USA

American Dream według MK Tramping

  • USA
  • Nasze TOP w USA
  • Atrakcje USA
  • Opis ofert
  • Kalendarium wyjazdów

Od przyszłego roku przy współpracy z lokalnymi przewodnikami uzupełniamy naszą ofertę wypraw do USA!

Mamy nadzieję, że te wprawy po bezkresach Dzikiego Zachodu okażą się przebojem na rynku polskim i sprawią, że każdy z Was uczestniczący w nich poczuje w sobie zew wolności i chęć poznania nie tylko części, ale i całych Stanów Zjednoczonych, w najlepszym wydaniu – bo z Nami.

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, jak i wymaganiom klienta którego pragnieniem jest doznanie fascynujących wrażeń, chcieliśmy Was serdecznie zaprosić w nasze nieokiełznane podróżnicze progi.

Na co stawiamy obierając kierunek USA:

– całkowite odejście od komercji, stawiając na małe kameralne grupy, aby móc każdemu z Was poświęcić jak najwięcej czasu i przybliżyć tematykę tego pięknego kontynentu,

– wojaże z nami to nie tylko widoki z za szyby samochodu – oferujemy trekkingi do ciekawych miejscówek m.in. zejście w głąb Grand Canyonu na 3 dni, sporty zimowe i białe szaleństwo w górach Sierra Nevada, rejs katamaranem po Oceanie Spokojnym, odkrywanie miast ikon w niesztampowy sposób, to tylko niektóre z „cool” propozycji które dla Was mamy.

Najważniejszy z tego wszystkiego jest fakt, że mamy polskojęzycznego pilota wycieczek, a imprezy odbywają się w kameralnych grupach komfortowymi busami.

– Nasi przewodnicy to Polacy mieszkający w USA, znający realia, kulturę i po prostu codzienne życie, a z którymi na pewno poczujecie się jak w domu

– Nie praktykujemy ukrytych kosztów, w naszej atrakcyjnej cenie 95% atrakcji, jest wliczone w cenę

– Stawiamy na Wasze bezpieczeństwo i dobra zabawę

Przekonajcie się sami, że podróż z nami to wędrówka do wnętrza samego siebie!

Zapraszamy

USA_www
%E2%80%94Pngtree%E2%80%94american%20eagle%20shield%20hand-painted%20elements_4228838

Nasze TOP wartych odwiedzenia miejsc w USA

Hawaje

Hawaje to najmłodszy, pięćdziesiąty Stan USA, położony na archipelagu wysp hawajskich, pochodzenia wulkanicznego, o długości niemal 2500 km, składającego się ze 137 wysp z czego 8 głównych to: Hawaiʻi, Oʻahu, Kauaʻi, Molokaʻi, Lānaʻi, Maui i, Niʻihau; oraz niezamieszkana wyspa Kahoʻolawe. Oficjalnie w stanie mieszka 1,2 mln osób, gdzie 6,6 % mieszkańców stanu uważa się za rdzennych obywateli Hawajów (Polinezyjczyków). Największa grupa mieszkańców, około 41 %, to imigranci z Azji lub ich potomkowie, a językiem urzędowym jest angielski i hawajski.

Idealnym miesiącem na „exploracje” Hawajów jest kwiecień kiedy to kończy się pora deszczowa. Nie jest tak tłoczno jak wakacyjną porą i co za tym idzie są bardziej przystępne ceny.

Antelope Canyon

Antelope Canyon, to chyba jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie dane nam jest odwiedzić w Arizonie. Abstrakcyjne  kształty, przez tysiące lat formowane przez wiatr i wodę w czerwonych skałach, wprawiają w osłupienie. Bajkowe, fenomenalnie oświetlone, niezwykle barwne  przestrzenie wewnątrz skał; wszystko to bardziej przypomina gigantyczne dzieło sztuki, niż wnętrze kanionu. Pozorną, bo przecież powstałą bez udziału człowieka precyzję tych form można porównać tylko z doskonałością komputerowych renderingów 3D. Gra świateł i kolorów „powala na kolana”. Prześliczne, zachwycające, wprost niewiarygodne! Czerwień, żółć, purpura, granat – gra świateł we wszystkich możliwych odcieniach. To wprost niewyobrażalne, aby natura stworzyła coś tak pięknego.

Park Narodowy Zion

Park Narodowy Zion przez mormońskich osadników zwany Zion – Syjon, co oznaczało miasto idealne i rzeczywiście w Parku jest jak w Raju, znajdują się tam: urwiska skalne, wodospady, rzeki. 
Zion zbudowany jest ze skał piaskowcowych, które tworzą płaskie stoliwa, kręte kaniony i malownicze formy skalne przypominające zamki, iglice i wieże. Teren parku rozcięty jest głęboką doliną Rzeki Dziewiczej (Virgin River).

Seattle

Seattle to miasto tak barwne, że nazwać go można Disneylandem dzisiejszych 40-latków. Śmiało można powiedzieć, że to właśnie Seattle dało miastu „grunge”, Kurta Cobaina z Nirvaną, a także Pearl Jam i jeszcze mnóstwo innych dobrych kapel oraz modę na kraciaste koszule, dzięki którym stało się hipsterską stolicą USA. To tutaj narodził się prawdziwy, wielki przemysł lotniczy. Niektórzy mówią nawet, że jest to mekka dla entuzjastów lotnictwa. Pomimo 50 dni słonecznych w roku, miasto to dudni życiem, rozpromienia turystów i zachwyca niedowiarków.

Nowy Jork

Nowy Jork, największe miasto USA, kojarzy każdy z nas. Nazywany czasem „Wielkim Jabłkiem” jest tak naprawdę centrum światowej finansjery, muzyki, mody, sztuki i architektury. Statua Wolności, kompleks wieżowców Rockefeller Center, Central Park czy most Brookliński są najbardziej znanymi widokami tego miasta.

Miami

Miami to turystyczna stolica Florydy, a zarazem jedno z najciekawszych miast Stanów Zjednoczonych. O podróży do rozsławionej metropolii, położonej nad Oceanem Atlantyckim, marzy wielu. Nic w tym dziwnego – posiada przepiękne plaże, tropikalną roślinność, wiele atrakcji i tętni życiem całą dobę. Miami jest miejscem idealnym dla turysty, który ma dylemat, czy leniuchować na plaży, pić drinki z parasolką czy rzucić się w wir miasta, które nie zasypia nawet na chwilę, a wieżowce przysłaniają horyzont.

Monument Valley

Jak mawiał aktor John Wayne: „Jeśli nie byłeś w Monument Valley, nie wiesz, jak wygląda Dziki Zachód”.  Dolina Monumentów  to bez wątpienia jedno z najbardziej majestatycznych i najczęściej fotografowanych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych. Ta potęzna dolina położona na granicy dwóch stanów, Utah i Arizony, przytłacza swoim pięknem i wielkością.  Skały z czerwonego piaskowca wznoszące się na ponad 200 m, niepowtarzalne formacje, wyjątkowa roślinność  to widoki zapierające dech w piersiach każdego turysty.

Monument Valley to również  rezerwat Indian Navajo ich święte miejsce.

Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone jest najstarszym na świecie parkiem narodowym; założony został w 1872 roku. Rozpościerając się na terenie trzech stanów –Idaho, Wyoming i Montana – obejmuje on tereny obfitujące w rzadka florę i faunę. Zobaczyć tu można między innymi łosie, niedźwiedzie, mustangi i bizony. Unikalna atrakcja parku Yellowstone są również gejzery.

Lake Tahoe

Jezioro Tahoe, leżące na granicy Kalifornia-Nevada, jest ulubionym miejscem wypoczynku i przyjmując rocznie ponad 2,7 miliona ludzi. Odwiedzających przyciągają strome granitowe boki urwiska i wysokie góry, a także krystalicznie czyste wody, dzięki którym jezioro Tahoe zyskało reputację jednego z najpiękniejszych zbiorników wodnych w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy samo oszałamiające niebieskie jezioro jest warte wycieczki, okolica, znana również jako Jezioro Tahoe, oferuje kilometry szlaków turystycznych, dziesiątki idealnych widoków i jedne z najlepszych tras narciarskich w Ameryce Północnej.

Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite znajduje się w środkowej części stanu Kalifornia i zajmuje obszar gór Sierra Nevada. Na jego terenie możemy zobaczyć szczyty górskie o wysokości przekraczającej 4300 m n.p.m. i spotkać ponad 1400 gatunków roślin i 160 zagrożonych wyginięciem zwierząt, w tym niedźwiedzie grizzly, kojoty i pumy. Centralnym punktem parku jest Dolina Yosemite. To największy na świecie polodowcowy kanion o długości 12 kilometrów i szerokości ponad 1 kilometra. Otoczona jest przez wznoszące się pionowo masywne granitowe ściany klifów, poprzecinane wodospadami.

Co robić w USA? Nasze propozycje.

Trekking do Wielkiego Kanionu

Wielki Kanion Colorado to  jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Stanach.  Jedną z najciekawszych aktywności która pozwoli nam poznać ten cud natury jest 3 dniowy trekking w głąb kanionu.  Magicznie wijące się wąwozy, przesmyki, pustynny klimat, różnorodne formacje skalne o niezwykłej, bogatej kolorystyce odbiją piętno na Waszym spojrzeniu na świat. Jednym z celów trekkingu jest dotarcie do osady Supai, zamieszkaną przez indiańskie plemię Havasupai, należące do grupy plemion znad rzeki Kolorado, oraz wizyta i kąpieli w turkusowej wodzie Havasu Falls.

Burning Man

Burning Man ? widowisko artystyczne, disneyland dla dorosłych, epicka, niekończąca się impreza !

W mieście, które nie istnieje, na pustyni Black Rock w Nevadzie, słowo stało się ciałem. Utopia dostosowuje się do potrzeb, przybiera taką postać, jaką akurat podsunie zbolała, strudzona dusza. Dla jednych będzie to pozbawiona granic orgia, dla innych spirytystyczne obrzędy, a nawet duchowa iluminacja. O Burning Man mówi się, że to nie festiwal, ale zjawisko jednoczące, oczyszczające. I choć co roku ludzie ze wszystkich stron świata wytężają siły tworząc projekty naznaczone pietyzmem, żeby puścić je za chwilę z dymem, to aura tego miejsca przyciąga wciąż i wciąż niosąc nowiny, że z prochu powstałeś i w proch się obrócisz już nie jest regułą. Że nastąpiło odrodzenie.

Zorza Polarna na Alasce

Zorza polarna to jedno z najbardziej malowniczych zjawisk, jakie serwuje nam natura. Alaska to jedno z miejsc na ziemi, gdzie można ją obserwować w pełnej krasie. Największe szanse na jej upolowanie są między wrześniem, a kwietniem, a najlepsze stanowiska do obserwacji to Fairbanks i Anchorage.

Polowanie na misia

Fotograficzne safari na Alasce to niewątpliwie jedna z największych przyrodniczych przygód. W Parku Narodowym Katmai i Lake Clark można obserwować niedźwiedzie grizzly łowiące ryby, bawiące się i wychowujące swoje młode.

Aligatorowe safari w Everglades

Park Narodowy Everglades jest jedynym w Ameryce subtropikalnym parkiem narodowym, zajmuje powierzchnię 6105 km² co plasuje go na trzecim miejscu wśród parków narodowych USA pod względem wielkości.  Everglades to bezkresne rozlewiska, szuwary, bagna wsród których gdzieniegdzie widać wysepki porośnięte zieloną roślinności.

Airboat Tour, czyli wycieczki łodziami napędzanymi gigantycznymi śmigłami zamontowanymi z tyłu to najlepszy sposób na obserwacje bogatej fauny i flory, w tym aligatorów.

Trekkingi w Park Narodowy Grand Teton

Park Narodowy Grand Teton jest prawdziwym rajem dla turystów. Dzięki kultowym szlakom turystycznym, takim jak między innymi słynący z hipnotyzujących widoków  na pasmo Teton, 65 km szlak Teton Crest Trail, park z dumą prezentuje jedne z najwybitniejszych górskich krajobrazów na amerykańskim zachodzie. Park jest również ostoją bogatej amerykańskiej fauny, w tym niedźwiedzia grizzly

Nasza oferta wyjazdów do USA – opis

“Majówka” Moc Parków Narodowych

16 dniowa wyprawa przez USA. Odbędziemy 24-godzinny rejs po Oceanie Spokojnym na wyspę Catalina. Odwiedzimy Los Angeles i San Francisco, 7 Parków Narodowych i tereny indiańskie w Arizonie i Utah, po czym przemykając przez mekkę hazardu – Las Vegas, zawitamy do Virginia City – stolicy wielkiej gorączki złota, oraz majestatycznego Lake Tahoe.

 od 2800 USD + przelot / 16 dni / grupa od 5-9 osób,

Zobacz ofertę
Monument Valley4

Piraci

17 dniowa wyprawa podczas której odwiedzimy Los Angeles, San Diego i San Francisco, Parki Narodowe i tereny indiańskie w Arizonie i Utah, po czym przemykając przez mekkę hazardu Las Vegas, zawitamy do mroźnego i śnieżnego Lake Tahoe w górach Sierra Nevada, aby oddać się białemu szaleństwu i ukojeniu w zaciszu górskiej chatki.

 od 2800 USD + przelot / 17 dni / grupa od 5-9 osób,

Zobacz ofertę
usa

Odkrywcy – trekking do Wielkiego Kanionu

Wiosenne wyprawa to idealne warunki do trekkingu po Parkach Narodowych Utah, Arizony czy Nevady. W Lake Tahoe końcówka sezonu narciarskiego i szusowanie w bikini…tak, w bikini. Odwiedzimy takie ikony jak: San Francisco, Las Vegas czy Los Angeles. “Wisienką na torcie” będzie trzydniowy trekking w głąb Wielkiego Kanionu, do indiańskiej wioski Supai. Nie na darmo zabieramy Was na spotkanie z jednym spośród siedmiu cudów świata natury.

2700 USD+ przelot / 16 dni /grupa od 6-9 osób

Zobacz ofertę
usa

Springersi – Hawaje + Zachodnie wybrzeże

Wyprawę zaczniemy od 6-dniowej wizyty na Hawajach, gdzie polinezyjski klimat, piaszczyste plaże, zachody słońca z kokosem w ręku otworzą nam oczy po zimowej hibernacji. Po czym, odkryjemy to co najlepsze, wzdłuż oceanicznej strefy Zachodniego Wybrzeża USA od Meksyku do Kanady. Odwiedzimy 5 stanów, każdy to inna kultura, obyczaje, kulinaria i klimat, każdy 
z nich dostarczy nam wspomnień do końca życia.

3800 USD + przelot / 20 dni /grupa od 5 do 9 osób

Zobacz ofertę
Hawaje

Górale

20 dniowa wyprawa przez 7 stanów w poszukiwaniu nieokiełznanego żywiołu: Kalifornia, Nevada, Utah, Wyoming, Montana, Washington oraz Oregon. Miejsca te zauroczą nas swoją magią, 
a znajdujące się tam Parki Narodowe: Yosemite NP, Grand Teton NP, Yellowstone NP, Glacier NP, North Cascades NP, podzielą się z nami swoją niepowtarzalnością. Wrót swych uchylą nam miasta jak: San Francisco, Salt Lake City, Seatle czy Portland. No to ruszamy!

3800 USD + przelot / 20 dni /grupa od 5 do 9 osób

Zobacz ofertę
Yosemite2

Słoneczniki

15 dniowa wyprawa do USA, która sprawi, że pokochacie lato, luz i kalifornijskie słońce. Pierwszy etap to 10 dni i fascynujące 3220 km, plus 60 mil morskich. Ocean, pustynia, góry, różnorodna kultura, kulinaria i zmieniające się jak w kalejdoskopie krajobrazy będą odskocznią od trudów podróży, którym to, raz, po raz, będziemy dawali zasłużony upust, by pełni pozytywnych wibracji zawitać do Lake Tahoe. Kolejne 3 dni to czas relaksu, odpoczynku, ale i niezapomnianych wrażeń.

2800 USD + przelot / 15 dni /grupa od 5 do 9 osób

Zobacz ofertę
manhattan_beach

Ameryka śladami gwiazd kina

Szołbiznes, gwiazdy i magia Hollywood! Najsłynniejsze plany filmowe – od feerii świateł Las Vegas po ciszę i przestrzeń Wielkiego Kanionu i pustyń Nevady, od drzwiczek kowbojskiego saloonu po drinka na Sunset Boulevard, szlakami Romana Polańskiego i Transformersów.Fascynujące opowieści z planów filmowych będą przeplatać się z ikonicznymi widokami USA. To prawdziwy rollercoaster wrażeń, dlatego podróż zakończymy odpoczynkiem w stylu „Słonecznego Patrolu”

9500 PLN + przelot / 10 dni /grupa od 5 do 9 osób

Zobacz ofertę
25

Nowy Jork – Szlakiem filmów i seriali

New York, New York! Miasto-gwiazda, znane z niezliczonych filmów, seriali i teledysków. Co takiego ma w sobie, że od lat przyciąga filmowców i co roku staje się tłem dla kolejnych produkcji? Odwiedź najsłynniejsze ulice USA, stań z kubkiem kawy tam, gdzie bohaterowie Twojego ulubionego serialu, daj się uwieść magii kina. Może nawet sfilmujesz swoją historię?

5200 PLN + przelot / 5 dni /grupa od 6 do 10 osób

Zobacz ofertę
Nowy Jork

Kalendarium

Proponowane wyjazdy do USA