Rodzinna przygoda w krainie słoni

SRI LANKA

Opis destynacji:

Sri Lanka – wymarzone ferie dla całej rodziny! Bezpieczna, rodzinna przygoda na egzotycznej wyspie na wyciągnięcie ręki!

Zimowe ferie to doskonała okazja, by nieco podładować baterie czasem spędzanym z rodziną, zabawą i wypoczynkiem w promieniach słońca. Czas beztroski i radości – dlatego dbamy o to, byś nie musiał martwić się o zadowolenie swoich bliskich! Przygotowaliśmy ofertę, która wywoła uśmiech na twarzy każdego członka rodziny.

Sri Lanka – klejnot Oceanu Indyjskiego. Przebogata kultura i wspaniałe zabytki, uśmiechnięci mieszkańcy, egzotyczna przyroda, spotkania ze zwierzętami w naturalnym środowisku, sporty wodne na falach Oceanu Indyjskiego, zapach cynamonu, pociąg sunący przez herbaciane wzgórza… Zobaczcie to na własne oczy:

 

-> RADOŚĆ: egzotyczna wyspa oferuje całe morze atrakcji dla młodszych i starszych członków rodziny, a program dostosowujemy do Waszych zainteresowań,

 

-> KOMFORT: wyselekcjonowane, odwiedzone przez nas hotele, prywatny transport, pyszne posiłki dopasowane do Waszych potrzeb (uwzględniamy diety indywidualne),

 

-> BEZPIECZEŃSTWO: stała opieka przewodnika, kontrolowany transport osób i bagażu, tylko sprawdzone miejsca i partnerzy,

 

-> ELASTYCZNOŚĆ: dostosowanie terminu i programu na życzenie – bo to Wasze wakacje,

 

-> CENA wygodnych, rodzinnych wakacji: wyjątkowo korzystna.

 

Wybierz idealne wakacje dla Twojej rodziny:

 

-> Sylwester / ferie zimowe: 10 dni (7+3) zwiedzania i wypoczynku lub klasyczny wariant 7 + 7.  Moduł 7 dni wypoczynku realizujemy na Sri Lance lub na Malediwach (opcja)!

CENA NA OSOBĘ – objazd po Sri Lance

Z zakwaterowaniem w hotelach 3*

→  2 osoby:  od 570 USD

→   3-4 osoby: od 520 USD

→   5-6 osób:  od 460 USD

Z zakwaterowaniem w hotelach 4*

→ 2 osoby: od 630 USD

→  3-4 osoby: od  580 USD

→ 5-6 osób: od  520 USD

CENA – hotele na plaży

→  od 80 USD do 300 USD za dobę w zależności od terminu wyjazdu i kategorii hotelu,

→  szczegółowe ceny w opisie hoteli.

Czas trwania

14 dni, lub inny do ustalenia

Sezon wyjazdu

cały rok

Ilość uczestników

od 2 osób

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody, kultury i plażowania.

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego.

Cena zawiera

Zobacz
 • noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych, w hotelach o standardzie 3* lub 4*.
 • 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
 • transfery i przejazdy klimatyzowanym busem z kierowcą
 • przejazd pociągiem z Peradeniya to Nanu Oya
 • atrakcje wymienione w programie
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • przelotu do Colombo od 2500 PLN
 • biletów wstępów łącznie 142 USD / osobę  (Pinnawala Elephant Orphanage, Village Tour, Polonnaruwa,  Sigiriya Rock,  Dambulla temple, Kandy temple, Peradeniya Garden , PN Yala,
 • dodatkowego wyżywienia
 • napojów do posiłków
 • własnych wydatków.
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych
 • napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd.
 • inne świadczenia nie wymienione powyżej
 • Przykładowa propozycja
 • Przykładowe zakwaterowanie na plaży

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – WYLOT NA SRI LANKĘ

Wylot na Sri Lankę

2

KOLOMBO – SIEROCINIEC SŁONI PINNAWALA – WIZYTA W LOKALNEJ WIOSCE

Powitanie na lotnisku w Kolombo piękną lankijską tradycją – wieńcami wykonanymi z pachnących “Kwiatów Świątyni” oraz napojem z mleczka kokosowego.

Już dziś odwiedzimy Sierociniec Słoni Pinnawala, gdzie wychowuje się słonie, które ucierpiały w wyniku zetknięcia z cywilizacją bądź zostały osierocone z naturalnych przyczyn. Wizyta w sierocińcu to okazja do poznania tych wspaniałych, potężnych zwierząt i obserwacji ich m.in. w trakcie kąpieli w rzece. Przyjrzymy się „maluchom” w porze karmienia butelką i podczas kąpieli w pobliskiej rzece. Stado słoni radośnie pędzące do wody w odległości zaledwie kilku metrów od nas wywiera niezapomniane wrażenie.

Będziemy mieli również możliwość zajrzenia do lokalnej wioski, by poznać autentyczne codzienne życie mieszkańców prowincji Sri Lanki.

3

DAMBULLA – SIGIRIYA – PARK NARODOWY MINNERIYA

Dziś na świątynnym wzgórzu w Dambulli odwiedzimy niezwykłe groty, wypełnione wizerunkami i posągami Buddy oraz jego uczniów. Groty w Dambulli to jeden z najcenniejszych zabytków kultury na Sri Lance, a z ich powstaniem wiąże się piękna, królewska legenda.

Następnie wyruszymy do Sigiriji. Pochodząca z V w. “Twierdza w niebie”, zwana też “Lwią Skałą”, to prawdopodobnie najpiękniejszy wytwór ręki człowieka, powstały w harmonii z naturą, na Sri Lance. Krótka wspinaczka na ten górujący nad okolicą ostaniec wulkaniczny zostanie nagrodzona fantastyczną panoramą 360, rozciągającą się na wiele kilometrów wokół. Zobaczymy tu także buddyjskie malowidła sławiące kobiece piękno.

Po wspinaczce przyda nam się łyk kokosowego mleka, magicznie przywracającego siły, a następnie ruszymy w drogę do parku narodowego Minneriya, gdzie żyje ponad 200 słoni. Oprócz tych olbrzymich zwierząt można tu obserwować dzikie bawoły, jelenie, leniwce, krokodyle oraz lamparty. Minneriya jest jednym z największych parków na Sri Lance, a urozmaicony teren sprawia, że spotykamy tu wielkie bogactwo fauny i flory, w tym ponad 160 gatunków ptaków. Będziemy tu mieli okazję stanąć oko w oko z dzikim słoniami, późnymi popołudniami stada gigantów można zaobserwować na otwartych przestrzeniach, gdy po męczącym upałem dniu wychodzą z dżungli do wodopojów. Obok słoni można tu tez spotkać rozkrzyczane pawie dumnie prezentujące kolorowy ogon, jelenie, lisy, żółwie, małpy i oczywiście wiele gatunków ptaków.

4

MATALE – KANDY

Dziś wyruszymy w drogę do Kandy – kulturalnej stolicy kraju. Zanim tam jednak dotrzemy, odwiedzimy Matale, wokół którego uprawia się większość przypraw eksportowanych ze Sri Lanki. Wizyta w “Ogrodzie przypraw” to okazja, by sprawdzić, jak rośnie pieprz i wanilia, jak odróżnić imbir od kurkumy i dlaczego cynamon wytwarza się z kory drzewa, a olejek cynamonowy z zupełnie innej części rośliny.

Po drodze zobaczymy jak powstają lankijskie batiki.

Po południu odwiedzimy najświętsze miejsce wyspy: Świątynię Zęba Buddy, w której przechowuje się tą relikwię. Przy odrobinie szczęścia trafimy na pudżę, ceremonię modlitewną przy dźwiękach instrumentów.

5

KANDY – PRZEJAZD POCIĄGIEM – PLANTACJA HERBATY – NUWARA ELIYA

Dziś wsiądziemy w pociąg wspinający się w kierunku centrum wyspy pokonując kolejne wzgórza. Otaczają nas teraz malownicze wzgórza, pokryte uprawami herbaty, wyglądające jak fałdy zielonego dywanu. Widoki zapierają dech w piersiach, a malownicze krajobrazy aż proszą się o fotografowanie. Lokalny pociąg to także okazja do integracji z mieszkańcami Sri Lanki albo zwariowanej zabawy przy muzyce!

Po przejażdżce zajrzymy na plantację i do fabryki herbaty – to stąd pochodzi najbardziej ceniona przez Brytyjczyków czarna herbata cejlońska oraz najpiękniejsze fotografie kobiet zbierających herbaciane liście. Sami także będziemy mieć okazję do zrobienia takich zdjęć! W fabryce odkryjemy sekrety produkcji herbaty oraz różne jej gatunki i prześledzimy jej etapy. Każda fabryka ma swój własny sklep, w którym można uzupełnić domowe zapasy herbaty o świeżo wyprodukowane aromatyczne liście.

