REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Meksyk według MK Tramping

  • Meksyk
  • Nasze TOP w Meksyku
  • Atrakcje Meksyku
  • Nasz Meksyk - opis ofert
  • Kalendarium wyjazdów

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami.

Zapraszamy od razu do zderzenia z prawdziwą meksykańską aglomeracją – Mexico City! Miasto otoczone jest łańcuchem górskim, dlatego przylatujące samoloty muszą zrobić spiralę, czasem nawet dwie lub trzy, żeby wylądować. Pasażerowie zaś mogą obserwować miasto z lotu ptaka – niesamowity widok na jedno z największych miast na świecie – ciągnie się po horyzont i chyba jeszcze kawałek dalej. Zwiedzając najważniejsze miejsca stolicy, będziemy świadkami niesamowitego połączenia kultury i dawnych wierzeń indiańskich z chrześcijańskimi.

Podróż po Półwyspie Jukatańskim łączy̨ się przede wszystkim z poznaniem wielu mistycznych miejsc, odkryciem tajemnic wielkich cywilizacji i ich historii. W różnych miejscach bowiem można odkryć pozostałości po prekolumbijskich cywilizacjach, zaczynając od wielkich metropolii a kończąc nawet na najbardziej dzikich terenach dżungli. Jukatan dzięki swemu zróżnicowaniu ma do zaoferowania swoim gościom nieskończoną ilość atrakcji, między innymi: plażowanie, morskie kąpiele, nurkowanie na rafach koralowych w błękicie wód Morza Karaibskiego i w towarzystwie żółwi oraz delfinów, ale również i w tajemniczych studniach wapiennych zwanych cenotami.

Nasze TOP wartych odwiedzenia miejsc w Chinach

Mexico City

Miasto Meksyk, położone na dużej wysokości, jest jedną z największych metropolii świata i prawdziwą skarbnicą kultury. Piękna, nastrojowa, choć czasem przytłaczająca stolica, jest tłumnie odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata.  W Mexico City warto odwiedzić Plaza de la Consitucion oraz kompleks Palacio Nacional położony na ruinach pałacu królewskiego Azteków. Popularnym punktem turystycznym jest również Narodowe Muzeum Antropologii z niesamowitą, olbrzymią kolekcją znalezisk archeologicznych. Interesującym miejscem jest „miasteczko” Matki Bożej w Guadalupe, obecnie położone w granicach miasta Meksyk, do którego „ciągną” rzesze pielgrzymów z całego kraju.

Teotihuacan

Strefy archeologiczna Teotihuacan – „miejsce gdzie rodzą się Bogowie”, to punkt obowiązkowy wizyty w Meksyku.  Według legendy miasto zostało zbudowane przez olbrzymów, którzy żyli przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę. Są też teorie mówiące o pomocy obcych cywilizacji. To tutaj według mitów indiańskich powstał świat, Słońce i Księżyc, a światło oddzieliło się od ciemności. Teotihuacán, to wielkie centrum religijne, powstawało na wysokości 2300 metrów n.p.m. od II wieku p.n.e. Wokół centrum istniało miasto, którego największy rozkwit przypada na IV-VII wiek. W latach świetności zamieszkiwało je nawet 200 tysięcy ludzi. Opuszczone w X wieku, dziś jest celem pielgrzymek turystów. Spacerując po dwukilometrowej Alei Zmarłych, oglądamy najważniejsze budowle Teotihuacánu, a wszystkie powstały bez użycia metalowych narzędzi! Podziw budzą zwłaszcza najstarsze piramidy – Księżyca i Słońca.

Taxco

Leżący w południowo-wschodnich Chinach region Guilin uważany jest za magiczne i wyjątkowe miejsce ze względu na piękną przyrodę. Krasowy krajobraz najlepiej zobaczyć podczas kilku godzinnego spływu rzeką Li do uroczego miasteczka Yangshuo. Natomiast chińską prowincję o baśniowym obliczu najlepiej poznać podczas rowerowej wycieczki między mogotami i polami ryżu. Dużą atrakcją tego regionu są lokalni mieszkańcy którzy do dziś używają kormoranów do połowu ryb.

CHICHEN ITZA

To jeden z siedmiu nowych cudów świata wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Jedną z najcenniejszych pozostałości po starożytnych Majach jest Chichén Itzá ze słynną świątynią Kukulkana. Świątynia została wzniesiona na piramidzie schodkowej złożonej z dziewięciu tarasów. Prowadzą do niej schody z czterech stron świata, po 91 stopni na każdej, co łącznie daje 364 stopni. Ostatni, 365. stopień, stanowi wejście do świątyni. Liczba stopni nie jest przypadkowa – oznacza po prostu 365 dni roku słonecznego.

