Kajakiem i trekking nad Zatoką Perską

OMAN, DUBAJ

Opis destynacji:

Wypoczynek w odosobnionej zatoce Sham jest idealną okazją do ucieczki w słoneczny region w okresie zimowym. Podróż ta umożliwia wzięcie udziału w różnorodnych aktywnościach zgrupowanych wokół głównej atrakcji, którą są kajaki morskie. W programie znajdują się ponadto kąpiele w morzu, łowienie ryb, nurkowanie z maską oraz dwie ciekawe wycieczki górskie.
W ciągu czterech dni podróży kajakami przez Zatokę Perską będziemy podziwiać wspaniałe klify, zatoczki, małe wysepki oraz wioski rybackie.
Zatokę Perską zamieszkuje wyjątkowa morska fauna : zielone żółwie, dwa gatunki delfinów, różne gatunki raj (płaszczek), w tym jedne z największych z rodziny mantowatych, a także niegroźne rekiny rafowe. Fiordy odkryjemy przede wszystkim porankami, chroniąc się przed wysokimi temperaturami popołudnia. Popołudniami skorzystamy z odświeżenia, jakie dają krystaliczne wody Zatoki i będziemy pływać i nurkować z maską i fajką w otoczeniu koralowców lub spacerować. Temperatura wody to około 30°C w listopadzie. W kontraście do surowego i pustynnego środowiska lądowego, dno morskie kwitnie niezwykłą różnorodnością życia. Wieczorami będziemy łowić ryby prostą techniką z kajaka, co pozwoli nam uzupełnić wieczorne posiłki o pyszne ryby, ale przede wszystkim da wielką satysfakcję z samodzielnie zdobytych składników. Dwie atrakcyjne wycieczki piesze pozwolą nam podziwiać z góry zatokę i półwysep Musandam.

29 października – 6 listopada

4950 zł

Czas trwania

9 dni

Sezon wyjazdu

od października do kwietnia

Ilość uczestników

od 6 do 12

Tramping / Trekking

dla miłośników kajaków, trekkingów, przyrody i biwakowania

Poziom trudności

Średni. Wymagana umiejętność pływania.

Cena zawiera

Zobacz

TRANSPORT:

 • wynajęty bus na transferach
 • kajaki

ZAKWATEROWANIE:

 • pod namiotami (namioty 3-osobowe dla 2 osób)

WYŻYWIENIE:

 • pełne wyżywienie w czasie wypoczynku, z wyjątkiem ostatniej kolacji w Dubaju.

WYDARZENIA i OBSŁUGA NA MIEJSCU:

 • wszystkie atrakcje wymienione w programie
 • na całej trasie grupie będzie towarzyszyć polski pilot MK Tramping

EKWIPUNEK

 • materace dmuchane
 • kajaki dwuosobowe z wyposażeniem
 • wyposażenie kuchni
 • podkładki brezentowe pod materac dla osób chcących spać pod gołym niebem

INNE:

 • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu
 • miejscowe opłaty lotniskowe

Cena nie zawiera

Zobacz
 • biletu lotniczego: Warszawa – Dubaj – Warszawa (ok. 1500 PLN)
 • opłaty wyjazdowej z Dubaju i wjazdowej do Omanu – ok. 20 Euro
 • napojów w czasie posiłków (z wyjątkiem wody) i w hotelu
 • posiłku w Dubaju (około 250 dirhamów, czyli w przybliżeniu ok. 50 Euro)
 • wydatków osobistych

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – DUBAJ

Przelot do Dubaju.

2

DUBAJ – KHASAB (Oman)

Wyjazd na 4-dniową wyprawę kajakiem Przybycie do Dubaju wcześnie rano. Transfer minibusem z Dubaju do Khasab. Po przyjeździe szybkie przygotowanie do wyruszenia w podróż kajakami. Załadunek kajaków w porcie Khasab i wyruszenie kajakami w morze w kierunku zatoki Sham. Opuszczamy port późnym popołudniem: czekają nas ok. dwie godziny wiosłowania wzdłuż skalistego wybrzeża do niewielkiej zatoki, gdzie rozbijemy pierwszy obóz. Po przybyciu możliwa jest również kąpiel w morzu. Biwak. Kolacja i nocleg pod namiotem.
Czas aktywności : 2 godziny kajakowania,  zakwaterowanie: biwak

3

WYSPA SHAM

Wpływamy do zatoki Sham w najlepszym miejscu do obserwacji delfinów garbatych. Około południa zatrzymujemy się na posiłek na plaży Falarat i następnie dalej będziemy płynąć wzdłuż wyspy Sham, po drodze odkrywając przepiękne podmorskie groty. Na koniec rozbijemy obóz na kolejnej plaży. Wieczorem czeka nas kąpiel i odkrywanie morskiego dna oraz kolacja.
Czas aktywności: 4 do 5 godzin kajakowania, zakwaterowanie: biwak

4

WYCIECZKA NA ISTHME

Wschód słońca na Wyspie Telegrafu, gdzie Anglicy wybudowali stację telegrafu, łączącego Wielką Brytanię z Indiami w XIX wieku.
Następnie płynąc wzdłuż wybrzeża, skierujemy się w głąb zatoki, gdzie wysiądziemy na ląd i udamy się na godzinny spacer, pozwalający nam podziwiać zatokę Abbalayan. Zatrzymamy się w opuszczonej wiosce, skąd jest szansa na zobaczenie rekinów rafowych, płaszczek z rodziny mantowatych oraz żółwi. Po południu, po krótkim odcinku dopłyniemy do wioski Sibi. Kilka domów rybackich stoi pod robiącymi niezwykłe wrażenie stromymi ścianami o wysokości około 800 metrów. W tym miejscu zaopatrzymy się w wodę, a później pokonamy krótki odcinek trasy do wyspy o tej samej nazwie, gdzie rozbijemy obóz i będziemy podziwiać piękny zachód słońca nad górami.
Czas aktywności: 4 do 5 godzin kajakowania, zakwaterowanie: biwak

5

GÓRA MAGLAB

O poranku udamy się na spacer wokół wyspy Sibi. Następnie popłyniemy do miejsca kolejnego biwaku, gdzie zjemy posiłek popołudniowy. Po odpoczynku popłyniemy dalej do wioski Maglab, położonej naprzeciwko wyspy Sham.

Tu rozpoczniemy wspinaczkę na Isthme, która oddziela zatokę Sham od zatoki Abbalayam, aby ze szczytu zobaczyć piękną panoramę, rozciągającą się na obie zatoki. Wizyta w opuszczonej, kamiennej wiosce, wybudowanej w sposób tradycyjny, co zanurzy nas w przeszłości tego regionu. Kolacja i nocleg nad brzegiem Zatoki.
Czas aktywności: 3 godziny kajakowania,  trekking: 2 godziny,  deniwelacja: 200 m (w jedną stronę)

6

WSPINACZKA NA GÓRĘ SHAM

2 do 3 godzin porannego wiosłowania zabiorą nas do Ras Harh, do stóp góry najbardziej dominującej w krajobrazie półwyspu. Wiosną okoliczne wody pełne są tuńczyków i kormoranów, które polują na miliony sardynek przybywających do wybrzeży na tarło. Zostawimy kajaki na plaży i wyruszymy na wspinaczkę w kierunku płaskowyżu nad zatoką. Teren jest tu stromy i kamienisty. Stroma, wijąca się ścieżka doprowadzi nas do ruin starożytnej wioski. Tutaj będziemy mogli odpocząć w cieniu i podziwiać niekończący się widok na góry na Musandam. Następnie, podziwiając zachód słońca nad Khasab, zejdziemy na nocleg na plaży.
Deniwelacja: 900 m Trekking: 5 godzin

7

POWRÓT DO KHASAB

Powrót kajakami do Khasab z wykorzystaniem ostatnich chwil w malowniczej zatoce Sham, zwłaszcza z możliwości jaką daje nurkowanie w okolicach półwyspu Humsi. Transport i porządkowanie sprzętu. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorem posiłek w restauracji.
Czas aktywności: 2 do 4 godzin kajakowania,  zakwaterowanie:  hotel-apartamenty Esra

8

KHASAB – DUBAJ

Transfer minibusem do Dubaju: dotarcie na miejsce około południa. Zwiedzanie Dubaju: zaczniemy od atmosfery starych suków (targów), dokąd popłyniemy tradycyjną łodzią-taksówką przez zatokę rodzielającą miasto. Dotrzemy do starej dzielnicy, abyw historycznym sercu Dubaju – tam gdzie wszystko się zaczęło, zrozumieć drogę, jaką w ciągu stulecia przebyli budowniczowie nowoczesności Dubaju.
Następnie przeniesiemy się do przyszłości, do stóp wieżowców na miarę XXI wieku. Nasza droga doprowadzi nas do hotelu Burj Al Arab – symbolu Dubaju oraz na sztuczną wyspę Palm Jumeira, gdzie króluje niesamowity hotel Atlantis. Następnie, w zależności od czasu, który nam zostanie, zobaczymy „Ski Dubai” sztuczny stok narciarski i zobaczymy gigantyczne akwarium w Mall of Dubai. Zakończymy dzień kolacją z widokiem na Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie. Wieczorem transfer na lotnisko.

9

DUBAJ – WARSZAWA

 Przelot powrotny do Warszawy.

Mapa wyprawy:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.