INDIE

Złoty Trójkąt i Tygrysy

Opis destynacji:

Mistyczne Indie nikogo nie pozostawiają obojętnym. Albo się je pokocha, albo znienawidzi.

Większość jednak zakochuje się tak, że nie wyobraża sobie swojego dalszego podróżniczego życia bez powrotu do tej niesamowitej intensywnej mieszanki kolorów, kultur, smaków, dźwięków oddziałujących na wszystkie zmysły. Nasze oczy zdominuje mnogość barw, i to nie tylko odmiany pomarańczowego i czerwonego, ale wszystkie naraz połączone w egzotyczną mieszankę. Nasz smak zdominują niezliczone ilości fantazyjnych dań o zapachu począwszy od kurkumy, po curry, kardamon, czy imbir.

Zobaczymy tu skarby architektury światowej, romantyczny Tadż Mahal (zaliczony do grona siedmiu nowożytnych cudów świata), egzotyczne różowe miasto Dżajpur, ponadto poznamy niesamowitych mieszkańców kraju. A „Złoty Trójkąt”, przebiegający wzdłuż Delhi, Agry i Dżajpuru, to kwintesencja Indii.

Perełką zwiedzanie Indii będzie wizyta w słynnym Parku Narodowym, gdzie będziemy mieli okazję stanąć “oko w oko” z królem Indii, czyli tygrysem bengalskim.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

15 stycznia – 23 stycznia

– grupa zamknięta

18 listopad – 26 listopad

– termin potwierdzony

styczeń 2024

– termin do ustalenia

Cena:

1480 USD + przelot

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

opieka anglojęzycznego przewodnika

Cena od osoby:

 • przy 4 osobach: 1325 USD + przelot
 • przy 6 osobach: 1280 USD + przelot

Czas trwania

9 dni

Sezon wyjazdu

od października do kwietnia

Ilość uczestników

od 6 osób, lub od 2 osób na zamówienie

Charakter wyjazdu:

wyprawa, dla miłośników zwiedzania, przyrody i kultur.

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowym przez 9 nocy w hotelach 4****.
 • transport busem na całej trasie
 • wszystkie wstępy do odwiedzanych miejsc
 • opieka anglojęzycznego przewodnika z kierowcą,
 • opieka polskiego pilota MK Tramping (według opcji)
 • śniadania i obiadokolacje oraz 3 posiłki na terenie PN Ranthambore.
 • woda butelkowana podczas wycieczki objazdowej,
 • ubezpieczenie podróżne: KL i NNW w firmie TU Europa S.A.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Dodatkowo płatnego przelotu; Warszawa – Delhi – Warszawa w cenie od 2600 PLN
 • wiza
 • wydatki o charakterze osobistym
 • Program wyjazdu

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – DELHI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku z logo MK Tramping. Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne.
Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Delhi.

2

DELHI

Nad ranem lądowanie w Indiach. Przejazd do hotelu.
Po krótkim odpoczynku wyruszamy na zwiedzanie Delhi.
Delhi jest ponad 12-milionową stolicą Indii. Uważa się, że ma ponad 5 tysięcy lat i uznawane jest za jedno z najstarszych istniejących miast na świecie. Mówi się, że w tym czasie zostało zniszczone i odbudowane 11 razy. Dziś Delhi jest wielką, wiecznie zakorkowaną, przeludnioną, zanieczyszczoną, chaotyczną aglomeracją. Ulice pełne są bezdomnych i chorych, brudu i świętych krów. Delhi, tak jak Indie albo się kocha albo nienawidzi.
Przygodę z Delhi zaczynamy od Jama Masjid, jednego z największych meczetów w Azji.
Naszym środkiem komunikacji będą riksze oraz kultowe czarno-żółte taksówki.
Czarno-żółte ambasadory są wspomnieniem dawnych czasów w Indiach. Dawniej, gdy posiadanie własnego samochodu było jeszcze luksusem, żółto-czarne taksówki były głównym środkiem transportu klasy średniej w stolicy. Obecnie, są wypierane przez prywatne firmy przewozowe.
Po zwiedzaniu meczetu przejedziemy do dzielnicy Chandni Chowk.
Chandni Chowk jest miejscem o specyficznej indyjskiej atmosferze. To jedna z najstarszych i najbardziej zatłoczonych dzielnic targowych w Delhi. Razem z mnóstwem otaczających ją świątyń tworzy ważne miejsce kulturowe Delhi. Poznamy tu różnorodność indyjskich produktów – od tradycyjnych słodyczy i przekąsek po produkty codziennego użytku.
Tu zatrzymamy się w sikhijskiej świątyni zwanej gurdwarą, gdzie będziemy mogli pomóc osobom potrzebującym przygotowując i wydając im posiłki w duchu wiary Sikhów.
Przenosimy się do Nowego Delhi zaprojektowanego przez Brytyjczyków. Będziemy przejeżdżać obok Pałacu Prezydenta oraz monumentalnej bramy India Gate.
Po południu zwiedzimy Qutub Minar. Na dziedzińcu tutejszego meczetu zobaczymy niezwykłą nigdy nie rdzewiejącą siedmiometrową żelazną kolumnę. Tradycja głosi, że objęcie jej oburącz stając tyłem do słupa, zapewni powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach.

3

DELHI – JAIPUR (256 km/ ok 5 godz)

Przejazd do Dżajpuru (Jaipur).
Zanim dotrzemy do Dżajpuru – niespodzianka! Najpierw zajrzymy do wioski Abhaneri. Zwiedzimy tu świątynię i słynną schodkową studnię Chand Baori, która jest jedną z najgłębszych i największych studni w Indiach.
Następnie przejedziemy przez wioskę wozem zaprzęgniętym przez wielbłądy, gdzie będziemy mieli możliwość poznania lokalnych mieszkańców (także w ich domach).
W wiosce zapraszamy na posiłek, podczas którego towarzyszyć nam będzie muzyka i taniec w wykonaniu mieszkańców prowincji Indii.
Wieczorem dotrzemy do Dżajpuru.

4

DŻAJPUR – AMBER – DŻAJPUR

Dżajpur to stolica pustynnego stanu Rajasthan, znanej jest jako „Różowe Miasto”, gdyż tego właśnie koloru są zabudowania Starego Miasta i otaczające je mury.
Pierwszą część dnia spędzimy w przepięknym forcie Amber położonym w pobliżu Dżajpuru. Przesiądziemy się do jeepów i triumfalnie wjedziemy do fortu, który jest wspaniałym przykładem radżpuckiej architektury obronnej.
Po zwiedzaniu fortu Amber i nacieszeniu się bajkowymi widokami powrót do Dżajpur.
Zobaczymy wizytówkę miasta, czyli wspaniały Pałac Wiatrów o koronkowej fasadzie. Z jego okien kobiety na dworze maharadży mogły obserwować życie miasta.
Zwiedzimy również Obserwatorium Astronomiczne (UNESCO), na terenie którego znajduje się m.in. największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium.
W sercu starego miasta zwiedzimy Pałac Maharadży (City Palace) – kompleks budowli pałacowych, ogrodów i dziedzińców z misternie zdobionymi bramami, który cały czas jest siedzibą maharadży Dżajpuru i tylko część udostępnia się turystom.

5

DŻAJPUR – RANTHANMORE (181 km / ok. 3,5 godz)

Przejazd do Parku Narodowego Ranthambore będącego jednym z kilku miejsc w Indiach, gdzie z powodzeniem prowadzi się program reintrodukcji tygrysa bengalskiego.

Po południu zapraszamy na jeep safari w parku w poszukiwaniu tygrysów.

6

PARK NARODOWY RANTHANMORE

Wcześnie rano jeepami wyjeżdżamy z przerwą na lunch na całodniowe safari w Parku Narodowym Ranthambhore .
Najsłynniejszym oczywiście mieszkańcem parku jest zagrożony wyginięciem tygrys bengalski. W celu ochrony gatunku, Ranthambore w 1972 r. został objęty programem ochrony tygrysów „Projekt Tygrys”. Park jest również ostoją dla niezliczonych gatunków dzikich zwierząt w tym niedźwiedzia, lamparta, szakali, hien, wielu gatunków jeleni i ptaków.

7

RANTHAMBORE – AGRA (270 km / ok 07 godzin)

Poranne safari.

Następnie przejazd do Agry. Po drodze czeka nas niemała atrakcja – zwiedzanie legendarnego Fatehpur Sikri, Umarłego Miasta Mogołów.
To wielkie miasto zostało wzniesione od podstaw przez najznakomitszego mogolskiego cesarza Akbara w drugiej poł. XVI wieku i pełniło zaszczytną funkcję stolicy cesarstwa, choć tylko przez 16 lat. Później zostało opuszczone…
Przyjazd do Agry. Dziś wreszcie spełni się nasze wielkie podróżnicze marzenie: staniemy oko w oko z najwspanialszą budowlą dawnych Indii, szczytowym osiągnięciem architektury mogolskiej – magicznym Taj Mahal. Na zwiedzanie tego wspaniałego zabytku wyruszamy konnymi zaprzęgami (tonga). To pomnik wielkiej miłości jaką cesarz Shah Jahan darzył swoją przedwcześnie zmarłą, ukochaną żonę Mumtaz Mahal. Przez 18 lat prawie 20000 robotników pracowało nad konstrukcją i zdobieniami Taj Mahal.

8

AGRA – DEHLI (210 km / ok 04 godz)

Dla chętnych wschód słońca nad Taj Mahal.
Wschód słońca to najpiękniejsza pora na podziwianie zabytku – światło słoneczne tworzy magiczną atmosferę, niezakłóconą jeszcze przez tłumy turystów pojawiających się w późniejszych godzinach.

Do południa zwiedzimy kompleks zabudowań Fortu w Agrze – siedziby cesarzy mongolskich władających Indiami w okresie XVI-XVIII w. Z zewnątrz fort wygląda jak masywna forteca, w środku jak wspaniała rezydencja, która za wysokim murem obronnym kryje kunsztownie zdobione budynki pałacowe, sale audiencyjne i ogrody.

Po lunchu przejazd powrotny do Delhi. Wieczorem czas wolny, ostatnie zakupy

9

POWRÓT DO POLSKI

Rano wylot powrotny do Polski. Po południu przylot do Warszawy

No Comments

Leave a Comment: