MADAGASKAR

Tsingy, Aleja Baobabów, Sainte Marie

Główne atrakcje:

Główne atrakcje wyprawy na Madagaskar:

 • kilkudniowe safari 4×4 bezdrożami Zachodniego Madagaskaru do rezerwatu Tsingy de Bemaraha, światowego dziedzictwa przyrody UNESCO,
 • spacer słynna Aleją Baobabów,
 • Parki Narodowe, równikowe lasy, liczne gatunki lemurów, kameleony, bogactwo różnobarwnych storczyków
 • rejs wodami najdłuższego na świecie kanału Pangalanes,
 • piaszczyste laguny, kąpiele w słodkowodnej, krystalicznej wodzie,
 • podróż po Oceanie Indyjskim luksusowym jachtem pasażerskim z towarzyszącymi często delfinami,
 • dziewicza dżungla wschodniego Madagaskaru i wyspy Sainte Marie,
 • wycieczki wydłubanymi w pniach drzew pirogami,
 • kąpiele w turkusowych wodach zatok
 • doskonała francuska kuchnia

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

11 listopada – 28 listopada

lub na zamówienie od 4 osób

7900 PLN + 2330 EURO

Czas trwania

18 dni

Ilość uczestników

Od 4 osób

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód.

Poziom trudności

Dla osób o średniej aktywności.

Cena zawiera

Zobacz
 • przelot na trasie Warszawa – Antananarywa – Warszawa (z przesiadką)
 • przelot wewnętrzny  Antananarywa – Morondava
 • zakwaterowanie w proponowanych hotelach
 • śniadania i obiadokolacje
 • transfery
 • czterodniowe safari landcruiserami 4×4 do parku Tsingy de Bemoraha i rezerwatu Kirindy
 • safari 4×4 Morondava – Tsingy de Bemoapaka – Aleja Baobabów – Morondava.
 • transport mibusem na całej trasie wycieczki,
 • przejazd jeepami 4×4 do kanału Pangalanes
 • wynajęcie na trzy dni łodzi motorowej na trasie Brickaville – kanał Pangalanes – Tamatave (Toamasina)
 • rejs na Sainte Marie luksusowym statkiem El Condor oraz powrót na Madagaskar łodzią motorową
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas pobytu na Madagaskarze
 • ubezpieczenie podróżne: Koszty Leczenia wraz z Assistance – 30000,- EUR, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

Zobacz
 • obiadów i napojów do kolacji
 •  wizy  (na granicy) – ok. 30 Euro
 • biletów wstępu do parków narodowych oraz opłat za lokalnych przewodników – ok. 180 Euro
 • zwyczajowych napiwków dla obsługi – ok. 80 Euro
 • atrakcji fakultatywnych
 • ew. dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 Euro

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – ANTANANRIVO

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping.

Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Antananarywy (z przesiadką), stolicy Madagaskaru (potocznie zwanej Tana). Po wylądowaniu i odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu. Zameldowanie, czas wolny, kolacja.

Zakwaterowanie: Hotel Brajas*.

2

ANTANANRYWA – MORONDAVA

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Antananarywy. Poranne zwiedzanie ruin le Palais de la Reine (Pałacu Królowej) wpisane na listę dziedzictwa lulturowego UNESCO, podziwianie panoramy miasta oraz widoku na jezioro Anosy z punktu widokowego położonego wysoko, ponad zabudowaniami miasta. Przejazd Aleją Niepodległości-główną aleją miasta.

Następnie transfer na lotnisko skąd wewnetrznymi liniami Air Magagascar polecimy do Morondava, niedużego portowego miasta na środkowo zachodnim wybrzeżu Madagaskaru.

Przylot wczesnym popołudniem. Transfer do hotelu przy plaży nad kanałem Mozambickim. Czas wolny, spacer po mieście, plażowanie. Wieczorem kolacja w sławnej z perfekcyjnie podawanych owocach morza włosko-francuskiej restauracji.

Zakwaterowanie: Hotel Aux Sables d Or 3* (bungalowy/pokoje)

3

MORONDAVA – BEKOPAKA (TSINGY)

Rano, po bardzo wczesnym sniadaniu, początek Wielkiego Safari 4×4 i odjazd w kierunku Bekopaka, miasteczka położonego w sąsiedztwie Naturalnego Rezerwatu Tsingów w Bemaraha. Niecałe 100 kilometrów od wyjazdu z Morondavy, przepłyniemy promem rzekę Tsiribihina.

