Tygrysy Azji

CHINY, KOREA, JAPONIA

Opis wyjazdu:

Chiny, Korea, Japonia

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Termin:

10 czerwca – 19 czerwca

Cena:

13200 PLN + przelot

Czas trwania

10 dni

Ilość uczestników

Od 8 osób

Dla kogo

wycieczka objazdowa mająca na celu pokazanie najciekawszych miejsc słynnych ``Tygrysów Azji``

Poziom trudności

Dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • przeloty wewnętrzne na trasie Pekin – Seul oraz Seul – Tokio
 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach 3*
 • 2 posiłki dziennie
 • transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka jednego licencjonowanego pilota MK Tramping
 • opieka lokalnego, licencjonowanego przewodnika w języku angielskim
 • lokalne podatki
 • napiwki w restauracjach
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • wiza do Chin
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy na trasie Warszawa– Pekin, Tokio – Warszawa (od. 3200 PLN)
 • atrakcje fakultatywne
 • napoje do kolacji
 • dodatkowe posiłki
 • napiwki dla lokalnej obsługi
 • wydatki osobiste
 • inne świadczenia niewymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA –PEKIN

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy stanowisku MK Tramping. Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne. Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Pekinu.

2

PEKIN

Lądowanie w Pekinie. Przejazd do hotelu.

Czas wolny na odpoczynek w hotelowym SPA.

Przejażdżka rikszami po hutongach, czyli najstarszych dzielnicach Pekinu z tradycyjną chińską zabudową.

Wieczorem zapraszamy na uroczystą powitalną kolację, na którą zostanie zaserwowana legendarna kaczka po pekińsku. W trakcie kolacji Uczestnicy przejdą krótki kurs jedzenia pałeczkami.

3

PEKIN

Dzień rozpoczniemy wizytą w Świątyni Nieba i treningiem Tai Chi, prowadzonym przez Tai Chi mastera. Świątynia Nieba, jeden z symboli Pekinu, jest najważniejszym pekińskim kompleksem budowli sakralnych. Park wokół świątyni stwarza możliwość obserwacji i uczestnictwa w codziennych rozrywkach Chińczyków na świeżym powietrzu: ćwiczeniach fizycznych, tańcu, muzykowaniu, kaligrafii, grze w chińską zośkę czy karty.

Następnie zwiedzanie najważniejszych zabytków Pekinu – Placu Tiananmen oraz Zakazanego Miasta – miejsc przesiąkniętych historią, świadków naj-ważniejszych wydarzeń w historii Chin. Dowiemy się również jak przygotowuje się biżuterię z pereł, z których słyną Chiny.

Wieczorem street food, czyli oryginalne doznania kulinarne gwarantowane. Będziemy próbować naj-dziwniejszych smakołyków, jakie możemy sobie wyobrazić – grillowanych robaków, żab, pająków, smażonych węży, czy skorpionów na patyku.

Urządzimy też zabawne konkursy dla odważnych. Okolica obfituje również w różnorodne sklepiki z pamiątkami i wszelkimi wyrobami Made in China. Czas wolny na zakupy.

4

PEKIN – WIELKI MUR CHIŃSKI

Przejazd w kierunku Wielkiego Muru Chińskiego – największej na świecie fortyfikacji stworzonej ręką człowieka. Wjazd i powrót na Mur kolejką. Mur Chiński to symbol Chin, jedna z najsłynniejszych budowli świata, rozciągająca się na długość około 6700 km, a powstała około 2000 lat temu.

Podczas wycieczki zobaczymy również Grobowce Dynastii Ming.

Wizyta w Galerii Jadeitu, w której poznamy proces obróbki tego najważniejszego dla kultury Chin minerału.

Po powrocie do miasta zapraszamy na rejs po jeziorze Pałacu Letniego i wizyta w klasycznym chińskim ogrodzie pałacowym.

5

PEKIN – SEUL 

Przejazd na lotnisko i przelot do Seulu – jednego z najbardziej kosmopolitycznego miasta Azji

Po przylocie transfer do hotelu.

Zwiedzanie Pałacu Gyeongbok – 600-letniej rezydencji władców Korei. Wizyta w Muzeum, w którym będzie można zapoznać się z historią i kulturą Korei. Postój przy Pałacu Prezydenckim (Cheongwadae). Spacer przez świątynię Jogyesa – najsłynniejsza buddyjska świątynia w Seulu.

Czas wolny na uliczce Insadong, gdzie znajdują się sklepy z antykami.

Po zmorku wyjazd na górę Namsan i wieżę N’Seoul Tower, skąd można podziwiać piękną panoramę całego miasta.

Kolacja z koreańskim grillem

6

SEUL – DMZ – SEUL

Rano wycieczka do strefy demarkacyjnej (DMZ) na granicy między Koreą Północną i Południową, gdzie znajduje się najlepiej strzeżone przejście graniczne na świecie.

Wizyta w tunelu nr 3 wykopanym przez Koreę Północną, którym w ciągu godziny mogło przemieścić się do 10 tys. w pełni uzbrojonych żołnierzy.

Wizyta w punkcie obserwacyjnym na wzgórzu Dorasan, skąd rozpościera się widok na Koreę Północną.

Rejs po rzece Han.

7

SEUL – TOKIO  

Rano zwiedzanie jednego z pałaców królewskich, świetna okazja do poznania tradycyjnej architektury i historii kraju.

Przejazd na lotnisko i wylot do Japonii.

Transfer do hotelu. Po drodze wjedziemy na Tokyo Tower, główną wieżę nadawczą w Tokyo. Jest ona jedną z atrakcji turystycznych miasta. Mierzy ona 333 m wysokości i jest czwartą z kolei najwyższą wieżą na świecie. Na wysokości 150 metrów mieści się punkt widokowy, a 100 metrów wyżej specjalna platforma obserwacyjna. Stamtąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Dolną część wieży zagospodarowano pod sklepy z pamiątkami i muzeum.

Wieczorem zapraszamy do restauracji Ryogoku, serwującej kuchnię japońską, gdzie kolacji będą towarzyszyć pokazy sumo.

Podczas kolacji open bar na napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

8

TOKIO – HAKONE

Dla chętnych, którzy będą mieli ochotę wstać wczesnym rankiem (o 5-ej), będą mogli pojechać na słynny, największy na świcie targ rybny – Tsukuji. To prawdziwa atrakcja móc zobaczyć przeróżne i jak się okazuje jadalne, stwory morskie. Około godziny 8-ej rano wrócimy na śniadanie. Poruszać będziemy się komunikacją miejską

Dzisiejszy dzień oparty jest na podziwianiu widoków jakie oferuje Góra Fuji oraz Hakone.

Początek dnia spędzimy w cieniu najwyższego szczytu Japonii – Góry Fudżi. Wjazd na słynną, najbardziej dostępną piątą stację leżącą mniej więcej w połowie drogi na szczyt.

Następnie docieramy do wulkanicznej Doliny Owa-kudani, nad którą snują się opary siarki, a bąbelki unoszące się nad błotnymi jeziorkami przypominają nam, że jesteśmy w terenie sejsmicznym. W tutejszych gorących źródłach możemy nawet ugotować jajka!

Trekking kończy się na górze Komagatake. Po drodze, jeśli pogoda pozwoli, będziemy mogli podziwiać wspaniały, stożek wulkaniczny Góry Fudżi. Z góry Komagatake zjedziemy kolejka linową.

Po lunczu zapraszamy do zwiedzania zamku samurajów w Odawara, gdzie obejrzymy m.in. kolekcje mieczy samurajskich.

Następnym przystankiem będzie Hakone słynące z gorących źródeł, piękna krajobrazu i doskonałych widoków na świętą górę Fudżi.

Rejs statkiem po jeziorze Ashi, które wypełnia wulkaniczny krater o średnicy 18 km.

Późnym popołudniem kwaterujemy się w ryokanie, tradycyjnym japońskim domu gościnnym, aby spędzić czas w prawdziwie japońskim stylu i zrelaksować się w onsenie.

Wieczorem tradycyjna kolacja w hotelu. Obowiązującym strojem w hotelu jest japońska yukata, a noc spędzimy na matach tatami, jak od wieków robią to Japończycy. Ryokan posiada własne gorące źródła, w których będzie można wymoczyć się w towarzystwie innych gości (panie i panowie osobno, ubrania zostawia się przed wejściem do basenu).

9

HAKONE – TOKYO

Wykwaterowanie z ryokanu i powrót super szybkim i komfortowym pociągiem Shinkansen do Tokio.

Półdniowe zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy m.in. Świątynię Meiji Jingu, wjedziemy na Tokyo Tower, która oferuje rozległy widok na miasto, zwiedzimy najstarszą w mieście świątynię – Asakusa, a następnie przespacerujemy się ulicą Nakamise, gdzie można zakupić tradycyjne pamiątki.

Następnie udamy się na futurystyczną wyspę Odaiba oraz odwiedzimy kolorowe dzielnice Tokyo: Shibuya i Harajuku. Te miejsca są kolebką japońskiej POP – kultury. Tutaj właśnie będziemy mogli spotkać słynne Lolity.

Powrót do hotelu, a następnie przejazd na pożegnalną kolację na łodzi Yakatabune z jedną z ulubionych rozrywek Japończyków – karaoke.

10

TOKIO – WARSZAWA

Wylot z Tokio.

Lądowanie w Warszawie po południu. Pożegnanie uczestników wyjazdu.

Świat według MK Tramping

Chiny

 

OFERTY WYJAZDÓW, NASZE TOP, INFORMACJE PRAKTYCZNE

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.