USA

Sylwester na Florydzie

Opis destynacji:

Noworoczna wyprawa na Florydę.
Przez 9 dni odwiedzimy najciekawsze miejsca na Florydzie, nie zabraknie również chwili na odpoczynek. W programie między innymi:
• słoneczne Miami
• przejazd do Key West w archipelagu Florida Keys,
• całodniowa wycieczka motorówkami połączona ze snorkowaniem, wędkowaniem, grillem,
• poszukiwanie aligatorów w Park Narodowy Everglades,
• St. Augustine – to jedno z piękniejszych miast USA
• Blue Spring State Park –popularne wśród turystów źródło na Florydzie, gdzie przybywa kilkaset manatów, by spędzić zimę w przejrzystej, ciepłej wodzie,
• Przylądek Canaveral
• Kennedy Space Center – centrum lotów kosmicznych NASA.
• Plaża Clearwater Beach, jedna z najlepszych, miejskich plaż na Florydzie w Tampa.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

27 grudnia – 04 stycznia

Cena:

2300 USD + przelot

Czas trwania

9 dni

Sezon wyjazdu

cały rok

Ilość uczestników

od 6 osób do 10 osób

Charakter wyjazdu:

wyprawa, dla miłośników przyrody, odpoczynku, pięknych plaż i krajobrazów

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 •  opiekę doświadczonego miejscowego polskojęzycznego pilota;
 •  7 noclegów na trasie wyprawy:
  – hotel: 1 noc w Tampa (hotele 2- 3*, pokoje 2 osobowe + śniadanie)
  – 6 noclegów w domu bądź apartamencie w centrum Miami
 •  samochód do naszej dyspozycji, paliwo;
 • opłaty drogowe, mostowe, parkingi, koszty organizacyjne w USA;
 • Kay West – wypożyczenie motorówki oraz rowerów;
 • Miami – Duck Tour;
 • Kajaki – Ten Thousends Island;
 • Bilet wstępu do NASA;
 • wstęp do Parku Narodowego Everglades i Parku stanowego Blue Spring;
 • Clearwater – rejs na spotkanie z delfinami;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • ubezpieczenie podróżne NNW i KL

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Przelotu Warszawa – Miami, Tampa – Warszawa,
 • ESTA (14 $) lub Wizy do USA ( 160 $),
 • ubezpieczenia KL, NNW 50.000 EU,
 • wyżywienia (ok. 20-40 $/dzień) każdy z nas ma swoje gusta kulinarne, dbając o dobro każdego z Was będziemy starać się spełnić wszelkie zachcianki,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • wstępów do obiektów poza parkami: muzea, parki miejskie,
 • atrakcji fakultatywnych podczas wyprawy,
 • napiwków w restauracjach,
 • wydatków własnych.
 • Program wyjazdu

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – MIAMI

Spotkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu.
Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i  paszportowych przelot do USA.

Lądowanie w Miami. Na miejscu czeka już pilot a zarazem licencjonowany przewodnik wyprawy, pełen wigoru i sił do pracy, z którym udajemy się do naszego „domu” nieopodal plaży i kultowych atrakcji Miami. Zapoznawcza kolacja w Karaibskim klimacie, spacer po plaży i czas aby odpocząć. Oh jutro będzie się działo.

2

KEY WEST  – motorówkami i zwiedzanie Key West

Key West – miasto położone na wyspie o tej samej nazwie, w archipelagu Florida Keys, obejmującym 1700 wysp. Jest najdalej wysuniętym na południe miastem kontynentalnych Stanów Zjednoczonych, a poprowadzi nas tu autostrada „Overseas Highway”, przez niezliczone wyspy i ok. 130 mostów.

„Zostaw swoje kłopoty przed wyspą – odbierzesz je nietknięte, jak będziesz wracał” – taki napis widnieje na tablicy przed wjazdem do miasta i tego się trzymamy. „Pieją kury pieją…” Key West to miasteczko z własną kulturą, tradycjami, prawami i sielskim życiem. Bujne zarośla bugenwilli, kury spacerujące po ulicach, drzemiący w hamakach ludzie i wyspa Fidela Castro oddalona zaledwie o 140 km sprawia,  że miejsce jest wyjątkowe, uznawane za najbardziej tolerancyjne na wschód od San Francisco.

Dziś dzień pełen słońca, przepięknych plaż, lazurowych zakątków Atlantyku. Relax, luz i Vitamina D.

Wycieczka motorówkami połączona ze snorkowaniem, grillem i wystrzałową atmosferą. Tego Nam było trzeba. Wrażeń co niemiara, ale to dopiero początek, wypożyczamy rowery, a przed nami takie atrakcje jak: dom Ernesta Hemingwaya, Southernmost Point – najbardziej wysunięty punkt USA na południe – gdzie każdy obowiązkowo „strzela” fotkę przy pamiątkowej boi. Po zmroku przespacerujemy się malowniczymi uliczkami Key West, wtopimy się w Kubańską kuchnie i muzykę. Chwilka czasu na pamiątki i wracamy do Miami. Oh co za dzień ……

3

Miami – Marco Island – Naples

W krainie Namorzyn  Mangrove) czyli wiecznie zielonych zarośli i lasów występujących przybrzeżnych płyciznach morskich, płytkich zatokach, lagunach i ujściach rzek w strefach subtropikalnych. My ten ekosystem zwiedzimy podczas 3 godzinnej wycieczki kajakami nieopodal dziesięciu tysięcy wysp na południe od wyspy Marco.

Następnie krótka wizyta w Naples którego nazwa i architektura nawiązuje do włoskiego Neapolu oraz Bird Gardens of Naples – miejsce poświęcone papugom i ich ochronie.

Wracamy do Miami gdzie czeka nas zjawiskowy wieczorny przejazd na pokładzie Duck Boat, która zapewnia niepowtarzalną podróż ( na lądzie i wodzie) przez spektakularne zabytki i dzielnice „ miasta słońca”. Wisienką na torcie jest Zatoka Biscayne, gdzie zobaczymy najwystawniejsze wille świata, najbardziej rozpoznawanych ludzi tego globu jak Jennifer Lopez lub Enrique Iglesias oraz gangsterów i lordów narkotykowych.

Miami porą nocną rozkochuje w sobie każdego, więc i my pozostaniemy w tym klimacie do późnych godzin nocnych w dzielnicy Art Deco – z architekturą w stylu art deco, która zawiera największą na świecie koncentrację architektury lat „20” i „30”. Te wibrujące kolorami budynki reprezentują epokę, kiedy Miami promowane było i rozwijało się jako „tropikalny ogród zabaw”. Czy ktoś dziś zaśnie?

4

EVERGLADES NATIONAL PARK

Dziś przygoda w Park Narodowy Everglades, ten majstersztyk natury, potocznie zwany „bagnem”, to  w praktyce wolno przemieszczająca się rzeka o szerokości 70 km, zwana „The River of Grass”. Jest to trzeci co do wielkości Park Narodowy w USA, o powierzchni ok. 6100 km2. Ekosystem ten to różnorodność dzikiej natury; kolorowego ptactwa, ryb, aligatorów, krokodyli czy roślinności, jakiej nie spotkamy nigdzie indziej na świecie. Wypatrywanie krokodyli zaczynamy od 2-godzinnej wycieczki łódką po mokradłach parku połączone z trekkingiem po dżungli. Oko w oko z aligatorem, to jedno, a drugie to grillowane mięso z aligatora, czy smażone „żabie udka” na które udajemy się do „Gator Grill” na lunch. Nasze podniebienia będą w siódmym niebie, więc ruszamy dalej na eksplorację tego cudu natury, a przed nami takie atrakcje jak: Ernest F. Coe Visitor Center, gdzie dowiemy się mnóstwo ciekawych informacji o parku; udamy się na krótkie trekkingi, by poczuć klimat tej obłędnej dziczy  i „napstrykać” fotek, punkt kulminacyjny to Flamingo Visitor Center.

Po zmroku odwiedzimy  downtown Miami, gdzie przespacerujemy się promenadą Bayside, pełną sklepów i restauracji

5

MIAMI – przywitanie Nowego Roku

Kontynuacja zwiedzania okolic Miami, plażowanie i przygotowanie do powitania Nowego Roku na jednej z rajskich plaż.

Takiego Sylwestra niejeden Nam pozazdrościć może. Szczęśliwego Nowego Roku.

6

MIAMI – plażowanie

Po ekscytującej nocy zarzucamy ręcznik na ramię i raczymy się porannym błękitem ocean. Czas na piaszczyste plaże, słońce naładowanie akumulatorów Vit. D na kolejny rok.

Powoli żegnamy się z tym rajskim kawałkiem naszej planety, pakujemy walizki przed snem, gdyż nazajutrz wczesnym rankiem ruszamy dalej. Have a blue dream.

7

Miami – Siedziba NASA – Blue Spring – ST Augustine – Tampa

Ruszamy na północ wschodnim wybrzeżem, co chwilę mijając urokliwe nad oceaniczne miasteczka „sunshine state”: West Palm Beach, Vero Beach czy Daytona Beach, gdzie na pewno przystaniemy choć na chwilę – rozprostować nogi, zjeść coś tropikalnego, a nawet wskoczyć do oceanu.

Nasz cel to kameralne St. Augustine, lecz po drodze nie obędzie się bez niespodzianek: Przylądek Canaveral i utworzony w 1962 Kennedy Space Center – centrum lotów kosmicznych NASA. Trzy godzinny tour dla fanów astronautyki to i tak nie lada gratka; Blue Spring State Park –popularne wśród turystów źródło na Florydzie, gdzie przybywa kilkaset manatów, by spędzić zimę w przejrzystej, ciepłej wodzie. Manaty mają do 4 metrów długości, ważą ponad 500 kg, są gatunkiem zagrożonym wyginięciem, na Florydzie objęte ochroną. Akcja „bikini” towarzyszy nam dalej, więc pokusimy się o nurkowanie w tej krystalicznie czystej wodzie, podziwiając florę i faunę na wyciągniecie ręki.

Późnym wieczorem docieramy do St. Augustine – to jedno z piękniejszych miast USA o bardzo bogatej historii, założone 28 sierpnia 1565 roku, przez hiszpańskiego admirała Pedro Menendeza de Aviles, jest to najstarsza europejska osada w kontynentalnej części USA. Główna ulica miasteczka to St. George Street, na której znajduje się mnóstwo wspaniale zachowanych budynków w stylu kolonialnym; to również miejsce gdzie nie brakuje barów, sklepików i nocnego życia. Rum, piracka atmosfera…

Nocny przejazd przez Orlando na zachodnią flankę Florydy w okolice Tampa. Nocleg.

8

Clearwater / Tampa  – wylot do kraju

Pożegnanie z przytupem. Odwiedzimy Plażę Clearwater Beach, która jest jedną z najlepszych, miejskich plaż na Florydzie. Jasny, drobny i miękki, piasek, krystalicznie czysta i lazurowa woda. My wskakujemy do łajby na 1.5 h crouse aby stanąć oko w oko z delfinami w ich naturalnym środowisku. Zatrzymamy się na Compass Island, gdzie można zbierać muszle, pływać, nurkować i szukać skarbów!
Popołudniowy transfer na lotnisko. Wylot do kraju.

9

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

No Comments

Leave a Comment: