ROCK’N’ROLL LISBON MARATHON 2018

PORTUGALIA

Opis wyjazdu:

Portugalia, kraj trzykrotnie mniejszy od Polski, kraina fado, azulejros i pysznego wina.

Jak co roku jesienią stolica tego kraju zaprasza biegaczy na wielkie święto biegowe; maraton, półmaraton, mini maraton (8,5 km).

Tegoroczna, 31 edycja, od kilku już lat pod patronatem Rock’n’Roll Marathon startuje w drugi weekend października. Początek królewskiego dystansu przewidziano w odległym o ok.30 km zabytkowym Cascais. Początkowo trasa wije się pagórkowatymi ulicami miasteczka, przechodząc w nadbrzeżną szosę łączącą nadmorski kurort z Lizboną. Bieg wzdłuż ujścia Tagu prowadzi prosto do zabytkowych dzielnic stolicy m.in. Belem, Chiado, Baixa, dzięki czemu trasa aspiruje do jednej z najpiękniejszych w europie. Zawodnicy podziwiać mogą największe atrakcje Lizbony, m.in. Klasztor Hieronimów czy wieżę Belem.

Nie mniejszych wrażeń dostarcza udział w półmaratonie, którego początek przewidziano na słynnym moście Vasco da Gamma. Ten najdłuższy w europie most (ponad 17 km długości, 30 m szerokości) to doskonała arena do startu kilkunastotysięcznej grupy biegaczy. Co ciekawe, zdecydowanie większą popularnością wśród zawodników cieszy się ten właśnie dystans. Organizatorzy przewidzieli aż 22 tys. pakietów startowych dla wszystkich dystansów , w tym „ledwie” 5 tys. dla uczestników maratonu.

Poza udziałem w biegowym święcie uczestnicy naszego wyjazdu będą mieli okazję odwiedzić klimatyczne Porto, ale też skręcić poza utarte szlaki. W sobotę, tuż przed biegiem, niemal cały dzień spędzimy z dala od miejskiego zgiełku podziwiając uroki doliny Duoro, najstarszego okręgu winiarskiego na świecie.

Ciekawostka: W 1994 r. rekord trasy ustanowił Polak, Zbigniew Nadolski czasem 2:11:37. Rekord nie został pobity przez kolejnych 18 lat. Dopiero w 2013 r. Kenijczyk Paul Lonyangata poprawił go o 0:02:12. Wówczas jednak była to już nowa odsłona biegu – maraton włączono w cykl startów Rock’n’ll, a trasę zmieniono przenosząc linię startu do miasteczka Cascais. Dzięki temu maraton zyskał nowy, płaski, szybki profil.

10 października – 15 października 2018

2350 PLN + pakiet startowy + przelot od 500 PLN

Czas trwania

6 dni

Ilość uczestników

Od 6 osób

Termin zgłoszeń

do 25 września 2018

Cena zawiera

Zobacz
 • Transfery z/na lotnisko;
 • 3 noclegi ze śniadaniami w Porto;
 • 2 noclegi ze śniadaniami w Lizbonie;
 • całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Douro;
 • rejs w Porto;
 • kolacja z muzyką Fado;
 • przewodnik po Porto i Lizbonie;
 • opieka polskiego pilota przez cały wyjazd;
 • ubezpieczenie podróżne: KL i NNW;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • obrandowanie, aplikacja komunikacyjna z uczestnikami.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • przelot tanią linią Warszawa – Porto, Lizbona – Warszawa od 500 PLN;
 • pakietu startowego: do 30.07: maraton 65 Euro, półmaraton 35 Euro, minimaraton 25 Euro /  do 31.08:  maraton 75 Euro,  półmaraton 40 Euro, minimaraton 30 Euro / do 30 .09: maraton 85 Euro,  półmaraton 45 Euro, minimaraton 35 Euro;
 • wyżywienia;
 • biletów wstępu;
 • dodatkowych przewodników w muzeach;
 • wydatków osobistych;
 • inne świadczenia niewymienione powyżej.

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Maraton - mapa

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – PORTO

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie ok. 2 godz. przed planowanym odlotem przy stanowisku MK Active Sport.

Po odprawie biletowo-bagażowej przelot do Porto w godzinach wieczornych.

Po przylocie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2

PORTO

Zwiedzanie Porto: część historyczna miasta wpisana na listę UNESCO – Katedra Se, dworzec z ceramicznymi zdobieniami azulejos, dzielnica Riberia, zabytkowy most Ludwika I, rejs po rzece Douro z lampką porto, wieczorem kolacja z muzyką Fado.

3

PORTO – PN DOURO – PORTO

Całodzienny wyjazd busem do Parku Narodowego Douro, m.in. spacer po słynnych winnicach, wieczorem powrót do Porto.

4

PORTO – LIZBONA

Przejazd do Lizbony, zwiedzanie miasta: Klasztor Hieronimitów (lista UNESCO), port i Wieża Belem, Pomnik Odkrywców, przejazd słynnym żółtym tramwajem nr 28.

5

LIZBONA – dzień startu

Przejazd na start.

Uczestnictwo w Maratonie, półmaratonie lub mini-maraton 8,5 km

Po zawodach wspólny lunch z lampką wino verde, relaks, a wieczorem dla chętnych spacer po Alfamie – najstarszej dzielnicy Lizbony.

Powrót na nocleg do hotelu.

6

LIZBONA – WARSZAWA

Poranny spacer po mieście, czas na ostatnie zakupy, przelot do Polski.

Trasa maratonu

course02

Maraton rozpoczyna się o 8:30 rano.

Linia startowa znajduje się w Cascais, a trasa biegnie wzdłuż rzeki Tag, w kierunku Lizbony. Zanim dotrzemy do mety w Parque das Nações, w miejscu, gdzie kończy się Mini i Półmaraton, miniemy centrum Lizbony, Terreiro do Paço .

Uczestnicy Maratonu i Półmaratonu dzielą ostatnie 8 km wyścigu. Jest to naprawdę bardzo miłe, ponieważ uczestnicy maratonu i półmaratonu wspierają się nawzajem.

Półmaraton zaczyna się na moście Vasco da Gama  o 10:30. Most Vasco da Gama ma 17 km długości, co czyni go najdłuższym mostem w Europie, kiedy to został otwarty w 1998 roku i do dzisiaj jest jednym z najdłuższych na świecie.

Wszystkie wyścigi kończy się w Parque das Nações, w miejscu gidzie odbywało się Expo 98.

Półmaraton i Mini Maraton rozpoczynają się razem na moście. Aby dostać się do linii startowej na moście, organizacja zapewnia bezpłatny transport autobusem. Autobusy odjeżdżają z centrum handlowego Vasco da Gama, od 07:30 do 09:00. Autobus to jedyny sposób na dotarcie do linii startu.

Jeśli nie czujesz się gotowy na uczestnictwo w półmaratonie lub jeśli chcesz towarzyszysz komuś, Mini Maraton jest dla Ciebie. Mini Maraton, o długości około 5,5 km, jest przeznaczony dla tych, którzy chcą doświadczyć całej zabawy uczestnictwa w maratonie oraz przeżyć niezapomniany widok z mostu Vasco da Gama.

parcours-semi-mini2

Pozostałe wyjazdy:

dubai

Standard Chartered Dubai Marathon 2019

Miejsce:  Dubaj

Data:  23 stycznia – 27 stycznia 2019

Cena:  od 3250 PLN + przelot + pakiet

Lanzarote Marathon 2017

Lanzarote International Marathon 2018

Miejsce:  Lanzarote

Data:  06 grudnia – 12 grudnia 2018

Cena:  2590 PLN + przelot

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.