Tulum

Miasto Tulum na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jukatan w stanie Quintana Roo zbudowano prawdopodobnie na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia naszej ery. To miasto z dobrze zachowanym stanowiskiem archeologicznym oraz kompleksem świątyń Majów. Przed kolonizacją określano je jako „Miasto Jutrzenki”. Ruiny otoczone są zielonymi krajobrazami, co tylko dodaje uroku temu miejscu. Najbardziej charakterystycznym obiektem, umieszczanym na niemal każdej pocztówce, jest położona na klifie świątynia Boga Wiatru.

Coba

Cobá – miasto Majów z okresu prekolumbijskiego na Półwyspie Jukatan, w jego północno-wschodniej części. Zajmuje powierzchnię ponad 70 km2, a w okresie największej świetności, w późnym okresie klasycznym (600–900 n.e.) była zamieszkana przez ponad 50.000 ludzi. Jest to miejsce stosunkowo mało wyeksplorowane przez archeologów; szacuje się, że na terenie Coby istnieje około 6.500 struktur, z czego odkrytych zostało jedynie kilkadziesiąt – resztę budowli porasta dżungla. Obiekty w Cobá cechują się znaczną wysokością. Jest to jedno już z niewielu miejsc w Meksyku, gdzie możecie wspiąć się na piramidę Nohoch Mul (czyli duże wzgórze). Jest to najwyższa piramida w Coba, ma aż 42 metry wysokości, i strome schody prowadzące na szczyt.

Taxco

Taxco to piękne miasteczko na stoku zbocza na wysokości ok. 1 800 m n.p.m. Swym wyglądem i rozkładem ulic przypomina raczej miasta Europy Południowej, niż amerykańskie metropolie. Miasto istniało już w I połowie XV jako azteckie Tlachco. Nazwa oznaczała miejsce w którym gra się w popularną wśród rdzennych mieszkańców kraju piłkę. Wydobywano w nim również srebro, dzięki czemu obecnie Taxco nazywane jest meksykańska stolica srebra.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński jest największą budowlą wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Służył on jako wał obronny przed obcymi plemionami koczowników, które chciały wtargnąć do Chin. W okresie świetności budowla liczyła ponad 7600 km długości, do czasów obecnych zachowało się ok. 2400 km. Jest to odległość równa odległości między Londynem i Moskwą. Całość, wraz z bocznymi odgałęzieniami, liczy co najmniej 21000 km i wiedzie grzbietami pasm górskich na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Jego szerokość u podstaw wynosi ok. 6,5 m, zaś wysokość 9 m. Na górze mur ma 5,5 m szerokości – wystarczająco, aby mogła po nim maszerować piechota po 10 żołnierzy w szeregu albo kawaleria po 5 koni w szeregu.

Hangzhou

Hangzhou nazywane jest miastem Marco Polo. Dawna, jedna siedmiu starożytnych stolic zachwyciła przebywającego w Państwie Środka Marco Polo.
Swą sławę zawdzięcza położeniu nad pełnym wysepek, malowniczych pawilonów i świątyń Jeziorem Zachodnim. Miasto to odgrywało bardzo ważną rolę w ówczesnych Chinach, gdyż tutaj właśnie znajduje się początek transportowego Wielkiego Kanału, kończącego się w Pekinie.

Instytut Pandy Wielkiej w Chengdu

Panda to jeden z symboli Chin, Instytut w Chengdu to miejsce gdzie można poobserwować zachowanie tych kochanych za lenistwo i uroczy wygląd stworzeń, poznać ich zwyczaje i wesprzeć ratowanie tego unikalnego gatunku. Od początku istnienia instytutu, urodziło się już ponad sto małych pandziątek, które przez pierwsze lata życia traktowane są jak ludzkie dzieci: trzymane w inkubatorach i karmione z butelki. W wieku „przedszkolnym” bawią się na niewielkich podwórkach, mających imitować naturalne środowisko, by ostatecznie zostać wypuszczonym na wolność

Lhasa (Tybet)

Lhasa choć leży w Tybecie, to administracyjnie należy do Chin. To największe miasto Tybetu i główny ośrodek tutejszego buddyzmu (lamaizmu). Leży na wysokości 3683 m n.p.m. przez wieki była polityczną i duchową stolicą Tybetu, sercem Dachu Świata, siedzibą Dalaj Lamów, celem pielgrzymek. Główną atrakcją Lhasy jest rezydencja dalajlamy – Pałac Potala, którego najstarsze części datowane są na VII w.

Lijiang

Lijiang to urocze miasteczko położone nad rzeką Jinsha u stóp Góry Yulong (24000 m n.p.m.)  w prowincji Yunnan. Swój początek bierze w X wieku. Od 1288 do 1730 r. było stolicą królestwa Mu, założonego przez lud Naxi. Przy zachowaniu willi sprzed 800 lat udało się ochronić unikatowe środowisko naturalne, architekturę oraz historię, kulturę i obyczaje miejscowej mniejszości narodowej Naxi. Starówka w Lijiang to labirynt wąskich, brukowanych uliczek, poprzecinanych kanałami. Dodatkowego uroku dodają ustawione w donicach kwiaty. O wyjątkowości tego miejsca niech świadczy fakt, iż zostało wpisane na listę UNESCO.

Co robić w Chinach? Nasze propozycje.

Trekking Barranca del Cobre

Miedziany Kanion (hiszp.: Barranca del Cobre) to 50-kilometrowy wąwóz znajdujący się w zachodnim Meksyku. Swoją nazwę zawdzięcza zielono-miedzianemu kolorowi ścian. Ich wysokość dochodzi 1400 metrów, co oznacza, że miejscami jest głębszy nawet od Wielkiego Kanionu. To jeden z największych cudów natury Ameryki Północnej. Cały rejon Miedzianego Kanionu to feeria cudów natury – widowiskowe wodospady, niesamowicie uformowane skały i błękitne jeziora, które najlepiej zwiedzić podczas kilkudniowej wędrówki przez ten niesamowity region.

Trekking do Wąwózu Skaczącego Tygrysa

Wąwóz Skaczącego Tygrysa jest jedną z większych atrakcji Yunnanu. Jest największym kanionem w Chinach i jednym z najwiekszych na świecie. W najgłębszym miejscu przewyższenie wynosi ok 3800 metrów. Kanion znajduje się na liście UNESCO.  Kanion najlepiej zwiedzić podczas malowniczego 2-3 dniowego trekkingu z widokiem na ośnieżone szczyty w górze i wody rzeki Jangcy.

Kuchnia chińska

Najpyszniejsza chińska kuchnia, kaczka po pekińsku i najdziwniejsze potrawy świata: grillowane skorpiony, ptasie zarodki i smażone węże. I chili, dużo chili.

Ceremonia parzenia herbaty

Parzenie herbaty w tradycyjny, chiński sposób ma na celu zapewnienie maksymalnej przyjemności pijącemu. W pierwszej kolejności należy zapewnić odpowiedni smak, aromat i wygląd naparu, ale dbałość o atmosferę, wprowadzenie w nostalgiczny, refleksyjny nastrój również nie pozostaje bez znaczenia. Chińską ceremonię parzenia herbaty nazywamy Gong Fu Cha

Wyścigi rikszami po tradycyjnych hutongach

Przejażdżka rikszami po hutongach – pełnymi wąskich uliczek, najstarszymi dzielnicami Pekinu

Najdłuższy szklany most na świecie

Najwyższy i najdłuższy most ze szklaną podłogą mierzy 300 m długości i wisi 180 m nad ziemią. Imponujący i przerażający widok głębi ciągnie się przez całą jego długość. Most znajdujący się w prowincji Hunan jest obecnie najwyższym i najdłuższym szklanym mostem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Jednocześnie może przez niego przejść aż 800 osób

Shanghai Tower – 632 m

Najwyższy budynek Chin, drugi na świecie, 632m wysokości. Wieżowiec jest udostępniony dla turystów i główną atrakcją jest wjazd na platformę widokową  – 546m, czyli 118 piętro.

Rowerem po murze w Xi'an

Wielki Mur w Xi’anie to najbardziej zachowany mur w Chinach. Mur chronił niegdyś miasto które stanowiło centrum polityczne kraju. Mur ma  ok 14 km a najlepszym sposobem na jego zwiedzanie oraz poznanie panoramy miasta jest przejechanie go rowerem, oczywiście chińskim.

Hua Shan – najtrudniejszy szlak na świecie

Tylko dla poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń i adrenaliny.  „Przejście” najbardziej niebezpiecznym na świecie szlakiem na świecie na na górze Huashan. Poruszamy się po szeregu drewnianych desek, lin i uprzęży, docierając do popularnej „Plank Road in the Sky”. Sama wędrówka zabierze to przede wszystkim widok na przepiękne góry i urwiste klify i przepaście gór Huashan. To dobry, ale bardzo ryzykowny sprawdzian wytrzymałości i wary w siebie. Atrakcję tą traktujmy raczej jako ciekawostkę.

Tajemnice tradycyjnej chińskiej medycyny i rozkosz masażu stóp

Będąc w Chinach wręcz obowiązkowym punktem jest poznanie tajników tradycyjnej chińskiej medycyny. Chińska medycyna naturalna, mająca 5 tysięcy lat tradycji, skupia się głównie na zależnościach i komunikacji między różnymi funkcjami organizmu i narządami. Wszystkie techniki lecznicze chińskiej medycyny naturalnej łączy zjawisko energii życiowej „chi”. Energia ta leży u podstaw całej koncepcji chińskiej medycyny, która zakłada, że choroba jest rezultatem blokady lub braku równowagi energetycznej. Wszystkie metody lecznicze polegają zatem na przywracaniu harmonii w przepływie energii.

Spacer do wodospadu Huangguoshu

Wodospad Huangguoshu jest jednym z największych wodospadów w Chinach. Położony na rzece Baishui, w prowincji Guizhou. Wodospad ma wysokość 77,8 metrów oraz 101 metrów szerokości.  Wodospad jest główną atrakcją Parku Narodowego Huangguoshu.

Nasza oferta wyjazdów do Meksyku – opis

VIVA MEXICO

Oferta skierowana do osób które chcą poznać najciekawsze i najbardziej znane miejsca Meksyku Środowego i Półwyspu Jukatan.  Założeniem tej oferty jest mała grupa, która chciała by poznać tan kraj w dobrym standardzie (hotele 3 i 4 *)  pod opieką doświadczonego polskiego pilota. Na koniec przewidujemy kilku dniowy odpoczynek nad Morzem Karaibskim.

 17500 PLN / 11 dni / wysoki standard 4 * i 5*

Zobacz ofertę
DSC04069

Perły Jukatanu

To nasza propozycja wyjazdu o wysokim standardzie na zamówienie już od 2 osób. Jest to przykładowa oferta którą można dowolnie modyfikować. Idealnie nadaje się do podróżowania z dziećmi. Na miejscu uczestnikom towarzyszy lokalny anglojęzyczny przewodnik. Jest również opcja wynajęcia na miejscu polskiego pilota/przewodnika. Wyjazd do Meksyku na zamówienie przygotowujemy dla dowolnej grupy osób, w dowolny region o różnym standardzie według oczekiwań klienta.

od 8900 PLN + przelot  / 11 dni / przy 4-5 osobach

od 9450 PLN + przelot  / 11 dni / przy 2 osobach

Zobacz ofertę
Xcaret

Z PLECAKIEM PRZEZ CHINY

To klasyczna oferta trampingowa. Wyjazd jest dość intensywny, ale dzięki pokonywaniu długich dystansów nocnymi pociągami w ciągu zaledwie 3 tygodni w rozsądnej cenie zwiedzimy niemal wszystkie najciekawsze atrakcjie Chin. Standard jak na warunki trampingowe oparty jest na noclegach w hotelach klasy turystycznej, przejazdach nocnych oraz lokalnymi środkami transportu, a to wszystko pod okiem wykwalifikowanego pilota znającego reali Chin.

6500 PLN + 950 USD + przelot / 19 dni /  tramping

Zobacz ofertę
http://www.accorhotels.com/5949

BAŚNIOWA KRAINA

To nasza propozycja wyjazdu o wysokim standardzie na  zamówienie już od 2 osób. Jest to przykładowa oferta którą można dowolnie modyfikować. Na miejscu uczestnikom towarzyszy lokalny anglojęzyczny przewodnik. Wyjazd do Chin na zamówienie przygotowujemy dla dowolnej grupy osób, w dowolny region o różnym standardzie według oczekiwań klienta.

Od 9200 PLN + przelot / 8 dni /  na zamówienie

Zobacz ofertę
Chiny MK Tramping

TYGRYSY AZJI: chiny, korea, japonia

W tej ofercie proponujemy krótkie zwiedzanie Pekinu i okolic który obok Seulu i Tokio jest główną atrakcją programu. Oferta to została przygotowana dla osób chcących w krótkim czasie odwiedzić 3 najbardziej popularne stolice Azji Wschodniej.

13200 PLN + przelot / 1o dni /  standard 3*

Zobacz ofertę
Chiny MK Tramping

Kalendarium

Proponowane wyjazdy do Meksyku