Niezwykła przygoda

BELIZE

Niezwykła, pełna przygody i emocji podróż przez Belize; będziemy pływać kajakiem, nurkować na powierzchni wody i głębinach, przedzierać się przez lasy deszczowe, eksplorować ceremonialne jaskinie Majów i spływać niezrównaną, tropikalną rzekę pośród bujnego lasu deszczowego. Na każdym etapie podróży będą towarzyszyć najlepsi przewodnicy w Belize – ludzie, których wiedza i doświadczenie dadzą możliwość zobaczyć oraz dokonać rzeczy, o których nawet nigdy nie śniliście.

Naszą przygodę rozpoczniemy od dwóch dni spędzonych w kajaku na południowej granicy rafy. Potem na naszym morskim obozie na Atolu Glover spędzimy dwa kolejne fantastyczne dni nurkując z rurką, pływając kajakiem oraz opcjonalnie nurkując z butlą. Powracając na stały ląd, będziemy kierować się na zachód od wybrzeża głęboko w Góry Maya. Tutaj teren pokryty jest lasami deszczowymi, a starożytne tradycje Majów wciąż są silne. W ciągu tych kolejnych dni pełnych przygód dotrzemy do Jaskiń Actun Tunichil, aby eksplorować podziemne rzeki oraz zdumiewające komnaty grobowcowe wyposażone w wyroby gancarskie, narzędzia kamienne oraz posiadające rzeźbione ołtarze, które leżą w tym stanie zachowane od tysięcy lat. Następnie czeka nas się czterodniową wycieczka z wiosłem w ręce, w głębi lasu deszczowego na rzece Moho, położonej na „Dzikim Południu” Belize.

Chociaż żadne wcześniejsze doświadczenie, czy też specjalne umiejętności nie są potrzebne, aby uczestniczyć w Niezwykłej Przygodzie, uczestnicy powinni być w kondycji fizycznej wystarczającej do tego, aby wiosłować do 16 kilometrów dziennie lub chodzić po górach z lekkim plecakiem przez 3-4 godzin.

Opis destynacji:

Dodatkowe informacje:

Wyprawa ta pełna jest przygód. Ma ona miejsce w odległych i dzikich regionach Belize. Uczestnicy muszą posiadać dobrą kondycje fizyczną i gotowość do zmierzenia się z niespodziewanym. Warunki pogodowe mogą wpłynąć na poziom wody oraz szlaki wzdłuż rzeki, co może podnieść poziom trudności.
Wierzymy również, że odległości oraz i warunków podczas wyprawy będą najlepszym, w swym rodzaju, wyborem w Belize.
Plan dnia może różnić się znacząco w zależności od poziomu wody.

WYJAZD NA ZAMÓWIENIE

Już od 2 os
w cenie 2950 USD/os + przelot

czytaj wiecej

Zobacz
 • eleastyczne terminy,
 • program wyjazdu dla osób indywidualnych może różnić się od programu wyjazdu z polskim pilotem,
 • program może być indywidualnie modyfikowany.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

kwiecień/maj 2018

12500 PLN + przelot

Czas trwania

13 dni

Sezon wyjazdu

od grudnia do sierpnia

Ilość uczestników

Od 5 do 10

Dla kogo

wyprawa dla poszukiwaczy przygód i aktywności, w tropikalnych i rajskich miejscach.

Poziom trudności

Dla osób aktywnych.

Cena zawiera

Zobacz
 • posiłki, zakwaterowanie oraz transport zgodnie z opisem plany podróży,
 • nielimitowane używanie wymiennego sprzętu oraz pozostałych udogodnień,
 • użycie wodoodpornych sakw podczas spływu rzeką,
 • zakwaterowanie w dniu przed rozpoczęciem wyprawy oraz po jej zakończeniu,
 • profesjonalne usługi przewodnickie,
 • opieka polskiego pilota,
 • transport powrotny do miasta Belize po zakończeniu wyprawy,
 • ubezpieczenie NW i KL,

Cena nie zawiera

Zobacz
 • biletu lotniczego Polska – Belize City – Polska od 4000 PLN
 • napojów alkoholowych
 • wydatków osobistych
 • innych świadczeń nie wymienionych powyżej
 • wydatków osobistych

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Zakwaterowanie
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1-2

WARSZAWA – BELIZE CITY

potkanie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu. Po odprawie biletowo-bagażowej i paszportowej odlot do Belize City.
Po wylądowaniu na lotnisku i załatwieniu niezbędnych formalności, udamy się do Tropikalnego Centrum Edukacyjnego sąsiadującego z Belizyjskim Zoo. Po zakwaterowaniu się czeka nas powitalna kolacja. Korzystając z sieci ścieżek oraz podniesionych platform, z których można podziwiać dziką przyrodę, będziemy mieli możliwość zobaczyć otaczające nas siedliska roślinności sawannowej z sosnami. Możemy również uczestniczyć w wyjątkowej, ekskluzywnej nocnej wycieczce po Zoo z jednym z doświadczonych opiekunów zwierząt, który pomoże nam zrozumieć różnorodność biologiczną Belize, co będzie idealnym wstępem do dalszych przygód.
To dzień Państwa przylotu do Belize oraz aklimatyzacji w nowym, tropikalnym środowisku.

3

XIBALBA – TOBACCO CAYE

Wstaniemy wcześnie, aby zacząć naszą niezwykłą wyprawę, która doprowadzi nas w głębiny podziemnego świata Majów zwanego Xilbalba (shil-balba). Mitycznego królestwa zamieszkałego przez duchy oraz potężnych bogów, podziemnego świata niewypowiedzianych strachów oraz snów, w których szamanowi Majów, przypuszczalnie dla bogów, pogrążali się w ciemnościach, aby przeprowadzać sekretne rytuały.
Zanim odważymy się zejść do jaskiń dowiemy się od naszych przewodników, jaką istotną rolę odgrywały one w cywilizacji starożytnych Majów oraz o trwających w Belize badaniach archeologicznych mających miejsce pod ziemią. Po tej wizycie, udamy się do Hummingbird Route na spotkanie z naszą łodzią motorową, na wybrzeżu w pobliżu miasta Dangriga. Wyruszymy w drogę ku południowej rafie Barrier Reef i dotrzemy do naszego miejsca zakwaterowania Paradise Lodge na Tobacco Caye o takiej godzinie, aby mieć wystarczającą ilość czasu na zakwaterowanie się, zjedzenie kolacje oraz zaplanowanie kolejnych dwóch dni na rafie.

4

TOBACCO CAYE (Kajaki morskie)

Wstaniemy wcześnie, aby zjeść śniadanie na plaży. Później czeka nas wprowadzenie do kajakarstwa morskiego i zapoznanie się ze sprzętem. Zaczniemy od nauki podstaw kajakarstwa morskiego oraz wprowadzimy każdego z osobna w techniki poruszania się kajakiem. Przetestujemy nasze nowo zdobyte umiejętności, wypływając na główną rafę, aby nurkować wzdłuż wewnętrznej ściany rafy lub na rafie. W zależności od warunków na morzu, nurkowanie wzdłuż zewnętrznej krawędzi rafy też może być możliwe. Nasza droga powrotna do Tobacco Caye będzie prowadzić obok namorzynowych pasm oraz chronionych lagun. Później nasi przewodnicy podzielą się swoją wiedzą o Belize, środowisku morskim oraz lokalnej kulturze.

5

TOBACCO CAYE (Kajaki morskie, snorkling) – ATOL CLOVERS

Po śniadaniu oraz porannym wiosłowaniu I nurkowaniu, nasza łódź motorowa powróci, aby zabrać nas 32 km na wschód od głównej rafy Barrier Reef do atolu Glovers, Parku Narodowego o morskich charakterze, który został dołączony do Światowej Listy Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Zejdziemy na ląd w głównej siedziby rezerwatu na Middle Cay, wraz gotowymi do drogi łódkami. Będziemy płynąć kajakami wzdłuż wschodniej ściany rafy do naszego obozu w Southwest Caye, który jak sama nazwa wskazuje znajduję się na południowym krańcu atolu i który otoczony jest bogatą rafą koralową i pięknymi, turkusowymi wodami. Tej nocy, będziemy rozkoszować się ucztą składającą się z różnych, grillowanych świeżych owoców morza i warzyw pokrytych kokosem oraz tropikalnych owoców.

6-7

ATOL GLOVER – TOLEDO

Atol Glover jest jednym z 4 atoli na Morzu Karaibskim i zaliczany jest do jednych z najbardziej fascynujących środowisk morskich w Belize. Z powodu izolacji od stałego lądu, wody są nadzwyczaj przejrzyste, a rafa niewiarygodnie bogata, co tworzy doskonałe warunki do kajakarstwa oraz nurkowania. Nasze plany dnia są elastyczne tak, aby odpowiadały zarówno całej grupie, jak i indywidualnym życzeniom i możliwością. Czekają nas aktywności takie jak: wyprawy kajakiem na morze, czy nurkowanie po zewnętrznej oraz wewnętrznej ścianie rafy. Dla tych, którzy są licencjowanymi nurkami, możemy również zorganizować nurkowanie z butlami na zewnętrznych ścianach rafy. Jeśli to wszystko brzmi trochę zbyt aktywnie, zawsze możliwa, po prostu odprężyć się na hamaku i spędzić czas relaksując się z dobrą książką w jednej ręce a zimnym drinkiem w drugiej.
Po południu dnia piątego, powrócimy na stały ląd i udamy się na południe do naszych domków w dżungli w okręgu Toledo, aby zacząć kolejny etap naszej przygody.

8-9-10

TOLEDO – SPŁYW RZEKĄ MOHO

The Lodge at Big Falls, czyli nasze nowe miejsce zakwaterowania jest położone na brzegu rzeki Rio Grande, w regionie odizolowanych wiosek leżących pośród nietkniętej ręką ludzką tropikalnej przyrody. Nasz lokalizacja jest rewelacyjna. Domki położone są w zakolu rzeki w odległości prawie 1,6 km od samej wody. Od północnego zachodu roztaczają się stamtąd widoki na Góry Maya, podczas gdy na południowym wschodzie znajduje się mała wioska.
Po południu pojedziemy dalej na wschód od Big Falls do punktu, w którym zaczniemy naszą przygodę z rzeką Moho. Po drodze zatrzymamy się na lunch w tradycyjnej wiosce Majów Santa Theresa. Tutaj będziemy mieli możliwość spotkać naszych przewodników, zobaczyć ich domy i doświadczyć życia, jakie wiodą współcześni Majowie.
Nasi przewodnicy przekażą nam instrukcje na temat łodzi oraz orientacji na rzece. Będziemy mieć tyle czasu, ile tylko będzie potrzebne, aby nauczyć się i przećwiczyć nasze nowe umiejętności, pozwalające pływać bezpiecznie. Później rozpoczniemy naszą podróż jedną z najpiękniejszych rzek w Belize przez pierwotny las deszczowy do naszego pierwszego obozowiska.
Przez następne dni będziemy całkowicie odcięci od świata zewnętrznego i staniemy się częścią spowitego mgłą lasu deszczowego. Każdy zakręt ujawniać będzie dynamiczną naturę spokojnej rzeki, meandrujące wody odbijać będą intensywną zieleń dżungli, wodospady sprawią, że rzeka, biegnąca z Gór Maya aż do morza, wyda się nam jeszcze bardziej spektakularna. W zależności od poziomu wody, możemy dotrzeć do naszego obozowiska przed południem i zamienić nasze aktywności na bardziej lądowe. Przechadzki po dżungli, obserwowanie ptaków, rozpoznawanie rośli i zwierząt czy fotografia to przykłady działań, w które będziemy mogli się zaangażować. Podczas wyprawy nasz lokalny przewodnik oraz północnoamerykański pilot wycieczki przedstawią problem zrozumienia ekologii lasu deszczowego, przekażą nam wiedzę o przyrodniczych siedliskach oraz sprawią, że docenimy jeszcze bardziej bogactwo folkloru Majów, co dopełni naszą przygodę w dżungli.

11

DANGRIGA – BELIZE CITY

Będziemy kontynuować wiosłowanie wraz z prądem aż dotrzemy do miejsca, w którym opuścimy rzekę. Wrócimy do Dangriga, a później liniami Maya Airways przelecimy do Belize City. Odpoczynek.

12

BELIZE CITY – WYLOT DO EUROPY

Rano lub w południe (w zależności od godzin wylotu) przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

13

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Zakwaterowanie:

Po przylocie noc spędzimy w Tropical Education Center, w chatkach pośród lasu sosnowego. Centrum Edukacyjne oraz Zoo jest schronieniem dla największej ilości tropikalnych zwierzą i fantastycznym ośrodkiem objaśniającym, a także posiada wspaniałą sieć ścieżek i platform do obserwacji dzikiej przyrody. Jest idealnym miejscem, aby odkryć sawannę.

Podczas pierwszego oraz drugiego dnia zostaniemy w Paradise Lodge na Tobacco Caye w domkach z pięknym widokiem na rafę koralową. Te rustykalne domki posiadają komfortowe łazienki. Każda chatka jest wznosi się na palach nieco ponad linę wody i daje nieograniczone widoki na rafę oraz równoczesny dostęp do morza, aby móc w każdej chwili nurkować czy wyruszyć kajakiem.

Podczas dnia 3 i 4 na Southwest Caye będziemy spać w dużych namiotach, które bardziej przypominają chatki niż tradycyjne namioty. Te przestronne namioty w stylu safari posiadają wystarczającą wysokość i są wyposażone w drewnianą podłogę oraz drewniane łóżka. Na wyspie będzie bieżąca woda do picia a także dostęp do pryszniców i nowoczesnych toalet. Kuchnia jest w pełni wyposażona i zwiera m.in. zawiera lodówkę oraz dużą jadalnię. Znajdziemy tam też biblioteczkę oraz laboratorium morskie z mikroskopem oraz szkłami powiększającymi.

Dnia piątego zatrzymamy się The Lodge at Big Falls, zlokalizowanym w Okręgu Toledo na głębokim południu Bezlie. Ten spektakularny ośrodek jest umiejscowiony w zakolu rzeki Rio Grande i zawiera restaurację oraz szereg mniejszych domków. Nasze miejsce zakwaterowanie to również piękne wyposażenie, wentylator pod sufitem, prysznice z ciepłą wodę oraz pokryty słomą dach.

Podczas kolejnych dni (6, 7, 8) będziemy obozować w odległych i dzikich miejscach nad rzeką Moho w zachodznich granicach Okręgu Toledo. Ograniczymy wagę i objętość naszych bagaży do minimum, pływając z nimi od obozu do obozu. Będziemy nocować w trzyosobowych namiotach typu górskiego, które zapewnią wystarczającą ilość miejsca dla dwóch osób wraz z ich rzeczami. W miarę jak będziemy przemieszczać się w dół rzeki, będziemy zakładać obozy, co pozwoli dostosować plany do różnych warunków.

Naszą ostatnią noc spędzimy w Hotelu Biltmore. To komfortowy hotel poza centrum miasta. Będziemy mieli możliwość wsypać się po wszystkich przygodach, popływać w basenie oraz przygotować się do powrotu do kraju.

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.