Wprowadzeni już w „angielski” nastrój, przejedziemy do „Małej Anglii”, jak nazywa się miasto Nuwara Eliya. Pochodzący z Wielkiej Brytanii właściciele i menadżerowie plantacji herbacianych oraz pracownicy brytyjskiej administracji, zmęczeni wyspiarskim upałem, upodobali sobie właśnie to, położone na 2000 m. n.p.m. miasteczko i uczynili je najbardziej brytyjskim miejscem na Sri Lance. Wyścigi konne, pola golfowe, kolonialna zabudowa, częsta mgła oraz temperatury poniżej 20 C sprawiają, że nastrój tu przywodzi na myśl Anglię z początku XX w.

6

ELLA – PARK NARODOWY YALA

Opuszczamy dziś europejski klimat i jedziemy do najpiękniejszego rejonu Sri Lanki – czarującej okolicy wioski Ella.
W Ella znajdziemy mnóstwo przytulnych knajpek, gdzie godzinami można przesiadywać w wygodnych leżakach i poduchach i relaksować się przy lankijskiej herbacie lub całkiem europejskich drinkach.

Poranny przejazd do parku narodowego Yala – opuszczamy górski obszar, odwiedzając po drodze uwieczniony w poemacie Ramajana wodospad Rawana.

Nasza trasa wiedzie przez piękne krajobrazy i otuliny rezerwatów przyrody , dzięki czemu możemy liczyć na spotkania ze zwierzętami i obserwacje bujnej lankijskiej przyrody.

Około południa znajdziemy się ponownie na nadmorskich nizinach, a po lunchu wsiądziemy do specjalnie przystosowanych samochodów 4×4 i wyruszymy na safari po parku narodowym Yala. Ten piękny park to obejmuje fragmenty buszu, sawanny oraz salin i wybrzeża morskiego, dzięki czemu żyje tu wiele gatunków zwierząt i roślin o odmiennych wymaganiach. Można tu spotkać lamparty, wargacze, słonie, jelenie, dziki, mangusty, krokodyle, warany, langury, dzikie bawoły i kilkadziesiąt gatunków baśniowo ubarwionych ptaków, w tym m.in. dzikie pawie, papugi, ibisy, żołny i dzioborożce. Znajduje się tu także pomnik przypominający o tsunami w 2004. Zachód słońca będzie nam towarzyszył w powrotnej drodze.

7

NUWARA ELIYA – BANDARAWELLA – ELLA

Opuszczamy dziś europejski klimat i jedziemy do najpiękniejszego rejonu Sri Lanki – czarującej okolicy wioski Ella.
Część trasy pokonamy pociągiem po najwyżej położonej trasie kolejowej na Sri Lance. Widoki zapierają dech w piersiach, a malownicze krajobrazy aż proszą się o fotografowanie. Lokalny pociąg to także okazja do integracji z mieszkańcami Sri Lanki albo zwariowanej zabawy przy muzyce!
W Ella znajdziemy mnóstwo przytulnych knajpek, gdzie godzinami można przesiadywać w wygodnych leżakach i poduchach i relaksować się przy lankijskiej herbacie lub całkiem europejskich drinkach.
Po południu krótki trekking na Mały Szczyt Adama, skąd będziemy obserwować zachód słońca. Little Addam’s Peak gwarantuje fantastyczne widoki rejonu zwanego Ella Gap, gdzie, dzięki niezwykłemu ukształtowaniu terenu, za wielokilometrowym pasem baśniowych wzgórz ujrzeć można ocean. Na szczyt prowadzi ścieżka wijąca się przez malownicze plantacje herbaty

8-13

WYPOCZYNEK NAD OCEANEM

Przejazd do hotelu nad Oceanem.

Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek – przed nami pięć dni na plaży.
Poza słodkim lenistwem, plaże Sri Lanki oferują również szeroką gamę sportów wodnych: windsurfing, wakeboarding czy snorkeling, w trakcie którego można podziwiać kolorowe życie pod powierzchnią morza. Rafa koralowa na zachodniej Sri Lance znajduje się tuż przy linii brzegowej, więc nawet osoby całkowicie początkujące mogą snorklować w pełni bezpiecznie i doświadczyć piękna podwodnego świata. Nadmorskie wioski to również mnóstwo sklepików z ciekawymi towarami i knajpek z widokiem na zachód słońca nad morzem oraz centrów ajurwedy i masażu.

OPCJONALNIE:

 • Rejs po Oceanie Indyjskim w poszukiwaniu wielorybów ( ok 75 USD/os)
  Przed świtem wyjazd do Mirissy, gdzie wsiądziemy na kuter, którym popłyniemy w rejs po Oceanie Indyjskim (ok. 4 h). Będziemy mieć szansę spotkania kaszalota, rekina wielorybiego, płetwala błękitnego i delfinów, które często pojawiają się u wybrzeży Sri Lanki.

Późnym popołudniem dnia 13 wyjazd na lotnisko. Nocny wylot do Warszawy.

14

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

JIE JIE BY JETWING 5 *****

MIEJSCE:

Panadura Beach

HOTEL:

Hotel usytuowany w Panadura, 27 km od Kolombo, 52 km od międzynarodowego lotniska Bandaranaike.
Posiada prywatną plażę, zewnętrzny basen, miejsce na barbecue oraz taras do relaksu. W hotelu dostępny jest darmowy Internet wi-fi.

CENA (za noc ze śniadaniami):

01.11.2017 – 20.12.2017  –  SINGL:  80 USD / DBL 90 USD / TRPL 120 USD

21.12.2017 – 10.01.2018  – SINGL:  110 USD / DBL 120 USD / TRPL 140 USD

11.01.2018 – 28.02.2018  – SINGL:  90 USD / DBL 100 USD / TRPL 130 USD

01.03.2018 – 30.04.2018  – SINGL:  80 USD / DBL 90 USD / TRPL 120 USD

* dziecka do 5 lat bez opłat

*  dziecko od 5-11 lat w pokoju z rodzicami 50% ceny

CLUB WASKADUWA  5 *****

MIEJSCE:

Kalutara

HOTEL:

Club Waskaduwa Beach Resort & Spa to butikowy hotel usytuowany nad brzegiem oceanu w miejscowości Kalutara.

Obiekt oferuje pokoje wyposażone w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych. Niektóre z nich obejmują dodatkowo część wypoczynkową. Z pokoi roztacza się widok na basen lub morze. W każdym pokoju mieści się łazienka z wanną.

Kolombo oddalone jest od obiektu Club Waskaduwa Beach Resort & Spa o 37 km, a miejscowość Bentota – o około 23 km. Odległość od międzynarodowego lotniska Bandaranaike wynosi około 63 km

CENA (za noc ze śniadaniami):

01.11.2017 – 20.12.2017  –  SINGL:  90 USD / DBL 100 USD / TRPL 130 USD

21.12.2017 – 10.01.2018  – SINGL:  150 USD / DBL 160 USD / TRPL 190 USD

11.01.2018 – 28.02.2018  – SINGL:  100 USD / DBL 130 USD / TRPL 160 USD

01.03.2018 – 30.04.2018  – SINGL:  90 USD / DBL 100 USD / TRPL 120 USD

* dziecka do 5 lat bez opłat

*  dziecko od 5-11 lat w pokoju z rodzicami 20 USD

GOOD KARMA  4 ****

MIEJSCE:

Tangalle

HOTEL:

Good Karma Hotel usytuowany jest na plaży Rekawa w miejscowości Tangalle. Obiekt zapewnia odkryty basen, bezpłatny parking oraz całodobową recepcję. Na terenie całego hotelu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Goście mogą zrelaksować się w tropikalnym ogrodzie lub przy odkrytym basenie. Restauracja Good Karma, znajdująca się na plaży, zaprasza na dania kuchni srilankańskiej i międzynarodowej. Na miejscu można też skorzystać z rozmaitych masaży.

Do dyspozycji Gości są klimatyzowane apartamenty z balkonem lub tarasem z widokiem na morze. W apartamentach dostępna jest bezpłatna woda pitna. Łazienka wyposażona jest w prysznic z ciepłą wodą.

Hotel położony jest około 17 km od świątyni skalnej Mulgirigala, a także około godziny jazdy od Parku Narodowego Yala i międzynarodowego lotniska Mattala Rajapakse. Z kolei międzynarodowe lotnisko Kolombo oddalone jest od obiektu Good Karma o 4 godziny i 30 minut jazdy.

W punkcie informacji turystycznej organizowane są jednodniowe wycieczki. Goście mogą tu także wypożyczyć rower. Hotel zapewnia również usługi pralni oraz, za dodatkową opłatą, transfer lotniskowy w obie strony.

CENA (za noc ze śniadaniami):

SINGL:  90 USD / DBL 110 USD / TRPL 140 USD

* dziecka na dostawce 50 % ceny pokoju.

Sri Lanka według MK Tramping

SriLanka

OFERTY WYJAZDÓW, NASZE TOP, INFORMACJE PRAKTYCZNE

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.