Ale CZAD !!! – pierwsza nowość w naszej ofercie na 2018 rok.

Dodany przez: MK Tramping

Ale CZAD !!! – pierwsza nowość w naszej ofercie na 2018 rok.

Zapraszamy na niezwykłą afrykańska przygodę dla wytrawnych podróżników.
Noclegi na pustyni, przeprawy przez pustynne bezdroża rzadko uczęszczane przez turystów, pokonywanie wydm, skwar w dzień, chłód w nocy, rzadkie ostoje cywilizacji …
Trudy podróży zrekompensuje niezwykłe wydarzenie i miejsca, które odwiedzimy.

  • Gerewol to jedna z najbardziej spektakularnych ceremonii w Afryce i jedyna w swoim rodzaju. Męski konkurs piękności pustynnych nomadów to niezwykłe doświadczenie, które najłatwiej zobaczyć właśnie w Czadzie.
  • Pustynie Ennedi to jedne z najbardziej widowiskowych miejsc w Afryce, które nie zostały jeszcze spopularyzowane. Zobaczymy tu nieziemskie formacje skalne ukształtowane przez wiatr, na wielu z nich – prehistoryczne malowidła, słone jeziora położone pośród bujnych gajów palmowych, naturalne łuki skalne, izolowane studnie, prastare grobowce, spektakularne wąwozy skalne, a w ich wodach może nawet jedne z ostatnich krokodyli żyjących na Saharze.
    Podążymy starożytnym szlakiem karawan przewożących sól, przemierzymy tereny Sahelu i Sahary, odwiedzimy oazy na pustyni, gdzie uzupełnimy zapasy, zajrzymy na lokalne targowiska, będziemy wypatrywać karawan wielbłądów i dzikich zwierząt. Poznamy ludzi pustyni.

Wyjazd z polskim pilotem lub indywidualnie już od 2 osób.