MEKSYK

Viva Mexico

Opis destynacji:

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami. Zapraszamy od razu do zderzenia z prawdziwą meksykańską aglomeracją – Mexico City! Miasto otoczone jest łańcuchem górskim, dlatego przylatujące samoloty muszą zrobić spiralę, czasem nawet dwie lub trzy, żeby wylądować. Pasażerowie zaś mogą obserwować miasto z lotu ptaka – niesamowity widok na jedno z największych miast na świecie – ciągnie się po horyzont i chyba jeszcze kawałek dalej. Zwiedzając najważniejsze miejsca stolicy, będziemy świadkami niesamowitego połączenia kultury i dawnych wierzeń indiańskich z chrześcijańskimi.

Podróż po Półwyspie Jukatańskim łączy̨ się przede wszystkim z poznaniem wielu mistycznych miejsc, odkryciem tajemnic wielkich cywilizacji i ich historii. W różnych miejscach bowiem można odkryć pozostałości po prekolumbijskich cywilizacjach, zaczynając od wielkich metropolii a kończąc nawet na najbardziej dzikich terenach dżungli. Jukatan dzięki swemu zróżnicowaniu ma do zaoferowania swoim gościom nieskończoną ilość atrakcji, między innymi: plażowanie, morskie kąpiele, nurkowanie na rafach koralowych w błękicie wód Morza Karaibskiego i w towarzystwie żółwi oraz delfinów, ale również i w tajemniczych studniach wapiennych zwanych cenotami.

08 lutego  – 22 lutego

23 listopada – 07 grudnia

10500 PLN + przelot

Czas trwania

15 dni

Sezon wyjazdu

od października do maja

Ilość uczestników

od 6 osób

Charakter wyjazdu:

komfortowa wyprawa, dla miłośników przyrody, zabytków i krajobrazów

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • przelot Mexico City – Cancun – Mexico City
 • noclegi w hotelach 3 i 4 *
 • śniadania w hotelach
 • lunche i kolacje w lokalnych restauracjach lub hotelach,
 • All Inclusive w hotelu w Cancun
 • woda w autokarze podczas przejazdów
 • transfery klimatyzowanym autokarem lub busem
 • atrakcje wymienione w programie;
 • obsługa polskiego pilota MK Tramping
 • opieka przewodnika polskojęzycznego
 • ubezpieczenie podróżne
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy Warszawa –  Mexico City  – Warszawa od 2500 PLN
 • napoje do posiłków
 • pozostałe posiłki
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd
 • inne świadczenia niewymienione powyżej
 • Program wyjazdu

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – MEXICO CITY

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.  Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Meksyku. Po wylądowaniu w stolicy Meksyku, przejazd do hotelu i zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Zona Rosa. Kolacja i nocleg.

2

MEXICO CITY – TEOTIHUACAN

Po śniadaniu przejazd do dzielnicy Tlatelolco i zwiedzenie Placu III Kultur, miejsca ostatniego starcia Indian z hiszpańskim najeźdźcą, na którym w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury tworzące dzisiejszy Meksyk: kultura aztecka, hiszpańska i metyska.

Następnie przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan – „ miejsca gdzie rodzą się Bogowie”, niegdyś wielkiej cywilizacjį. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca.

Ok. południa warsztat kulinarny, podczas którego poznamy tajniki meksykańskiej kuchni przyrządzając placki kukurydziane – tortille i meksykańskie sosy: guacamole, escamole, etc.

Obiad i degustacje fermentowanego soku z agawy – pulque. Udział w pokazach tańców ceremonialnych Indian.

Po południu wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. Wiernych.

Wieczorem przejazd powrotny do hotelu.

Nocleg.

3

MEXICO CITY

Po śniadaniu odwiedzimy nowoczesne dzielnice Mexico City, Lomas oraz Chapultepec. Tutaj znajduje się Muzeum Antropologiczne z największą kolekcją prekolumbijskiej sztuki na świecie.

Po lunchu przejazd na starówkę Miasta Meksyk, gdzie przejdziemy ulicami, placami i zaułkami na główny Plac Miasta, a zarazem największy na świecie, Zocalo.

Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku.

Powrót to hotelu.

Po kolacji wieczór meksykański na Placu Garibaldi, gdzie poznamy u źródeł jak bawią się Meksykanie i kim są muzycy mariachi.

Nocleg w Mexico City.

4

MEXICO CITY – TAXCO

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.

Zwiedzanie Domu Muzeum słynnej malarki, Fridy Kahlo i Stadionu Azteca, na którym dwukrotnie odbywały sie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi i marimba. Lunch na łodziach wraz z poczęstunkiem tequilą.

Po południu przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”.

Zakwaterowanie w zabytkowym hotelu z pięknym widokiem na miasto.

Kolacja w hotelu. Nocleg w Taxco.

