Avatar to nie fikcja

CHINY

Opis destynacji:

Na odległej planecie Pandora, wśród szczytów skrytych we mgle… To znacznie bliżej!
Nieśmiertelny Żółw we Mgle, Taras Chwytania Spadających Gwiazd oraz Winda Stu Smoków leżą tuż za kontynentalnym rogiem – w parku Zhangjiajie w Chinach. To właśnie tu powstał filmowy przebój „Avatar” i dziś możemy zwiedzać oszałamiają piękną Pandorę. Superszybkie windy zabiorą nas powyżej morza chmur, najdłuższy wiszący szklany most zapewni moc adrenaliny, a chińska sztuka nadawania poetyckich nazw doda krajobrazowi magii.
Moc atrakcji czeka także w „Mieście Przyszłości” – Szanghaju, skąd wyruszymy w chińską podróż po piękno.
W drodze na południe odwiedzimy również Chengdu i jego najsłynniejszych rezydentów, rozkoszne pandy, by ostatecznie dotrzeć do kolejnej baśniowej krainy – magicznych krajobrazów Yangshuo i Ryżowych Tarasów Grzbietu Smoka.

Główne atrakcje wyjazdu:

 • Szanghaj, zwiedzanie.
 • Obszar Krajobrazowy Wulingyuan, zwany „lasem w chmurach” w Zhangjiajie.
 • Chengdu, zwiedzanie miasta i wizyta w Instytucie Badań i Hodowli Pandy Wielkiej.
 • Wielki Budda w Leshan.
 • Tarasy ryżowe w Longsheng
 • Guilin, zwiedzanie
 • Spływ bambusowymi tratwami po rzece Li
 • Yangshuo na rowerach

WYJAZD Z POLSKIM PILOTEM

27 kwietnia – 08 maja 2018

14500 PLN

Czas trwania

12 dni

Sezon wyjazdu

od maja do października

Ilość uczestników

Od 6 do 12

Dla kogo

komfortowa wyprawa, dla miłośników przyrody i krajobrazów

Poziom trudności

Łatwy, dla każdego.

Cena zawiera

Zobacz
 • bilet lotniczy: Warszawa – Szanghaj – Warszawa
 • noclegi w pokojach 2-osobowych, w hotelach o standardzie 2 i 3*
 • 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
 • transfery i przejazdy klimatyzowanym busem z kierowcą
 • wiza do Chin
 • bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
 • polskiego przewodnika-pilota
 • atrakcje wymienione w programie
 • opłaty wstępu do miejsc wskazanych w programie
 • ubezpieczenie podróżne: KL wraz z Assistance – 30000,- EUR, NNW 4 000,- EUR, Bagaż Podróżny – 400,- EUR w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Cena nie zawiera

Zobacz
 • własnych wydatków.
 • dodatkowych wycieczek fakultatywnych
 • napiwki dla lokalnej obsługi, przewodników, bagażowych itd.
 • inne świadczenia nie wymienione powyżej

Pliki do pobrania:

 • Plan wyjazdu
 • Mapa wyprawy

Plan wyprawy:

1

WARSZAWA – SZANGHAJ

Wylot z Warszawy do Szanghaju.

2

SZANGHAJ

Przylot do Szanghaju. Zwiedzanie miasta. Gwarna Nanjing Road doprowadzi nas na słynny Bund, skąd przyjrzymy się futurystycznej panoramie „nowego” Szanghaju: Orientalnej Perle, wieży JinMao czy „Otwieraczowi butelek” górującymi nad rzeką Huangpu.
Wieczorem wjedziemy na jedną z niebosiężnych wież, by spojrzeć na miasto z lotu ptaka. Kolacja w lokalnej restauracji wprowadzi nas w świat chińskiej kuchni.
* W zależności od godziny przylotu program zwiedzania może ulec zmianie.

3

SZANGHAJ – ZHANGJIAJIE/ WULINGYUAN

Poranny transfer na lotnisko i przelot do miasta Zhangjiajie – centrum Obszaru Krajobrazowego Wulingyuan, zwanego też „lasem w chmurach”.
Po dotarciu do Zhangjiajie rozpoczniemy eksplorację parku narodowego, tak rozsławionego przez film „Avatar”. Zhangjiajie to pierwszy narodowy park leśny w Chinach, a jego elementem są nie tylko baśniowo piękne krajobrazy i góry-ostańce, ale także zawieszone wioski.
Dziś powędrujemy wzdłuż Strumienia Złotego Bicza, którego otoczenie filmowo „zagrało” tajemniczy las, a następnie imponującą kolejką linową dostaniemy się do wioski Huangshi (1080 m n.pm.), skąd rozpościera się jedna z największych i najpiękniejszych panoram na świecie.
W Huangshi znajdziemy tak interesujące formy skalne, jak Nieśmiertelny Żółw we Mgle oraz platformę widokową o pobudzającej wyobraźnię nazwie „Taras Chwytania Spadających Gwiazd”, a samo Huangshi należy do Wielkiej Piątki topowych chińskich atrakcji.

