Sawasdee

FILIPINY

Opis destynacji:

Tajlandia: spotkamy tu przyjaznych mieszkańców, posmakujemy egzotycznych potraw, zobaczymy ociekające złotem świątynie, bujną tropikalną roślinność i niezwykłe krajobrazy, a z powrotem zabierzemy barwne pamiątki z lokalnych bazarów.
Tajlandia to kwintesencja egzotyki: kraina uśmiechu, niezliczonych atrakcji, piaszczystych, rajskich plaż położonych nad turkusowymi wodami morza, malowniczych wysepek z niesamowitymi skałami i przebogatej kultury. Przed nami podróż, w trakcie której zetkniemy się ze wszystkimi tymi atrakcjami Tajlandii, jednak szczególną uwagę poświęcimy temu, co najbardziej rozsławiło ten azjatycki kraj (oczywiście pomijając Leonardo DiCaprio i jego Niebiańską plażę) – tajskiej kuchni!
Egzotyczne smaki Tajlandii stanowią odzwierciedlenie geograficznej różnorodności kraju, jego przebogatej kultury, a także fantastycznego talentu mieszkańców do gotowania. Aby poznać choć część różnorodności kulinarnych skarbów „trąby słonia”, jak popularnie nazywa się Tajlandię, odwiedzimy jej trzy rejony: Bangkok, będący reprezentantem najnowszych trendów, niezrywający jednak związków z przeszłością i kultywujący tradycję Kuchni Królewskiej, niziny Tajlandii środkowej – kolebkę i prapoczątek tajskiej kultury i smaku.

15 stycznia – 28 stycznia

14 500 zł

Czas trwania

13 dni

Sezon wyjazdu

od grudnia do maja

Ilość uczestników

Od 6 do 12

Dla kogo

wyprawa dla miłośników przyrody, pięknych krajobrazów i plażowania.

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego

Cena zawiera

Zobacz
 •  przelot: Warszawa – Manila – Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* wraz ze śniadaniami, 1 nocleg w guest-housie pod Pinatubo,
 • transfery wewnętrzne (tylko dla grupy)
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka polskiego pilota
 • obsługa lokalnych anglojęzycznych przewodników
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z NNW

Cena nie zawiera

Zobacz
 • dodatkowego wyżywienia poza programem
 • własnych wydatków.
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych na Panglao

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – BANGKOK

Odprawa na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed odlotem samolotu. Po przejściu formalności biletowych, bagażowych i paszportowych wylot do Tajlandii. Przelot z 1 przesiadką w Dubaju.

2

BANGKOK

Przylot do Bangkoku Przylot do Bangkok. Transfer do hotelu w Bangkoku, zakwaterowanie.

Wieczorem zapraszamy na rejs statkiem po rzece Chaophraya, połączony w pokazem tradycyjnych tańców tajskich. Rejs odbędzie się drewnianą dżonką (dodatkowo płatne 1300 BHT/osobę). Przejazd na (Patpong lub Soy Cowboy). Powrót Tuk Tukami do hotelu (dodatkowo płatne).

3

BANGKOK

Zaraz po śniadaniu udamy się na największy w Bangkoku rynek kwiatowy, gdzie będzie można podziwiać piękne konstrukcje kwiatowe wyplatane przez lokalnych sprzedawców (w poniedziałek – rynek jest czynny w ograniczonym zakresie).

Dzień zaczniemy od zwiedzania Wielkiego Pałacu Królewskiego i Świątyni Szmaragdowego Buddy – to wspaniały wstęp do zrozumienia Tajlandii, jej buddyjskiej wiary, królewskiego przepychu i tradycji. Mimo iż Wielki Pałac przestał być już rezydencją władcy, wciąż stanowi symbol Królestwa Tajlandii. Odwiedzimy najważniejsze zabytki kompleksu, w tym Świątynię Szmaragdowego Buddy, Wat Phra Kaew, Królewski Panteon, salę koronacyjną, salę balową i salę pogrzebową.

Następnie odbędziemy rejs łodzią długorufową po rzece Chao Praya oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu długorufowej łodzi miasto i życie jego mieszkańców prezentuje się bardzo egzotycznie. Następnie udamy się do Pałacu Alabastrowego „Anantasamakhon”, gdzie zobaczymy bogato zdobione przedmioty (krzesła tronowe, zastawy stołowe, gobeliny, łodzie wykonane ze złota i pokryte brylantami oraz kamieniami szlachetnymi) które zostały ofiarowane rodzinie królewskiej przez poddanych. Sam Pałac Alabastrowy został wzniesiony w stylu europejskim za czasów panowania Ramy V.

Transfer do hotelu, po południu czas wolny (pałac jest nieczynny w poniedziałki).

Jako atrakcję wieczornej części dnia proponujemy Państwu kolacje w najwyższym budynku w Bangkoku na 75 piętrze. Po kolacji wjedziemy na taras widokowy skąd rozpościera się panorama na całe miasto. Kolacja w formie szwedzkiego stołu (dodatkowo płatne 950 BHT/osobę). Napoje (soft drinki z automatu) wliczone w cenę posiłku.

4

BANGKOK – UMPHANG

Śniadanie. Transfer do prowincji Umphang (ok. 5-6 godzin). Dojazd we wczesnych godzinach popołudniowych. Lunch.

Zakwaterowanie. (uwaga posiłki w trakcie pobytu w Umphang są skromne)

5

UMPHANG

Śniadanie. Po obiedzie rafting na rzece Mae Klong (ok. 3-5 godzin, w zależności od poziomu wody), po drodze mijamy wiele interesujących miejsc jak na przykład wodospad Thee Lor Jor, katarakty Takohbi, gorące źródła. Późnym popołudniem dopływamy do Phaluad.

W przypadku wycieczki bez raftingu – transfer samochodem, brak możliwości podjazdu pod wymienione wodospady.

Trzy godzinny trekking na kemping przy strumieniu. Odpoczynek, relaks. Kolacja. Nocleg w namiotach.

6

TREKKING

Piesza wędrówka (ok. 30 min) do wodospadów Tee Lor Su (największych wodospadów w Południowo – Wschodniej Azji i szóstego pod względem wielkości takiego kompleksu na świecie). Kąpiel, relaks. Następnie powrót do miejsca gdzie nocowaliśmy na lunch. Lunch.

Po obiedzie trekking (ok. 2 godziny) przez dżunglę do wioski plemienia górskiego plemię Karen. Zwiedzanie wioski, przyglądanie się codziennemu życiu jej mieszkańców. Kolacja.

7

TREKKING

Po śniadaniu trzy godzinny trekking przez tropikalną dżunglę. Po trekkingu zostaniemy zabrani samochodem do miejscowości Umphang. Lunch.

Przejazd do wioski słoni, gdzie odbędziemy 30 minutową przejażdżkę na grzbiecie tych przesympatycznych ssaków. Będzie też okazja by odbyć kąpiel ze słoniem. Po przejażdżce na słoniu w ramach prac społecznych przygotujemy posiłek dla słoni.
Powrót do hotelu.

8

MAE SOT – BANGKOK

Po śniadaniu transfer samochodem do prowincji MaeSot. Przelot z Mae Sot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu.

9

BANGKOK – SURAT THANI

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Surat Thani, gdzie odwiedzimy jeden z najpiękniejszych zakątków w Tajlandii – Park Narodowy Khao Sok. Jest to niesamowite miejsce, położone w południowej części Tajlandii. Na powierzchni 738,74 metrów kwadratowych znaleźć możemy prawdziwą mieszankę kolorów i krajobrazów : ogromne góry i doliny, jeziora, groty oraz jeden z najstarszych na świecie lasów tropikalnych.

Transfer na przystań. Transfer łodzią do hotelu. Lunch. Bamboo Rafting do Koralowej Jaskini. Trekking po okolicznej dżungli. Czas wolny. Kolacja.

10

SURAT THANI – KHAO LAK

Pobudka wcześnie rano – o godzinie 6:00. Rozkoszowanie się pięknem otaczającej nas przyrody, śpiewem ptaków, wschodem słońca. Po śniadaniu wycieczka łodzią- safari podczas którego zobaczymy piękno otaczającej nas przyrody. Powrót do hotelu.

Check out. Transfer łodzią na przystań. Transfer do Khao Lak. Zakwaterowanie w hotelu.

11-12

KHAO LAK

Atrakcje egzotycznej plaży. Czas wolny do własnej dyspozycji. Pobyt ze śniadaniami.

13-14

KHAO LAK – BANGKOK – WYLOT DO POLSKI

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko na Phuket. Wylot do Bangkoku.

Z Bangkoku wylot do Polski z przesiadką. Lądowanie w Warszawie.

Mapa wyprawy:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.