SRI LANKA

Rodzinna przygoda w krainie słoni

Opis destynacji:

Sri Lanka – wymarzone ferie dla całej rodziny! Bezpieczna, rodzinna przygoda na egzotycznej wyspie na wyciągnięcie ręki!

Zimowe ferie to doskonała okazja, by nieco podładować baterie czasem spędzanym z rodziną, zabawą i wypoczynkiem w promieniach słońca. Czas beztroski i radości – dlatego dbamy o to, byś nie musiał martwić się o zadowolenie swoich bliskich! Przygotowaliśmy ofertę, która wywoła uśmiech na twarzy każdego członka rodziny.

Sri Lanka – klejnot Oceanu Indyjskiego. Przebogata kultura i wspaniałe zabytki, uśmiechnięci mieszkańcy, egzotyczna przyroda, spotkania ze zwierzętami w naturalnym środowisku, sporty wodne na falach Oceanu Indyjskiego, zapach cynamonu, pociąg sunący przez herbaciane wzgórza… Zobaczcie to na własne oczy:

 

-> RADOŚĆ: egzotyczna wyspa oferuje całe morze atrakcji dla młodszych i starszych członków rodziny, a program dostosowujemy do Waszych zainteresowań,

-> KOMFORT: wyselekcjonowane, odwiedzone przez nas hotele, prywatny transport, pyszne posiłki dopasowane do Waszych potrzeb (uwzględniamy diety indywidualne),

-> BEZPIECZEŃSTWO: stała opieka przewodnika, kontrolowany transport osób i bagażu, tylko sprawdzone miejsca i partnerzy,

-> ELASTYCZNOŚĆ: dostosowanie terminu i programu na życzenie – bo to Wasze wakacje,

-> CENA wygodnych, rodzinnych wakacji: wyjątkowo korzystna.

 

Wybierz idealne wakacje dla Twojej rodziny:

-> Sylwester / ferie zimowe: 10 dni (7+3) zwiedzania i wypoczynku lub klasyczny wariant 7 + 7.  Moduł 7 dni wypoczynku realizujemy na Sri Lance lub na Malediwach (opcja)!

CENA NA OSOBĘ

objazd po Sri Lance

Cena:

Osoba dorosła:  980 USD

Dziecko (6-12 lat): 610 USD

Dziecko (2- 6 lat): 480 USD

CENA NA OSOBĘ

hotele na plaży

→  od 80 USD do 300 USD za dobę w zależności od terminu wyjazdu i kategorii hotelu.

Czas trwania

15 dni, lub inny do ustalenia

Sezon wyjazdu

cały rok

Ilość uczestników

od 2 osób

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody, kultury i plażowania.

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego.

Cena zawiera

Zobacz
 • zakwaterowanie w pokoju rodzinnym wg hoteli w ofercie oraz wybranych podczas pobytu na plaży,
 • codzienne śniadania w hotelach,
 • opieka anglojęzycznego przewodnika z kierowcą,
 • transport w samochodzie z klimatyzacją (2 osoby), Micro Van (4 osoby),
 • woda butelkowana podczas wycieczki objazdowej,
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance w firmie TU Europa  S.A.
 • Atrakcje zawarte w cenie:
  – Negombo zwiedzanie miasta samochodem,
  – wizyta w ogrodzie przypraw w Matale
  – zwiedzanie fabryki batiku w Matale
  – zwiedzanie miasta Kandy z wyłączeniem wejścia do świątyni
  – zwiedzanie miasta Nuwara Eliya
  – plantacja herbaty i sesja zbierania herbaty
  – zwiedzanie miasta Ella
  – wizyta na moście 9 łuków i wodospadach Ravana
  – trekking na mały szczyt Adama
  – piesza wycieczka do fortu Galle

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Dodatkowo płatnego przelotu; Warszawa – Colombo – Warszawa,
 • lunch i kolacja podczas zwiedzania,
 • transferu na lotnsiko w dniu ostatnim: 30 USD.
 • wiza
 • koszt napojów oprócz wody butelkowanej podczas całej wycieczki.
 • wydatki o charakterze osobistym.
 • wszelkie inne usługi nie wyszczególnione powyżej
 • dodatkowe atrakcje oraz bilety wstępów, osoba dorosła max: 245 USD, dziecko do lat 12: max 125 USD,

Opcje:

 • Dopłata do obiadokolacji 100 USD
 • Przykładowa propozycja

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – WYLOT NA SRI LANKĘ

Wylot na Sri Lankę

2

COLOMBO – NEGOMBO

Przejazdy: ok. 1,5 godz.

Po przylocie na Międzynarodowe Lotnisko Bandaranayke, pierwszy smak ciepłej lankijskiej gościnności. Spotkanie z naszym przedstawicielem i przewodnikiem, który przywita Was orzeźwiającym napojem kokosowym, aby ugasić pragnienie po długim locie. Następnie udacie się do rybackiego miasta Negombo.

Zameldowanie się w hotelu i odpoczynek.

Po przylocie, tego dnia zostanie wykonany PCR i ze względu na obowiązujące przepisy rządowe będziecie musieli pozostać w pokoju do czasu otrzymania wyników pierwszego PCR (zazwyczaj są one gotowe do 24 godzin) – posiłki będą serwowane do pokoju.

Zakwaterowanie: Blue Elephant Boutique Hotel (4 Stars) – Superior Room
Plan posiłków: śniadanie

3

NEGOMBO – SIGIRIYA

Przejazdy ok. 4,5 godz.

Po śniadaniu, po otrzymaniu negatywnego wyniku testu PCR i wymeldowaniu się z hotelu, udacie się na wycieczkę po Negombo.

Negombo jest głównym miastem nadmorskim na Sri Lance ze skromną plażą w pobliżu międzynarodowego lotniska Bandaranaike. Położone na zachodnim wybrzeżu wyspy i przy ujściu Laguny Negombo, Negombo znane jest z ogromnego, wiekowego przemysłu rybnego z ruchliwymi targami rybnymi i piaszczystymi plażami.

Spacer ze słoniami w Millennium Elephant Foundation
Niezwykłym przeżyciem będzie wizyta w Fundacji zajmującej się ochroną słoni. Spędzicie kilka godzin z przewodnikiem, z którym będziecie spacerować w towarzystwie jej mieszkańców – słoni. Celem Fundacji jest opieka, ochrona i leczenie słoni które zostały odebrane z niewoli, oraz zapewnieniem im odpowiedniego schronienia i zapewnienie spokojnego życia. W znajdującym się na terenie fundacji muzeum poznacie złożoną historię Sri Lanki i jej słoni. Wiele z nich nadal żyje w niewoli w złych warunkach, jednak słonie fundacji są w dobrych rękach. Pod czujnym okiem mahouta przygotujecie pożywienie dla swoich podopiecznych składające się z owoców, witamin i lekarstw. Aby dowiedzieć się więcej o pracy projektowej fundacji i zachowaniu słoni, oprócz spaceru będziecie mogli wspólnie wykąpać słonie, co jest niewątpliwą atrakcją. Na koniec zjecie lunch i odwiedzicie fabrykę papieru, który jest produkowany jest z „kupy” słonia :)

Po wizycie w fundacji udacie się w głąb lądu do Trójkąta Kulturowego. Późnym popołudniem dotrzecie do świątyni jaskiniowej w Dambulli.

Na świątynnym wzgórzu w Dambulli odwiedzicie niezwykłe groty, wypełnione wizerunkami i posągami Buddy oraz jego uczniów. Groty w Dambulli to jeden z najcenniejszych zabytków kultury na Sri Lance, a z ich powstaniem wiąże się piękna, królewska legenda.

Zakwaterowanie: Back of Beyond – Jungle Hideaway, Pidurangala (Eco Hotel) – Tree House
Plan posiłków: śniadanie

4

SIGIRIYA – POLONNARUWA – SIGIRIYA

Dziś rano wizyta w wiosce w sercu trójkąta kulturowego.

Na początek „Sri Lanka dla lokalsów” – wizyta w wiosce w Habarana.  „Lokalnym” katamaranem popłyniecie do autentyczniej wioski, gdzie po dotarciu do domu rolnika zasmakujecie autentycznego lankijskiego posiłku.

Wędrówka po wiejskiej wiosce
Przejażdżka rowerem w po wiosce po szutrowych drogach, pomiędzy polami ryżowymi, uprawami, wokółukrytego jeziora. Odwiedzicie lokalny dom, aby ugasić pragnienie filiżanką herbaty lub napoju ziołowego. Podczas wycieczki rowerowej zaglądniecie do małej lokalnej świątyni, gdzie przyjmiecie przez mnicha buddyjskie błogosławieństwo na szczęście. Na zakończenie przejażdżki skosztujecie autentycznego lankijskiego ryżu i curry.

Po lunchu przejedziecie do starożytnego miasta Polonnaruwa.

Starożytne miasto Polonnaruwa z „Królestwo Małp”
Starożytne miasto Polonnaruwa, miasto, którego ruiny pokryła już lankijska puszcza, jednak pozostałości: Pałac Królewski, ulice handlowe, świątynie i potężne posągi w Gal Vihara wciąż świadczą o dawnej wielkości.

Polonnaruwa jest domem dla dobrze prosperujących populacji makaków, szarych langurów i jeśli rzucić okiem w górę, wyżej żyjących fioletowych zjadaczy liści. Ich liczba nie zawsze była tak płodna i podobnie jak w wielu innych krajach, redukcja siedlisk oznaczała spadek liczby małp. Na szczęście do akcji wkroczyło Smithsonian Research Center, którego badacze terenowi oprowadzą Was po planie Disney’s Monkey Kingdom. Zaobserwujecie interakcje społeczne i zachowania lokalnych oddziałów podczas spaceru po niewielkiej części tego obszaru, ucząc się o wyzwaniach związanych z ochroną małp.

Zakwaterowanie:  Back of Beyond – Jungle Hideaway, Pidurangala (Eco Hotel) – Tree House
Plan posiłków: śniadanie

5

SIGIRIYA – KANDY

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po wczesnym porannym śniadaniu, wymeldowanie z hotelu i rozpoczęcie dnia od wspinaczki na Sigiriya Rock. Skała w Sigiriya jest dla Sri Lanki tym, czym Taj Mahal jest dla Indii. Po prostu nie można jej przegapić.

Wspinaczka do podniebnej fortecy Sigiriya.
Wznosząca się dramatycznie z centralnych równin, enigmatyczna skała Sigiriya zwana „Lwią Skałą” jest prawdopodobnie najbardziej spektakularnym widokiem na Sri Lance. Niemal pionowe ściany wznoszą się na płaski szczyt, na którym znajdują się ruiny starożytnej cywilizacji, uważane za epicentrum krótkotrwałego królestwa Kassapa. Wczesnym rankiem można podziwiać urzekające widoki na otulone mgłą lasy. Po pełnej przygód wspinaczce i powrocie, nawodnicie się orzeźwiającym naturalnym elektrolitem jakim jest napój z wody kokosowej, zwanej przez miejscowych “Thambili”.

Po wizycie w Sigiriya, udacie się do świętego miasta. Po drodze postój się w Matale, aby odwiedzić ogród przypraw. Następnie przejazd do Kandy, zwiedzanie miasta i złożenie hołdu w świątyni Tooth Relic.

Świątynia Relikwii Zęba
Sri Dalada Maligawa lub Świątynia Relikwii Zęba jest buddyjską świątynią w mieście Kandy na Sri Lance. Znajduje się ona w królewskim kompleksie pałacowym dawnego Królestwa Kandy, w którym znajduje sięrelikwia zęba Buddy.

Zakwaterowanie: Kandyan Manor (Homestay) – Standard Room
Plan posiłków: śniadanie

6

KANDY – NUWARA ELIYA

Przejazdy: ok. 2,5-3,5 godz.

Po wczesnym śniadaniu o 7.30 zostaniecie przewiedzieni na dworzec kolejowego w Kandy, skąd pociągiem przejedziecie do Nuwara Eliya. Pociąg ekspresowy odjeżdża z dworca o 08.45.

