Klasyczne Chiny

CHINY

Opis wyjazdu:

Zapraszamy Państwa w podróż przez niesamowite zakątki Chin: rozwijające się w niesamowitym tempie współczesne metropolie Pekinu i Szanghaju, przez starożytną stolicę pierwszego cesarza – Xi’an, gdzie znajduje się jego grób i gdzie strzeże go Terakotowa Armia, aż po zamieszkany przez wiele mniejszości narodowych różnorodny Yunnan. W Guilin będą mieli Państwo okazję podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Chinach, w Szanghaju wjechać na jedną z najwyższych budowli na świecie.

Chiny zaskoczą Państwa nie raz, ale to przeżycie niesamowite i jedyne w swoim rodzaju.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

Termin:

01 października – 10 października

Cena:

17500 PLN

Czas trwania

11 dni

Ilość uczestników

Od 6 osób

Dla kogo

wycieczka dla osób które chcą poznać klasyczne Chiny w małej grupie i wysokim standardzie.

Poziom trudności

Dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy  trasie Warszawa – Pekin, Hongkong – Warszawa
 • noclegi w pokojach 1-osobowych w hotelach 4*/5*
 • 3 posiłki dziennie (rozpoczynając od śniadania drugiego dnia wyjazdu, kończąc na lunchu dziewiątego dnia wyjazdu)
 • pakiet napoi do posiłku (kieliszek wina lub piwo, woda mineralna lub napój chłodzący, kawa lub herbata)
 • transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka jednego licencjonowanego pilota MK Tramping Travel & Incentive
 • opieka lokalnego, licencjonowanego przewodnika w języku angielskim
 • lokalne podatki
 • napiwki w restauracjach
 • • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.
 • wiza do Chin
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

Zobacz
 • atrakcje fakultatywne
 • wydatki osobiste
 • inne świadczenia niewymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Program wyjazdu

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – PEKIN

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku odpraw MK Tramping – ok. 2 godz. przed planowanym odlotem. Wylot do Pekinu.

2

PEKIN

Lądowanie w Pekinie. Przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek.
Zwiedzanie Pekinu rozpoczniemy nietypowo od zwiedzania Placu Tiananmen oraz Zakazanego Miasta – miejsc przesiąkniętych historią, świadków najważniejszych wydarzeń w historii Chin.
Po lunchu przejażdżka rikszami po hutongach, czyli najstarszych dzielnicach Pekinu z tradycyjną chińską zabudową.
Przejazd na kolację, na którą zostanie zaserwowana legendarna kaczka po pekińsku. W trakcie kolacji przejdziemy krótki kurs jedzenia pałeczkami.

3

PEKIN – WIELKI MUR CHIŃSKI

Przejazd w kierunku Wielkiego Muru Chińskiego – największej na świecie fortyfikacji stworzonej ręką człowieka. Mur Chiński to symbol Chin, jedna z najsłynniejszych budowli świata, rozciągająca się na długość około 6700 km, a powstała około 2000 lat temu.
Podczas wycieczki zobaczymy również Grobowce Dynastii Ming oraz Galerię Jadeitu.
Po powrocie do miasta zapraszamy na rejs po jeziorze Pałacu Letniego.
Wieczorem dla chętnych udział w spektakularnym Akrobatycznym Show.

4

PEKIN – XI’AN

Dzień rozpoczniemy wizytą w Świątyni Nieba i treningiem Tai Chi, prowadzonym przez Tai Chi mastera. Świątynia Nieba, jeden z symboli Pekinu, jest najważniejszym pekińskim kompleksem budowli sakralnych. Park wokół świątyni stwarza możliwość obserwacji i uczestnictwa w codziennych rozrywkach Chińczyków na świeżym powietrzu: ćwiczeniach fizycznych, tańcu, muzykowaniu, kaligrafii, grze w chińską zośkę czy karty.
Przejazd szybkim pociągiem do Xi’an. Czas przejazdu: 4 godz. 40 min. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

5

XI’AN

Zwiedzanie Muzeum Terakotowej Armii – najsłynniejszego chińskiego muzeum, w którym zobaczymy arcydzieło sztuki pochodzące z III w p.n.e.: kilkutysięczna armia żołnierzy z terakoty stoi w pełnym rynsztunku bojowym na straży grobowca pierwszego cesarza Chin. Pośród tak wielkiej liczby naturalnej wielkości postaci, nie sposób znaleźć dwóch jednakowych, wszystkie różnią się rysami twarzy, fryzurami, detalami stroju.
Następnie wybierzemy się na przejażdżkę rowerową po murach miasta.
Wizyta w Wielkiej Pagodzie Dzikiej Gęsi.

6

XI’AN – GUILIN 

Rano zwiedzanie muzeum, Wielkiego Meczetu, Ulicy Muzułmańskiej oraz udział w przedstawieniu kukiełkowym.
W drodze na lotnisko zwiedzimy jeszcze Grobowce Hanyang. Przelot do Guilin.
Guilin przez wielu uważane jest za najpiękniejsze miasto nie tylko Chin, ale i świata. Zachwyca widokiem wapiennych skał, często spowitych mgłą, wyrastających wprost z równiny, krasowych wzgórz i jaskiń. Między skalnymi ścianami wije się rzeka Li, której sielankowy pejzaż przypomina chińskie miniatury – na wodzie kołyszą się bambusowe tratwy, a mężczyźni w słomkowych kapeluszach łowią ryby przy pomocy kormoranów.

7

GUILIN – LONGSHENG – GUILIN

Przejazd do Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka w okolicy Longsheng. O każdej porze roku widok jest zachwycający.
Ponadto, okolice Longsheng są szczególnie ciekawe ze względu na żyjące tu liczne mniejszości etniczne – Zhuang, Dong, Yao i Miao. W okolicy można spotkać szczególnie kobiety z ludu Yao, słynące z bardzo długich czarnych włosów, które zgodnie z tradycją obcinają tylko raz w życiu – po urodzeniu dziecka.
Wizyta na plantacji herbaty, gdzie każdy uczestnik będzie miał możliwość własnoręcznego zbioru liścia herbacianego, a nawet znalezienia herbacianego kwiatu! Warsztaty parzenia tego najbardziej chińskiego z napojów i nauka zwyczajów związanych z piciem “cha”. Pamiątką z wizyty może być paczuszka pełna herbaty najlepszego gatunku lub herbaciane gadżety.
Wieczorem wybierzemy się na połów ryb z kormoranami odbywający się w bajkowej scenerii. Ptakom zawiązuje się wokół szyi sznurek uniemożliwiający im połknięcie zdobyczy, którą odzyskuje rybak.

8

GUILIN – YANGSHUO

Dziś zapraszamy na niezwykle malowniczy rejs z Guilinu do Yangshuo rzeką Li, meandrującą wśród sielankowych wsi, gajów bambusowych, pól ryżowych, ostańców skalnych odbijających się w wodzie, to jedna z najpiękniejszych tras widokowych w Chinach. Mijane skały wyrastają nawet 200 m ponad płaski teren pokryty polami ryżowymi. Każdy z malowniczych szczytów ma poetycką nazwę. Podczas rejsu mija się więc m.in. Wzgórze Słoniowej Trąby, Wzgórze Walczących Kogutów, Smoki Bawiące się w Wodzie, Falę Skamieniałej Deszczowej Mgły, Wzgórze Smoczej Głowy i wreszcie Wzgórze Zielonego Lotosu, u którego podnóża leży Yangshuo. Z wieloma skałami i ich nazwami wiążą się legendy, o których opowiadają przewodnicy. Na brzegach toczy się codzienne życie – rybacy łowią ryby, bawoły pasą się na łące.
Po dopłynięciu wyruszymy na popołudniową wycieczkę rowerową wzdłuż rzeki Yulong słynącej z sielankowych krajobrazów.
Wieczorem weźmiemy udział w spektakularnym show „Impressions Sanje Liu” w otoczeniu skał, rzeki i baśniowych iluminacji.

9

YANGSHUO – GUILIN – HONG KONG

Po śniadaniu wracamy autokarem do Guilinu. W programie dzisiejszego dnia mamy zwiedzanie okolicy – miejsc o poruszających wyobraźnię nazwach jak Wzgórze Trąby Słoniowej czy Wzgórze Samotnego Piękna.
W pawilonie u podnóża czeka nas krótki kurs chińskiej kaligrafii zakończony egzaminem na najbardziej czytelne przepisywanie tekstu.
Następnie udajemy się na plantację herbaty, aby zobaczyć jak uprawia się rośliny, z których powstaje wspaniały, aromatyczny, cesarski napój.
Po południu transfer na lotnisko i przelot do Hongkongu.

10

HONG KONG

Po śniadaniu udajemy się na nabrzeże, skąd prom zabierze nas na wyspę Hongkong. Spacer wśród strzelistych wieżowców zapewne pozostawi na nas spore wrażenie. Panoramą Hongkongu będziemy się delektować ze szczytu Victoria Peak, na który wjeżdża się kolejką.
Następnie proponujemy rejs po Repulse Bay do portu Aberdeen – „wioski rybackiej” stanowiącej niezwykły kontrast z otaczającymi ją wszechobecnymi wieżowcami.
Po powrocie na stały ląd mamy wolną chwilę na spenetrowanie handlowej dzielnicy.
Wieczorem zapraszamy na pożegnalną kolację w jednej z restauracji serwujących owoce morza.

11

HONG KONG – WARSZAWA

Rano po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Wieczorem lądowanie w Warszawie.

Chiny według Mk Tramping

Chiny

 

OFERTY WYJAZDÓW, NASZE TOP, INFORMACJE PRAKTYCZNE

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.