Joga i Pilates na Cejlonie

Sri Lanka

Opis destynacji:

Sri Lanka

nie bez przyczyny zwana jest Perłą Oceanu Indyjskiego, a używana niegdyś nazwa „Cejlon” znaczy tyle, co „pełna klejnotów”. Położona na południe od Półwyspu Indyjskiego niewielka wyspa oferuje naprawdęrajskie doświadczenia. Na powierzchni zaledwie 65 tys. km2 mieści się ogrom atrakcji: starożytne, tajemnicze ruiny, wioski, gdzie żyje się zgodnie z rytmem przyrody, niezliczona ilość świątyń i kapliczek oraz nieskończenie wiele najpiękniejszych krajobrazów. Złociste plaże okalają wyspę, a oddalając się od jej brzegów przemierzamy gaje kokosowe, tarasowe plantacje herbaty, wijące się malowniczo po niezliczonych wzgórzach, brytyjskie ogrody, lasy tropikalne skryte za zasłoną mgieł. Dzikie zwierzęta koegzystują z ludźmi, słonie maszerują wzdłuż dróg, na polach ryżowych bawoły zażywają kąpieli, makaki pożywiają się darami w świątyniach. Na miłośników smaku czekają cejlońskie przyprawy i aromaty, a stęsknionych relaksu zachwycąajurwedyjskie zabiegi i masaże.

Joga

Każdy dzień zaczynamy i kończymy zajęciami jogi – pracą z ciałem, oddechem i elementami medytacji, dostosowanymi do każdego, bez względu na poziom zaawansowania i doświadczenie w praktyce jogi.

Poranne zajęcia mają na celu rozruszanie, pobudzenie ciała i zmysłów, aby rozkoszować się dniem jeszcze pełniej i bardziej świadomie. Wieczorna praktyka będzie spokojniejsza, wyciszająca, bardziej statyczna, aby dać ciału czas na rozciągnięcie i relaks po całym dniu. Codziennie poranna i wieczorna praktyka będąkoncertować się wokół jednego tematu przewodniego – otwierania, rozciągania, wzmacniania i rozluźniania ciała – z uwagą na siebie, swoje indywidualne możliwości i potrzeby oraz samopoczucie danego dnia. Czasem będziemy praktykować w delikatnym flow – płynnie przechodząc z pozycji w pozycję, zyskując energię na nowy dzień, a czasem zostawać w asanach na dłużej, aby wzmacniać ciało i wyciszać umysł. Zajęcia jogi połączone będą z nauką podstawowych technik pranajamy (czyli świadomego oddechu), aby pobudzić lub wyciszyć ciało i umysł w zależności od pory dnia.

Oferta do pobrania:

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Terminy:

 12 lutego – 22 lutego 2022

Cena:

5500 PLN + przelot

Czas trwania

11 dni

Sezon wyjazdu

od listopada do kwietnia

Ilość uczestników

od 10 osób do 15 osób

Charakter wyjazdu:

wyjazd do miłośników jogi oraz osób towarzyszących

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach jak w ofercie,
 • 2 posiłki dziennie podczas zwiedzanie oraz śniadania podczas pobytu w Talalla,
 • woda podczas przejazdów,
 • transport klimatyzowanym autokarem z anglojęzycznym przewodnikiem przez cały czas trwania wycieczki,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika z szoferem,
 • uczestnictwo 2 polskich instruktorów jogi oraz pilates,
 • opieka licencjonowanego pilota MK Tramping,
 • atrakcje i bilety do odwiedzanych miejsc: wizyta w Świątyni Zęba Buddy w Kandy, skalna forteca Sigiriya, lunch w Brief Garden
 • Pakiet w Rukagala Retreat, Digana obejmuje nieograniczone korzystanie z Joga Shala, spacer z przewodnikiem do klasztoru Bambaragala i świątyń w jaskiniach, , goście mogą korzystać z desek do wiosłowania, kajaków i rowerów górskich w
 • Pakiet w Yoga Shala w Sri Yoga Shala.
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000, – EUR, NNW 4 000, – EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie TU Europa

Cena nie zawiera

Zobacz
 • Dodatkowo płatnego przelotu; Warszawa – Colombo – Warszawa ok 2500 PLN
 • dodatkowe wyżywienie i napoje, oprócz wyróżnionych w programie,
 • wydatki o charakterze osobistym.
 • wszelkie inne usługi nie wyszczególnione powyż
 • zwyczajowych napiwków
 • wizyta w Holenderskim Forcie Galle – 35,00 USD
 • joga w pobliżu wodospadu w Kanneliya Forest – 85,00 USD (wstęp + transport).
 • Program wyjazdu
 • Zakwaterowanie
 • Instruktorzy jogi i pilates

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – COLOMBO

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku z logo MK Tramping.
Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne.
Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Colombo na Sri Lance.

2

COLOMBO – DIGANA

Po przylocie na Międzynarodowe Lotnisko Bandaranayke, poczujemy pierwszy smak ciepłej lankijskiej gościnności. Spotkanie z naszym przedstawicielem i przewodnikiem, który przywita nas orzeźwiającym napojem kokosowym, aby ugasić pragnienie po długim locie.

Następnie przejedziemy (ok. 5 godz.) do Digany w okolicach Kandy. Zameldowanie w hotelu i relaks.

Pierwsza joga – relaksacyjna.

3

DIGANA – PETTIGALA – KANDY – DIGANA

Po śniadaniu pilates, następnie przejazd do Pettigala Rock.

Wędrówka z przewodnikiem do świątyni Bambaragala i jaskiń medytacyjnych
Szlak do skały Pettigala rozpoczyna się od spaceru po świątyni buddyjskiej Bambaragala. To niewielka, odludna, ale tym samym autentyczna świątynia. Po przybyciu do świątyni Bambaragala zostaniemy powitani przez mnichów, którzy opowiedzą nam historię, z przed ponad 2000 lat.

Następnie kontynuujemy wędrówkę do skały Pettigala.

Wędrówka na Skałę Pettigala
Wędrówka na szczyt punktu widokowego Pettigala bywa czasami nieco trudna, zwłaszcza, że niektóre odcinki mogą być nieco zarośnięte.
Szlak składa się z korzennego podszycia i jest miejscami dość stromy. Po pokonaniu około 200 metrów wspinaczki, dojdziemy do trawiastej polany, na której zobaczymy kilka dużych głazów. Stanowią one wspaniałe punkty widokowe na okoliczne wyżyny i Jezioro Wiktorii.

Na szczycie góry delikatna sesja jogi.

Powrót do hotelu i odpoczynek. Następnie przejazd do Kandy, zwiedzanie miasta i złożenie hołdu w świątyni Tooth Relic.

Świątynia Relikwii Zęba
Sri Dalada Maligawa lub inaczej Świątynia Relikwii Zęba jest ważnym miejscem pielgrzymkowym nie tylko dla buddystów na Sri Lance, ale na całym świecie.
Piękna pałacowa świątynia ze złotym dachem znajduje się nad Jeziorem Wiktorii i podobno znajduje się w niej ząb Buddy. Sama świątynia jest dumą miasta Kandy i dodaje blasku całej okolicy.

Powrót do hotelu i relaks przy basenie.

4

DIGANA – SIGIRIYA – DIGANA   

Po śniadaniu zwiedzanie Trójkąta Kulturowego. Na początek wspinaczka na Sigiriya, skałę, która dla Lankijczyków jest tym, czym Taj Mahal dla Indii.

Wspinaczka do podniebnej fortecy Sigiriya.
Wznosząca się dramatycznie z centralnych równin, enigmatyczna skała Sigiriya zwana „Lwią Skałą” jest prawdopodobnie najbardziej spektakularnym widokiem na Sri Lance. Niemal pionowe ściany wznoszą się na płaski szczyt, na którym znajdują się ruiny starożytnej cywilizacji, uważane za epicentrum krótkotrwałego królestwa Kassapa. Wczesnym rankiem można podziwiać urzekające widoki na otulone mgłą lasy. Po pełnej przygód wspinaczce i powrocie, nawodnimy się orzeźwiającym naturalnym elektrolitem jakim jest napój z wody kokosowej, zwanej przez miejscowych “Thambili”.

Powrót do hotelu i relaks. Po popołudniu wizyta w świątyni Dambulla Cave.

Świątynia Dambulla
Popularny kompleks świątyń jaskiniowych w Dambulla pochodzi z II wieku p.n.e. i jest uznany za światowe dziedzictwo UNESCO. W Dambulli znajduje się ponad 80 jaskiń, z których część jest wykorzystywana do medytacji przez mnichów. Słynna Świątynia Skalna posiada pięć oddzielnych jaskiń zawierających 153 wspaniałe posągi Buddy, 3 posągi lankijskich monarchów, 4 bóstwa hinduistyczne, a sufity pokryte sąfreskami, które przedstawiają przełomowe momenty w historii ludu syngaleskiego. Świątynia w Dambulli to największy i najlepiej zachowany zespół świątyń skalnych na Sri Lance, dlatego też jest świętym miejscem pielgrzymkowym na wyspie.

Po południu joga.

5

DIGANA – BERUWALA – UNAWATUNA

Po śniadaniu podróż w kierunku południowego wybrzeża, do miejscowości Unawatuna. Po drodze zatrzymamy się przy słynnym ogrodzie i domu Bevisa Bawa, plantatora, żołnierza i ogrodnika. Był on jednym z najbardziej znanych architektów krajobrazu na Sri Lance i służył jako doradca czterech gubernatorów Cejlonu.

Wizyta w Brief Garden połączona z lunchem
Spacer po ogrodzie. Ogród jest zaplanowany, aby się nie zgubić, bowiem wszystkie ścieżki prowadzą do głównego domu. Rozciągający się na 20 akrach ogród nie zmienił się ani razu w ciągu ostatnich 85 lat. Zaprojektowany przez Bevisa Bawa w późnych latach 60-tych, ogród był kiedyś jego rodzinną plantacjąkauczuku, a teraz jest pod opieką pracowników Bevisa, których uważał za rodzinę. Drzewo Araliya lub Frangipani przy wejściu w pobliżu głównego domu jest pierwszym drzewem zasadzonym przez Bevisa na terenie posiadłości i mówi się, że Bevis stworzył dom i ogród wokół niego. Lunch.

Następnie powrót do hotelu.

Późnym popołudniem, jeśli czas na to pozwoli joga

6

UNAWATUNA

Śniadanie w hotelu i poranna sesja jogi w tej uroczej posiadłości.

Po porannej sesji jodze wypoczynek lub wycieczka fakultatywna, do miasta dziedzictwa kulturowego Galle.

Wycieczka fakultatywna: wizyta w ponadczasowym Holenderskim Forcie Galle
Piękne kolonialne Galle jest doskonałym przykładem ufortyfikowanego miasta zbudowanego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, pokazującym interakcję między europejskimi stylami architektonicznymi a tradycjami południowoazjatyckimi.
Galle zachowało się w niemal niezmienionym stanie od czasów, gdy jego głównymi mieszkańcami i budowniczymi byli Portugalczycy i Holendrzy, a do portu zawijały statki arabskich handlarzy. Spacer urokliwymi uliczkami skrytymi we wnętrzu potężnej morskiej twierdzy to wędrówka w przeszłość i okazja do jubilerskich zakupów w jednym z niezliczonych warsztatów.

Powrót do hotelu i relaks. Po południu Power Pilates.

7-8

UNAWATUNA

Przez 2 dni nie zaplanowaliśmy żadnej aktywności, pozwalając Ci docenić to hipnotyzujące miejsce.

Po śniadaniu sesja pilatesu.

Po południu relaks i czas wolny.

Po południu praktyka jogi.

9

UNAWATUNA

Po śniadaniu udamy się w kierunku Kanneliya.

Wycieczka fakultatywna: sesja jogi w pobliżu wodospadu
Wybierzemy się na krótką wycieczkę pośród jednego z najlepiej strzeżonych sekretów Sri Lanki i jednego z ostatnich lasów deszczowych na Sri Lance. Oznaczony jako rezerwat biosfery przez UNESCO, ten istny raj dla entuzjastów dzikiej przyrody prezentuje bogactwo flory, fauny i ogromnego piękna. Rezerwat jest domem dla kilku gatunków ptaków, w tym wielu endemitów i niesamowitej różnorodności ssaków, motyli, ważek, płazów i gadów. Fauna obejmuje szeroką gamę roślin leczniczych i rzadkich. Przyjazd do pobliskiego wodospadu/ rzeki, gdzie odbędzie się sesja jogi podczas wdychania świeżego powietrza.

Powrót do hotelu i relaks.

Po południu pilates.

10-11

UNAWATUNA COLOMBO – WYLOT DO POLSKI

Wszystko co dobre, musi się skończyć. Niemniej jednak, mamy nasz ostatni dzień wolny, aby zachwycić sięostatni raz widokami cejlońskiej wyspy.

Ostatnie zajęcia – joga łączona z pilatesem.

Późnym wieczorem wymeldowanie z hotelu i przejazd na lotnisko.

Wylot do Polski, lądowanie nad ranem następnego dnia.

RUKGALA RETREART

https://www.rukgalaretreat.com

Rukgala Retreat to mały hotel butikowy na brzegu Jeziora Wiktorii.

Oprócz jogi na miejscu czekają liczne atrakcje jak pływaniem na desce z wiosłem, wędrówki, przejażdżkami rowerowymi oraz pyszne, zdrowym jedzeniem.

SRI YOGA SHALA

https://www.sriyogashala.com

 

Sri Joga Shala jest naturalnym sanktuarium zaprojektowanym, by odżywiać nasze ciała, umysły i serca z powrotem do równowagi i dobrego samopoczucia.

Jest to przestrzeń dla tworzenia i jedności.

Paulina Myśliwiec
instruktorka personalna jogi

Ukończyła kurs nauczycielski RYT 200 w nurcie Vinyasa. W praktyce  i nauczaniu lubi łączyć różne nurty – łagodne flow i uważność ciała ze stabilnością pozycji. Lubi w jodze jej prostotę i precyzję, ale zakochała się w też w lekkości i kreatywności, jaką daje vinyasa. Ukończyła wiedzę o teatrze i wierzy, że gdyby nie spotkanie z teatrem, jej życie wyglądałoby zupełnie inaczej. To samo myśli o swoim spotkaniu z jogą… Kiedy nie zajmuje się teatrem ani nie spędza czasu na macie, łapie za aparat. Bez jogi, teatru i fotografii jednocześnie, zaczyna czuć, że czegoś jej brakuje. W wolnym czasie uczy się szwedzkiego i włoskiego, kocha podróżować, chociaż ostatnio najlepiej eksploruje się jej zakamarki swojej głowy i swojego serca.

126935134_3789519971067116_2843207186489147831_n

Katarzyna Dziedzic
instruktorka personalna pilatesu.

Od 10 lat ruch jest moją pasją. Od czterech jestem trenerką personalną, instruktorką pilatesu i specjalistką od treningu z kobietami, również w okresie okołoporodowym. Każda forma aktywności sprawia mi radość i daje poczucie bycia tu i teraz, ale to pilates najbardziej nauczył mnie mojego ciała, kontaktu z nim, czułości do niego ale też tego jak jest silne. Pilates, który łączy elementy rozciągające i uważność z jogi, płynność ruchów z baletu i wzmacnianie, jest najlepszą formą treningu, działającąkompleksowo i kompletnie na nasze ciała

Kasia
No Comments

Leave a Comment: