SRI LANKA

Peruwiańska przygoda pełna będzie wysokości, krawędzi i przepaści oraz mięk- kiej sierści alpaki i ekscentrycznych smaków. Peru to kraina magii, przesądów, historycznych świadectw dawnych cywilizacji i niewyjaśnionych jeszcze przeka- zów, a także dom uśmiechniętych lam i majestatycznych kondorów. Poznamy co- dzienne życie peruwiańskich Indian, na dobre samopoczucie wypijemy herbatę z liści koki, a wieczory umilać będzie chicha, której receptura sięga czasów Inków.

• Machu Picchu – na dachu cywilizacji Inków.
• Arequipa – wprowadzenie do historii.
• Kanion Colca – najgłębszy kanion świata i polskie szlaki.
• Spotkanie z potężnymi kondorami.
• Trekking na Putucusi.
• Kuchnia tylko dla koneserów: chrupiąca szarańcza i grillowane świnki morskie. • Twierdze, jaskinie i starożytne łaźnie Cuzco.

Główne atrakcje Sri Lanki

Pinnawala

Sierociniec dla słoni powstał w 1975 roku, aby chronić małe słoniątka, które straciły swoje matki lub zostały porzucone. Sieroty były ściągane z całej wyspy, a także całkiem sporo urodziło się w sierocińcu. Obecnie żyje tu około 100 słoni, które z różnych powodów mogą nie radzić sobie samodzielnie na wolności. W Pinnawali jest największe na świecie żyjące w niewoli stado słoni.

 

Park Narodowy Minneriya

Park Narodowy Minneriya jest stosunkowo niedużym parkiem narodowym, położonym nad jeziorem o tej samej nazwie, które jest głównym źródłem wody dla wielu okolicznych zwierząt, zwłaszcza słoni. Żyje tu około 250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt, jak jelenie i małpy. To największe nagromadzenie dziko żyjących słoni azjatyckich na świecie, dzięki czemu spotkanie ich jest niemal pewne.

Sigiriya

Sigirija, nazywana też „Lwią Skałą”, to stanowisko archeologiczne na szczycie 370-metrowej skały wulkanicznej położonej na porośniętym dżunglą płaskowyżu w centralnej części wyspy i będące jednym z najciekawszych miejsc na Sri Lance. Sigiriya znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

Kandy

Kandy jest drugim pod względem wielkości miastem Sri Lanki, uznawanym za kulturalną stolicę kraju. Kandy, ostatnia stolica syngaleskiego królestwa, jest żywym przykładem świetności kraju.  Znajduje się tu miejsce niesłychanie ważne dla wyznawców buddyzmu – Świątynia Zęba, w której przechowywana jest najcenniejsza relikwia Sri Lanki – Ząb Buddy.

Nuwara Eliya

Nuwara Eliya to nieduża miejscowość położona wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty. Słynie z pięknych krajobrazów, produkcji doskonałej herbaty i czystego, orzeźwiającego mikroklimatu. Została założona przez Brytyjczyków na wzór typowej angielskiej wsi, stąd jej przydomek “Mała Anglia”. Położenie na wysokości 1900 metrów nad poziomem morza czyni Nuwara Eliya najwyżej położonym miastem na Sri Lance.

Plaże Oceanu Indyjskiego

Sri Lanka słynie z przepięknych, naturalnych, piaszczystych plaż. Cała wyspa jest otoczona błękitnym, krystalicznie czystym oceanem. Do wyboru mamy długie, szerokie, piaszczyste plaże lub mniejsze, urokliwe zatoczki, popularne resorty lub kameralne, ciche miejsca, czy też totalnie dzikie plaże napotkane gdzieś po drodze. Jest więc z czego wybierać.

Przykładowa propozycja wyjazdu

Rodzinna przygoda w krainie słoni

7 dni, juz od 460 USD + przelot