Z plecakiem przez kraj środka

CHINY

Opis wyjazdu:

Zapraszamy Państwa w podróż przez niesamowite zakątki Chin: rozwijające się w niesamowitym tempie współczesne metropolie Pekinu i Szanghaju, przez starożytną stolicę pierwszego cesarza – Xi’an, gdzie znajduje się jego grób i gdzie strzeże go Terakotowa Armia, aż po zamieszkany przez wiele mniejszości narodowych różnorodny Yunnan. W Guilin będą mieli Państwo okazję podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Chinach, w Szanghaju wjechać na jedną z najwyższych budowli na świecie.

Chiny zaskoczą Państwa nie raz, ale to przeżycie niesamowite i jedyne w swoim rodzaju.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Termin:

18 kwietnia – 06 maja

05 października – 23 października

Cena:

6500 PLN + 950 USD + przelot

Czas trwania

19 dni

Ilość uczestników

Od 6 osób

Dla kogo

wyprawa o charakterze trampingowym

Poziom trudności

Dla osób lubiących trampingowy styl podróżowania

Cena zawiera

Zobacz
 • lokalne środki transportu,
 • przejazdy nocnymi pociągami (wagony sypialne)
 • hotele klasy turystycznej w miastach, wagony sypialne w pociągach,
 • wszystkie atrakcje wymienione w programie,
 • na całej trasie grupie będzie towarzyszyć polski pilot MK Tramping,
 • opieka miejscowych przewodników w wybranych miejscach
 • ubezpieczenie KL wraz z Assistance– 30 000,- EUR, NNW – 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • wiza do Chin
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy na trasie Warszawa–Szanghaj, Pekin – Warszawa (od. 3000 PLN)
 • wyżywienia min. 25 USD dziennie
 • atrakcje fakultatywne
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • wydatki osobiste
 • inne świadczenia niewymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Program wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – SZANGHAJ

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping – ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot do Szanghaju.

2

SZANGHAJ

Przylot do Szanghaju. Przejazd do hotelu. Po południu zwiedzanie miasta: centrum miasta, stare miasto, wieża Jinmao, w miarę możliwości wjazd na 55 piętro i podziwianie panoramy Szanghaju. Wieczorny spacer do nabrzeżu Bund.

3

SZANGHAJ – GUILIN 

Spacer oraz zakupy na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Szanghaju – Nanjing Lu. Popołudniowy wyjazd pociągiem do Guilin, stolicy prowincji Guangxi (przejazd ok. 27 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.

4

W DRODZE DO GUILIN 

Całodzienny przejazd do Guilin. Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.

5

GUILIN

Zwiedzanie miasta, słynącego z najpiękniejszych w całych Chinach widoków. Zwiedzanie m.in. Jaskini Trzcinowego Fletu, Szczytu Samotnej Piękności, Skały Tysiąca Buddów. Wizyta w restauracji, słynącej z jednej z najlepszych w mieście kuchni.

6

GUILIN – YANGSHUO

Rejs statkiem po rzece Li do Yangshuo, urokliwie położonego wśród mogotów miasteczka. W czasie rejsu lunch na statku. Zwiedzanie miasta, spacer po okolicy.

7

YANGSHOU – LONGSHEN – GUILN 

Wycieczka do Longshen i spacery wśród przepięknie położonych, zapierających dech w piersiach pól ryżowych. Powrót do Guilin i wieczorny przejazd do Kunming, stolicy prowincji Yunnan. (przejazd ok. 20 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.

8

KUNMING

Całodzienny przejazd do Kunming. Wieczorny spacer po okolicy i możliwość popróbowania specjałów kuchni Yunnanu

9

KUNMING – KAMIENNY LAS

Całodzienna wycieczka do Kamiennego Lasu, niesamowitych formacji skalnych, kształtowanych przez wieki i będących jednym z najbardziej niezwykłych widoków w Chinach.

Powrót do Kunming i spacer po mieście

10

 KUNMING – ZACHODNIE WZGÓRZA 

Zwiedzanie miasta, m.in. wycieczka na Zachodnie Wzgórza, na zboczach, których znajduje się wiele świątyń wykutych w skale, jaskiń oraz słynna Brama Smoka, miejsce pielgrzymek i wędrówek religijnych mieszkańców Chin.

Powrót do Kunming i przejazd do Chengdu, stolicy prowincji Syczuan. (przejazd ok.19 h). Nocleg w wagonie sypialnym pociągu

11

CHENGDU 

Przyjazd do Chengdu w godzinach popołudniowych. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Spacer po okolicy centrum.

12

CHENGDU 

Przejazd do ośrodka badań nad pandą wielką, gdzie obserwować można te urocze zwierzęta żyjące w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Powrót do miasta i zwiedzanie klasztoru Wenshu, wizyta w chińskiej herbaciarni, gdzie będzie okazja spróbowania jednej z najlepszych, podawanych w tradycyjny sposób herbat. Wizyta w Świątyni Wuhou, sąsiadującej z gwarną dzielnica tybetańską.

13

CHENGDU – LESHAN – CHENGDU

Przejazd do Leshan, miasteczka oddalonego o około 1,5 h jazdy autobusem. Podziwianie Wielkiego Buddy, 73 – metrowego skalnego monumentu, największego siedzącego kamiennego posągu buddy w Chinach. Powrót do Chengdu w godzinach popołudniowych i przejazd do Xian. (przejazd ok. 16 h).

Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.

14

XI’AN

Przyjazd do Xian w godzinach popołudniowych.

Zakwaterowanie i zwiedzanie centrum miasta. Wizyta w Wielkiej Pagodzie Dzikiej Gęsi oraz spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Wieczorna wizyta przy Wieży Dzwonów.

15

XI’AN – TERAKOTOWA ARMIA

Całodzienna wycieczka w okolice Xi‘an. Zwiedzanie grobowca pierwszego cesarza Chin i słynnej Terakotowej Armii, gdzie znajduje się ponad 8000 naturalnej wielkości posągów. Piechota, strzelcy, łucznicy, jazda i wozy wraz z końmi – wszyscy ustawieni w szyku bojowym. Żołnierze mają od 1,6 do 1,7 m wzrostu oraz zindywidualizowane rysy i wyraz twarzy. Armie tę zgromadzono, aby towarzyszyła cesarzowi Chin Qin Shi (III w. p..n.e.) w życiu pozagrobowym. Powrót do Xi‘an. Przejazd na dworzec i przejazd nocnym pociągiem do Pekinu. (przejazd ok. 13 h)

Nocleg w wagonie sypialnym pociągu.

16

PEKIN

Przyjazd do Pekinu.

Zostawienie bagaży w hotelu oraz przejazd metrem do Yonghegong, świątyni lamajskiej, największej i najpiękniejszej świątyni Pekinu. Spacer do Wieży Bębnów i Wieży Dzwonów. Wieczorny spacer po Wangfujing, najbardziej reprezentacyjnej ulicy Pekinu. Wizyta na wieczornym bazarze, gdzie będzie można spróbować przeróżnych specjałów kuchni chińskiej, w tym smażonych skorpionów czy zapiekanych węży. Powrót do hotelu.

17

ŚWIĄTYNIA NIEBA – TIANANMEN – ZAKAZANE MIASTO 

Poranna wizyta w Świątyni Nieba, gdzie przy odrobienie szczęścia zobaczymy ćwiczących tajjiquan, tradycyjną chińską gimnastykę. Świątynia Nieba jest najważniejszą z pekińskich świątyń. To tu cesarz składał coroczną wizytę, by modlić się o pomyślność zbiorów. Ze Świątyni Nieba przejdziemy spacerem na Plac Tiananmen, monumentalny, największy plac na świecie. Złożymy wizytę w Zakazanym Mieście, największym kompleksie pałacowym świata, miejscu zamieszkania cesarzy chińskich dynastii Ming i Qing. W Zakazanym Mieście podziwiać można nieprzebrane bogactwa architektury i sztuki chińskiej. Na tyłach Zakazanego Miasta znajduje się Węglowe Wzgórze, skąd rozpościera się przepiękny widok na cały kompleks. Znajdziemy tam chwilę odpoczynku i relaksu po całodziennym zwiedzaniu.

18

WIELKI MUR CHIŃSKI – GROBOWCE MINGÓW – HUTONGI

Wycieczka na Wielki Mur, osławioną budowlę, przez wieki chroniąca Hanów przed najazdem koczowniczych ludów z północy. Po drodze odwiedzimy grobowce cesarzy z dynastii Ming, odkryte w XX wieku miejsce pochówku cesarzy i ich małżonek, a czasem również połowy dworu.

Po południu odwiedzimy jedne z najlepiej zachowanych hutongów w Pekinie. Hutongi to tradycyjne wąskie, często zaledwie jednometrowe uliczki, gdzie kiedyś toczyło się gwarne życie, gdzie ludzie żyli obok siebie i swoich zwierząt. Traktowane przez władze jako przeżytek, były w ostatnich latach masowo niszczone, by „nie raziły w oczy” wrażliwych na estetykę gości Igrzysk Olimpijskich, które miały miejsce w Pekinie latem 2008 roku.

19

WIELKI MUR CHIŃSKI – GROBOWCE MINGÓW

Przejazd na lotnisko w Pekinie i wylot do Warszawy z międzylądowaniem w jednym z portów europejskich.

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Chiny według MK Tramping:

Chiny

OFERTY WYJAZDÓW, NASZE TOP, INFORMACJE PRAKTYCZNE

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.