4

ZHANGJIAJIE/ WULINGYUAN

Dalszy ciąg spacerów po świecie baśni. Dziś odwiedzimy Górę Syna Niebios, zwana też Cesarską Górą – prawdopodobnie najczęściej filmowany szczyt na świecie, często spowity mgłami lub chmurami.
Zdobędziemy również Szczyt Cesarskiego Pędzla i pojedziemy najpiękniejszą windą na świecie – Bai Long. Bai Long, dosłownie „Winda Stu Smoków” to najwyższa (330 m) zewnętrzna winda na świecie o wyjątkowej konstrukcji, przymocowanej do skalnego filara. Przejażdżka windą trwa zaledwie minutę i dosłownie zapiera dech w piersiach, a z każdym pokonywanym metrem szerzej rozpościera się panorama „skalnego lasu w chmurach”.
Tego dnia zobaczymy również unikalny łuk skalny, zwany Pierwszym Mostem Pod Słońcem, czyli avatarowy Montas Volans, a następnie wsiądziemy do pociągu, który zabierze nas w głąb galerii Ten Li (Galeria Dziesięciu Mil), zamkniętej bajkową górą Tianzi, mającą znaczenie sakralne dla wielu grup etnicznych. Galerię Dziesięciu Mil wypełniają fantastyczne naturalne rzeźby skalne, a wiosną i latem dolina pełna jest kwiatów i rozśpiewanych ptaków.

5

ZHANGJIAJIE/ CHENGDU

Zanim opuścimy bajkowy świat i najpiękniejszą naturalną scenografię filmową parku Zhangjiajie, odwiedzimy jeszcze Jaskinię Żółtego Smoka, której korytarze rozciągają się na długość 15 km, a na niektórych odcinkach szlaku wymagane jest skorzystanie z podwózki … łódką. Jaskinia Żółtego Smoka to okazja do obserwacji najpiękniejszych form krasu podziemnego i chińskim zamiłowania do podkreślania uroków natury.
Wieczór spędzimy już w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan. Nieprzypadkowo najpopularniejszym towarem eksportowym jest tu syczuański pieprz – Syczuan słynie z najostrzejszej kuchni w całych Chinach. Dziś sprawdzimy prawdziwość tej opinii – przed nami prawdziwa syczuańska kolacja!

6

CHENGDU – OŚRODEK HODOWLI PAND

Czarno-białe, puszyste, okrąglutkie? A może skryte, nieśmiałe i nieustępliwe w pożeraniu bambusowych gajów?
Wizyta w Instytucie Badań i Hodowli Pandy Wielkiej da nam odpowiedź na te i inne pytania dotyczące pandy wielkiej oraz słynnego Firefox’a, czyli pandy małej. Bambusowe gaje zamieszkiwane przez urocze zwierzęta mogą nieostrożnego obserwatora wciągnąć na długo, a gwałtowny wzrost poczucia rozkoszności gwarantowany!
Emocje dnia ukoimy w świątyni i teahousie Wenshu, chłonąc atmosferę urokliwej uliczki Old Jili.

7

CHENGDU – LESHAN – GUILIN

Chiny to kraj spotkań z wielkością – tym razem rozumianą bardzo dosłownie.
Odwiedzimy dziś Wielkiego Buddę w Leshan. Gigantyczny posąg Maitrei, wykuty w skale w XIII w. n.e., znajduje się w kompleksie świętej góry Emei i jest jednym z największych wizerunków siedzącego Buddy na świecie.
Popołudniowy przelot do magicznego Guilin.

8

GUILIN – TARASY RYŻOWE LONGSHENG

Autonomiczny Region Longsheng to królestwo spektakularnych tarasów ryżowych i tradycyjnych metod uprawy, a także dom kilkunastu mniejszości narodowych o barwnych obyczajach. Malownicze, „płynące” Tarasy Ryżowe Grzbietu Smoka i przylepione na ich zboczach wioski urzekają urokiem o każdej porze roku. Warto spędzić tu noc, by obserwować zachód słońca i świt w tej niezwykłej krainie. Nocleg w tradycyjnym guesthousie.

9

LONGSHENG – YANGDI – SPŁYW DO XINPING – YANGSHUO

Poranne mgły unoszące się nad tarasowymi polami będą towarzyszyć nam w drodze do Yangdi – miejsca, z którego rozpoczniemy jeden z najsłynniejszych spływów Azji – spływ bambusowymi tratwami po rzece Li.
Rzeką wijącą się pomiędzy niezliczonymi mogotami dotrzemy do Xinping, skąd kontynuujemy podróż do Yangshuo.

10

YANGSHUO

Yangshuo to samo serce krainy wapiennych pagórów porośniętych tropikalną zielenią.
W tym baśniowym krajobrazie będziemy poruszać się rowerami (OPCJA: e-bike, czyli elektryczny skuter), mijając po drodze rolników pracujących na polach, stada bawołów wylegujących w błocie i kwitnące bananowce.
Po powrocie czeka na nas rozrywkowe centrum Yangshuo, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: pyszne regionalne specjały w niezliczonych restauracyjkach, zakupy na handlowej West Street, klimatyczne kafejki nad kanałami… Szalone dyskoteki i relaksujące masaże – w Yangshuo jest wszystko.

11

YANGSHUO – GUILIN – SZANGHAJ – wylot do Polski

Poranek z ruchem w pięknych okolicznościach przyrody: rozpoczniemy dzień lekcją tai chi – chińskiej sztuki kontemplacji ruchu.
Po śniadaniu wyjazd do Guilin, skąd po południu odlecimy do Polski.
W drodze odwiedzimy Jaskinię Trzcinowego Fletu, gdzie sprawdzimy, czy bogactwo natury można udoskonalić i jak zabierają się do tego Chińczycy.

12

LĄDOWANIE W WARSZAWIE

Mapa wyprawy:

Nasza oferta

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.