KIRGISTAN

W przygotowaniu

Główne atrakcje Indonezji

Bali

Wielbiciele tej wyspy nazywają ją “fiestą dla zmysłów” – aromaty unoszące się w powietrzu, tropikalny klimat nadający im jeszcze większej wyrazistości, spotykana na każdym kroku kontrastująca feeria barw, lokalne targi bogate w zioła, owoce i warzywa, widoki na wulkany, ocean i niekończące się plaże to istotnie czarująca uczta dla zmysłów. Bali to synonim relaksu.

Jawa

Jawę można śmiało nazwać krainą wulkanów i wiekowych świątyń. Wschód słońca z widokiem na wulkan Bromo pozostaje w pamięci do końca życia. A wspinaczka na czynną kalderę wulkanu to niesamowita przygoda. Kolenymi miejscami wartymi uwagi są świątynie Borobodur i Pramadan niedaleko obok najciekawszego miasta tej wyspy Yogyakarty.

Komodo

Komodo to indonezyjska wyspa należąca do archipelagu Małe Wyspy Sundajskie. Park Narodowy Komodo jest jednym z najbardziej zachwycających środowisk morskich na świecie, a jego symbolem jest waran z Komodo – gatunek jaszczurki nazywanej też „Smokiem z Komodo”, zaś wody wokół Komodo uważane są za jedne z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Sumatra

Równikowa Sumatra obok Papui słynie z największej liczny endemicznych gatunków flory i fauny w całym rejonie południowo – wschodniej Azji.
Sumatra to również kraina wulkanów, powulkanicznych jezior oraz unikalnych grup etnicznych w tym plemienia Mentawai na pobliskiej wyspie Nias.

Symbolem Sumatry są zamieszkujące okolice Bukit Lawang organgutany,

Gili Islands

Lazurowa woda, biały piasek i wysokie temperatury. Za takie miejsca zazwyczaj słono się płaci. Ale nie w Indonezji. Witajcie na Wyspach Gili Gili, tropikalnym raju dla osób podróżujących po świecie wyłącznie z plecakiem.

 

 

 

 

Zachodnia Papua

Jeżeli marzyłeś kiedyś, żeby spędzić kilka dni wśród dzikich plemion ukrytych w dżungli, taka wyprawa jest dla Ciebie niepowtarzalną szansą na spełnienie marzeń. Poczuj się jak odkrywca i wybierz się z nami w odwiedziny do rdzennych mieszkańców Indonezji, poznaj ich tradycje i zwyczaje. Zasmakuj życia pelnego przygody!