Safari dla wymagających

UGANDA, TANZANIA

Przyrody Tanzanii nie trzeba reklamować, gdyż jest ona sama dla siebie ambasadorem. Bo któż nie słyszał o Serengeti, kraterze Ngorongoro, o jeziorach Wiktoria i Tanganika czy o Kilimandżaro? Można by pomyśleć, że Tanzania zawładnęła wszystkimi symbolami Afryki. I pewnie jest w tym sporo racji, bo Tanzania to także najsłynniejsze plemię Czarnego Lądu – Masajowie. Urodę i oryginalność tych ziem podziwiano od dawna. Tworzono rozprawy naukowe i literaturę piękną – Hemingway pisał m.in. o śniegach Kilimandżaro, Blixen zachwyciła się Masajami w „Pożegnaniu z Afryką”, nie mówiąc już o skrajnym uwielbieniu dla tego plemienia Corinne Hofman, która związała się na całe życie z wojownikiem masajskim, sama zamieniając się w „Białą Masajkę”.

Jeśli chodzi o Ugandę to magiczne słowa jak goryle we mgle i Virunga niosą posmak przygody. Jeśli dodasz do tego Nil, otrzymasz najwspanialszą przygodową wyprawę w Afryce. Czy odważysz się na wysiłek i emocje towarzyszące spotkaniom z prawdziwie dziką Afryką?

Czy warto więc w ogóle zastanawiać się nad przyjazdem do Afryki?  Czy warto odrzucać sposobność wzięcia udziału w najbardziej satysfakcjonującym safari tego kontynentu? Czy warto zrezygnować z wejścia na najwyższy szczyt Czarnego Lądu? Czy warto odrzucać niebiańskie plaże Zanzibaru? Ruszajmy po przygodę!

Opis destynacji:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

wrzesień 2018

21000 PLN

Czas trwania

14 dni

Sezon wyjazdu

od lipca do kwietnia

Ilość uczestników

Od 5 do 10

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód.

Poziom trudności

Dla osób średniej aktywności.

Cena zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Entebbe, Zanzibar – Warszawa,
 • przeloty lokalne zgodnie z programem,
 • noclegi w pokojach dwuosobowych w lodgach i hotelach 4*
 • śniadania, lunche (2 dania z 1 napojem alkoholowym) i kolacje (2 dania z 1 napojem alkoholowym), All Inclusive na Zanzibarze
 • transfery i przejazdy wynajętymi środkami transportu z klimatyzacją
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie, w tym pozwolenie na trekking do goryli
 • opieka polskich pilotów MK Tramping Travel & Incentive podczas całości trwania wyjazdu
 • obsługa lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie podróżne: Koszty Leczenia wraz z Assistance – 30000,- EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • wizy do Tanzanii i Ugandy

Cena nie zawiera

Zobacz
 • dodatkowych napojów alkoholowych
 • wydatków osobistych
 • innych świadczeń nie wymienionych powyżej
 • wydatków osobistych

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WYLOT DO UGANDY

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping. Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Ugandy. Wieczorem przylot na Lotnisko Entebbe. Przejazd do Kampali. Zakwaterowanie w hotelu. Lekka kolacja i nocleg.

2

KAMPALA – JINJA

Po śniadaniu przejazd (ok. 80 km) w kierunku miejscowości Jinja położonej nad Jeziorem Wiktorii i uznawanej za centrum adrenaliny w Afryce Wschodniej. Po drodze będziemy mieli okazję poznać nieco Kampalę. Stolica Ugandy to około trzymilionowa metropolia, ale przyjazna i bezpieczna dla odwiedzających.

Zanim dotrzemy do Jinja zobaczymy również Rezerwat Lasu Mabira oraz plantację herbaty.

W Jinja czeka nas prawdziwa przygoda – jeden z najbardziej emocjonujących raftingów na świecie wartkimi przełomami po spienionych wodach Nilu Białego. Trudno będzie nam uwierzyć, że niewielki ponton wytrzymuje wodne przeszkody o takiej sile, ale bez obaw – nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać doświadczeni instruktorzy i ratownicy.

Jeśli poziom adrenaliny nie osiągnął jeszcze szczytu możliwości, odważnych zapraszamy na skok bungee (ok. 70 USD/osoba).

Po lunchu zapraszamy na rejs po Nilu o zachodzie słońca, by na własne oczy zobaczyć gdzie wypływa najdłuższa rzeka świata. Tu zaczyna ona swoją sześciomiesięczną podróż przez Sudan i Egipt do Morza Śródziemnego.

Po dawkach emocji, spokojny przejazd do Kampali.

3

KAMPALA – NIEPRZENIKNIONY LAS BWINDI

Całodzienny przejazd do Bwindi (ok. 10 godzin). Pierwszy przystanek na pamiątkowe zdjęcie grupy – przekraczamy równik!

Po drodze zajrzymy również do lokalnej wioski, by poznać codzienne życie jej mieszkańców. Lunch po drodze. Przejazd do Bwindi na kolację i nocleg.

W miarę możliwości czasowych spacer po wiosce lub wypoczynek w lodge.

4

NIEPRZENIKNIONY LAS BWINDI – TREKKING DO GORYLI

Rano rozpoczynamy trekking do goryli górskich żyjących w Nieprzeniknionym Lesie Bwindi. Najpierw spotkamy się z rangerem, który udzieli nam wskazówek dotyczących zachowania się w obecności goryli. Będziemy przemierzać soczyście zielony las spowity mgłą i przecinać ścieżki dzikich zwierząt. Po około godzinie w towarzystwie goryli wrócimy na późny lunch.

Po południu po powrocie odwiedzimy lokalną szkołę i klinikę, by przekonać się z jakimi problemami stykają się zwykli mieszkańcy tych okolic. Postaramy się im pomóc.

Goryle górskie w Ugandzie, liczące ponad 300 osobników, stanowią połowę światowej populacji tych zwierząt, reszta zamieszkuje jeszcze tylko dwa kraje – Ruandę i Kongo. Goryle przemieszczają się po masywie wulkanicznym Wirunga i w Bwindi – wiecznie zielonym lesie deszczowym, gdzie wysokość wzniesień wynosi od 1200 do 2600 m n.p.m.

* Trekking do goryli jest nieprzewidywalny, ponieważ może zająć nawet 8 godzin (zazwyczaj 4-5 godz.) w zależności od miejsca przebywania grupy goryli. Na jedną rodzinę goryli może otrzymać pozwolenie maksymalnie 8 osób.

5

BWINDI – ENTEBBE – KILIMANJARO – ARUSHA

Rano przejazd na pas startowy i przelot do Entebbe. W zależności od warunków pogodowych, z samolotu będziemy mieli okazję podziwiania najpiękniejszych widoków na wulkany i krajobraz pod nami. Po wylądowaniu dalszy lot na lotnisko Kilimanjaro. Przejazd do hotelu w Arushy.

6

ARUSHA – PARK NARODOWY SERENGETI

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Serengeti . Lunch po drodze. Przyjazd do lodge. Kolacja i relaks.

7

PARK NARODOWY SERENGETI

Zapraszamy na poranne i popołudniowe safari w Parku Narodowym Serengeti. Pomiędzy safari powrót do lodge na lunch.

Dlaczego Serengeti jest najbardziej znanym parkiem narodowym w Afryce? Przede wszystkim panują tu doskonałe warunki do obserwowania dzikich zwierząt. Będziemy tu przemierzać niekończące się równiny porośnięte gdzieniegdzie samotnymi drzewami akacjowymi bądź baobabami i wypatrywać całej „wielkiej piątki” (czyli słoni, czarnych nosorożców, lwów, bawołów i lampartów), a także antylop gnu, zebr, żyraf, strusi emu.

* Opcjonalnie: O świcie lot balonem nad równinami Serengeti pełnymi zwierząt (koszt: ok. 2300 PLN/os.).

8

SERENGETI – NGORONGORO

Przejazd do Ngorongoro.

Po drodze odwiedzimy autentyczną wioskę masajską, by zobaczyć jak mieszkają członkowie najbardziej znanego plemienia w Afryce.

Krater Ngorongoro należy do naturalnych cudów Afryki. Na rozległym obszarze wewnątrz ogromnego dna krateru żyje ogromna liczba dzikich zwierząt. Możemy tu spotkać między innymi rzadkie czarne nosorożce, słonie, antylopy gnu, zebry, bawoły afrykańskie, szakale, lwy, hieny, hipopotamy.

9

KRATER NGORONGORO

Po wczesnym śniadaniu ruszamy zdobywać Krater Ngorongoro.

Trasa zjazdu do krateru prowadzi przez las, bogatego w przepiękne kwiaty. Niezaprzeczalnie krater należy do naturalnych cudów Afryki, przepięknie otoczony łańcuchem gór pośrodku z mieniącym się kolorami zieleni jeziorem.

Zapraszamy na niezwykły piknik i lunch na dnie krateru w otoczeniu afrykańskiej przyrody.

Wyjazd z krateru i powrót do lodge na kolację i nocleg.

10

NGORONGORO – ARUSHA – ZANZIBAR

Po śniadaniu przejazd do Arushy. Po drodze piknik lunch w otoczeniu afrykańskiej przyrody.

Przelot na Zanzibar.

Po wylądowaniu przejazd do hotelu.

11-13

ZANZIBAR

Wypoczynek. Czas wolny. Atrakcje fakultatywne:

 • Wycieczka do Stone Town (ok. 58 USD/os., pół dnia)
 • Plantacja Przypraw (ok. 50 USD/os., pół dnia)
 • Wycieczka na Wyspę Więzienną (ok. 60 USD/os., pół dnia)
 • Wycieczka do Jozani Forest (ok. 55 USD/os., pół dnia)
 • Wodne Safari (ok. 130 USD/os., cały dzień)
 • Rejs i obserwacja delfinów (ok. 130 USD/os., pół dnia)
 • Rejs na zachód słońca łodzią dhow (ok. 90 USD/os., 2 godz.)

14

ZANZIBAR – PRZELOT DO POLSKI

Transfer na lotnisko i wylot z Zanzibaru. Przylot do Warszawy.

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.