Przyjazd do Little England i krótkie zwiedzanie miasta.

Mała Anglia “Nuwara Eliya”
Mała Anglia”, jak nazywa się miasto Nuwara Eliya. Pochodzący z Wielkiej Brytanii właściciele i menadżerowie plantacji herbacianych oraz pracownicy brytyjskiej administracji, zmęczeni wyspiarskim upałem, upodobali sobie właśnie to, położone na 2000 m. n.p.m. miasteczko i uczynili je najbardziej brytyjskim miejscem na Sri Lance. Wyścigi konne, pola golfowe, kolonialna zabudowa, częsta mgła oraz temperatury poniżej 20°C sprawiają, że nastrój tu przywodzi na myśl Anglię z początku XX w.

Dziś zajrzycie na plantację i do fabryki herbaty – to stąd pochodzi najbardziej ceniona przez Brytyjczyków czarna herbata cejlońska oraz najpiękniejsze fotografie kobiet zbierających herbaciane liście. W fabryce odkryjecie sekrety produkcji herbaty oraz różne jej gatunki. Każda fabryka ma swój własny sklep, w którym można uzupełnić domowe zapasy herbaty o świeżo wyprodukowane aromatyczne liście. Następnie po instruktażu i zaopatrzeni w tradycyjne kosze przewodnik zaproponuje Wam zawody w samodzielnym zbieraniu listków herbacianych.

Zawkaterowanie: Galway Heights (4 gwiazdki) – pokój typu Superior
Plan posiłków: śniadanie

7

NUWARA ELIYA – ELLA

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po przepysznym śniadaniu i porannej filiżance herbaty, opuścicie europejski klimat i pojedziecie do najpiękniejszego rejonu Sri Lanki – czarującej okolicy wioski Ella.

Po przyjeździe do mistycznej krainy wzgórz Ella i wizyta w 9 Arches Bridge, wizyta nad wodospadem Ravana, a następnie wejście na szczyt Little Adam’s Peak.

Ella to mała rajska wioska w centralnej części Sri Lanki. Ta senna górska wioska z widokiem jest idealną baząwypadową do relaksu, jednocześnie oferując wiele fantastycznych spacerów przez plantacje herbaty do świątyń i wodospadów. Ella ze swoim doskonałym klimatem uspokaja umysł i sprawia, że codzienne troski stają się odległe. W Ella znajdziemy mnóstwo przytulnych knajpek, gdzie godzinami można przesiadywać w wygodnych leżakach i poduchach i relaksować się przy lankijskiej herbacie lub całkiem europejskich drinkach.

źnym popołudniem trekking na Mały Szczyt Adamsa.
Po południu krótki trekking na Mały Szczyt Adama, skąd bedziecie obserwować zachód słońca. Little Addam’s Peak gwarantuje fantastyczne widoki rejonu zwanego Ella Gap, gdzie, dzięki niezwykłemu ukształtowaniu terenu, za wielokilometrowym pasem baśniowych wzgórz ujrzeć można ocean. Na szczyt prowadzi ścieżka wijąca się przez malownicze plantacje herbaty

Zakwaterowanie: Serenite Ella (Eco Hotel) – Chalet
Plan posiłków: pełne wyżywienie

8

ELLA – YALA

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po śniadaniu, zastawicie za sobą kraj wzgórz i pojedziecie e w kierunku południowej części kraju do najsłynniejszego parku narodowego na Sri Lance, Yala, który jest najlepszym i jednym z dwóch miejsc, gdzie można zobaczyć rzadkie lamparty lankijski (oczywiście przy bardzo dużym szczęściu i raczej w porze deszczowej).

W drodze do Yala zjecie lunch i odwiedzicie młode słonie w Udawalawe Elephant Transit Home w czasie ich karmienia.

Udawalawe Elephant Transit Home
Założony w 1995 roku ośrodek, zajmuje się leczeniem i opieką nad porzuconymi słoniątkami, z których większość została ranna, przed zwróceniem ich na wolność, gdy osiągną pięć lat. Jego udany program reintrodukcji jest wspierany przez Born Free Foundation. Większość zwierząt jest “przybranymi rodzicami” i warto odwiedzić to miejsce w porze posiłków.

Zakwaterowanie: Tree Tops Lodge (Eco Lodge) – Pokój standardowy
Plan posiłków: śniadanie

9

YALA – GALE

Przejazdy: ok. 2,5 godz.

Po śniadaniu wsiadacie w specjalnie przystosowane samochody 4×4 i wyruszacie na safari po parku narodowym Yala.

Park Narodowy Yala
Park Narodowy Yala jest najczęściej odwiedzanym i drugim co do wielkości parkiem narodowym na Sri Lance. Yala został uznany za sanktuarium dzikich zwierząt w 1900 roku, a jako Park Narodowy w 1938 roku, wraz z Wilpattu; był to jeden z dwóch pierwszych parków narodowych na Sri Lance.
Ten piękny park to obejmuje fragmenty buszu, sawanny oraz salin i wybrzeża morskiego, dzięki czemu żyje tu wiele gatunków zwierząt i roślin o odmiennych wymaganiach. Można tu spotkać lamparty, wargacze, słonie, jelenie, dziki, mangusty, krokodyle, warany, langury, dzikie bawoły i kilkadziesiąt gatunków baśniowo ubarwionych ptaków, w tym m.in. dzikie pawie, papugi, ibisy, żołny i dzioborożce. Znajduje się tu także pomnik przypominający o tsunami w 2004.

Po południu przejedziecie do holenderskiego fortu Galle.

Ponadczasowy Fort Galle
Galle jest doskonałym przykładem ufortyfikowanego miasta zbudowanego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, pokazującym interakcję między europejskimi stylami architektonicznymi a tradycjami południowoazjatyckimi.
Galle zachowało się w niemal niezmienionym stanie od czasów, gdy jego głównymi mieszkańcami i budowniczymi byli Portugalczycy i Holendrzy, a do portu zawijały statki arabskich handlarzy. Spacer urokliwymi uliczkami skrytymi we wnętrzu potężnej morskiej twierdzy to wędrówka w przeszłość i okazja do jubilerskich zakupów w jednym z niezliczonych warsztatów.

Po zwiedzaniu przewodnik zawiezie Was na miejsce wypoczynku na plaży.

10-13

WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Czas na relaks i ustalenie własnego programu plażowania. Możecie spędzić czas opalając się na miękkim piasku, pluskając się w turkusowej wodzie lub skorzystać z kilku atrakcji fakultatywnych.

Obserwacja wielorybów (powinna odbyć się wcześnie rano i zajmie 5 – 6 godzin)
Obserwowanie wielorybów i delfinów jest jednym z najbardziej ekscytujących zajęć wodnych, które można robić na Sri Lance, a Mirissa jest najlepszym miejscem, aby zacząć. Można tu zobaczyć wieloryby, począwszy od błękitnych i płetwali, po delfiny zwyczajne, butlonose, bączki, delfiny Risso’s i delfiny pasiaste.

Rejs łodzią po jeziorze Koggala
Niewiele safari na łodziach jest w stanie zachwycić malowniczymi krajobrazami i otaczającą przyrodą. Jezioro Koggala jest dziewiczym jeziorem, którego nie można przegapić podczas pobytu w Weligamie. Rejs pod baldachimem namorzynów w celu obserwacji zwierząt, jak również migrujących ptaków.

Centrum rozrodu żółwi morskich,
Lokali wolontariusze, opiekują się pozostawionymi na plażach jajami żółwi, umożliwiając większej ich liczbie przetrwanie i wyklucie małych żółwików, które są następnie wypuszczane do oceanu.

14-15

WELIGAMA – COLOMBO – WYLOT DO POLSKI

Przejazd: ok. 2 godz

Wszystko co dobre musi się skończyć. Niemniej jednak, do późnego popołudnia macie czas na ostatni relaks w hotelowej restauracji, aby naładować baterie i odświeżyć się przed wieczornym lotem.

Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Lądowanie nad ranem następnego dnia.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.