gdzie odbędziemy 30-minutowy spacer w towarzystwie tych przesympatycznych ssaków. Będzie też  okazja do kąpieli ze słoniem. Po wodnych atrakcjach zaangażujemy się w życie ośrodka i przygotujemy posiłek dla słoni.
Powrót do hotelu.

8

MAE SOT – BANGKOK

Po śniadaniu transfer samochodem do prowincji MaeSot.
Przelot z Mae Sot do Bangkoku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.
Wieczorem wyjście na plac Siam Square.

9

BANGKOK – SURAT THANI

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Surat Thani, gdzie odwiedzimy jeden z najpiękniejszych zakątków w Tajlandii  – Park Narodowy Khao Sok. Jest to niesamowite miejsce, położone w południowej części Tajlandii. Na powierzchni  739 kilometrów kwadratowych znaleźć możemy prawdziwą mieszankę kolorów i krajobrazów: ogromne góry i doliny, jeziora,  groty oraz jeden z najstarszych na świecie lasów tropikalnych.
Transfer na przystań. Transfer łodzią do hotelu. Lunch.
Bamboo Rafting do Koralowej Jaskini.
Trekking po dżungli okalającej hotel. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja.

10

SURAT THANI – KRABI – KHAO LAK

Pobudka wcześnie rano – o godzinie 6:00. Rozkoszowanie się pięknem otaczającej nas przyrody, śpiewem ptaków, wschodem słońca. Po śniadaniu wycieczka łodzią- safari podczas którego zobaczymy piękno otaczającej nas przyrody.

Powrót do hotelu.  Check out. Transfer łodzią na przystań. Transfer do Khao Lak. Zakwaterowanie w hotelu.

11-12

KHAO LAK

Atrakcje egzotycznej plaży: wypoczynek w rajskiej scenerii, sporty wodne, odkrywanie miejscowych smaków, buszowanie po bazarach.
Dni przeznaczone na relaks, odpoczynek po emocjach podróży i naładowanie słoneczną energią przed powrotem do Polski.
Pobyt ze śniadaniami.

13

KHAO LAK – BANGKOK – WYLOT DO POLSKI

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko na Phuket. Wylot do Bangkoku.

14

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Zakwaterowanie:

 • 2 noce Bangkok:  Picnic Hotel/superior (3*)
 • 1 noc w Umphang – Umphang Smile/ROH (local guest house)
 • 1 noc Umphang – namioty
 • 1 noc w Umphang – lokalne domy (dom plemienia Karen, spanie na wspólnej sali, zamiast natrysku kąpiel w rzece, tak jak robią to Karenowie)
 • 1 noc w Umphang – Umphang Smile/ROH (local guest house)
 • 1 noc w Bangkoku – Picnic Hotel/superior (3*)
 • 1 noc w Khao Sok – Phutawan Rafthouse/ROH (3*)
 • 3 noce na Khao Lak – Khao Lak Bay Front/Standard Garden View (3*)

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.