MEKSYK

Kraina Majów i Azteków według MK Tramping

  • Meksyk
  • Nasze TOP w Meksyku
  • Atrakcje Meksyku
  • Nasz Meksyk - opis ofert
  • Kalendarium wyjazdów

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami.

Zapraszamy od razu do zderzenia z prawdziwą meksykańską aglomeracją – Mexico City! Miasto otoczone jest łańcuchem górskim, dlatego przylatujące samoloty muszą zrobić spiralę, czasem nawet dwie lub trzy, żeby wylądować. Pasażerowie zaś mogą obserwować miasto z lotu ptaka – niesamowity widok na jedno z największych miast na świecie – ciągnie się po horyzont i chyba jeszcze kawałek dalej. Zwiedzając najważniejsze miejsca stolicy, będziemy świadkami niesamowitego połączenia kultury i dawnych wierzeń indiańskich z chrześcijańskimi.

Podróż po Półwyspie Jukatańskim łączy̨ się przede wszystkim z poznaniem wielu mistycznych miejsc, odkryciem tajemnic wielkich cywilizacji i ich historii. W różnych miejscach bowiem można odkryć pozostałości po prekolumbijskich cywilizacjach, zaczynając od wielkich metropolii a kończąc nawet na najbardziej dzikich terenach dżungli. Jukatan dzięki swemu zróżnicowaniu ma do zaoferowania swoim gościom nieskończoną ilość atrakcji, między innymi: plażowanie, morskie kąpiele, nurkowanie na rafach koralowych w błękicie wód Morza Karaibskiego i w towarzystwie żółwi oraz delfinów, ale również i w tajemniczych studniach wapiennych zwanych cenotami.

Nasze TOP wartych odwiedzenia miejsc w Meksyku

Mexico City

Miasto Meksyk, położone na dużej wysokości, jest jedną z największych metropolii świata i prawdziwą skarbnicą kultury. Piękna, nastrojowa, choć czasem przytłaczająca stolica, jest tłumnie odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata.  W Mexico City warto odwiedzić Plaza de la Consitucion oraz kompleks Palacio Nacional położony na ruinach pałacu królewskiego Azteków. Popularnym punktem turystycznym jest również Narodowe Muzeum Antropologii z niesamowitą, olbrzymią kolekcją znalezisk archeologicznych. Interesującym miejscem jest „miasteczko” Matki Bożej w Guadalupe, obecnie położone w granicach miasta Meksyk, do którego „ciągną” rzesze pielgrzymów z całego kraju.

Teotihuacan

Strefy archeologiczna Teotihuacan – „miejsce gdzie rodzą się Bogowie”, to punkt obowiązkowy wizyty w Meksyku.  Według legendy miasto zostało zbudowane przez olbrzymów, którzy żyli przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę. Są też teorie mówiące o pomocy obcych cywilizacji. To tutaj według mitów indiańskich powstał świat, Słońce i Księżyc, a światło oddzieliło się od ciemności. Teotihuacán, to wielkie centrum religijne, powstawało na wysokości 2300 metrów n.p.m. od II wieku p.n.e. Wokół centrum istniało miasto, którego największy rozkwit przypada na IV-VII wiek. W latach świetności zamieszkiwało je nawet 200 tysięcy ludzi. Opuszczone w X wieku, dziś jest celem pielgrzymek turystów. Spacerując po dwukilometrowej Alei Zmarłych, oglądamy najważniejsze budowle Teotihuacánu, a wszystkie powstały bez użycia metalowych narzędzi! Podziw budzą zwłaszcza najstarsze piramidy – Księżyca i Słońca.

Barranca del Cobre (Miedziany Kanion)

w przygotowaniu

CHICHEN ITZA

To jeden z siedmiu nowych cudów świata wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Jedną z najcenniejszych pozostałości po starożytnych Majach jest Chichén Itzá ze słynną świątynią Kukulkana. Świątynia została wzniesiona na piramidzie schodkowej złożonej z dziewięciu tarasów. Prowadzą do niej schody z czterech stron świata, po 91 stopni na każdej, co łącznie daje 364 stopni. Ostatni, 365. stopień, stanowi wejście do świątyni. Liczba stopni nie jest przypadkowa – oznacza po prostu 365 dni roku słonecznego.

Tulum

Miasto Tulum na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jukatan w stanie Quintana Roo zbudowano prawdopodobnie na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia naszej ery. To miasto z dobrze zachowanym stanowiskiem archeologicznym oraz kompleksem świątyń Majów. Przed kolonizacją określano je jako „Miasto Jutrzenki”. Ruiny otoczone są zielonymi krajobrazami, co tylko dodaje uroku temu miejscu. Najbardziej charakterystycznym obiektem, umieszczanym na niemal każdej pocztówce, jest położona na klifie świątynia Boga Wiatru.

Coba

Cobá – miasto Majów z okresu prekolumbijskiego na Półwyspie Jukatan, w jego północno-wschodniej części. Zajmuje powierzchnię ponad 70 km2, a w okresie największej świetności, w późnym okresie klasycznym (600–900 n.e.) była zamieszkana przez ponad 50.000 ludzi. Jest to miejsce stosunkowo mało wyeksplorowane przez archeologów; szacuje się, że na terenie Coby istnieje około 6.500 struktur, z czego odkrytych zostało jedynie kilkadziesiąt – resztę budowli porasta dżungla. Obiekty w Cobá cechują się znaczną wysokością. Jest to jedno już z niewielu miejsc w Meksyku, gdzie możecie wspiąć się na piramidę Nohoch Mul (czyli duże wzgórze). Jest to najwyższa piramida w Coba, ma aż 42 metry wysokości, i strome schody prowadzące na szczyt.

Taxco

Taxco to piękne miasteczko na stoku zbocza na wysokości ok. 1 800 m n.p.m. Swym wyglądem i rozkładem ulic przypomina raczej miasta Europy Południowej, niż amerykańskie metropolie. Miasto istniało już w I połowie XV jako azteckie Tlachco. Nazwa oznaczała miejsce w którym gra się w popularną wśród rdzennych mieszkańców kraju piłkę. Wydobywano w nim również srebro, dzięki czemu obecnie Taxco nazywane jest meksykańska stolica srebra.

Palenque

Palenque to jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych cywilizacji Majów. Położone w stanie Chiapas, u stóp niskich wzgórz, niestrudzenie opiera się dżungli, która od wielu wieków próbuje je pochłonąć. Palenque było jednym z najważniejszych miast Majów pierwszego wieku naszej ery, dawniej znane pod nazwą Lakamha’ (co znaczyło „miejsce wielkich wód”). Najprawdopodobniej Palenque istniało już w 100 r p.n.e., kiedy było tylko małą wioską rolniczą. Dla ich ochrony władze Meksyku w 1981 roku podjęły decyzję o ustanowieniu parku narodowego na terytorium kompleksu i otaczającej ją dżungli.

Merida

w przygotowaniu

Baja California

w przygotowaniu

SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

w przygotowaniu

OAXACA

w przygotowaniu

Co robić w Meksyku? Nasze propozycje.

Trekking Barranca del Cobre

Miedziany Kanion (hiszp.: Barranca del Cobre) to 50-kilometrowy wąwóz znajdujący się w zachodnim Meksyku. Swoją nazwę zawdzięcza zielono-miedzianemu kolorowi ścian. Ich wysokość dochodzi 1400 metrów, co oznacza, że miejscami jest głębszy nawet od Wielkiego Kanionu. To jeden z największych cudów natury Ameryki Północnej. Cały rejon Miedzianego Kanionu to feeria cudów natury – widowiskowe wodospady, niesamowicie uformowane skały i błękitne jeziora, które najlepiej zwiedzić podczas kilkudniowej wędrówki przez ten niesamowity region.

Pływanie w Centotach

Cenote to naturalna studnia, mająca połączenie z podziemnymi zasobami wód gruntowych, która powstaje w miejscu występowania wapiennych skał.  W języku Majów oznacza miejsce wypełnione wodą, znajdujące się poniżej poziomu gruntu.  Woda w cenotach dzięki podłożu wapiennym,  które stanowi naturalny filtr jest niezwykle przejrzysta, ale też i bardzo zimna.  Najpopularniejsza cenota Ik Kil położona tuż obok kompleksu Chichén Itzá.

Warsztaty kuchni meksykańskiej

Najpyszniejsza chińska kuchnia, kaczka po pekińsku i najdziwniejsze potrawy świata: grillowane skorpiony, ptasie zarodki i smażone węże. I chili, dużo chili.

Rejs na wieloryby w La Paz

Parzenie herbaty w tradycyjny, chiński sposób ma na celu zapewnienie maksymalnej przyjemności pijącemu. W pierwszej kolejności należy zapewnić odpowiedni smak, aromat i wygląd naparu, ale dbałość o atmosferę, wprowadzenie w nostalgiczny, refleksyjny nastrój również nie pozostaje bez znaczenia. Chińską ceremonię parzenia herbaty nazywamy Gong Fu Cha

Spływ Kanionem Sumidero

w przygotowaniu

Nasza oferta wyjazdów do Meksyku – opis

VIVA MEXICO

Oferta skierowana do osób które chcą poznać najciekawsze i najbardziej znane miejsca Meksyku Środowego i Półwyspu Jukatan.  Założeniem tej oferty jest mała grupa, która chciała by poznać tan kraj w dobrym standardzie (hotele 3 i 4 *)  pod opieką doświadczonego polskiego pilota. Na koniec przewidujemy kilku dniowy odpoczynek nad Morzem Karaibskim.

 17500 PLN / 11 dni / wysoki standard 4 * i 5*

Zobacz ofertę
DSC04069

Perły Jukatanu

To nasza propozycja wyjazdu o wysokim standardzie na zamówienie już od 2 osób. Jest to przykładowa oferta którą można dowolnie modyfikować. Idealnie nadaje się do podróżowania z dziećmi. Na miejscu uczestnikom towarzyszy lokalny anglojęzyczny przewodnik. Jest również opcja wynajęcia na miejscu polskiego pilota/przewodnika. Wyjazd do Meksyku na zamówienie przygotowujemy dla dowolnej grupy osób, w dowolny region o różnym standardzie według oczekiwań klienta.

od 8900 PLN + przelot  / 11 dni / przy 4-5 osobach

od 9450 PLN + przelot  / 11 dni / przy 2 osobach

Zobacz ofertę
Xcaret

Z PLECAKIEM PRZEZ CHINY

To klasyczna oferta trampingowa. Wyjazd jest dość intensywny, ale dzięki pokonywaniu długich dystansów nocnymi pociągami w ciągu zaledwie 3 tygodni w rozsądnej cenie zwiedzimy niemal wszystkie najciekawsze atrakcjie Chin. Standard jak na warunki trampingowe oparty jest na noclegach w hotelach klasy turystycznej, przejazdach nocnych oraz lokalnymi środkami transportu, a to wszystko pod okiem wykwalifikowanego pilota znającego reali Chin.

6500 PLN + 950 USD + przelot / 19 dni /  tramping

Zobacz ofertę
Trekking Copper Canyon

BAŚNIOWA KRAINA

To nasza propozycja wyjazdu o wysokim standardzie na  zamówienie już od 2 osób. Jest to przykładowa oferta którą można dowolnie modyfikować. Na miejscu uczestnikom towarzyszy lokalny anglojęzyczny przewodnik. Wyjazd do Chin na zamówienie przygotowujemy dla dowolnej grupy osób, w dowolny region o różnym standardzie według oczekiwań klienta.

Od 9200 PLN + przelot / 8 dni /  na zamówienie

Zobacz ofertę
Chiny MK Tramping

TYGRYSY AZJI: chiny, korea, japonia

W tej ofercie proponujemy krótkie zwiedzanie Pekinu i okolic który obok Seulu i Tokio jest główną atrakcją programu. Oferta to została przygotowana dla osób chcących w krótkim czasie odwiedzić 3 najbardziej popularne stolice Azji Wschodniej.

13200 PLN + przelot / 1o dni /  standard 3*

Zobacz ofertę
Chiny MK Tramping

Kalendarium

Proponowane wyjazdy do Meksyku