MYVATN MARATHON ICELAND 2019

ISLANDIA

Opis wyjazdu:

Islandia. Nie ma drugiej tak charakternej wyspy w Europie. Ten skrawek lądu na Oceanie Atlantyckim, na styku płyt tektonicznych zachwyca mnogością bajecznych krajobrazów i cudów natury. Na wyspie znajduje sie ponad 10 tys. wodospadów, ok.130 wulkanów (w tym 26 czynnych!) i aż 5 lodowców, z czego 3 z nich są największe w Europie. Islandczycy organizują na wyspie tylko 2 maratony. Młodszy z nich, maraton w Myvatn jest nieco trudniej dostępny logistycznie, prowadzi za to trasą przepięknie wkomponowaną w północno-wschodni kraniec wyspy. Trasa częściowo asfaltowa, częściowo szutrowa okrąża jezioro Myvatn dając biegaczom doskonałą okazję do podziwiania okolicznych krajobrazów; wulkanów, pól geotermalnych, licznych pagórków w soczyście zielonej oprawie islandzkiej roślinności.

Koniec maja to doskonały termin na jeszcze jedną atrakcję wyspy; trekking na najwyższy szczyt Islandii, wulkan Hvannadalshnúkur. Zdobywać go można wyłącznie w warunkach zimowych z użyciem podstawowego sprzętu do turystyki górskiej (raków i czekana). Jego wysokość nie powinna jednak nikogo przerazić (2109,6 m n.p.m., czyli o 200 m niżej od Świnicy). Droga na szczyt to długi spacer po lodowcu, warto zatem legitymować się dobrą kondycją. W drodze na szczyt towarzyszyć nam będzie 2 doświadczonych polskojęzycznych przewodników.

Zmierzając na start maratonu odwiedzimy największe przyrodnicze atrakcje wyspy, m.in.; gejzery, wodospady, słynny wrak samolotu Dakota DC-3, czarną plażę Reynisfjara, Lodową Zatokę. Przyjrzymy się z bliska kilku wulkanom i lodowcom. W ciągu 8 dni objedziemy sprawnie dookoła całą wyspę. Ale będzie też czas na nieśpieszną wycieczkę na islandzkich kucach. Zorganizujemy ją w trakcie maratonu dla naszych uczestników-kibiców lub dla wszystkich po biegu. Zaliczymy kąpiel w gorących źródłach na łonie natury, odwiedzimy komercyjne Myvatn Nature Bath lub bliźniaczą Błękitną Lagunę. Posmakujemy przysmaków lokalnej kuchni, znajdziemy chwilę na koncert muzyczny w jednej z klimatycznych knajpek w Reykjaviku.

Zapraszamy na start biegaczy o duszach prawdziwych odkrywców oraz ich kibiców.

Na Islandii każdy znajdzie coś dla siebie!

19 maja – 27 maja 2019

PAKIET OPTIMUM:

w przygotowaniu PLN + pakiet startowy + przelot 

PAKIET RUN:

brak

Czas trwania

9 dni

Ilość uczestników

Od 6 osób

Termin zgłoszeń

do 25 maja 2019 (możliwość zapisów w biurze zawodów w dniu biegów)

Dostępne biegi

maraton, półmaraton, 10 km, 3 km

Cena zawiera

Zobacz
 • Transfery z/na lotnisko;
 • bus na całej trasie;
 • 2 noclegi ze śniadaniami w Reykjaviku;
 • 3 noclegi ze śniadaniami w Hof
 • 3 noclegi ze śniadaniami w Laugar;
 • uroczysty obiad po biegu;
 • przewodnik w Rejkyaviku
 • ubezpieczenie podróżne: KL i NNW;
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • obrandowanie, aplikacja komunikacyjna z uczestnikami.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • przelot od 600 zł (Katowice – Reykjavik – Katowice, możliwość wylotu z Warszawy lub Wrocławia);
 • pakietu startowego:

Maraton 65 euro – do 31.03.19 / 72 euro – do 25.05.19 / 100 euro – w dniu zawodów 26.05.2019

Półmaraton:  55 euro – do 31.03.19 / 65 euro – do 25.05.19 / 85 euro – w dniu zawodów 26.05.2019

Dystans 10 km: 36 euro –  do 31.03.19 / 48 euro – do 25.05.19 / 68 euro – w dniu zawodów 26.05.2019

Dystans 3 km (2 kategorie: 15 lat i młodsi, oraz 16 lat i starsi):  12 euro lub  20 euro –  do 31.03.19 /  25 euro lub 32 euro – do 25.05.19 / 35 euro lub 44 euro – w dniu zawodów 26.05.2019

 • pozostałego wyżywienia;
 • biletów wstępu;
 • biletów wstępu;
 • lokalnego przewodnika podczas trekkingu na Hvannadalshnúkur oraz po Parku Narodowym Skaftafell;
 • wycieczki amfibią po Lodowej Zatoce (atrakcja opcjonalna uzależniona od pogody);
 • dodatkowych przewodników w muzeach;
 • wydatków osobistych;
 • inne świadczenia niewymienione powyżej.

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu

Program wyjazdu:

1

WARSZAWA – KEFLAVIK – REYKJAVIK

Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie ok. 2 godz. przed planowanym odlotem przy stanowisku MK Active Sport.

Po odprawie biletowo-bagażowej wylot do Keflaviku..

Po przylocie do Keflaviku, przejazd do Reykjaviku, zakwaterowanie w stolicy wyspy, krótki spacer po mieście.

Reykjavik jest najdalej na północ wysunięta stolicą na świecie. Miasto zachwyca prowincjonalnym klimatem i niską zabudową. Zobaczymy m.in. charakterystyczną bryłę kościoła Hallgrimskirkja (73 m wysokości, drugi pod względem wysokości budynek na całej wyspie) oraz gmach opery Harpa (projektant Henning Larsen otrzymał za nią prestiżową nagrodę Miesa van der Rohe w kategorii współczesnej architektury).

Wieczorem dla chętnych okazja do krótkiego clubbingu (w mieście działa dużo pubów z muzyką na żywo).

2

REJKYAVIK – HOF

Całodniowy przejazd do Hof (około 400 km), po drodze podziwianie m.in. wodospadów Seljalandsfoss i Skogafoss, łuku skalnego Toin, czarnej plaży Reynisfjara (to jeden z najbardziej imponujących fragmentów wybrzeża Islandii- malownicze klify, bazaltowe formacje skalne, bazaltowa jaskinia). Opcjonalnie, jeśli czas pozwoli, spacer do wraku samolotu Dakota DC-3 ( 4km w jedną stronę od najbliższej drogi).

3

HOF – TREKKING

Grupa A – wcześnie rano pobudka i próba zdobycia najwyższego szczytu Islandii; wulkanu Hvannadalshnúkur. Czeka nas kilkugodzinny, mozolny spacer po lodowcu. Jeśli jednak pogoda dopisze widoki będą oszałamiające. Ze szczytu rozpościera się przepiękna panorama; ku północy na lodowiec Vatnajokull (największy na wyspie i w całej Europie) oraz od południa na wybrzeże i Ocean Atlantycki.

Grupa B– trekking w Parku Narodowym Skaftafell, spacer do wodospadu Svartifoss, popołudniu czas wolny. Nocleg w Hof.

4

HOF

Grupa A– druga próba wyjścia na Hvannadalshnúkur (dzień zapasowy na wypadek złej pogody)

Grupa B– wycieczka do Lodowej Zatoki Jokulsarlon (opcjonalnie rejs amfibią po zatoce – rejsy realizowane są w zależności od warunków pogodowych). Nocleg w Hof.

5

HOF – MYVATN – LAUGAR

Przejazd z Hof do Myvatn (ok. 480 km). Po drodze podziwianie wschodniej części wyspy. Nocleg w hostelu, w stadninie w Laugar.

6

LAUGAR – JEZIORO MYVATN

Od rana zwiedzanie okolic jeziora Myvatn.

Przejazd na obszar wulkaniczny Krafla (818 m n.p.m.) z przepiękną ciemnoniebieską taflą jeziora Viti (spacer wyłącznie po oznakowanych ścieżkach ze względu na aktywny obszar wulkaniczny i liczne dymiące szczeliny). Po drodze możliwy postój przy jaskini wypełnionej gorącą wodą Grotagja (ok. +28°C, to tutaj kręcono sceny w 3 serii Gry o Tron, kiedy Jon Snow oraz dzika Ygritte zażywali gorącej, romantycznej kąpieli), spacer po polu geotermalnym Hverir.

Powrót na obiad do hostelu, popołudniu dla biegaczy czas wolny, dla uczestników-kibiców opcjonalnie wycieczka na wodospady Godafoss i Aldeyjarfoss. Drugi nocleg w Laugar.

7

MYVATN

Dzień zawodów.

Start do maratonu 10:00 (limit czasu 6h), półmaraton 12:00, 10 km i 3 km start 13:00.

Po biegu uroczysty obiad i czas na kąpiele w ciepłych źródłach.

Dla niebiegających uczestników możliwość zorganizowania wycieczki na koniach z „naszej” stadniny przed południem. Po obiedzie możliwość kąpieli w naturalnych gorących źródłach Myvatn Nature Bath. Woda jest tu równie bogata w minerały, krzemiany i charakterystyczne dla źródeł geotermalnych mikroorganizmy nadające jej perłowo-błękitny kolor, jak w Błękitnej Lagunie obok Reykjaviku. Jak twierdzą Islandczycy, to znakomite miejsce do odpoczynku, z którego można podziwiać zarówno malownicze jezioro jak i spektakularne islandzkie zachody słońca. Nocleg w Laugar.

8

MYVATN – REYKJAVIK

Całodzienny przejazd do Reykjaviku. Zależnie od warunków drogowych i pogodowych opcjonalnie możliwość zobaczenia największej atrakcji tzw. Złotego Kręgu- obszaru gorących źródeł z tryskającą w górę wodą i parą wodną. Geysir, czyli najstarszy islandzki gejzer (od niego pochodzi nazwa tego zjawiska) od kilku lat nie jest już aktywny, ale w pobliżu znajduje się aktywny Strokkur. Wybucha średnio co 5-10 min na wysokość ok. 35 m. Wieczorem przejazd do Reykjaviku i nocleg w stolicy.

8

REYKJAVIK – BLUE LAGOON – KEFLAVIK –  POWÓT DO POLSKI

Rano przejazd i kąpiel w Blue Lagoon (Błękitna Laguna – opcja fakultatywna), następnie przejazd na lotnisko w Kevlavik, skąd odlecimy do Polski.

Pozostałe wyjazdy:

dubai
Standard Chartered Dubai Marathon
2019

Dubaj

23 stycznia – 27 stycznia 2019

Lanzarote Marathon 2017
Lanzarote International Marathon 2018

Wyspy Kanaryjskie

06 grudnia – 12 grudnia 2018

Connemara International Marathon

Connemara International Marathon 2019

Irlandia

14 kwietnia 2019

Marrakech1

Lanzarote International Marathon 2018

Irlandia

14 kwietnia 2019

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.