CHINY

Avatar to nie fikcja

Opis destynacji:

Na odległej planecie Pandora, wśród szczytów skrytych we mgle… To znacznie bliżej!
Nieśmiertelny Żółw we Mgle, Taras Chwytania Spadających Gwiazd oraz Winda Stu Smoków leżą tuż za kontynentalnym rogiem – w parku Zhangjiajie w Chinach. To właśnie tu powstał filmowy przebój „Avatar” i dziś możemy zwiedzać oszałamiają piękną Pandorę. Superszybkie windy zabiorą nas powyżej morza chmur, najdłuższy wiszący szklany most zapewni moc adrenaliny, a chińska sztuka nadawania poetyckich nazw doda krajobrazowi magii.
Moc atrakcji czeka także w „Mieście Przyszłości” – Szanghaju, skąd wyruszymy w chińską podróż po piękno.
W drodze na południe odwiedzimy również Chengdu i jego najsłynniejszych rezydentów, rozkoszne pandy, by ostatecznie dotrzeć do kolejnej baśniowej krainy – magicznych krajobrazów Yangshuo i Ryżowych Tarasów Grzbietu Smoka.

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

25 kwietnia – 06 maja

10 września – 21 września

11800 PLN + przelot od 3000 PLN

Czas trwania

12 dni

Sezon wyjazdu

od maja do października

Ilość uczestników

Od 6 do 12

Dla kogo

komfortowa wyprawa, dla miłośników przyrody i krajobrazów

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego.

Cena zawiera

Zobacz
  • przeloty wewnętrzne
  • noclegi w pokojach 2-osobowych, w hotelach o standardzie 2 i 3*
  • 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
  • transfery i przejazdy klimatyzowanym busem z kierowcą
  • wiza do Chin
  • bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
  • polskiego przewodnika-pilota
  • atrakcje wymienione w programie
  • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
  • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Cena nie zawiera

Zobacz
  • dodatkowy płatny przelot Warszawa – Chengdu, Pekin – Warszawa
  • własnych wydatków.
  • dodatkowych wycieczek fakultatywnych
  • napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd.
  • inne świadczenia nie wymienione powyżej

Pliki do pobrania:

  • Program wyjazdu
  • Atrakcje wyjazdu

Program wyjazdu

1

WARSZAWA – CHENGDU

Wylot z Warszawy do Chengdu.

2

CHENGDU – OŚRODEK DLA PAND

Przed południem przylot do Chengdu. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Transfer do hotelu, gdzie zostawiamy bagaże.

Następnie udajemy się na lunch do lokalnej restauracji, po którym jedziemy do Ośrodka Hodowli Pand.
Czarno-białe, puszyste, okrąglutkie? A może skryte, nieśmiałe i nieustępliwe w pożeraniu bambusowych gajów?
Wizyta w Instytucie Badań i Hodowli Pandy Wielkiej da nam odpowiedź na te i inne pytania dotyczące pandy wielkiej oraz słynnego Firefox’a, czyli pandy małej.
Bambusowe gaje zamieszkiwane przez urocze zwierzęta mogą nieostrożnego obserwatora wciągnąć na długo, a gwałtowny wzrost poczucia rozkoszności gwarantowany!

Emocje dnia ukoimy w świątyni i teahousie Wenshu, chłonąc atmosferę urokliwej uliczki Old Jili.

Najpopularniejszym towarem eksportowym tego rejonu jest syczuański pieprz – Syczuan słynie z najostrzejszej kuchni w całych Chinach. Dziś sprawdzimy prawdziwość tej opinii – przed nami prawdziwa syczuańska kolacja.
Po kolacji powrót do hotelu, nocleg.

3

CHENGDU – LIJIANG

Wczesnym rankiem pobudka i o godz. 06:45 transfer na lotnisko. Przelot do Lijiang – miasta kwiatów (09:05 – 10:45), spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie.

Następnie lunch w lokalnej restauracji, po którym udajemy się na zwiedzanie Starego Miasta.
Położone nad rzeką Jinsha u stóp Góry Yulong (24000 m n.p.m.) miasto Lijiang w prowincji Yunnan swój początek bierze w X wieku. Od 1288 do 1730 r. było stolicą królestwa Mu, założonego przez lud Naxi. Przy zachowaniu willi sprzed 800 lat udało się ochronić unikatowe środowisko naturalne, architekturę oraz historię, kulturę i obyczaje miejscowej mniejszości narodowej Naxi. Starówka w Lijiang to labirynt wąskich, brukowanych uliczek, poprzecinanych kanałami. Dodatkowego uroku dodają ustawione w donicach kwiaty. O wyjątkowości tego miejsca niech świadczy fakt, iż zostało wpisane na listę UNESCO.
Udajemy się na Wzgórze Lwa, ze szczytu którego mamy okazję podziwiać widok na przylegające do siebie, wygięte dachy Lijiangu. W oddali będziemy mogli zobaczyć bielejący masyw Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka.

Powrót do hotelu, chwila czasu wolnego i kolacja w lokalnej restauracji.

4

LIJIANG

Po śniadaniu, o godz. 08:00 wyjazd w najwyższe pasmo górskie po południowej stronie rzeki, stanowiące przedsionek Himalajów. Pasmo rozciąga się na długości 35 km i ma ponad 12 km szerokości. W jego skład wchodzi 13 wierzchołków. Układają się w formę, która przypomina nefrytowego smoka leżącego pomiędzy warstwą śniegu a chmurami. Najwyższy szczyt wznosi się na wysokość 5596 m n.p.m.

Wsiadamy w Kolejkę linową i jedziemy na 4506 m n.pm., stąd pomostami maszerujemy 180 m wyżej.
Kolejną atrakcją dnia dzisiejszego będzie wizyta w Baisha Mural Paintings położone w wiosce Baisha 8 km od Lijiang. Obecnie jest to wioska znana z tego, że zgromadzono tutaj religijne freski z okresu dynastii Ming (XIV – XVII w.) oraz Qing (XVII – XX w.).
Następnie udajemy się do Parku Stawu Czarnego Smoka z zapierającymi dech widokami na masyw nefrytowego smoka.
Na koniec atrakcji dnia dzisiejszego wizyta w Muzeum Kultury Naxi, gdzie zobaczymy tradycyjne stroje, skrypty a także znajdziemy informacje o Lijiang.

Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

5

LIJIANG – KUNMING – GUILIN

Po śniadaniu, o godz. 08:00 wyjeżdżamy do Starego Miasta w SHUHE – maleńkie dawne miasteczko, w którym grupa etniczna Naxi w niezmienny sposób kultywuje swoje zwyczaje. Chwila czasu wolnego na zakup pamiątek: tkanych materiałów, rzeźb, ceramikę i srebrna biżuterię ludu Naxi.

Nstępnie transfer na lotnisko i o godzinie 14:55 wylot do Kunming (lądowanie o godz. 16:00). Przesiadka na kolejny samolot do Guilin w godzinach: 18:30 – 20:05.

Po przylocie do Guilin transfer do hotelu i zakwaterowanie.

6

GUILIN – LONGSHENG

Po śniadaniu, o godz. 08:00 wyjazd z hotelu i przejazd do Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka w okolicy Longsheng (ok. 1,5 – 2 godz.). Tarasy te mają około 500 lat i rozciągają się na wysokości od 300 do 800 metrów nad poziomem morza. Bez względu na porę – widok jest zachwycający.
Ponadto, okolice Longsheng są szczególnie ciekawe ze względu na żyjące tu liczne mniejszości etniczne – Zhuang, Dong, Yao i Miao. W okolicy można spotkać szczególnie kobiety z ludu Yao, słynące z bardzo długich czarnych włosów, które zgodnie z tradycją obcinają tylko raz w życiu – po urodzeniu dziecka.

W czasie wyjazdu spotkamy mniejszości etniczne i odwiedzimy ich wioskę. Możliwość sadzenia ryżu – w zależności od aktualnej sytuacji na polach.
W drodze powrotnej wizyta na plantacji herbaty Liusanjie.
Powrót do Guilin. Podczas transferu krótka nauka języka chińskiego

7

GUILIN – YANGSHUO

Po śniadaniu o godz. 08:15 udajemy się na przystań, z której rozpoczniemy rejs łodką po rzece Li (najładniejszy odcinek rzeki).

Lunch na łodzi.

Po dotarciu do Yangshuo ok. godziny 13:00 transfer do hotelu i zakwaterowanie. Yangshuo to samo serce krainy wapiennych pagórów porośniętych tropikalną zielenią. W tym baśniowym krajobrazie będziemy poruszać się rowerami (1,5-2 godz.), mijając po drodze rolników pracujących na polach, stada bawołów wylegujących w błocie i kwitnące bananowce.

Po powrocie czeka na nas chwila czasu wolnego w rozrywkowym centrum Yangshuo, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: pyszne regionalne specjały w niezliczonych restauracyjkach, zakupy na handlowej West Street, klimatyczne kafejki nad kanałami… Szalone dyskoteki i relaksujące masaże – w Yangshuo jest wszystko.

Na koniec dnia zapraszamy na przedstawienie na świeżym powietrzu Impression of Liu Sanjie.

8

YANGSHUO – GUILIN – CHANGSHA – ZHANGIJAJIE

Przejazd o godz 8:30 (1,5 godz) do Guilin skąd szybkim pociągiem przejedziemy do Changsha (ok. 4 godz), następnie przejazd do hotelu w Zhangjiajie.

9

ZHANGJIAJIE / WULINGYUAN

Po śniadaniu o godz.08:00 rozpoczynamy eksplorację świata baśni, przemieszczać będziemy się parkowymi busami. Dziś odwiedzimy Górę Syna Niebios, zwana też Cesarską Górą – prawdopodobnie najczęściej filmowany szczyt na świecie, często spowity mgłami lub chmurami.

Zdobędziemy również Szczyt Cesarskiego Pędzla i pojedziemy najpiękniejszą windą na świecie – Bai Long. Bai Long, dosłownie „Winda Stu Smoków” to najwyższa (330 m) zewnętrzna winda na świecie o wyjątkowej konstrukcji, przymocowanej do skalnego filara. Przejażdżka windą trwa zaledwie minutę i dosłownie zapiera dech w piersiach, a z każdym pokonywanym metrem szerzej rozpościera się panorama „skalnego lasu w chmurach”.

Tego dnia zobaczymy również unikalny łuk skalny, zwany Pierwszym Mostem Pod Słońcem, czyli avatarowy Montas Volans, a następnie wsiądziemy do pociągu, który zabierze nas w głąb galerii Ten Li (Galeria Dziesięciu Mil), zamkniętej bajkową górą Tianzi, mającą znaczenie sakralne dla wielu grup etnicznych. Galerię Dziesięciu Mil wypełniają fantastyczne naturalne rzeźby skalne, a wiosną i latem dolina pełna jest kwiatów i rozśpiewanych ptaków.

10

ZHANGJIAJIE – PEKIN

Po śniadaniu o godzinie 08:30 kontynuujemy poznanie baśniowej krainy.

Wyjedziemy na Górę Tianmen – symbol Zhangjiaje, kolejka linową, która jest uznawana za „najdłuższy na świecie wyciąg pasażerski w wysokich górach”, z 98 wagonikami o całkowitej długości 7,45 km, wznoszący się o 1,28 km.

Na szczycie atrakcja dla osób o mocnych nerwach! Będziemy mieli okazję przespacerować się szklanymi chodnikami zbudowanymi na klifie góry, z których rozciągają się wspaniałe widoki na góry te dookoła i te pod nami…

Następnie udajemy się do Wielkiego Kanionu Zhangjiajie, gdzie przespacerujemy się najdłuższym na świecie szklanym mostem. Most jest długi na 430m, a jego szerokość to 6m i może pomieścić w jednym czasie 800 osób. Jego podstawa składa się z 99 tafli hartowanego szkła.

Po kolacji, o godz. 20:30 transfer na lotnisko i przelot do Pekinu (22:30 – 00:55). Po przylocie transfer do hotelu na nocleg.

11

PEKIN – WYLOT DO POLSKI

Do południa czas wolny na odpoczynek i spokojne śniadanie. Następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lunch.
Po posiłku przejazd (ok.1,5 godz) i wizyta na najbardziej znanym symbolu Chin – Wielkim Murze Chińskim w Mutianyu. Dostaniemy się na niego wagonikami kolejki górskiej.
Powrót do Pekinu, gdzie zapraszamy na pożegnalna kolacje z kaczką po chińsku w roli głównej.

Późnym wieczorem (23:00) transfer na lotnisko, skąd wylecimy do Polski.

12

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

REZERWAT KRAJOBRAZOWY WULINGYUAN

Wulingyuan to rezerwat krajobrazowy w Zhangjiajie, w górach Wuling, w północno-zachodniej części chińskiej prowincji Hunan. Miejsce to znane jest z powodu pionowych skał w kształcie kolumn, których szczyty zdają się ginąć w chmurach. Zasłynęło również jako pierwowzór gór Hallelujah w hollywódzkim hicie „Avatar”.

GUILIN I YANGSHUO

Leżący w południowo-wschodnich Chinach region Guilin uważany jest za magiczne i wyjątkowe miejsce ze względu na piękną przyrodę. Krasowy krajobraz najlepiej zobaczyć podczas kilku godzinnego spływu rzeką Li do uroczego miasteczka Yangshuo. Natomiast chińską prowincję o baśniowym obliczu najlepiej poznać podczas rowerowej wycieczki między mogotami i polami ryżu. Dużą atrakcją tego regionu są lokalni mieszkańcy którzy do dziś używają kormoranów do połowu ryb.

BUDDA Z LESHAN

Wielki Budda z Leshan, posąg wykuty w skale na przełomie VIII i IX wieku (czasy dynastii Tang). Znajduje się nad stykiem styku dwóch rzek: Dadu He i Min Jiang, w pobliżu miasta Leshan w chińskiej prowincji Syczuan. Mierzy 71 metrów. Od 1996 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

INSTYTUT PANDY WIELKIEJ W CHENGDU

Panda to jeden z symboli Chin, Instytut w Chengdu to miejsce gdzie można poobserwować zachowanie tych kochanych za lenistwo i uroczy wygląd stworzeń, poznać ich zwyczaje i wesprzeć ratowanie tego unikalnego gatunku. Od początku istnienia instytutu, urodziło się już ponad sto małych pandziątek, które przez pierwsze lata życia traktowane są jak ludzkie dzieci: trzymane w inkubatorach i karmione z butelki. W wieku „przedszkolnym” bawią się na niewielkich podwórkach, mających imitować naturalne środowisko, by ostatecznie zostać wypuszczonym na wolność

WIELKI MUR CHIŃSKI

Wielki Mur Chiński jest największą budowlą wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Służył on jako wał obronny przed obcymi plemionami koczowników, które chciały wtargnąć do Chin. W okresie świetności budowla liczyła ponad 7600 km długości, do czasów obecnych zachowało się ok. 2400 km. Jest to odległość równa odległości między Londynem i Moskwą. Całość, wraz z bocznymi odgałęzieniami, liczy co najmniej 21000 km i wiedzie grzbietami pasm górskich na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Jego szerokość u podstaw wynosi ok. 6,5 m, zaś wysokość 9 m. Na górze mur ma 5,5 m szerokości – wystarczająco, aby mogła po nim maszerować piechota po 10 żołnierzy w szeregu albo kawaleria po 5 koni w szeregu.

LIJIANG

Lijiang to urocze miasteczko położone nad rzeką Jinsha u stóp Góry Yulong (24000 m n.p.m.)  w prowincji Yunnan. Swój początek bierze w X wieku. Od 1288 do 1730 r. było stolicą królestwa Mu, założonego przez lud Naxi. Przy zachowaniu willi sprzed 800 lat udało się ochronić unikatowe środowisko naturalne, architekturę oraz historię, kulturę i obyczaje miejscowej mniejszości narodowej Naxi. Starówka w Lijiang to labirynt wąskich, brukowanych uliczek, poprzecinanych kanałami. Dodatkowego uroku dodają ustawione w donicach kwiaty. O wyjątkowości tego miejsca niech świadczy fakt, iż zostało wpisane na listę UNESCO.

Chiny według Mk Tramping

Chiny_www

 

OFERTY WYJAZDÓW, NASZE TOP, INFORMACJE PRAKTYCZNE

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.