OPCJONALNIE: Przelot balonem

Wcześnie rano ok. 5.00 przejazd do strefy archeologicznej Teotihuacan.1,5 godzinny przelot balonem.

5

TAXCO – PN CACAHUAMILPA – TAXCO

Po śniadaniu przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych.

Powrót do Taxco. Rajd garbusami po wąskich i stromych ulicach magicznego miasteczka Taxco. Lunch w lokalnej restauracji na starówce Taxco.

Zwiedzanie Taxco, Zocalo, Santa Prisca, i czas wolny na zakupy.

Wieczorem zejście do hotelu wąskimi ulicami w towarzystwie osiołka z przytroczonym koszem piwa, napoi i mezcalu, w rytmie lokalnej weselno pogrzebowej orkiestry dętej Banda Furia grającej na żywo.

6

TAXCO – MEXICO CITY – CANCUN

Po śniadaniu ok 3 godz przejazd na lotnisko w Mexico City.

Przelot do Cancun.

Po wylądowaniu w Cancun, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, wypoczynek.

Wieczorem dla chętnych wyjście do słynnego klubu Coco Bongu lub lokalnej dyskoteki w klimatach latynoamerykańskich.

7

CANCUN – TULUM – COBA – CHICHEN ITZA

Po śniadaniu w hotelowej restauracji udajemy się na zwiedzanie pięknie położonej na klifie strefy archeologicznej Tulum. Zwiedzanie Świątyni Fre-sków, Zstępującego Boga, Wiatru i preko-lumbijskich domów mieszkalnych: Dom Kolumn, Dom Halach Uinic, Dom Chultuna. Czas wolny na zdjęcia.

Następnie przejazd do dżungli i zwiedzanie ryksza-mi, zwanymi przez miejscowych limuzyną Majów, Coba, co w tłumaczeniu znaczy „wzburzona woda”, niegdyś potężnego miasta Majów. Podziwianie najważniejszych budowli miasta jak Boisk do Gry w Pelote czy Zespół Malowideł. Będzie również możliwość wejścia na najwyższą na Jukatanie piramidę Nohoch Mul mająca 42 metry wysokości.

Na lunch zapraszamy do lokalnej restauracji.

Po posiłku orzeźwiająca kąpiel w cenocie Choo Ha. Podziwianie skalnych formacji stalagmitów, stalaktytów i stalagnatów. Odpoczynek.

Na kolację i nocleg zapraszamy do pięknego hotelu Mayaland położonego w samym sercu parku archeologicznego Chichen Itza.

8

CHICHEN ITZA – CUZAMA – IZAMAL – MERIDA

Dzisiejszego dnia czeka nas wczesna pobudka – około godziny 5.30 rano. Brak snu jednak zrekompensuje nam zwiedzanie o wschodzie słońca najbardziej znanej, strefy archeologicznej: Chichen Itza wpisanej w roku 1988 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz ogłoszonej jednym z siedmiu cudów świata. Reprezentuje ona wyjątkowe połączenie architektury Majów i Tolteków. Zwiedzanie: Piramida Kukulkana, Obserwa-torium Astronomiczne, Boisko do Gry w Pelotę, Świątynia Tysiąca Kolumn, Świątynia Jaguara, Świątynia Wojowników.

Powrót do hotelu na śniadanie.

Po posiłku przejazd do małej wioski Cuzama, gdzie czeka nas przejazd starymi truckami ciągniętymi przez konie, wśród pól sizalowych i tropikalnej roślinności do dwóch cenot, gdzie będzie możliwość kąpieli.

Lunch w lokalnej restauracji.

Następnie zwiedzanie tzw. Miasta Trzech Kultur Izamal, którego ulicami przejedziemy się bryczkami. Izamal w języku majów Zamna co znaczy “rosa z nieba”. Krótki postój w mieście trzech kultur, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Izamal Patronki Indian. Znajdują się tutaj pozostałości 12 wielkich majańskich piramid, a na szczycie najokazalszej hiszpańscy misjonarze, franciszkanie, wznieśli potężny klasztor.

Na koniec dnia przejazd do Meridy na kolację i nocleg.

9

MERIDA – UXMAL – CELESTUN – CAMPECHE

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy szlaku Puuc – Uxmal. W języku Majów oznacza „Zbudowane po raz trzeci”, a uznawana jest za najpiękniejszą, pod względem architektonicznym, strefą archeologiczną, wokół której krąży mnóstwo legend.

Następnie przejazd nad Zatokę Meksykańską do wioski rybackiej Celestun, zwanej “malowanym kamieniem” liczącym ok 7000 mieszkańców zajmujących się rybołówstwem i turystyką. Teren Celestun to ok 600 km², które zasięgiem obejmuje dwa stany Jukatan i Campeche. W 1989 roku ze względów na występujący tutaj wyjątkowy ekosystem , który daje schronienie wielu gatunkom ptaków brodzących został ogłoszony Rezerwatem Biosfery. Rejs łodziami motorowymi kanałami namorzynowymi po lagunie Celestun. Obserwacja zwierząt zamieszkujących rezerwat m. in. różowych flamingów, czapli, pelikanów, kormoranów, ibisów, rybołowów. Możliwość spotkania również ostronosów, żółwi lub krokodyli. W otoczeniu mangrowców docieramy do miejsca, zwanego Ojo de Aqua, w którym z pod ziemi wybija słodka woda.

Na obiad zapraszamy do lokalnej restauracji znajdującej się przy plaży, a następnie chwila odpoczynku.

Przejazd do Campeche na kolację i nocleg

10

CAMPECHE – POMUCH – CHICHEN ITZA

Po śniadaniu w hotelowej restauracji zapraszamy na spacer po kolorowym centrum historycznym miasta Campeche. Znajdujemy się w jednym z najważniejszych obronnych miast ówczesnego XVIII – wiecznego świata. Jego chlubą są doskonale zachowane XVII-wieczne mury i fortyfikacje, kolorowe kamienice z epoki kolonialnej, kościoły z barokowymi ołtarzami i przepiękne zócalo (plac główny) z imponującą katedrą. Wszystkie te zabytki doceniło UNESCO, wpisując w 1999 r. centrum miasta na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości.

Na lunch zapraszamy do lokalnej restauracji.

Po posiłku wizyta na niezwykłym cmentarzu w Pomuch. Co w nim takiego niezwykłego? A mianowicie w trzy lata po pochówku, gdy zwłoki się przesuszą, kości nieboszczyka wystawia się na cmentarzu na stałe, na zewnątrz, na widoku. Dwa razy do roku są potem regularnie czyszczone. W Pomuch wierzy się, że zmarły, którego kości są zaniedbywane, może się rozzłościć i zacząć straszyć na ulicach miasteczka. Mówi się tu, że to zwyczaj mający ponad tysiąc lat.

Przejazd na kolacje i nocleg do znanego już nam hotelu Mayaland w Chichen Itza.

11

MAJOWIE POZA UTARTYM SZLAKIEM

Śniadanie w hotelowej restauracji.

W dniu dzisiejszym poznamy współczesnych Majów, a miejsca które odwiedzimy znajdują się poza utartymi szlakami dla turystów.

Jadąc do Tihosuco będziemy mijać tradycyjne wioski majańskie. Tihosuco to ważna historycznie miejsco-wość, gdzie zaczęły się trwające ponad 50 lat walki wyzwoleńcze, tzw. Wojna Kast, rozpoczęte w 1847 r. przez kacyków Jacinto Pat i Cecilio Chi.

Następnie wizyta w wiosce współczesnych Majów, w czasie której będziemy mieć niepowtarzalną okazję do odwiedzania ich domów. Zawitamy również do miejscowej szkoły.

Lunch w lokalnej restauracji po drodze.

Przejazd do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dla chętnych wieczorne wyjście do miasta lub dyskoteki.

12-13

CANCUN

Całodzienny wypoczynek w hotelu z formułą All Inclusive.

Zachęcamy do skorzystania z atrakcji jakie oferuje hotel oraz egzotyczna plaża.

Podczas pobytu proponujemy rozegranie turnieju piłki plażowej o puchar Aluplast. Chętni również mogą wziąć udział w licznych animacjach prowadzonych przez lokalnych trenerów personalnych i animatorów.

Dodatkowo proponujemy 2 wycieczki fakultatywne:

wyprawa samochodami terenowymi do wioski rybackiej Punta Allen znajdującej się̨ na terenie pięknego rezerwatu biosfery Sian Kaan. Rejs łódkami motorowymi po rezerwacie. Podziwianie przepięknej nadmorskiej fauny, ptactwa wodnego jak również̇ możliwość́ obserwacji delfinów i żółwi w ich środowisku naturalnym.

Rejs katamaranem na Isla Mujeres (Wyspa Kobiet), podczas rejsu zabawa na pokładzie, nurkowanie, pełne wyżywienie i napoje zarówno na katamaranie jak i na Isla Mujeres.

14-15

CANCUN – PRZELOT DO POLSKI

Do południa czas wolny, wykwaterowanie z hotelu o godz. 12:00. Pozostajemy na terenie hotelu i korzystamy z infrastruktury do godziny ustalonego transferu.

Przejazd na lotnisko i wylot przez Mexico City do Europy.

Lądowanie w Warszawie dnia następnego.

Meksyk według MK Tramping

Meksyk

OFERTY WYJAZDÓW, NASZE TOP, INFORMACJE PRAKTYCZNE

No Comments

Leave a Comment: