TANZANIA

Wymarzona Afryka według MK Tramping

  • Tanzania
  • Nasze TOP i atrakcje w Tanzanii
  • Nasza Tanzania - opis ofert
  • Kalendarium wyjazdów

Tanzania to państwo, które obok Keni najczęściej się wspomina, gdy mówi się o przyrodzie Afryki. I nic dziwnego, skoro te kraje mogą pochwalić się prawdziwymi cudami natury: najwyższym szczytem Afryki, Kilimandżaro i wspaniałymi parkami narodowymi, na terenie których można „upolować wielką piątkę” i ponadto zobaczyć wiele innych okazów dzikiej fauny afrykańskiej. Państwa te to także urocze, złote plaże, choćby na wyspie Zanzibar, gdzie będzie można prawdziwie się zrelaksować. To także oryginalna kultura, chyba najsłynniejszego na świecie plemienia Masajów. W trakcie naszej wyprawy będzie można samemu się przekonać o magii tych niezwykłych miejsc i ludzi. Najlepszą rekomendacją są zresztą liczne dzieła literackie i filmowe, których natchnieniem były właśnie Kenia i Tanzania.

Czy słyszysz już dźwięki bębnów afrykańskich i odgłosy dzikich zwierząt? Czy czujesz gorący powiew znad sawanny chłodzony śniegami Kilimandżaro?

To znak, że już najwyższa pora, żeby poczuć bicie serca Afryki.

Nasze TOP wartych odwiedzenia miejsc w Chinach

Park Narodowy Serengeti

Serengeti to wielki obszar (ok 15 tys. km2) pokrytej trawą równiny – potężne naturalne pastwisko. Krajobraz parku to bezkresne stepy z pojedynczymi, widocznymi z wielu kilometrów drzewami lub wzgórzami. Równinę urozmaica kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem Ndutu na połud- niowych krańcach parku.  Serengeti zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in.: antylopy, gnu, gazele, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy, krokodyle. Mamy tu szansę zobaczyć całą Wielką Piątkę.

Krater Ngorongoro

Park Narodowy Ngorongoro umiejscowiony jest we wnętrzu olbrzymiego wygasłego krateru o średnicy 18 – 22 km i powierzchni 312 km2. Krawędzie kaldery osiągają wysokość nawet 2500 m n.p.m., natomiast jej dno położone ok. 600 m niżej stanowi bogate, naturalne pastwisko. We wnętrzu żyje liczna i różnorodna zwierzyna, która nie dopuszcza do dużego przyrostu traw, dzięki czemu możliwa jest obserwacja mniejszych drapieżników, takich jak szakal, czy serwal. Zbocza krateru są na ogół strome, jedynie od strony parku Serengeti zbocze jest na tyle łagodne, że zwierzy-na może swobodnie migrować na zewnątrz krateru, jak i do jego wnętrza. Ngorongoro jest jednak na tyle bogate w lasy, zielone pastwiska i słodką wodę, że przybywające tu zwierzęta niechętnie opuszczają to miejsce.

Zanzibar

Zanzibar to rajska wyspa na Oceanie Indyjskim, która jest największą wyspą Archipelagu Zanzibar. To tu, setki lat temu, spotkała się Azja z Afryką i Europą dając początek jednej z najbardziej barwnych, egzotycznych i fascynujących tradycji na świecie. Miejscowi mówią o niej Unguja, turyści – Zanzibar, “Ziemią Czarnych Ludzi”, czyli Zinj El Barr, nazywali tę wyspę arabscy żeglarze. Mimo że należy do Tanzanii, bardziej niż z czarną Afryką kojarzy się z krajami arabskimi. Wyspa otoczona jest rafą koralową. Leżenie na wodzie w masce z fajką do pływania i obserwowanie życia na dnie w rafie koralowej jest jak sen. Zresztą. Co tu wiele mówić?  Będąc na Zanzibarze warto zwiedzić Stone Town. Nazwa oznacza Kamienne Miasto i właśnie takie sprawia wrażenie, choć domy nie są zbudowane z kamienia, natomiast pozostałości kamiennych murów ciągle jeszcze można zobaczyć.

KILIMANDŻARO

Kilimandżaro, wznosi się ponad równinami Tanzanii na wysokość 5895 m n.p.m.. To najwyższa góra Afryki, ale również jeden z największych wulkanów na świecie! W jej skład wchodzą w trzy szczyty powstałe w wyniku 3 ogromnych erupcji wulkanicznych: Shira – 3962 m n.p.m., główny szczyt masywu Kibo – Uhuru 5895m n.p.m. i Mawenzi 5150 m n.p.m. Kilimandżaro dla tanzańczków jest symbolem kraju.

Park Narodowy Tangarire

Parka Narodowy Tarangire to mały park usytuowany na południowy wschód od Serengeti . Tysiące zwierząt – wśród nich liczne stada zebr i antylop gnu – zmierzają właśnie tutaj, gdy na Serengeti zaczyna się sucha pora. Wszystko dlatego, że rzeka Tarangire – od której ogromny rezerwat wziął swoją nazwę – nigdy nie wysycha. Zielony płaskowyż przyciąga ponad milion trawożernych zwierząt. Park słynie z dużej liczby baobabów i słoni.

Park Narodowy Jeziora Manyara

Park Narodowy Manyara to niewielki park usytułowany wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Manyara, między jeziorem a zboczami Wielkiego Rowu Afrykańskiego.  Na terenie którego występuje przeszło 350 gatunków ptaków m.in. żurawie, ibisy, pelikany, czerwonaki, kormorany i dzioborożce. Będzie można tu również zobaczyć dziesiątki hipopotamów wylegujących się w spokojnych zatoczkach jeziora. Niewątpliwą atrakcją będą dla nas również wspinające się na drzewa lwy – dostojni władcy tych terenów.

Wizyta w wiosce Masajów

Masajowie rozproszeni są na terenach północnej Tanzanii i południowej Kenii. Wysocy, szczupli i odziani w kolorowe szaty są chyba najbardziej charakterystycznym plemieniem Czarnego Lądu. Typowy Masaj nie rozstaje się z włócznią, która ma za zadanie obronić go przed dziką zwierzyną. Między 17 a 20 rokiem życia mężczyźni przechodzą rytuał inicjacji, podczas którego uczą się skręcać włosy w cienkie dredy. Włosy wojownika są często farbowane na czerwono, co bardzo podoba się kobietom w miastach. Szacuje się, że od 500 tys. do 1 miliona Masajów żyje w wioskach Tanzanii i Kenii, prowadząc półkoczowniczy tryb życia i hodując drogocenne w ich kulturze bydło. W czasie suszy i głodu, tysiące Masajów przybywa do miast. W obecnych czasach Masajów można spotkać w turystycznych  kurortach, gdzie pracują jako obsługa hotelowa, ochroniarze, czy sprzedawcy pamiątek..

Wyspa Pemba

Pemba jest najbardziej wysuniętą na północ wyspą archipelagu Zanzibar. Wokół Pemby znajduje się wiele niezamieszkałych wysepek, oraz jedne z najlepszych do nurkowania miejsc na Oceanie Indyjskim. Miasto Chake Chake to główne miasto na Pembie, a zarazem popularna baza dla płetwonurków. Pemba jest mniej odwiedzana niż Zanzibar. Wyspa jest pagórkowata z głębokimi dolinami i stała się popularna wśród rowerzystów górskich, których przyciągają wysokie góry. Pemba jest głównym światowym producentem goździków i jest również dobrze znany z tradycyjnej medycyny i magii juju.

Stone Town

Stone Town, czyli Kamienne Miasto to stolica i kulturalne serce Zanzibaru które niewiele się zmieniło w ciągu ostatnich 200 lat. Wspaniałe stare arabskie domy wzdłuż wąskich uliczek i krętych zaułków nadają miastu swój niepowtarzalny urok. Większość domów w Stone Town została zbudowana w XIX wieku, kiedy Zanzibar był jednym z najważniejszych suahilińskich miast handlowych na Oceanie Indyjskim. Jako najstarsze na świecie funkcjonujące miasto suahili wiele zabytków Stone Town zostało przywróconych do ich pierwotnej świetności. Niektóre zabytkowe budynki są teraz muzeami i atrakcjami turystycznymi. Miasto ma również kilka interesujących starych kościołów o znaczeniu historycznym.

Nasza oferta wyjazdów do Tanzani – opis

SAFARI + KILIMANDŻARO + ZANZIBAR

To nasza najciekawsza propozycja wyjazdu do Tanzanii, podczas której odwiedzimy najbardziej znane parki narodowe, zdobędziemy szczyt “Dachu Afryki”, Kilimandżaro, a na koniec odpoczniemy na rajskich plażach Zanzibaru.

Założeniem tej oferty jest mała grupa 6-12 osób, która chciała by poznać tan kraj pod opieką doświadczonego polskiego pilota.

 4090 USD + przelot / 14 dni 

Zobacz ofertę
Serengeti

Perły Jukatanu

To nasza propozycja wyjazdu o wysokim standardzie na zamówienie już od 2 osób. Jest to przykładowa oferta którą można dowolnie modyfikować. Idealnie nadaje się do podróżowania z dziećmi. Na miejscu uczestnikom towarzyszy lokalny anglojęzyczny przewodnik. Jest również opcja wynajęcia na miejscu polskiego pilota/przewodnika. Wyjazd do Meksyku na zamówienie przygotowujemy dla dowolnej grupy osób, w dowolny region o różnym standardzie według oczekiwań klienta.

od 8900 PLN + przelot  / 11 dni / przy 4-5 osobach

od 9450 PLN + przelot  / 11 dni / przy 2 osobach

Zobacz ofertę
Xcaret

Z PLECAKIEM PRZEZ CHINY

To klasyczna oferta trampingowa. Wyjazd jest dość intensywny, ale dzięki pokonywaniu długich dystansów nocnymi pociągami w ciągu zaledwie 3 tygodni w rozsądnej cenie zwiedzimy niemal wszystkie najciekawsze atrakcjie Chin. Standard jak na warunki trampingowe oparty jest na noclegach w hotelach klasy turystycznej, przejazdach nocnych oraz lokalnymi środkami transportu, a to wszystko pod okiem wykwalifikowanego pilota znającego reali Chin.

6500 PLN + 950 USD + przelot / 19 dni /  tramping

Zobacz ofertę
http://www.accorhotels.com/5949

BAŚNIOWA KRAINA

To nasza propozycja wyjazdu o wysokim standardzie na  zamówienie już od 2 osób. Jest to przykładowa oferta którą można dowolnie modyfikować. Na miejscu uczestnikom towarzyszy lokalny anglojęzyczny przewodnik. Wyjazd do Chin na zamówienie przygotowujemy dla dowolnej grupy osób, w dowolny region o różnym standardzie według oczekiwań klienta.

Od 9200 PLN + przelot / 8 dni /  na zamówienie

Zobacz ofertę
Chiny MK Tramping

TYGRYSY AZJI: chiny, korea, japonia

W tej ofercie proponujemy krótkie zwiedzanie Pekinu i okolic który obok Seulu i Tokio jest główną atrakcją programu. Oferta to została przygotowana dla osób chcących w krótkim czasie odwiedzić 3 najbardziej popularne stolice Azji Wschodniej.

13200 PLN + przelot / 1o dni /  standard 3*

Zobacz ofertę
Chiny MK Tramping

Kalendarium

Proponowane wyjazdy do Tanzanii