Obiad zjemy w Belo sur Tsiribihina, miejscowości przez którą przepływa rzeka którą dopiero co przepłyniemy.

Dalsza droga w kierunku Tsingów, będziemy mijali tereny pełne na wpół wyschniętych lasów, gdzieniekdzie bedziemy widzieli baobaby. Późnym popołudniem dotrzemy do Bekopaka. Zameldowanie w hotelu, kolacja, czas wolny.

Zakwaterowanie: Hotel Olympe de Bemaraha 3* (BUNGALOWY/pokoje)

4

BEKOPAKA

Po śniadaniu wizyta w największym na Madagaskarze Parku Narodowym Tsingów w Bemaraha wpisanym na listę dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO – rezerwacie Wielkich Tsingów Andamozavaky – najbardziej spektakularnej części rezerwatu. Fenomenalny, górski Park Narodowy, gdzie wedruje się skalnymi labiryntami i dochodzi do punktów widokowych z niesamowitym, księżycowym widokiem na wapienne iglice, dochodzącymi do kilkudziesięciu metrów wysokości. Gdzieniegdzie pomiędzy szczytami rozpostarte są wiszące mosty, po których na druga stronę przejść mogą odważni, nie mający lęku wysokości turyści. Wśród skał w leśnych kanionanach zyje wiele endemicznych gatunków zwierząt w tym lemury i liczne kameleony. W dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Przez UNESCO rezerwat został zakwalifikowany do Światowego Dziedzictwa Przyrody. W trakcie wycieczki mozliwość zorganizowania pikniku z jedzeniem i napojami. Trasa kończy się na przełomie rzeki Manambolo. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Kolacja, czas wolny.

Zakwaterowanie: Hotel Olympe de Bemaraha 3* (bungalowy/pokoje)

5

BEKOPAKA – PARK NARODOWY KIRINDY

Po sniadaniu powrót czekającymi na nas pojazdami 4×4 w kierunku Morondavy. Po przekroczeniu promem rzeki Tsiribihina i zjedzeniu obiadu w w Belo sur Tsiribihina, pojedziemy w kierunku Morondavy do Narodowego Parku Kirindi Mitea. W rezerwacie, na obszarze chronionym flora jest bardzo zróżnicowana. Szczególny walor parku stanowią trzy gatunki baobu w tym zwłaszcza efektowny baobab Grandidiera. Wiele zwierząt występujących w parku to endemity, które żyją tylko na jego obszarze. Można tutaj znaleźć 11 gatunków ssaków (z których 10 jest endemicznych), 47 gatunków ptaków (z których 33 są endemiczne), 23 gatunki gadów (wszystkie endemiczne), 10 gatunków płazów i 90 gatunków motyli. Dojazd do hotelu późnym popołudniem, zakwaterowanie, kolacja czas wolny.

Zakwaterowanie: Hotel Le Relais de Kirindi 3* (bungalowy)

6

Park Narodowy Kirindy – MORONDAVA

Po śniadaniu, wizyta w suchym lesie, pełnym Baobabów Parku Kirindi. Obserwacja lemurów i jeżeli sprzyjać nam bedzie szczęście drapieżnych Fos. Odwiedzin Baobabu Zakochanych. Po obiedzie powrót do Morondavy słynną Aleją Baobabów. Po południu dotarcie do Morondavy, do znanego już nam hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

Hotel Aux Sables d Or 3* (bungalowy/pokoje)

Zakwaterowanie: Hotel Le Relais de Bedick 3*/basen

7

MORONDAVA – ANTSIRABE

Po śniadaniu zmiana środku lokomocji na przybyły specjalnie po nas minibus z Antananarywy z którym pożegnamy sie dopiero w dniu naszego odlotu do Polski. Tego dnia podróżować bedziemy do Antsirabe. Po drodze wizyta postój przy jeziorze Tritriva, obiad w lokalnej restauracji. Późnym popołudniem przyjazd do wspomnianego Antsirabe – dawnej francuskiej stacji klimatycznej, niegdyś bardzo znanego i licznie uczęszczanego kurortu, gdzie czas częściowo zatrzymał się w czasach  kolonialnych. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja w bardzo klimatycznej restauracji gdzie często organizowany jest wieczór malgaskiej piosenki.

Hotel Les Chambres du Voyageur 3*/hotel Les Thermes d Antsirabe 3*

Zakwaterowanie: Hotel Le Relais de Bedick 3*/basen

8

ANTSIRABE – ANDASIBE

Rano, po śniadaniu przejażdżka lokalnymi rikszami (pousse-pousse/pchaj-pchaj). Następnie przejazd do Andasibe, po drodze przejeżdżac bedziemy przez stolicę Antananarywę. Droga przebiegać będzie przez malownicze krajobrazy płaskowyżu czerwonej wyspy. Liczne bananowce, gdzieniegdzie ryżowe poletka. Madagaskar ze swoimi wieloma odmiennymi strefami klimatycznymi stanowi odmienny od wszystkiego świat. Po drodze odwiedzimy lokalne wytwórnie rzemieślnicze. Przewidziana jest wizyta w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo. Po minięciu Antananarywy zrobimy postój na obiad, nastepnie wizyta w ośrodku gdzie zgromadzone są liczne gatunki kameleonów i tropikalnych żab. Po minięciu Moramanga, handlowej miejscowości na trasie przyjazd do znanego i licznie odwiedzanego przez podróżników hotelu Feon ny Ala 2*, kolacja w hotelu, czas wolny.

Zakwaterowanie: Hotel Feon ny Ala 2* (bungalowy)

9

ANDASIBE – KANAŁ  PANGALANES – ANKANIN NOFY

Po śniadaniu, wcześnie rano wizyta w Rezerwacie Analamazoatra i podziwianie unikalnej dla Madagaskaru flory, rozlicznych gatunków storczyków, w tym wanilii oraz obserwacja największego gatunku lemurów Indri-Indri. Po zwiedzaniu rezerwatu przerwa na kawę i droga w kierunku Oceanu Indyjskiego do kanału Pangalanes. Droga pełną serpentym którą będziemy jechali, będziemy świadkami zmieniającego się krajobrazu z górskiego, półtropikalnego na tropikalny z charakterystycznymi drzewami podróżnika i licznie występującymi bananowcami. W ciągu niecałych trzech godzin drogi, powietrze z rześkiego stanie sie wilgotne i ciepłe a wysokość nad poziomem morza, z wyjściowego dla Andasibe prawie kilometra  spadnie do blisko poziomu morza.

Po obiedzie w Brickaville, przesiadka do czekających pojazdów 4X4 i dojazd pełną nierówności trasą nad słodkowodne jezioro Rosoabe, gdzie oczekiwać będzie specjalnie zarezerwowana łódź. Przeprawa przez system jezior i łaczących je zbudowanego przez Francuzów pod koniec XIX wieku kanału Pangalanes do hotelu, trwać będzie prawie dwie godziny. Po drodze obserwować będziemy dziewicze krajobrazy porastających wybrzeża jezior –  lasów i obserwować zachód słońca na krótko przed dopłynieciem do hotelu.

Zakwaterowanie: Pangalanes Jungle Nofy 3 (bungalowy)

10

ANKANIN NOFY

Rano, po śniadaniu przeprawa łodzią na drugą stronę jeziora Ampitabe i zwiedzanie prywatnego, należącego do hotelu Palmarium, naturalnego rezerwatu lemurów. Po wizycie, krótka wizyta w okolicznej wiosce i powrót brzegiem jeziora do hotelu Palmarium na obiad. Po obiedzie przeprawa przez jezioro i powrót do hotelu. Czas wolny, popołudniowe plażowanie. Wieczorem kolacja. 

Zakwaterowanie: Hotel Pangalanes Jungle Nofy 3* (bungalowy)

11

ANAKIN NOFY – FOULPOINTE/MAHAMBO

Po śniadaniu, przeprawa do Toamasina (Tamatave) zarezerwowaną łodzią. Po drodze obserwacji lokalnych wiosek, idellicznych widoków dzikiej, tropikalnej przyrody. Po dopłynięciu do Toamasina przesiadka na czekający na nas nasz mały autobus i obiad w mieście, największym porcie Madagaskaru. Objazd, zwiedzanie miasta z okien pojazdu i wczesnym popołudniem wyjazd do Foulpointe lub do Mahambo (miejsca oddalone sa od siebie 20 kilometrów). Droga wiedzie przez teren nizinny, malowniczy z rozlewiskami wodnymi i licznymi wioskami. Późnym popołudniem dojazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja.

Zakwaterowanie: Hotel Manda Beach3*(bungalowy) w Foulpointe lub Hotel La Pirogue 3*(bungalowy) w Mahambo.

12

FOULPOINTE/MAHOMBO  – SAINTE MARIE (NOSY BORAHA)

Rano, po śniadaniu dojazd do porciku w Mahambo, gdzie podróżni przesiądą się na największy prywatny statek pasażerski przewożący lokalnych mieszkańców oraz turystów pomiędzy wyspą Madagaskar a wysepką Sainte Marie (wysepka o długości 50 kilometrów) El Condor. Rejs trwać bedzie około 3 godzin. Po dopłynięciu do Ambodifotatra – stolicy wyspy, na której plażach porastają często prawie leżące palmy, nastąpi transfer do hotelu. Wczesniej, jezeli takie będzie zyczenie, podróżni mogą zjeść owoce morza lub inny posiłek w jednej z rozlicznych restauracyjek w porcie. Atmosfera miasteczka pełna jest egzotyki i uczucia, że znaleźliśmy sie w rajskich tropikach. Transfer do hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel Lakana 3* (bungalowy)

13

SAINTE MARIE (NOSY BORAHA)

Po śniadaniu, pierwszy fakultatywny dzień zwiedzania wyspy lub odpoczynek i plażowanie. Fakultatywnie przejazd przez dziewiczy tropikalny las. Zapoznawanie sie z florą i fauną wyspy. Spotkanie z lemurami. Zwiedzanie plantacji przypraw min. wanilii i kawy. Wyprawa pirogami wśród lasów namorzynowych znanych również jako lasy mangrow. Powrót do hotelu, czas wolny.Kolacja. 

Zakwaterowanie: Hotel  Lakana 3* (bungalowy)

14

SAINTE MARIE (NOSY BORAHA)

Po śniadaniu, drugi fakultatywny dzień zwiedzania wyspy. Dotarcie na stronę wschodnią wyspy. Kąpiel w naturalnie wydrążonym przez wody wodospadu basenie. Odwiedziny cmentarza Piratów, gdzie spotkać sławne w historii korsarstwa nazwiska piratów (Wyspa Sainte Marie, która nazwę zawdzięcza portugalskim odkrywcom, była w XVII wieku jedną z głównych kryjówek piratów na Oceanie Indyjskim). Później odwiedziny najstarszego kościoła.

Dla chcących inaczej spędzić czas, dalsze plażowanie, również możliwość wynajmu quadów lub skuterów i samodzielne zwiedzanie wyspy. Możliwość spędzenia dnia na połowie z wynajętej w tym celu łodzi motorowej dużych ryb – ostroboków o wadze do 30 kg, 50 kilogramowych barakud, ryb z rodziny panterkowatych, czasem dochodzących do 120 kilogramów, mieczników czy też rekinów. 

Zakwaterowanie: Hotel Lanakna 3* (bungalowy)

15

SAINTE MARIE  – TOAMASINA (TAMATAVE)

O świcie po szybkim śniadaniu, dojazd do portu w Ambodifotatra i transfer oceanem łodzią motorową do Soanierana Ivongo, miasteczka na Wyspie Madagaskar. Rejs będzie o świcie, więc będziemy mogli obserwować wschód słońca na oddalajacej się Sainte Marie. Po niecałych dwóch godzinach znajdziemy sie na lądzie, gdzie czekać na nas będzie nasz mały autobus. Droga do Toamasina przebiega wzdłuż dzikich plaż i lagun, brzegi porośnięte są palmami kokosowymi. Sama droga do stolicy prowincji zajmie kilka godzin. Około południa staniemy na wypoczynek w Foulpointe, gdzie chętni będą mogli sie wykapać w oceanie lub hotelowym basenie jak równiez zjeść obiad. Wczesnym popołudniem dotrzemy do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Zakwaterowanie: Hotel Neptun  4*

16

TOAMASINA (TAMATAVE) – ANTANANARYWA

Po sniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Droga do Antananarywy. Przejazd przez plantację palm z owoców których wyrabia sie olej palmowy. Bedziemy mogli obserwować zmieniające sie krajobrazy, droga od Brackville do Antananarywy pnie sie do góry, wśród serpentyn będzie powoli sie wznosić aż do wysokości prawie 1400 metrów n.p.m. Późnym popołudniem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Dla chętnych fakultatywne wyjście do sławnego na Madagaskarze klubu nocnego – Hotel, Cabaret Le Glacier

Zakwaterowanie: Hotel Brajas 3* lub hotel Avamada Lodge 3*

17

ANTANARYWA – WYLOT DO POLSKI

Po sniadaniu, ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym targu. Później obiad w restauracji blisko lotniska. Transfer na lotnisko.

18

PRZYLOT DO POLSKI

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.