MADAGASKAR na zamówienie

W krainie lemurów i kameleonów

Opis destynacji:

Słowo Madagaskar niewątpliwie działa na wyobraźnię.

Ta czwarta co do wielkości wyspa świata, ze względu na swoją odległość od Europy oraz niezwykłą endemiczną faunę i florę przyciąga ludzi otwartych na świat i nowe wyzwania. Wyprawa na Madagaskar to przede wszystkim spotkanie z egzotyczną przyrodą i niepowtarzalnymi krajobrazami. Można tu zobaczyć wyjątkowo piękne lasy deszczowe (wpisane na listę UNESCO), mangrowce, tereny półpustynne, oryginalne tsingi (iglice wapienne), skały określane jako Kolorado Madagaskaru, słynną Aleję Baobabów, wodospady i jeziora. Miłośnicy przyrody z pewnością wypatrzą w tutejszych parkach i rezerwatach rzadko spotykane rośliny i wyjątkowe zwierzęta, m.in. lemury, kameleony, sifaki i krokodyle.

Zwiedzanie Madagaskaru to ciekawa przygoda połączona z trekkingami, kilkudniowym rejsem po rzece, przejazdem samochodem terenowym oraz kąpielami w morzu, pod chłodnym wodospadem i w gorących źródłach.

MK Tramping partnerem Narodowej Organizacji Turystycznej Madagaskaru

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

opieka anglojęzycznego przewodnika

Cena:

2-3 os: ok. 2250 Euro  + przelot
 4-5 os:  ok. 2180 Euro +  przelot

Sezon:

od maja do listopada

Czas trwania

15 dni

Sezon wyjazdu

od marca do listopada

Ilość uczestników

od 2-3 osób bez polskiego pilota.

Travel / Trekking

wyprawa z kontrahentem, dla miłośników trekkingów i przyrody.

Poziom trudności

łatwy

Cena zawiera

Zobacz
 • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • transfer z lotniska w Antananarywie do hotelu w dniu 2 podróży i transfer z hotelu na lotnisko w Antananarywie w dniu 14 wyprawy,
 • przejazd busem na trasie Antananarywa-Antsirabe-P.N.Ranomafana-Ranohira (P.N. Isalo)-Toliara-Ifaty
 • bilety wstępu do parków narodowych wraz z wymaganymi przewodnikami i innych miejsc wymagających odpłatności
 • transfer z Ifaty na lotnisko w Toliara i z lotniska w Antananarywie do hotelu w dniu 13 wyprawy,
 • obecność przedstawiciela malgaskiego biura podróży,
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera

Zobacz
 • biletu lotniczego: Warszawa – Antananarivo – Warszawa ok 4800 PL

 • bilet lotniczy na trasie Toliara-Antananarywa: 235 Euro

 • wiza 35 USD

 • dodatkowych atrakcji,

 • własnych wydatków.

 • napiwków

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – ANTANARIVO

Wylot do Antananarivo.

2

ANTANARIVO

Przylot nad ranem. Po odpoczynku zwiedzanie stolicy, która określana jest przez tubylców: „Tana”. Do największych atrakcji miasta zalicza się ruiny pałacu królewskiego. Znajdują się one na wzgórzu, z którego  można podziwiać panoramę miasta. Wizyta na jednym z lokalnych, barwnych targów.

3

ANTANARIVO – ANTSIRABE

Po śniadaniu, przejazd do Antsirabe, miasta położonego w odległości 180 kilometrów od Antananarywy.

Krajobrazy tego dnia diametralnie się zmienią od tych dotychczas widzianych na Madagaskarze, tropikalną Afrykę zastąpią widoki przypominające bardziej Wietnam, niż takich jakich można byłoby się spodziewać odwiedzając ten rejon świata po raz pierwszy. Droga przebiegać będzie przez płaskowyż Czerwonej Wyspy. Liczne bananowce i ryżowe poletka na zboczach dominujących tu wzniesień. Średnia wysokość to 1400-1500 m. n.p.m. Madagaskar ze swoimi wieloma odmiennymi strefami klimatycznymi stanowi odmienny od wszystkiego świat.

Po drodze odwiedziny w lokalnych wytwórniach rzemieślniczych. Przewidziana jest wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo.

Późnym popołudniem dojazd do Andasibe, dawnej francuskiej stacji klimatycznej, niegdyś bardzo znanego i licznie uczęszczanego kurortu, gdzie czas częściowo zatrzymał się w czasach kolonialnych. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

4

ANTSIRABE – RANOMAFANA

Po śniadaniu dalsza droga na południe – przejazd wśród jedynych w swoim rodzaju wzniesień i zboczy górskich, gdzie kolor rdzawo-czerwony dominuje wśród zieleni pól ryżowych przyklejonych do zaokrąglonych zboczy. Podziwianie piętrowych chat Malgaszów, zbudowanych z laterytowego podłoża przekształconego w cegły.

Krótki postój w „Zamafiry arts shop” w Ambositra – pracowni oryginalnych rzeźb w drewnie, głównie palisandrze, hebanie i drzewie różanym. W Ambositra przewidziany jest także czas wolny i lunch.

Późnym południem dotarcie do Ranomafana do naszego hotelu położonego w środku madagaskarskiej dżungli.

5

PARK NARODOWY RANOMAFANA

Po śniadaniu piesze zwiedzanie Parku Narodowego Ranomafana , wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO, które zabierze nam wiekszość dnia. Przewidziana jest wycieczka nazywana trasą Vatoharanana przebiegająca przez pierwotny, wilgotny las tropikalny. Wędrować będziemy wśród wzgórz, terenem ze zmienną, malowniczą morfologią. W najniższych miejscach, tereny parku połozone są na poziomie 400 m n.p.m. a w najwyższych przekraczają 1400 metrów n.p.m.. W parku znajdują się endemiczne i zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Przez park przepływa wiele rzek, które są dopływami rzeki Namorona. W parku znajdują się wody uzdrowiskowe, które pozwalają na zabiegi lecznicze. Wśród zwierząt żyjących odnotowano 115 gatunków ptaków, 90 gatunków motyli, 98 gatunków płazów, 62 gatunków gadów oraz 12 gatunków lemurów. Tego dnia spotkamy kilka gatunków lemurów w szczególności Varecia Variegata, kolorowe żabki i liczne ptaki. Bedziemy podziwiali rozlewiska przepływających przez park rzek i występujących tu wodospadów. W czasie dnia przewidziany jest piknik w naturalnym otoczeniu lasu. Po południu powrót do hotelu, odpoczynek. Kolacja Hotel CENTREST HOTEL 3*/basen (wyżywienie: B/D)

6

RANOMAFANA –  FIARANANTSOA

Po sniadaniu, dalsze, przedpołudniowe piesze zwiedzanie Parku Narodowego Ranomafana. Po wizycie w Parku odpoczynek i ewentualny obiad.

Następnie dalsza droga do na południe Czerwonej Wyspy. Po południu, po dotarciu do Fianarantsoa, punkt widokowy, położony wysoko ponad zabudowaniami, z którego roztacza się widok na całe miasto i otaczające je wzniesienia. Po powrocie do centrum miasta, zakwaterowanie i nocleg.

7

FIARANANTSOA – RANOHIRA (PARK W ISALO)

Śniadanie w hotelu. Po drodze wizyta w tradycyjnej fabryce papirusowej „Antaimaro’s” i manufaktury słynącej z lokalnej produkcji jedwabiu z kokonów dzikich oraz hodowlanych jedwabników.

Dalsza droga wśród winnic, pól papirusowych, niezwykłych grot i formacji górskich. Krótka wizyta na miejscowym bazarze znanym z roślin leczniczych. Z licznymi zakrętami, droga zjeżdżać będzie ku równinom przez Horombe Plateau, dzielące prekambryjski wysokogórski płaskowyż i południową, równinną zbudowaną z formacji osadowych cześć Madagaskaru. Zmieniać się będzie klimat i roslinność. Powietrze z względnie rześkiego stanie sie cieplejsze i łagodniejsze. Na równinach dominować będą trawy i karłowate krzewy.

Kilka kilometrów od miasteczka Ranohira zakwaterowanie i nocleg.

8

RANOHIRA (PN ISALO)

Rano przejazd na klif. Piesza wędrówka przez jedyny w swoim rodzaju Park Narodowy Isalo. Park słynie przede wszystkim z malowniczych ostańców skalnych, utworzonych z piaskowców triasowej formacji Isalo. Budują go białe piaskowce z warstwowaniami dużej skali (1-10 metrów), wyszczerbione przez erozję z panoramicznymi widokami. Otaczająca nas przestrzeń zachwyca.

Dojście do „kanionu małp”. Drogą wśród formacji skalnych, jakbyśmy znaleźli się na innej planecie, o poszarpanych kształtach, widocznym uwarstwieniu budujących je jasnych piaskowców. W porze deszczowej roślinność jest silnie ukwiecona a trawy są soczyście zielone. Latem roślinność przypomina swoim żółtym, często złotym odcieniem sawanny zachodniej Afryki. W rezerwacie rosną jedynie tutaj spotykane endemiczne gatunki aloesów. Po kąpieli w naturalnie powstałym basenie, wypłukanym w skale przez wody wpadającego do niego niedużego wodospadu, dalsza piesza wędrówka terenem gdzie wśród powszechnie rosnących traw można będzie spotkać karłowate formy Pachypodium rosulatum, przypominająca rosnący do góry nogami baobab, zwana potocznie „stopą słonia” .

Po dwóch godzinach marszruty dotarcie do jaru. Kilkaset metrów poniżej, ścieżką, czasem schodami wykutymi przez Malgaszy dotarcie na poziom lasu w który powita lemurami Catta i największymi (niestety rzadko), dochodzącymi do 90 cm przypominające misie Koala Indri Indri. 45 minut drogi wzdłuż strumieni wśród tropikalnej roślinności i odpoczynek przy kolejnych naturalnych basenach, tym razem zasilanych większymi wodospadami, gdzie turyści często ulegają pokusie kapieli i chwili odpoczynku. Następnie powrót.

Kolacja w restauracji w Ranohira szczycącej się steakami z Zebu lub w restauracji hotelowej – w zależności od wyboru podróżnych. Nocleg.

9

RANOHIRA (Isalo) – TOLIARA (TULEAR) – IFATY

Po sniadaniu dalsza droga na południe w kierunku Toliara (Tulear). Przejazd przez miasteczko Ilakaka słynnego ze swoich drogocennych kamieni, gdzie prawo zamiera po zapadnięciu nocy. Po drodze tu i ówdzie tzw. miasteczka grzyby założone przez wciąż napływających nowych poszukiwaczy skarbów-górników. Na około 100 kilometrów przed Toliara pierwsze wielkie baobaby, które od tego momentu będą towarzyszyć przez wiekszość pobytu.

Po dotarciu do miasta Toliara, krótkie zwiedzanie miasta i transfer do hotelu przy plaży w Ifaty. Czas wolny i odpoczynek.

10

IFATY

Po śniadaniu, wycieczka do lasu-rezerwatu Reniala , rozciągającego się na powierzchni około 60 hektarów lasu baobabów w którym spotkamy licznie występujące tu gatunki endemicznych ptaków jak i przedstawicieli gadów w tym zółwi i węży. Dodatkową atrakcję stanowią żyjace tu lemury. Królem lasu jest niezaprzeczalnie żyjący już ponad 1500 lat baobab o niewyobrażalnie wielkiej średnicy. Większość podróży po lesie odbędzie się w prymitywnych zbitych z desek wozach zaprzęgniętych w jedną lub dwie krowy Zebu, które przy pisku kół i podskokach na dziurawej drodze przeniosą podróżujących w pełen czaru i autentyzmu świat pradawnego Madagaskaru.

Po powrocie do hotelu czas wolny na zwiedzanie okolicznych atrakcji, spacery i plażowanie. Fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych, snokeringu, połowu dużej ryby wynajętym stateczkiem czy nurkowania w kanale Mozambickim. Rozkosze kulinarne w szczególności owoce morza w hotelu albo jednej z licznych restauracyjek.

11

IFATY

Po śniadaniu czas wolny.  Fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych, snokeringu, połowu dużej ryby wynajętym stateczkiem czy nurkowania w kanale Mozambickim i podziwiania niesamowitej w swoich kolorach i zróżnicowaniu flory i fauny morskiej.

12

IFATY

Po śniadaniu czas wolny i odpoczynek, fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych, snokeringu, połowu dużej ryby wynajętym stateczkiem czy nurkowania w kanale Mozambickim i podziwiania niesamowitej w swoich kolorach i zróżnicowaniu flory i fauny morskiej. Rozkosze kulinarne w szczególności owoce morza w hotelu albo jednej z licznych restauracyjek.

13

IFATY – TOLIARA – ANTANANARYWA

Po śniadaniu, transfer minibusem (hotel organizuje transfer na lotnisko przy współpracy z Operatorem z Antananarywy – odlot również jest monitorowany przez malgaskiego Operatora) do Tulearu a następnie na lotnisko. We wczesnych godzinach popołudniowych przylot do Antananarywy. Na miejscu oczekiwać będzie przedstawiciel lokalnego biura podróży i nastąpi transfer do hotelu. Czas wolny, nocleg.

14

ANTANANARYWA – WYLOT DO EUROPY

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, ostatnie zakupy pamiątek w drodze na lotnisko. Pożegnanie z ekipa lokalnego operatora. Odprawa celno-paszportowa. Odlot do Warszawy przez jedno z lotnisk tranzytowych. (wyżywienie: B/ pozostałe posiłki na pokładzie samolotu)

15

PRZYLOT DO WARSZAWY

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.