Kerala z Yogą i nie tylko

INDIE

Opis destynacji:

Pozornie niewielki skrawek południowego wybrzeża Indii zajmuje Kerala.
Krajobraz Kerali to niemal 600 km wspaniałych plaż nad Oceanem Indyjskim, nieskończona sieć lśniących rozlewisk rzecznych i pokryte uprawami herbaty i przypraw wzgórza Ghatów Zachodnich.
Kiedy postawisz stopę na tym skrawku lądu, cały świat zwolni, abyś mógł wygodnie usiąść w palmowym cieniu i oddać się kontemplacji piękna wokół Ciebie.
W odróżnieniu od pełnych gwaru i tłoku indyjskich miast, w Kerali życie płynie w spokojnym, kojącym rytmie przyrody.

Kerala to raj dla tych, którzy pragną nie tylko zachwycać się pięknem zewnętrznym, ale również wejrzeć w głąb siebie: to kraina ajurwedy, jogi i medytacji.

10 listopada – 19 listopada 2017

6700 PLN + przelot ok 3000 PLN

Czas trwania

10 dni

Sezon wyjazdu

od grudnia do maja

Ilość uczestników

min. 10 - maks. 20

Wyjazdy fitness

wyjazd o charakterze sportowym

Poziom trudności

dla każdego

Cena zawiera

Zobacz

TRANSPORT:

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym pojazdem,

ZAKWATEROWANIE:

 • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelach o standardzie 3* / 4*

WYŻYWIENIE

 • codzienne śniadania w hotelach i kolacja pożegnalna w Kovalam
 • woda w autokarze

WYDARZENIA i OBSŁUGA NA MIEJSCU

 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • opieka jednego licencjonowanego pilota MK Tramping Travel & Incentive
 • obsługa lokalnego polskojęzycznego lub anglojęzycznego przewodnika

DODATKOWO

 • wiza do Indii
 • ubezpieczenie podróżne: KL , NWN oraz bagażu.
 • obrandowanie imprezy, komunikacja z uczestnikami oraz materiały informacyjne

Cena nie zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy Warszawa – Kochi – Warszawa
 • napoje do posiłków
 • pozostałe posiłki
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd
 • inne świadczenia niewymienione powyżej
 • Plan wyjazdu
 • Atrakcje podczas wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyjazdu:

1

WARSZAWA – KOCHI

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed odlotem samolotu przy dedykowanym stanowisku. Kontrola posiadanych wiz (wliczona e-wiza do Indii).
Uczestnikom zostaną wręczone dokumenty podróżne. Identyfikacja bagażu, formalności paszportowe i wylot do Indii.

Po przylocie spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i początek indyjskiej przygody.

2

KOCHI

Kochi to miasto, o którym mówi się, że jest jak gobelin: wiele różnych nici przez wieki tkanych razem splotło się w tkaninę współczesnego obrazu. Portugalska, holenderska i brytyjska kolonialna przeszłość jest widoczna w architekturze miasta. Na co dzień ruchliwy port i centrum handlu, Kochi, dzięki swojego malowniczemu położeniu pomiędzy wyspami i przylądkami Morza Arabskiego a rozlewiskami rzecznymi jest wspaniałą brama do regionu Kerala.

Rozpoczynamy odkrywanie Indii – spacer wokół Fort Cochin i pierwsza praktyka jogi w Indiach. Nocleg w hotelu.

3

KOCHI

Poranna praktyka jogi.

Śniadanie i całodzienna eksploracja Kochi. Wśród miejsc, które dziś odwiedzimy, znajdą się: Pałac Holenderski, znany również jako Pałac Mattancherry, zbudowany przez Portugalczyków i przekazany Radży Kochi w XVI wieku. Obecną nazwę uzyskał w XVII wieku, kiedy Holendrzy dokonali renowacji i rozbudowany pałacu. Pałacowe wnętrza ozdobione są malowidłami przedstawiającymi sceny z Ramajany, można tu również obejrzeć oryginalne królewskie stroje i palankiny. Kościół św. Franciszka, uważany za najstarszy w Indiach kościół zbudowany przez Europejczyków. Tu pierwotnie pochowano podróżnika Vasco da Gamę.
Zobaczymy dziś również jeden z symboli Kerali – chińskie sieci rybackie. Ta tradycyjna metoda połowu ryb podczas przypływu nadal wykorzystywana jest w Kochi. Mówi się, że sieci zostały przywiezione z Chin już w czasach Kublaj Chana. Do dziś stanowią symbol i jeden z najbardziej fotogenicznych widoków w Kerali.

Wieczorem okazja do tego, by uczestniczyć w spektaklu słynnego tańca Kathakali, klasycznego tańca Indii Południowych, głęboko zakorzenionego w mitologii hinduskiej.

4

KOCHI – PERIYAR

Kilkugodzinny przejazd do Periyar.
Rezerwat przyrody Periyar położony jest w samym sercu Kardomonowych Wzgórz Kerali. Pokonujemy drogę wijącą się pośród wzgórz pokrytych dywanem krzewów herbacianych i upraw kawy oraz plantacji kardamonu i pieprzu. Cień zapewniają uprawy drzew kauczukowych.

Rezerwat Periyar jest domem dla dzikich słoni, bawołów indyjskich, antylop, langurów i jeleni sambar. Wszystkie te zwierzęta wspaniale obserwuje się podczas przejażdżek tradycyjną łodzią.

5

PERIYAR

Wcześnie rano jungle walk oraz safari na jeziorze – rejs łodzią w parku narodowym Periyar. Obserwacja zwierząt w naturalnym środowisku. Położony u zboczy Ghatów Zachodnich park i rezerwat tygrysów to jeden z najbardziej urzekających parków narodowych w Indiach. Będziemy obserwować stada słoni, sambarów, gaurów, zobaczymy dzikie psy, a być może wypatrzymy również lamparty lub tygrysa.
Po rejsie odwiedzimy aromatyczną plantację przypraw i dowiemy się, jak odróżnić imbir od kurkumy.

Popołudniowa praktyka jogi.

6

PEIRYAR – ALLEPEY

Rankiem wyruszymy w podróż do Allepey – na słynne rozlewiska Kerali.
Zaokrętujemy się na pokład tradycyjnej ryżowej łodzi mieszkalnej i z niej podziwiać będziemy rozległe obszary malowniczych jezior i labiryntu kanałów. Łodzie takie od wieków służą mieszkańcom za miejsce do życia i do transportu towarów i są najlepszym sposobem eksploracji regionu i jeziora Vembanad.
Podczas rejsu podziwiać będziemy malownicze wioski, których mieszkańcy trudnią się tradycyjnym rzemiosłem oraz bujną przyrodę Kerali. Na pokładzie podawane będą posiłki pysznej, tradycyjnej kuchni.

Nocleg na łodzi!

7

ALLEPEY – KOVALAM

Świt wygląda przepięknie z pokładu łodzi! Po wczesnym śniadaniu wysiądziemy w Allepey i przejedziemy do Kovalam.

Nazwa „Kovalam” oznacza gaj palm kokosowych i nie sposób nie zauważyć, jak trafnie oddaje krajobraz Kovalam. Niezliczone palmy skrywają perłę Kovalam – rajską plażę w kształcie półksiężyca. Każda część plaży ma odmienny charakter: najpopularniejsza jest część południową, nad którą góruje latarnia morska, a roztacza się widok na meczet Vizhinjam. Północna Samudra to wehikuł czasu – w tej spokojnej okolicy wydaje się, że czas zatrzymał się wiele lat temu.

Środkowa część plaży to miejsce, gdzie spotkamy rybaków udających się na połowy.

Cała plaża nabiera niezwykłego uroku szczególnie w jasne noce, gdy światło księżyca podkreśla błękit wód i kolor otaczających skał.

Wieczorna praktyka jogi.

8-9

KOVALAM

Wypoczynek w nadmorskim resorcie.
Możliwość korzystania z ajurwedyjskich zabiegów w Centrum Ajurwedy oraz zwiedzania okolicy.

Dwa razy dziennie praktyka jogi z hinduskim mistrzem.

W dniu 9 pożegnalna kolacja.

10

KOVALAM –TRIVANDRUM –  KOCHI – WARSZAWA

Nocne wykwaterowanie, przejazd na lotnisko Trivandrum oraz przelot powrotny do Warszawy.
Lądowanie w Warszawie wieczorem. Zakończenie wyprawy na lotnisku Okęcie.

Atrakcje podczas wyjazdu:

AJUWERDA

Ajurweda jest najstarszym na świecie systemem medycznym, powstałym w Indiach ponad 5 tysięcy lat temu. Wiedza ta nie odnosi się tylko do praktycznych porad dotyczących zdrowia, daje ona głębokie zrozumienie powiązania pomiędzy ciałem, umysłem, duszą i zmysłami. Dosłowne znaczenie słowa Ajurweda to wiedza o życiu i długowieczności.
Ajurweda jest leczniczym aspektem systemu jogi, joga zaś jest duchowym aspektem ajurwedy.
Zabiegi ajurwedyjskie to nie tylko przyjemność – niezwykle ważna jest ich terapeutyczna i kojąca moc.

JOGA

Podczas wyjazdu proponujemy praktykę jogi niemal każdego dnia. Doświadczenie praktyki w Indiach, kraju pochodzenia jogi i ajurwedy pozwoli odkryć ją na nowo. Będziemy mieć okazję do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych różnych mistrzów jogi. Program wyprawy pozwala również uwzględnić czas na praktykę własną czy medytację.
W trakcie zwiedzania przewidziana jest jedna godzina praktyki dziennie, podczas wypoczynku w dniach 8-10 dwie godziny.

ŻONGLOWANIE ZESPOŁOWE

Żonglowanie to wspaniałe ćwiczenie, które jest z łatwością można wykorzystać do budowania i integracji zespołu.
Każdy, kto uczy się i ćwiczy żonglowanie wspólnie z innymi, doświadcza radości, otwartości i przełamującej lody, niczym nie skrępowanej zabawy.
Żonglowanie znosi podziały, hierarchię, niepewność, rozwija komunikację, partnerstwo i współdziałanie. Wspólne uczenie się, wymyślanie nowych trików, gry i zabawy z wykorzystaniem żonglowania, eksperymento-wanie, wspólne występy przed innymi – to wszystko integruje zespół, rozwija kreatywność i wspólne realizowanie celów zespołowych. Poza tym każdy wie, że najlepiej uczymy się właśnie podczas zabawy.
Żonglowanie jest metodą łącząca rozwój osobisty z nowatorskim podejściem do tematu spędzania czasu wolnego.

PILATES

Unikalny zestaw ćwiczeń, którego głównym celem jest stabilizacja kręgosłupa i całego ciała, którą osiąga się poprzez wzmacnianie mięśni przykręgosłupowych, mięśni brzucha oraz dolnej części miednicy. Trening stabilizuje obręcz biodrową, wysmukla sylwetkę, poprawia gibkość i koordynację ruchów, wpływa na harmonijny rozwój całego ciała. Ćwiczenia te zapewniają idealnie zbalansowane, sprawne i silne ciało. Zaletą ćwiczeń Pilates jest to, że mogą je wykonywać wszyscy, niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej (nie obciążają stawów). Panuje powszechna opinia, że jest to najbezpieczniejszy rodzaj treningu.

ANIMACJE

Ciekawe i twórcze spędzanie czasu wolnego. Wspólna dobra zabawa w tańcu i różnego rodzaju konkursach i grach. Do najważniejszych funkcji animacji czasu wolnego należą:
– relaksacyjna – rozrywka prowadzi do odreagowania stresów związanych z pracą i obowiązkami codziennymi,
– integracyjna – zajęcia animacyjne integrują i doprowadzają do nawiązania nowych znajomości,
– motywacyjna – animacja mobilizuje uczestników do aktywnego spędzania czasu wolnego,
– progresywna – udział w zajęciach animacyjnych prowadzi do samorozwoju uczestników.

TRENING MENTALNY

W trakcie zajęć skupimy się na tym, jak poprzez relaksacje, wizualizacje, afirmacje, techniki odde-chowe w oparciu o teorie psychologii pozytywnej, strategie wellness itd. uczyć swoją podświadomość i zmieniać swoje wzorce i strategie na takie, które prowadzą do większego spokoju i poczucia dobro-stanu.

MASAŻ SHIATSU

Japońska sztuka masażu, oparta na zasadach medycyny chińskiej. W trakcie warsztatu będziemy ćwiczyć w parach rożne sekwencje masażu w celu pogłębienia relaksacji, dobrego samopoczucia, równowagi i profilaktycznie przeciwdziałając napięciom i blokadom energetycznym w ciele.

Mapa wyprawy:

No Comments

Leave a Comment: